PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 3008 Alımı hakkında

Bülent
06-11-2014, 11:17
Merhaba Arkadaşlar,
Peugeot 3008 aday adayı olarak bazı konularda sizlere danışmak, tecrübelerinizden yararlanmak isterim.

Peugeot 3008 Allure 1,6 e-Hdi 115 hp ETG6, sedefli metalik beyaz renk,koltuk döşemeleri parçalı deri gri aracı beğendim.

1) 3008 konusunda ciddi sıkıntılar var mı? Yani bu araç alınabilir bir araç mı?
2) Bu araca geri görüş kamerası ve navigasyon eklendi mi fiyatı 3500 TL artıyor. Bu navigasyon Türkiye haritasına göre güncel ve kullanışlı mı? Sonraki zamanlarda güncellemek paralı mı? Ne kadar?
3) Bir bayi ile yazışma ile bana şöyle teklif yazmış. "Araçta sadece geri kamera yoktur. Diğer tüm istekler bulunmaktadır.1600 TL değerinde araca geri kamera,dvd oynatıcı,analog tv ve navigasyon içeren tek bir ekran takılabilmektedir." Yani 3500 TL lik opsiyonel olan sistem 1600 TL ye takılabiliyor mu? Garantide sorun olur mu?
4) İstanbul ve çevre illeri de katarsak en uygun hangi bayiden fiyat alabilirim?
5) Aracın periyodik bakımları nedir. Yani her 15 bin km de bir yapılıyor sanırım. Ama ben sene de 10 bin km ancak yaparım. Bu durumda 15 bin km esasına mı göre yıllık periyoda göre mi bakım yaptırılıyor. Ortalama bakım tutarları ne kadar?
6) Aklıma gelmeyen dikkatli olmam gereken noktalar ve uyarılarınız var ise lütfen yardımcı olunuz.
Şimdiden tüm arkadaşlarıma teşekkürler.

mechanix
06-11-2014, 12:30
Teknik konularda yanıt verecek arkadaşlar olacaktır.
Bayi konusunda ise sizin için Lüleburgaz bayiden de fiyat alabilirim. Hem İstanbul'a yakın hem de iyi fiyat vereceklerini tahmin ediyorum.

Bülent
06-11-2014, 13:07
Teknik konularda yanıt verecek arkadaşlar olacaktır.
Bayi konusunda ise sizin için Lüleburgaz bayiden de fiyat alabilirim. Hem İstanbul'a yakın hem de iyi fiyat vereceklerini tahmin ediyorum.

Çok sevinirim,ilginiz için teşekkürler.

ayı_boğan
06-11-2014, 13:09
Bülent Bey, orjinal Navi almanızı tavsiye ederim, dvd ve tv fonksiyonu yok ama görünüş bakımından 10 numara..3500tl değer

reisG
06-11-2014, 13:11
Öncelikle çok iyi bir crossover olan 3008 tercihiniz çok yerinde. Yılda 15.000 km yol yapıyorsanız dizel araç almak mantıksız ancak 3008 de benzinli alternatifi şuandaki ithalat listelerinde sanırsam yok.
Aracın üzerindeki orjinal ekranlı sistem son derece yeterlidir. Size o bayinin söylediği 1600 TL lik sistem ise sonradan takılma çin imalatı sistemlerdir. Ben dahil pek çok arkadaşımız kullandı ve kullanmakta. orjinal sistem ile uzaktan yakından aynı çizgide olmaz .Bizlerde 308 lere orjinal ssitem taktırma imkanı olsa orjinal sistemi taktırırdık. tek probleminin gerei görüş kamerası ise harici taktırmak mümkün bunu da aracı aldıktan sonra yaparsınzı eğer bütçeninz uygunsa orjinal sistemli aracı alın derim.
HDI motorun sınıfının en iyi motorlarından birisi olduğu malum ve bu motoru Ford, BMW, Mazda, Volvo gibi firmalarda PSA dan alıp ufak tefek fraklarla kullanmakta.
Allure paket en üst seviyedir. aradığınız pek çok donanımı içinde bulacaksınız. sadece çok yeni elktronik detay yardımcılar olmayacaktır. zaten bana göre pek gerek te yok. yerden yüksek tasarım çok iyi oluyor. Bu arada eğer grip control ops. da araçta varsa alın derim. elektronik tork dağılım sistem olan grip control ile hafif arazi ve kötü yol koşullarında gayet iyi tutunma sağlar.

Bülent
06-11-2014, 13:15
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler.
Peki navigasyon sistemi nasıl, harita güncel ve doğru mu?
Yıllık güncellemesi pahalı mı?

Taylan43
06-11-2014, 14:23
Merhaba Arkadaşlar,
Peugeot 3008 aday adayı olarak bazı konularda sizlere danışmak, tecrübelerinizden yararlanmak isterim.

Peugeot 3008 Allure 1,6 e-Hdi 115 hp ETG6, sedefli metalik beyaz renk,koltuk döşemeleri parçalı deri gri aracı beğendim.

