PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 TL ile Çalışan Yıkama Makineleri - Benzinlikler

SerhatRCZ
17-11-2014, 12:12
Arkadaşlar aracımı yıkattıktan sonra bazen sadece dışına bir su tutmak istiyorum. Şehirlerarası yollarda rastladığım 1 TL'ye (su , köpük ve süpürge gibi) benzinlikler içinde makineler var. Hem uygun fiyatlı , hem pratik , hemde fırça gibi çizecek bir ürün yok. Bu gibi ürünleri kullananlar adres gösterebilir mi ? Kullananlar girdikleri benzinlikleri yazarsa sevinirim.

Özellikle bahçeşehir ve beylikdüzü civarında aranmaktadır :).

asi
17-11-2014, 12:18
bursada hemen hemen her benzinlikte var istanbul için bilmiyorum

SerhatRCZ
17-11-2014, 12:50
bursada hemen hemen her benzinlikte var istanbul için bilmiyorum

Bende genelde şehirdışında gördüğüm için İstanbul içinde sormak istedim. Belki de büyük yıkama firmaları istanbulda izin vermiyor bu işe :). Teşekkür ederim cevabınız için.

asi
17-11-2014, 13:04
Bende genelde şehirdışında gördüğüm için İstanbul içinde sormak istedim. Belki de büyük yıkama firmaları istanbulda izin vermiyor bu işe :). Teşekkür ederim cevabınız için.

çok ilginç. koca istanbulda olması gerekir. :) 1 tl ye yıkatıp çıkıyoruz. hatta baya bir süre bp de ücretsiz yıkattım. o zaman siz hep oto yıkamalaramı gidiyorsunuz?

SerhatRCZ
17-11-2014, 13:08
çok ilginç. koca istanbulda olması gerekir. :) 1 tl ye yıkatıp çıkıyoruz. hatta baya bir süre bp de ücretsiz yıkattım. o zaman siz hep oto yıkamalaramı gidiyorsunuz?

Ben zaten hep oto yıkamaya giderim yine gitmeye devam edeceğim benim derdim şu ; pazar aracı yıkatıyorum ptesi çamur oluyor benim isteğim su tutmak onun için bari oto yıkamaya gitmeyeyim diyorum :).

γuяdaeя
17-11-2014, 13:10
Şehiriçinde o tür yıkama izdiham yaratır millet kuyruğa girer :) Onun yerine bıcı bıcılar var işte. Ona da arabasını seven kimse girmez çok zorunda kalmadıkça.

ayzinim
17-11-2014, 13:20
Arkadaşlar aracımı yıkattıktan sonra bazen sadece dışına bir su tutmak istiyorum. Şehirlerarası yollarda rastladığım 1 TL'ye (su , köpük ve süpürge gibi) benzinlikler içinde makineler var. Hem uygun fiyatlı , hem pratik , hemde fırça gibi çizecek bir ürün yok. Bu gibi ürünleri kullananlar adres gösterebilir mi ? Kullananlar girdikleri benzinlikleri yazarsa sevinirim.

Özellikle bahçeşehir ve beylikdüzü civarında aranmaktadır :).
Serhatcım bildiğim kadarıyla bizim oralarda bahsettiğin makinelerden maalesef yok. Bende mevcut benzinliklere baktım ama göremedim.

SerhatRCZ
17-11-2014, 13:23
Serhatcım bildiğim kadarıyla bizim oralarda bahsettiğin makinelerden maalesef yok. Bende mevcut benzinliklere baktım ama göremedim.

Abi internette araştırdığıma göre İstanbul da belli noktalarda varmış. Beylikdüzü içinde bizimkentte opet varmış orda var yazıyor ama kesinliği belli değil. Bu fırçalı dönen yıkamaları kastetmiyorlardır umarım :).

bacadir68
17-11-2014, 13:27
Onların çoğu kuyu suyudur. Aracı çizme ihtimali yüksek mil diye tabir edilen kum zerrecikleri var içinde.

ayzinim
17-11-2014, 13:31
Abi internette araştırdığıma göre İstanbul da belli noktalarda varmış. Beylikdüzü içinde bizimkentte opet varmış orda var yazıyor ama kesinliği belli değil. Bu fırçalı dönen yıkamaları kastetmiyorlardır umarım :).
Ben sürekli oradan yakıt alıyorum. Yıkama işini kendileri yapıyorlar hatta ücreti 2 TL. Kesinlikle dönen yıkama makinesi yok, köpük kullanılıyor. Benzinlikte sadece süpürge makinesi var senin sorduğun ve sanırım onların da var diye yazdığı.

SerhatRCZ
17-11-2014, 13:36
Onların çoğu kuyu suyudur. Aracı çizme ihtimali yüksek mil diye tabir edilen kum zerrecikleri var içinde.

Haklısın Abi bu şekilde hiç düşünmemiştim.

