PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Basınçlı yıkama makinesi kullanan var mı?

Nurullh
16-11-2014, 18:48
İşte temiz bir aslan.
http://i.hizliresim.com/EEom78.jpg (http://hizliresim.com/EEom78)

Bana göre arabasını seven yıkamacıya götürmez. Öyle iyi iş yapacak yıkamacıya da verecek para yok. Oturduğum binanın otoparkına üçüncü kattan bildiğin hortum uzatıp, oto yıkama şampuanı mikrofiber eldiven ile kendim mis gibi yapıyorum. Hatta kablo da uzattım elektrikli süpürgeyle içini de bir güzel yapıyorum. Ama son zamanda bu iş de yormaya başladı. Bir kere hortumla yıkamak çok su tükettiriyor. Hortumun tazyiği tozu çamuru akıtmaya yetmiyor. Bir de arabaya suyu sıkarken etrafa çok sıçrıyor resmen arabayla birlikte ben de yıkanıyorum :) Şu basınçlı oto yıkama makinelerinden kullanıyor musunuz, işe yarıyor mu almak istesem neye dikkat etmek gerekir hangi marka iyidir gibi tümden bilgiye ihtiyaç duyuyorum. Bolca selamlar.

KAYA308
16-11-2014, 19:15
benim eski aslanın bagaj kapağında cam kenarlarındaki sızdırmaz plastikler yırtılmıştı bagajı açınca sarkıyordu ben de koparıp attım serviste dedim neden olur,basınçlı suyu yakın tutmuşlardır dendi 45tl ye değişti 2 tarafta.benim bildiim dikkat edilecek bir yer bu genel olarak yumuşak plastik olan hiç bir yere yakın tutmazsanız problem olacağını düşünmüyorum.

HamzaHakkı
16-11-2014, 19:18
Alacaksaniz basinç degerlerine dikkat etmelisiniz ne boyaya ve kaportaya zarar verecek kadar basincli ne de kiri cikartamayacak kadar zayif olmamali. Eger bina arasinda yapacaksaniz sessiz bir modeli secmeniz iyi olur. Araç temizlik forumlarinda bir kaç inceleme bulabilirsiniz. Bu video yardimci olabilir
http://youtube.com/watch?v=kUOghbRzyvg

sarman
16-11-2014, 19:35
Bende koçtaş tan alınma Performance Power PWR330PWA diye bir makine var. Basıncı max 100 bar. Kirleri zor söküyor. Tavsiyen basıncı 100 bar dan fazla olan bir makine alın. :)

301gti
16-11-2014, 19:41
Hep hayalim ama malum apartmanda yaşıyoruz kullanimi zor, kovaylan elle yikamaya dewam:):thumbup:

tsinanb
16-11-2014, 19:58
Bosch marka basınçlı yıkama aletlerine de bakmanızı öneririm ürün çeşidi fazla ve çeşitli yıkama aksesuarları da mevcut kalite de çok iyi. Boschun yıkama aletini almak isterseniz Bosch elektrikli el aletleri satan bayilerde bulabilirsiniz. Beyaz eşya bayilerinde bulunmuyor

Zulan
16-11-2014, 20:11
Black&Decker kullanıyorum memnunumda. Ancak ilk aldığımız zaman daha basınçlı gibiydi sanki biraz azaldı. O yüzden basıncı biraz yüksek alın. Ayrıca bidondan su kullanan modeller var apartmanda yaşayanlar için daha iyi olur.:)

G2 ile takaTuka

Ömer Gedik
16-11-2014, 20:30
Zamanında alırken Karcher ve Professionel (Uzak Doğu) malı arasında kalıp prof. tercih etmiştim. 8 sene kadar kullandım. Makine yaptığımız bir hata sonucu susuzluktan yandı yoksa bir sorunu yoktu. Bu sebeple işinizi görecekse pahalı makinelere almanıza gerek yok diye düşünüyorum. Tekerlikle olması taşımayı kolaylaştırır.

Basın işine gelirsek öyle 160bar filan almayın. Birçok filite zarar verebilirsiniz. Makinem 120bardı ve hiçbirş ekilde araca zarar vermiyordu. 120bar idealdir. Apartmanda olduğunuz için kovadan su çeken ürünler ideal olabilir. Ek aparatların çok işe yaramadığını düşünüyorum. Snow foam kullancaksanız ona göre bir makine alın.

Nurullh
16-11-2014, 22:09
Biraz internetten bu makinelere baktım da çeşit çeşit bir şey anlayamadım. 200 liraya da var 1000 liraya da. Benim zaten çok para verecek durumum yok böyle bir makineye ama yine de yarı yolda bırakmayacak bir şey lazım. 100 barın az geldiğini okudum evet 120 yeterliyse bunlara bakayım o zaman. İnternetten bazı makinelere baktım ama kovadan su çekme özelliği gibi bir şeyi bulamadım. Bildiğiniz model marka var mıdır?

mustafa508
16-11-2014, 22:33
Ben kullanıyorum.
Karcher 3.500 130 bar sanırım çok yeterli yani tam ayarında bir basıncı var. Öyle arabaya zarar verecek kadar değil ama hemen hemen her kiri söküp alıyor.
İki yıldan fazla oldu Kozyatağı bauhaus tan 450 liraya almıştım o zaman kampanya var demişti eleman, hediye olarak foam lance hortum askı falan bir sürü de aparat verdi yanında.
Ürün çok sağlam ben kaç kere su açmayı unutup makineyi çalıştırdım üzerinden iki kere minibüs geçti hatta hala üzerinde lastik izi duruyor :) banamısın demedi.

rocker307
17-11-2014, 00:14
Eğer sürekli yıkama yapılmayacaksa karcher k2 işinizi görecektir. Haftada 1-2 sefer yıkamaya uygun. Onun dışında foam lance aparatı da alırsanız süper oluyor. Fakat foam lance olarak pa veya autobrite çok iyi. Karcher kendi aparatı iyi köpük yapamıyor.

HacıHusrev
14-03-2015, 07:29
Araç dışından ziyade benim araç içi temizliği ile ilgili bir sorum var, koltuklarımın rengi oldukça açık renkte ve biraz kirlenmiş durumdalar. Bunları leke kalmadan temizlemek için nasıl bir uygulama yöntemi tercih etmeliyim, halı yıkama (http://www.unluhaliyikama.com) firmalarındaki buharlı yıkama makinaları ile yıkama yaptırsam leke kalmadan sonuç alabilirmiyim.

Yadigar07
14-03-2015, 08:30
Ben Total İstasyonuna gidip orada yıkama Yerleri mevcut. kendim Köpükleyip kendim yıkıyorum ( 1 TL ) karşılığında çalışıyor makinalar. sonrasında Fiber özel eldiven ile köpükleyip duruluayıp ve kuruluyorum. geçen gittim 4 TL ye 2 kere köpükleme ve 2 kere durulama yaptım. hem zevkli hem tasarruflu ve içime siniyor