2) Bu araca geri görüş kamerası ve navigasyon eklendi mi fiyatı 3500 TL artıyor. Bu navigasyon Türkiye haritasına göre güncel ve kullanışlı mı? Sonraki zamanlarda güncellemek paralı mı? Ne kadar?
3) Bir bayi ile yazışma ile bana şöyle teklif yazmış. "Araçta sadece geri kamera yoktur. Diğer tüm istekler bulunmaktadır.1600 TL değerinde araca geri kamera,dvd oynatıcı,analog tv ve navigasyon içeren tek bir ekran takılabilmektedir." Yani 3500 TL lik opsiyonel olan sistem 1600 TL ye takılabiliyor mu? Garantide sorun olur mu?
4) İstanbul ve çevre illeri de katarsak en uygun hangi bayiden fiyat alabilirim?
5) Aracın periyodik bakımları nedir. Yani her 15 bin km de bir yapılıyor sanırım. Ama ben sene de 10 bin km ancak yaparım. Bu durumda 15 bin km esasına mı göre yıllık periyoda göre mi bakım yaptırılıyor. Ortalama bakım tutarları ne kadar?
6) Aklıma gelmeyen dikkatli olmam gereken noktalar ve uyarılarınız var ise lütfen yardımcı olunuz.

Bülent Bey;

sorularınıza teker teker cevap vereyim. bir 3008 kullanıcısı olarak.

1) 3008 Peugeot'un şu ana kadar yaptığı en sorunsuz aracıdır. (peugeot servisinin söylediğine göre) ve 2 yıldır kullandığımız 3008, şu ana kadar en ufak bir sorun çıkarmadı.
2) Navigasyonu tavsiye ederim, çünkü şu ana kadar hayatımı kurtardığı çok oldu. Artık son güncellemeden sonra trafik çok fazla ise hızınıza göre daha hızlı olan bir yol seçiyor ki, Şu ana kullandığım en güzel navigasyon. Bence alınabilir ama tabiki bütçenize bağlı.
3) 1600 TL'ye taktıkları sistem Navitech v.b gibi bir markalı teyp olacaktır ve kullanışlıdır ama orijinalin yerini hiçbirşey tutamaz.
4) Eğer almayı düşünüyorsanız şu anda bulunduğum Kütahya ilindeki bayii tanıdık bir bayidir ve yakınım, size fiyat isteyebilirim. Ama Türkiye'nin en büyük bayisi Ankara'dadır.
5) 15000km'de bir bakım yaptırmanız gereklidir. Ama ben 12-13000'de yaptırırım, bakımda sadece fi menü 300TL civarı tutar, ayrıca balataların değişeceği zaman en fazla 450TL civarı, o da 45000 bakımında olur.
6) Dediğim gibi, almayı düşündüğünüz araç çok güzel bir araçtır, arazi performansı bile çok güzeldir. şiddetle tavsiye ederim.

hatan
06-11-2014, 14:58
Merhaba Arkadaşlar,

Dört yıllık bir 3008 kullanıcısı olarak;
1. Ciddi bir sıkıntısı yok, sadece kasislerden geçerken bazen kapılardan gıcırtı sesleri gelir araç çok sağlam parasını hak ediyor alınablir.
2., 3., 4. sorulara zaten gerekli cevaplar verilmiş. Ama bence 3.500 TL çok para.
5. Periyodik bakımları 15.000 Km veya 1 yıldır. Hangisi önce gelirse o uygulanır. 15.000 km. Bkm. kampanyasını denk getirince 280 TL tutar. Normal bir C sınıfı otomobille bakım maliyeti yaklaşık aynı seviyededir.
6. Aracı tüm bayileri bizzat ve tek tek dolaşıp fiyat kırarak alın, ayrıca hediye olarak paspas, bagaj filesi, ilk yardım seti, boya koruma, kaput filmi vs. ilaveler isteyin. Renk için çok iyi düşünün çoğu hemen sedefli beyaz diyor ama ortalıkta artık çok fazla var. Başka güzel renkler de var. 2016 yılında araç kasası komple değişecek diye duydum billginiz olsun. Ama şahsen ben bu kasadan çok memnunum. Yol tutuşu süper, sarfiyatı düşük, grip kontrolü var, otomatik ve dizel, sessiz, yerden yüksek, full donanımlı, teknik olarak müzmin bir sorunu olmayan araç. Sonuç; tavsiye ederim.

tsinanb
06-11-2014, 15:36
Cevap verilecek soru kalmamış ama ben de kendi fikrimi paylaşayım sizlerle. Bizde 3008 in bir boy küçüğü 2008 var :) bence pişman olmayacağınız bir araç çok güzel ve başarılı. 1.6 litre motorun performansı yeterli. Bizim araçta da grip control var onun sayesinde hafif arazi şartlarında hiç sıkıntı yaşamazsınız. 3008 daha yüksek bir araba ve yüksekte oturmak çok güzel bir his :) bana kalırsa sıfır araç alacağınız için navigasyon ve geri görüş kamerasını da alın çok işinizi görür. Merak ettiğim bir nokta var 3008 de park assist var mı? Eğer o özellik varsa o da çok başarılı çalışıyor almanızı tavsiye ederim

Bülent
06-11-2014, 16:44
Arkadaşlar hepinizin ellerine kollarına sağlık.
Sanırım arka kamera ve navigasyonlu alacağım.
Fiyat olarak şu anda en ucuz hangi bayi verir. Bu konuda yardımcı olabilecek, fiyat alabilecek arkadaşların alabilirlerse çok sevinirim.