Ben sürekli oradan yakıt alıyorum. Yıkama işini kendileri yapıyorlar hatta ücreti 2 TL. Kesinlikle dönen yıkama makinesi yok, köpük kullanılıyor. Benzinlikte sadece süpürge makinesi var senin sorduğun ve sanırım onların da var diye yazdığı.

Anladım abi fırça yoksa sadace köpük vurup su tutuyorlarsa 2 tl gayet iyi :). Süpürgedir ozaman yazdıkları. Keşfetmek için yerini öğrenip bende uğrarım uygun bir zamanda.

Zulan
17-11-2014, 16:12
Ankarada benim ewe yakin bi benzinlikte var. 1tl ile 40sn köpük, 3dk20sn su alabiliyorsunuz.:)
Su çok çok yetiyor ama köpük 2 veya 3 defa almanız gerekiyor. Su kuyu suyu olduğu için eğerki silmezseniz kireç lekesi bırakabiliyor. Ama kum falan olamaz diye düşünüyorum hem filtreleri var hemde öyle bişey olsa önce basınçlı yıkama makinesine zarar verir. Kışın çok işime yarayacak;)

G2 ile takaTuka

anilimaca
17-11-2014, 16:58
Bu tip makinelerde kullanılan köpük, içerdiği "kostik" (NaOH - Sodyum Hidroksit) miktarı haddinden fazla olduğundan (ucuz etin yahnisi) boya üzerindeki verniğe ve plastik aksamlara zarar vermekte, örneğin farların sararmasına sebep olmaktadır. Kaliteli bir araç deterjanı ve sünger ikilisinden asla vazgeçmem ;) Zorda kalırsam uzaktan tazyikli su tutarak kiri akıtır, uygun zamanımda aracımı yıkarım.

ayı_boğan
17-11-2014, 17:01
Serhat, istanbul demişsin ama Anadolu yakası olmaz heralde :) ama ben yinede yazayım bostancı e-5 total ve shell'de. Beylikdüzünde sanırım opet'te gördüm.

reisG
17-11-2014, 17:32
İstanbul'da benim de bildiğim bir yer . Bahçelievler Ağaoğlu yanındaki PO Bana da çok yakın arada bir gidiyordum. .
Bu arada X1 i 1,5 aydır yıkamadım ve yıkatmadım. araç resmen koyu griden koyu pislik rengine döndü.
Açık söylemek gerekirse babylone dan sonra x1 ile uğraşmıyorum fazla. hatta hiç uğraşmıyorum.

akin
19-11-2014, 15:42
Oto yikamalardaki tum sular kuyu suyu zaten sebeke suyu kullanilsa kimse maliyetinden dolayi bu isi yapmaz benim aracim beyaz oldugu icin cok sikinti yok ama koyu renk araclarda sadece kirec lekesi birakiyor kurulanmazsa bu arada bursada nerdeyse her benzinlikte var bu sistem

Sent from my iPhone using Tapatalk

RCZ-THP200
29-04-2015, 10:34
Manavgatta 20 tane benzinci varsa, 19 unda var.. 1 tl ye köpük, 1 tl ye basınçlı su, 1 tl ye süpürge, 1 tl ye de basınçlı hava makineleri var hepsinde.. toplamda 4 tl ye iş bitiyor. ancak RCZ yi aldığımdan beri girmiyorum bunlara..
çünkü detailing ci ne kadar tanıdık varsa, burada kullanılan köpüğün inanılmaz ağartıcılar içerdiğini söyledi. sularda kuyu olduğu için, kireçli ve dolayısıyla nötral PH dan uzak, yani boya için aşındırıcı nitelikte.. e silerkende o kireci bezle bi güzel boyanın üstünde yuvarlıyoruz.. düşünün artık gerisini

5-6 aydır motorumu oralarda yıkarım, en dayanıklı siyah aksama sahip olduğundan tercih ettiğim motorumun siyah yerleri ağarmaya başladı.

hiç tavsiye etmem.. zaten benim gibi aracı siyah olanlar için tek yol yıkamacılar :D

SAYONARA
01-05-2015, 22:37
Bazılarında sadece köpük , bazılarında ise kimyasal temizleyici oluyor. Köpükler bir işe yaramıyor maalesef :)

kimyasal olanın da Kilosu 80 TL imiş :)

acemli68
20-09-2015, 19:58
Bu makineler genelde kuyu suyu ile çalışıyor .hatta bursa da bir kaç yer var bildigim ismini vermiyeyim araba kuruyunca üstünde kum parçaları kalıyor fark etmeden bide arabayı bezle kurularsaniz vay o arabanın ve sizin halinize .

acemli68
20-09-2015, 19:59
Birde bazılarında araba üzerinde gökkusagi gibi renkler bırakıyor belki içindeki deterjandan belki kimyasallardan benim bildiğim bu yerlerde hiç yikatilmasa daha iyi.