PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendi aracını kendin yıka

Bülent
20-11-2014, 13:24
Merhaba arkadaşlar,
Daha 3008'imi alamadım ama işte gelene kadar araştırmalarımızı yapıyoruz.
Haliyle araç yeni olunca oto yıkama yerlerinin de nasıl Allah'a emanet yıkadıklarını bildiğimizden kendim yıkamak-temizlemek istiyorum.
Basınçlı oto yıkama vs. almak mesele değil. Mesele yıkamak için ne ev ne de işyerinde uygun bir yer olmaması.
İnternette araştırırken eski tarihli "kendi aracını kendin yıka" özellikli bazı istasyonlar olduğu şeklinde yazılar yazılmış ama bu bilgileri güncellemek lazım.
Ben İstanbul Anadolu yakası Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy hattında bulunmaktayım.
Kendi aracımızı kendimizin yıkayabileceği yer veya istasyonların nerede olduğuyla ilgili bilgilerinizi burada paylaşmanızı rica ediyorum.

Bülent
27-05-2015, 12:46
Kimse bir şey yazmamış :(
Total Altunizade de böyle bir imkan varmış sanırım.
Bir ara gidip deneyeceğim.

Yadigar07
27-05-2015, 12:51
Merhaba, ben aracımı aldığımdan beri hep kendim yıkıyorum..hem zevkli, ekonomik ve içine sinmiş oluyor..

Bülent
27-05-2015, 13:05
Merhaba, ben aracımı aldığımdan beri hep kendim yıkıyorum..hem zevkli, ekonomik ve içine sinmiş oluyor..

Merhaba, aracınız hayırlı olsun.
Ben de kendim yıkamak istiyorum da işte yıkama yapabileceğim ortam yok.
Ben o ortamı bulsam da o keyfi yaşayabilsem.
Ben de aracımı alalı 5,5 ay oldu ve 2 defa yıkamaya verebildim ve içim gitti valla.
Onun için yer arıyorum.

Yadigar07
27-05-2015, 13:10
ben Antalyada ikamet ediyorum ve burda her petrolde var

Bülent
27-05-2015, 13:14
ben Antalyada ikamet ediyorum ve burda her petrolde var

Ne güzel, İstanbul'da her petrolde maalesef kendinizin yıkaması için imkanlar sunmuyorlar. Her petrolde olan köpüklü yıkamaları var. Ya 1-3 TL veriyorsunuz ya da 100 Tl yakıt alana bedava gibi vs.

Yadigar07
27-05-2015, 13:24
ama Antalyada da öyle, makinalar var 1 tl karşılığında çalışıyor ve ben genellikle 3 TL ile bitiriyorum yıkama, köpükleme ve durulama işlemini.

Bülent
27-05-2015, 13:33
Sizin dediğiniz sistem İstanbul'da her petrolde yok. Yani sadece elektrik süpürgesi mantığı ile çalışan vakumlar var. Self servis olarak kullanabileceğimiz köpük ve yıkama yok.

Yadigar07
27-05-2015, 13:38
hmm anladım, burda her petrolde var ve yıkamacıların girosu baya düştü :)

Bülent
27-05-2015, 13:43
Evet ne güzel. Ben İstanbul'da kendi gözlerimle göremedim daha. Sadece Kırklareli'de görmüştüm.

Bezdum
06-05-2017, 10:19
Merhabalar istanbul Silivri tarafında petrollerde 1 tl su artı 1 tl köpükle istediğiniz gibi aracınızı kendiniz yıkayabilirsiniz

Nickiniz
06-05-2017, 12:08
Benzinliklerde bulunan kopuklerin icinde yuksek miktarda kostik bulunur. Bu madde temizlemek icin guzel ama asiri berbat. Ne yapar? Boyaya zarar verir. Cam filmi rengini bozar. Farlarin sararmasina deforme olmasina neden olur. O yuzden guzel bir oto sampuan alin, kova alin (altinda filtre olsun ki tortular pislikler suzgecin altinda kalsin), yikama eldiveni alin.
Hepsini yaninizda benzinlige goturun. Kovayi sampuan ve suyla doldurun. Oncesinde arabanizi basincli suyka yikayin. Sampuani uygulayin. Sonra tekrar suyla durulayin. Hayirli olsun tettemiz mis

LG-H860 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayı_boğan
06-05-2017, 12:42
Konu var zaten bununla ilgili
http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?7656-1-TL-ile-%C7al%FD%FEan-Y%FDkama-Makineleri-Benzinlikler&highlight=y%FDkama