Bülent
07-11-2014, 08:45
Dört yıllık bir 3008 kullanıcısı olarak;
1. Ciddi bir sıkıntısı yok, sadece kasislerden geçerken bazen kapılardan gıcırtı sesleri gelir araç çok sağlam parasını hak ediyor alınablir.
2., 3., 4. sorulara zaten gerekli cevaplar verilmiş. Ama bence 3.500 TL çok para.
5. Periyodik bakımları 15.000 Km veya 1 yıldır. Hangisi önce gelirse o uygulanır. 15.000 km. Bkm. kampanyasını denk getirince 280 TL tutar. Normal bir C sınıfı otomobille bakım maliyeti yaklaşık aynı seviyededir.
6. Aracı tüm bayileri bizzat ve tek tek dolaşıp fiyat kırarak alın, ayrıca hediye olarak paspas, bagaj filesi, ilk yardım seti, boya koruma, kaput filmi vs. ilaveler isteyin. Renk için çok iyi düşünün çoğu hemen sedefli beyaz diyor ama ortalıkta artık çok fazla var. Başka güzel renkler de var. 2016 yılında araç kasası komple değişecek diye duydum billginiz olsun. Ama şahsen ben bu kasadan çok memnunum. Yol tutuşu süper, sarfiyatı düşük, grip kontrolü var, otomatik ve dizel, sessiz, yerden yüksek, full donanımlı, teknik olarak müzmin bir sorunu olmayan araç. Sonuç; tavsiye ederim.

Bak bunları bilmiyordum yani ilk defa sıfır araç alıyorum. Yani verdiği fiyata o dediğiniz hediyeleri koparabilir miyiz?

Bülent
07-11-2014, 08:47
Bir de arkadaşlar şöyle bir şey soracağım. Bu aracı ne zaman almak daha karlı olur.
Çevremdeki bazı arkadaşlar yılbaşına doğru fiyatlar düşer diyorlar,işte artık 2015 modelleri çıkacağı için, yıllık kotasını doldurmak için vs.vs.
Bazı arkadaşlar ise de Ocak ayında 2014 modellerini daha ucuza alırsın diyorlar. Yani bu ucuzlukta öyle 1-2 bin değil en az 7-8 bin TL den başlarmış.
Sizlerin görüşü nedir.

Bülent
07-11-2014, 08:49
Bülent Bey;

sorularınıza teker teker cevap vereyim. bir 3008 kullanıcısı olarak.

1) 3008 Peugeot'un şu ana kadar yaptığı en sorunsuz aracıdır. (peugeot servisinin söylediğine göre) ve 2 yıldır kullandığımız 3008, şu ana kadar en ufak bir sorun çıkarmadı.
2) Navigasyonu tavsiye ederim, çünkü şu ana kadar hayatımı kurtardığı çok oldu. Artık son güncellemeden sonra trafik çok fazla ise hızınıza göre daha hızlı olan bir yol seçiyor ki, Şu ana kullandığım en güzel navigasyon. Bence alınabilir ama tabiki bütçenize bağlı.
3) 1600 TL'ye taktıkları sistem Navitech v.b gibi bir markalı teyp olacaktır ve kullanışlıdır ama orijinalin yerini hiçbirşey tutamaz.
4) Eğer almayı düşünüyorsanız şu anda bulunduğum Kütahya ilindeki bayii tanıdık bir bayidir ve yakınım, size fiyat isteyebilirim. Ama Türkiye'nin en büyük bayisi Ankara'dadır.
5) 15000km'de bir bakım yaptırmanız gereklidir. Ama ben 12-13000'de yaptırırım, bakımda sadece fi menü 300TL civarı tutar, ayrıca balataların değişeceği zaman en fazla 450TL civarı, o da 45000 bakımında olur.
6) Dediğim gibi, almayı düşündüğünüz araç çok güzel bir araçtır, arazi performansı bile çok güzeldir. şiddetle tavsiye ederim.

O zaman şunu anlıyorum,navigasyon Türkiye haritası işe yarıyor. Peki güncelleme durumu nedir.Yani şu bakımdan soruyorum. Nissan Qashqai navigasyon güncellemesine 300 TL istemiş bu sene mesela. Peugeot larda da böyle bir şey var mı?

MaLi
07-11-2014, 10:08
O zaman şunu anlıyorum,navigasyon Türkiye haritası işe yarıyor. Peki güncelleme durumu nedir.Yani şu bakımdan soruyorum. Nissan Qashqai navigasyon güncellemesine 300 TL istemiş bu sene mesela. Peugeot larda da böyle bir şey var mı?

