PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şanzıman - Titreme Sorunu - Servis Meselesi

muratemre
18-11-2014, 12:27
yarın aracımı servise göstereceğim.
Peugeot 308 otomatik dizel. auto6r şanzıman dedikleri. öncesinde ustaya gösterdim baskı balatada sorun yok, motor temiz çalışıyor dedi şanzımanda ufak tefek parçalar var sensörler vb. gibi bunlarda sıkıntı olabilir bi bağlasınlar makineye sonra konuşuruz dedi fiyata göre. buraya da yazmak istedim yarın servise giderken biraz da bilgim olsun istiyorum.

1- araç ısınınca hiç bir problem yaşamıyorum
2- sabah işyerine geldikten sonra öğlen arabaya binince yine sorun yaşamıyorum.
3- araç düşük devirlerde stop edecek gibi ses yapıyor. gaza yüklenince titreme gidiyor. sonra tümseğe gelince tekrar yavaşlıyorum devir düşüyor ve gaza azıcık yüklenince yine titreme yapıyor.
4- gaza sert yüklenmelerimde ise titreme yapmıyor araba. o eşiği direkt geçiyor diye düşünüyorum.

bana sorun ile ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

olmadı adamlardan sorunu öğrenip iyi bir şanzımancıya gitmek gerekiyor

Ömer Gedik
18-11-2014, 13:07
Şanzımanı elletmeyin. Debriyaj seti ve Volan değişecek. Muhtemelen zorlama sonucu debriyaj balatanız yanmış ve titreyerek kalkıyor araç

muratemre
18-11-2014, 13:24
Ömer bey otomatik vites nasıl zorlanabilir ? Hız yapmak vb. sıkıntı çıkarır mı bu arabalarda ? Benden önce genç biri kullanmıştı arabayı ondan soruyorum.

ek olarak debriyaj seti ve volan değişim ücreti ne kadar acaba işçilik de dahil olmak üzere ?

ek olarak servis sanırım makineye bağlayacak arabayı. bu sorun o makinede gözükür mü ?

Ömer Gedik
18-11-2014, 18:08
Aracınızda Robotize tabir edilen bir şanzıman bulunur. Bu şanzımanda manuel vitesteki gibi debriyaj sistemi bulunur.

Aracınızı rampa kalkışlarında veya yolda yarım debriyaj benzeri hafif hızlarda hareket ettirirseniz debriyajınız zorlanır. en çok karşılaşılan durum geri manevralarda aracın gaz ile hareket ettirilmemesi veya hafif hareketlerdir.

muratemre
19-11-2014, 07:37
Ömer bey söylediğiniz şey için çıkacak masraf yaklaşık ne kadar çıkar ona göre serviste yaptırmama seçeneğini de düşüneyim?
bide makineye bağladıklarında o sorun gözükür mü ?

Ömer Gedik
19-11-2014, 07:38
Makinede sorun çıkmaz. Tamamı orjinal parçalarla 1800ü aşmaz. Eğer durum çok köyü değilse değişmenize gerekte yok.

muratemre
19-11-2014, 08:07
şöyle diyeyim sabah 7-8 dakikadan sonra problem ortadan kalkıyor. Arabaya ciddi zarar verecek bir şey ise değiştirme işine girerim ama Arabaya zarar vermez böyle gider derseniz değiştirme işinden vazgeçerim.

araba var dert var. araba yok dert var iki ucu keskin bıçak oldu!

muratemre
19-11-2014, 10:30
1- yakıt filtresi tıkanmış olabilir alıştırma yapabiliriz dendi
2- makineye bağlayalım versiyon yükseltelim dendi. haftaya baktıracağım inş.
bilgi olsun diye yazıyorum

muratemre
09-01-2015, 03:11
debriyaj ayarı ile sorun çözülmüş gözüküyor.

Ömer Gedik
09-01-2015, 11:14
Debriyaj ayarı denilen işlem Hidrolik Bilyanın konum ve debriyaj yalama noktası ayarıdır. Aracınız kmsini hiç yazmamışsınız ama bir süre sonra debriyaj değişmeniz gerekebilir. Umarım uzun süre keyifle kullanırsınız.

muratemre
20-01-2015, 07:58
60.000 de
serviste debriyaj değişimi yapılabilir dedi ileride

Tui
17-02-2015, 19:52
Arkadaslar merhaba

Şuan servis 2200 tl volant ve debriyat seti degisim ucreti cikartilar
Özel servis şanzimanci, tüm parcalar yuzde yuz orjinal olmak kaydi ile orjinal 468tl debriyaj set kiti volant degisecek olursa onunda orjinali 800 tl dedi
sizce nasil? Yorumlarinizi bekliyorum