Harita güncellemesi bayini bana söylediği, garanti süresi içinde çıkan güncellemeleri bedelsiz olarak yapıyorlarmış

Bülent
07-11-2014, 10:17
Harita güncellemesi bayini bana söylediği, garanti süresi içinde çıkan güncellemeleri bedelsiz olarak yapıyorlarmış

Anladım teşekkürler.

Taylan43
07-11-2014, 10:33
Şu ana kadar benim 3 tane güncellemem oldu, hepsini bedavaya yapmıştım.

Bülent
07-11-2014, 10:47
Şu ana kadar benim 3 tane güncellemem oldu, hepsini bedavaya yapmıştım.

Bilgilendirme için teşekkürler

hatan
07-11-2014, 14:18
Bak bunları bilmiyordum yani ilk defa sıfır araç alıyorum. Yani verdiği fiyata o dediğiniz hediyeleri koparabilir miyiz?

Hediyelerin hepsi biraz zor olur ama Siz yine de isteyin ne koparırsanız.
Ocak ta fiyatlar elde kalan 2014 araçlar için en az 5-6 bin TL düşebilir.

MaLi
07-11-2014, 14:20
Birde araçlarda ÖTV düzenlemesine gidileceğini unutmayın
Her an fiyatlar değişebilir.

Bülent
07-11-2014, 14:21
Birde araçlarda ÖTV düzenlemesine gidileceğini unutmayın
Her an fiyatlar değişebilir.

Gitmezler ya :(

MaLi
07-11-2014, 14:26
Gidilecek ama ne zaman bilemiyorum.
Geçen hafta patronum kızına araba aldı. Bayiden uyardılar ÖTV konusunu

Bülent
07-11-2014, 14:32
Benim görüştüğüm bayi de uyardı ama şu anda bayiler bu olayı bir an önce almamız ve fiyatlarını indirmemek için koz olarak kullandıkları izlenimini aldım.

Bu arada sağolsun arkadaşlar bulundukları muhitteki bayilerden fiyat sorup yardımcı oluyorlar.
Bu arada bir şey daha sormak istiyorum. Peugeot artı garanti ve full servis hakkında,
Artı garanti adı üstünde, normal 2 senelik garantinin üzerine garanti süresini uzatma olayı.
Görüştüğüm bayi 2 yıl için 1400 TL civarı demişti ama peugeot web sitesinden bununla ilgili bilgi verilmiş.
36 Ay / 80 bin km (hangisi önce dolarsa) = 900 TL
48 Ay / 120 bin km (hangisi önce dolarsa) = 1600 TL

Bir de full servis var. Bu da tüm periyodik bakımlar dahil,arızalar, parça değişimleri gibi cebinizden para çıkmıyormuş.
24 Ay / 40 bin km (hangisi önce dolarsa) = 1050 TL
36 Ay / 50 bin km (hangisi önce dolarsa) = 1900 TL
48 Ay / 70 bin km (hangisi önce dolarsa) = 3400 TL

Sormak istediğim Artı Garanti veya Full Servis yaptırmak faydalı ve ekonomik mi? Kaç aylık yaptırmak lazım. Tecrübelerinize dayanarak sizler ne düşünüyorsunuz?

mechanix
07-11-2014, 16:33
3008'inize artı garanti için para vermenize gerek yok bence. Bir şey çıkarsa 2 sene içinde kendini gösterir bence. Yine de takdir sizin.

Bülent
07-11-2014, 16:42
3008'inize artı garanti için para vermenize gerek yok bence. Bir şey çıkarsa 2 sene içinde kendini gösterir bence. Yine de takdir sizin.

Aslında dediğiniz mantıklı bir yaklaşım. Hani diyorum genelde garanti süresince dayanacak şekilde yaparlarda ondan sonra sorunlar çıkarır.
Genelde beyaz eşyalar böyledir mesela :D

Peki Full servis hakkında düşünceniz nedir. Yani ekonomik oluyor mu? Yoksa zamanı gelince kendim bakımları yaptırırsam daha mı ekonomik.

mechanix
07-11-2014, 17:02
Full servis dedikleri şeyin kapsamını iyi araştırmak lazım.
Örneğin; 24 ay ya da 40.000 km dediği 2 tane periyodik bakımı kapsıyor zannedersem. 24 ayda aracınızı 2 kere periyodik bakıma soksanız 1050 TL tutacağını zannetmiyorum. Kalan parayı parça değişimi, arıza vb. garanti durumu için önceden veririm diyorsanız siz bilirsiniz. Ama ben sıfır km bir 3008'in 2 senede parça değişimi isteyeceğini düşünmüyorum. İstese bile, örneğin diskler aşındı ve değişim istiyor. O zaman da size gelip "Kullanıcı hatası bu. Aracı çok fazla frene basarak kullanıyorsunuz" demesinler. Yetkili servis bu herşeyi diyebilir. Boşu boşuna başınız ağrımasın. Bu sebepten neyi kapsadığını iyi araştırmak lazım.

Artı garanti ile ilgili olarak da eğer aracınızı 2 sene sonra elden çıkarma gibi bir düşünceniz varsa bu satışı kolaylaştırabilir. Bunu da düşünmek lazım.

Bülent
07-11-2014, 19:06
Full servis dedikleri şeyin kapsamını iyi araştırmak lazım.
Örneğin; 24 ay ya da 40.000 km dediği 2 tane periyodik bakımı kapsıyor zannedersem. 24 ayda aracınızı 2 kere periyodik bakıma soksanız 1050 TL tutacağını zannetmiyorum. Kalan parayı parça değişimi, arıza vb. garanti durumu için önceden veririm diyorsanız siz bilirsiniz. Ama ben sıfır km bir 3008'in 2 senede parça değişimi isteyeceğini düşünmüyorum. İstese bile, örneğin diskler aşındı ve değişim istiyor. O zaman da size gelip "Kullanıcı hatası bu. Aracı çok fazla frene basarak kullanıyorsunuz" demesinler. Yetkili servis bu herşeyi diyebilir. Boşu boşuna başınız ağrımasın. Bu sebepten neyi kapsadığını iyi araştırmak lazım.

Artı garanti ile ilgili olarak da eğer aracınızı 2 sene sonra elden çıkarma gibi bir düşünceniz varsa bu satışı kolaylaştırabilir. Bunu da düşünmek lazım.

Elinize sağlık,yorumunuz mantıklı.
Ben öyle araç değiştiren bir tip değilim. 2006 model Clio'yu bile 5 senedir kullanıyorum. Hele hele 3008 i zannetmem 6-7 seneden önce satmam :)

Bülent
11-11-2014, 08:39
Günaydın Arkadaşlar,
Bir aksilik olmaz ise altımdaki aracın satışını 1-2 saat sonra yapacağım. Ondan sonra Peugeot 3008 Allure 1,6 e-HDİ ETG6, metalik sedefli beyaz renk,parçalı deri gri koltuk döşemeleri, ön/arka park sensörleri ve arka geri kamerası olarak siparişimi vermek üzere bayinin hesabına kaporayı gönderip işlemleri başlatacağız.
Aracı ay sonuna doğru teslim ederiz dediler. İnşallah hayırlısı olur.

tsinanb
11-11-2014, 08:53
Şimdiden hayırlı olsun iyi günlerde kullanın :)

Ömer Gedik
11-11-2014, 08:54
Hayırlı uğurlu olsun :) bahsettiğiniz fiyat navigasyonlu model için miydi?

Bülent
11-11-2014, 08:55
Şimdiden hayırlı olsun iyi günlerde kullanın :)
Teşekkür ederim,sağolun.

Teşekkür ederim,sağolun. Teklif mektubuna bakınca navigasyon yazmıyor ama arka kamera yazıyor.
Ben arka kamera olunca navigasyonda var zannediyorum ama yanlış mı biliyorum.
Bayiye bir sorayım bakayım.

Evet navigasyonlu :)

SerhatRCZ
11-11-2014, 09:16
Hayırlı ugurlu olsun. Navigasyon olmasi kullanisiniza ayri keyif katacak. Donanim gercekten cok onemli dolu bir araci kullanmak apayrı. Yeni aslan hayirli olsun.

ayı_boğan
11-11-2014, 09:22
Hayırlı olsun yeni Aslan.Dolu bir araç olması iyi olmuş.

mechanix
11-11-2014, 09:55
Hayırlı olsun bence iyi bir tercih olmuş. Güle güle kullanın.

Abdullah
11-11-2014, 11:32
aracınız hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız sürüşler dilerim.

Bülent
11-11-2014, 11:35
Hayırlı ugurlu olsun. Navigasyon olmasi kullanisiniza ayri keyif katacak. Donanim gercekten cok onemli dolu bir araci kullanmak apayrı. Yeni aslan hayirli olsun.

Teşekkürler,sağolasınız.

Hayırlı olsun yeni Aslan.Dolu bir araç olması iyi olmuş.

Teşekkürler,sağolasınız.

Hayırlı olsun bence iyi bir tercih olmuş. Güle güle kullanın.

Teşekkürler,sağolasınız.

aracınız hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız sürüşler dilerim.

Teşekkürler,sağolasınız.

Abdullah
11-11-2014, 11:38
bülent bey aşağıda bulunan iki konuya göz atmanızı rica ederim.

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?7573-Forumda-%C7oklu-Al%FDnt%FD-Yapmak
http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?4460-Forumda-Mesaj-Flood-Yapmak-Yasakt%FDr!!!

Bülent
11-11-2014, 11:51
Özür dilerim, bir daha olmaz.

reisG
11-11-2014, 12:02
Çok yerinde bir tercih, Kullanırken keyif duyacağınız bir otomobiliniz olacak.
Bu arada bir önemli not. Aracınızda otomatikleştirilmiş manuel şanzuman var. Kullanımnda tek dikkat etmeniz gereken durum şöyle;
-dur kalklarda ve beklemelerde vitesi mutlaka park pozisyonuna alın. basit tabiri ile beklemelerde D pozisyonunda kaldığında baskı balata vb. sistemlerin ısınmasını ve yakın zamanda bu sebepten problem yaşama derdine son vermiş olursunuz. Bu bir şanzuman sorunu değildir. otomatikleştirilmiş manuel şanzumanlarda ve çift kavramalı şanzumanlarda yapılması gereken bir uygulamadır.

Bülent
11-11-2014, 15:50
Çok yerinde bir tercih, Kullanırken keyif duyacağınız bir otomobiliniz olacak.
Bu arada bir önemli not. Aracınızda otomatikleştirilmiş manuel şanzuman var. Kullanımnda tek dikkat etmeniz gereken durum şöyle;
-dur kalklarda ve beklemelerde vitesi mutlaka park pozisyonuna alın. basit tabiri ile beklemelerde D pozisyonunda kaldığında baskı balata vb. sistemlerin ısınmasını ve yakın zamanda bu sebepten problem yaşama derdine son vermiş olursunuz. Bu bir şanzuman sorunu değildir. otomatikleştirilmiş manuel şanzumanlarda ve çift kavramalı şanzumanlarda yapılması gereken bir uygulamadır.

Uyarı ve bilgilendirmeniz için teşekkürler. Dikkate alacağım.
Birde benim merak ettiğim bir şey var. Diyelim ki normal seyir halindeyken ve dik bir yokuşa geldiğimizde direksiyon altı kulakçıklardan vites küçültüp yokuşu çıkın diye yazılan yorumlar okudum. Vites yine normal yerinde kalarak olacak bu iş yoksa ilk önce vitesi yana yani +/- işaretlerinin olduğu yere çekilerek mi yapılacak.

Ömer Gedik
11-11-2014, 15:55
Auto modda iken kulakçılardan vites değiştirebilirsiniz.

Abdullah
11-11-2014, 17:40
Özür dilerim, bir daha olmaz.

estagfurullah özür dilemenize gerek yok ufak bir hatırlatma benimkisi ;)

tazcan
11-11-2014, 17:45
Işıklar da N ye yani boşa mı almalıyız. Ayrıca 3008 in direksiyon 308 kadar ağır mı

Abdullah
11-11-2014, 18:00
Işıklar da N ye yani boşa mı almalıyız. Ayrıca 3008 in direksiyon 308 kadar ağır mı

ışıklarda derken uzun süreli beklemelerde diyelim ona kısa süreli beklemelerde gerek yok.

ANKA
11-11-2014, 22:16
Hayırlı olsun boyum uzun olmasa ben de düşünürdüm ileri de ama cam tavanlı olunca onun tentesi falan ruhum daralıyor içeride. 308'den sonra alışamıyorum çok kötü alıştım bu ferahlığa. Ama herşeyi ile güzel araba 3008 hele o arka bagajdaki ayrıntılar yokmu beni benden almıştı.

Bu arada başka bir yerde benzer bir konu olsa kesin neden 3008 alıyorsun golf alsana derlerdi :)

Bülent
12-11-2014, 03:01
Hayırlı olsun boyum uzun olmasa ben de düşünürdüm ileri de ama cam tavanlı olunca onun tentesi falan ruhum daralıyor içeride. 308'den sonra alışamıyorum çok kötü alıştım bu ferahlığa. Ama herşeyi ile güzel araba 3008 hele o arka bagajdaki ayrıntılar yokmu beni benden almıştı.

Bu arada başka bir yerde benzer bir konu olsa kesin neden 3008 alıyorsun golf alsana derlerdi :)

Teşekkür ederim,iyi dilekleriniz için.
Ben çok dolaştım. En çok Qashqai yi beğeniyordum. Gittim bayiye içerine oturdum, belki abartıyorum ama benim emektar clio dan o kadar daha ferah ve güzel bulamadım. Ve bayiden fiyatını bile sormadan çıktım düşünün yani.
Dediğim gibi emektar clio dan 3008 e terfi etmek takdir edersiniz ki eşşekten inip ata binmek gibi olacaktır :gül8:
İşin tuhaf tarafı şimdi de heyecandan duramıyorum, aracım ne zaman gelecek diye

Bülent
12-11-2014, 09:10
Herkese Günaydın Arkadaşlar,
Malum 3008 almak adına dün ilk adımımızı attık. Artık bu araçla ilgili daha çok bilgi toplamam ve öğrenmem gerekiyor.
Bir kere bu benim ilk otomatik aracım olacak. Hiç otomatik kullanmadım. Ve ben bu araçla ilk yolculuğumu Kütahya'dan İstanbul'a doğru yapacağım.
Kafamda bir sürü şey dolaşıyor. Nasıl çalıştırmaktan tutun nasıl kullanılacağına ve nasıl park edilip kapatılacağına kadar.
Kullanım kılavuzuna bir miktar bilgi edindim. İnternet ten de araştırdım ama maalesef şöyle doyurucu bir bilgiye ulaşamadım.
Bazı sorularda kafama takılmıyor da değil.
Mesela bu beklemelerde vitesi boşa (N) ye alınması gerektiği söyleniyor. N ye alsak ta frene basmaya devam edeceğiz mi yoksa otomatikman park freni çekilmiş olacak mı?
Işıklarda derken uzun süreli beklemelerde deniyor bunun için ortalama bir zaman var mı? Yani İstanbul'un trafiğini biliyorsunuz, dur-kalk gidiliyor ne kadarlık beklemelerde N ye almalıyız vitesi.
En başta dediğim gibi kullanımla ilgili tecrübe ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Çünkü aracı tam tanıyamadan şehirler arası yolculuğa çıkacağım.

ayı_boğan
12-11-2014, 10:41
Herkese Günaydın Arkadaşlar,
Malum 3008 almak adına dün ilk adımımızı attık. Artık bu araçla ilgili daha çok bilgi toplamam ve öğrenmem gerekiyor.
Bir kere bu benim ilk otomatik aracım olacak. Hiç otomatik kullanmadım. Ve ben bu araçla ilk yolculuğumu Kütahya'dan İstanbul'a doğru yapacağım.
Kafamda bir sürü şey dolaşıyor. Nasıl çalıştırmaktan tutun nasıl kullanılacağına ve nasıl park edilip kapatılacağına kadar.
Kullanım kılavuzuna bir miktar bilgi edindim. İnternet ten de araştırdım ama maalesef şöyle doyurucu bir bilgiye ulaşamadım.
Bazı sorularda kafama takılmıyor da değil.
Mesela bu beklemelerde vitesi boşa (N) ye alınması gerektiği söyleniyor. N ye alsak ta frene basmaya devam edeceğiz mi yoksa otomatikman park freni çekilmiş olacak mı?
Işıklarda derken uzun süreli beklemelerde deniyor bunun için ortalama bir zaman var mı? Yani İstanbul'un trafiğini biliyorsunuz, dur-kalk gidiliyor ne kadarlık beklemelerde N ye almalıyız vitesi.
En başta dediğim gibi kullanımla ilgili tecrübe ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Çünkü aracı tam tanıyamadan şehirler arası yolculuğa çıkacağım.

Bülent Bey, tekrar aracınız hayırlı olsun.3008-5008 önceki kasalarda herşey aynıydı ama makyajlı 3008'de fark var mı bilmiyorum ama vitesi N'ye aldığınızda park freni otomatik olarak çekmiyor,siz park frenini çekiyorsunuz.90 saniyenin altındaki ışıklarda veya dur-kalklarda N'ye almaya gerek yok.zaten stop-start var araçta tahmini olarak kaç saniye durduğunuz belli oluyor.Birde ben bazı noktalarda kırmızı ışıklar 100 saniyenin üzerinde,sadece bu durumlarda N'ye alıyorum.

Bülent
12-11-2014, 10:43
Bülent Bey, tekrar aracınız hayırlı olsun.3008-5008 önceki kasalarda herşey aynıydı ama makyajlı 3008'de fark var mı bilmiyorum ama vitesi N'ye aldığınızda park freni otomatik olarak çekmiyor,siz park frenini çekiyorsunuz.90 saniyenin altındaki ışıklarda veya dur-kalklarda N'ye almaya gerek yok.zaten stop-start var araçta tahmini olarak kaç saniye durduğunuz belli oluyor.Birde ben bazı noktalarda kırmızı ışıklar 100 saniyenin üzerinde,sadece bu durumlarda N'ye alıyorum.

Benim yaptığım test sürüşünde aracı park ettikten sonra park frenini çekecektim,satış temsilcisi bana engel oldu kendi çekiyor diye. Ve çekti de. Kullanım kılavuzunda yanlış hatırlamıyorsam bunu park frenini çekme işini otomatik olmasına rağmen otomatikliği de devreden çıkarılabileceği yazıyordu.

ayı_boğan
12-11-2014, 11:04
Benim yaptığım test sürüşünde aracı park ettikten sonra park frenini çekecektim,satış temsilcisi bana engel oldu kendi çekiyor diye. Ve çekti de. Kullanım kılavuzunda yanlış hatırlamıyorsam bunu park frenini çekme işini otomatik olmasına rağmen otomatikliği de devreden çıkarılabileceği yazıyordu.

Bülent Bey, o özellik sadece kontağı kapattığınızda park freni devreye giriyor,trafikte giderken N'ye aldığınızda elektrikli park freni devreye girmiyor.Aynı durum aracı çalıştırdınız vitesi A konumuna getirdiniz,park frenini indirmeden gaza bastığınızda otomatik olarak kendi iniyor.

Ömer Gedik
12-11-2014, 11:08
Kısa süreli beklemeler için aracı n ye almanıza gerek yok. Örneğin 1-2 dk bekleyecekseniz ayapınız frende n de bekleyebilirsiniz. Araç e-HDI olduğu için STOP edecek ve buna bile gerek kalmayacak aslında. Eğer şartlar stopstart için uygun değilse çok uzun beklemelerde araç kendi kendine n ye alıyor.

Bülent
12-11-2014, 11:09
Bülent Bey, o özellik sadece kontağı kapattığınızda park freni devreye giriyor,trafikte giderken N'ye aldığınızda elektrikli park freni devreye girmiyor.Aynı durum aracı çalıştırdınız vitesi A konumuna getirdiniz,park frenini indirmeden gaza bastığınızda otomatik olarak kendi iniyor.

Pardon doğru söylüyorsunuz, ben karıştırdım. Teşekkürler açıklamalarınız için. O zaman motor çalışır vaziyette iken vites N konumunda olsa da kendimiz park frenini çekmediğimiz sürece ayağımız frende basılı kalacak. Doğru anladım değil mi hocam.

ayı_boğan
12-11-2014, 11:15
Pardon doğru söylüyorsunuz, ben karıştırdım. Teşekkürler açıklamalarınız için. O zaman motor çalışır vaziyette iken vites N konumunda olsa da kendimiz park frenini çekmediğimiz sürece ayağımız frende basılı kalacak. Doğru anladım değil mi hocam.

Ömer öz ve net anlatmış durumu

Bülent
12-11-2014, 11:22
Kısa süreli beklemeler için aracı n ye almanıza gerek yok. Örneğin 1-2 dk bekleyecekseniz ayapınız frende n de bekleyebilirsiniz. Araç e-HDI olduğu için STOP edecek ve buna bile gerek kalmayacak aslında. Eğer şartlar stopstart için uygun değilse çok uzun beklemelerde araç kendi kendine n ye alıyor.

Teşekkürler,ellerinize sağlık.

Bülent
13-11-2014, 09:26
Günaydın Arkadaşlar,
Gerek kullanım kitabında gerekse internet te araştırdım ama açıklayıcı net bilgi bulamadım.
Peugeot 3008 için rodaj süresi ne kadar ve bu süre de aracı nasıl kullanmam gerekir. Belli max. hız filan var mı?

tsinanb
13-11-2014, 09:41
Yeni nesil motorlarda rodaj süresi kalmadı diye biliyorum ama belki 2-3 bin km olabilir çok olmaz bence. Bu arada şu park freni konusunda bir bilgi vereyim. Aracınız robotize şanzıman olduğu için start&stop sadece ayağınız frendeyken devreye giriyor. Park frenini çekerseniz fren pedalına basmayacağınız için devreye girmez sistem. Manuellerde sistem daha rahat. Vites boşta ve hız 20 km/h'nin altındayken s&s devreye giriyor debriyaja basıldığında çalışıyor

Bülent
13-11-2014, 09:52
Yeni nesil motorlarda rodaj süresi kalmadı diye biliyorum ama belki 2-3 bin km olabilir çok olmaz bence. Bu arada şu park freni konusunda bir bilgi vereyim. Aracınız robotize şanzıman olduğu için start&stop sadece ayağınız frendeyken devreye giriyor. Park frenini çekerseniz fren pedalına basmayacağınız için devreye girmez sistem. Manuellerde sistem daha rahat. Vites boşta ve hız 20 km/h'nin altındayken s&s devreye giriyor debriyaja basıldığında çalışıyor

Bilgilendirme için teşekkürler arkadaşım.

tsinanb
13-11-2014, 10:22
Bilgilendirme için teşekkürler arkadaşım.
Rica ederim :) bu kadar hevesle bir araba alıyorsunuz siz de benim gibi aldığınız arabanın her detayını öğrenmek istiyorsunuz :) arabanızın sizi memnun edeceğinden şüphem yok

Bülent
18-11-2014, 09:37
Ahhhhhhh ah, bayramı bekleyen küçük çocuklar gibiyim. Aracım nerededir acaba, online takip imkanı olsaydı da baksaydım ya :)
Bayinin dediğine göre 28 Kasım ile 7 Aralık arası teslim ederim diyor. Beklemek zor be anam.............
Zaten arabasızlık kötü bir de yeni arabayı beklemek daha da kötü.......

Şu anda halen zamanımı bazen kullanım kitapçığını okuyarak bazen de sanki araç siparişi vermemişim gibi internette yorumlara bakıyorum :)

tsinanb
18-11-2014, 10:57
Ahhhhhhh ah, bayramı bekleyen küçük çocuklar gibiyim. Aracım nerededir acaba, online takip imkanı olsaydı da baksaydım ya :)
Bayinin dediğine göre 28 Kasım ile 7 Aralık arası teslim ederim diyor. Beklemek zor be anam.............

Şu anda halen zamanımı bazen kullanım kitapçığını okuyarak bazen de sanki araç siparişi vermemişim gibi internette yorumlara bakıyorum :)
Sizi çok iyi anlıyorum ben de sizin gibiyim :) 1 ay beklemiştim 2008i istanbuldan gelecek diye her şeyini araştırmıştım :) arabayı satın aldıktan sonra bayide test sürüşüne çıkmıştık hatta :D siz arabayı hangi bayiden aldınız?

Bülent
18-11-2014, 11:02
Sizi çok iyi anlıyorum ben de sizin gibiyim :) 1 ay beklemiştim 2008i istanbuldan gelecek diye her şeyini araştırmıştım :) arabayı satın aldıktan sonra bayide test sürüşüne çıkmıştık hatta :D siz arabayı hangi bayiden aldınız?

Kütahya'dan teslim alacağım inşallah.

tsinanb
18-11-2014, 11:04
Ben de sizin gibi sabırsızlıkla fotoğrafları bekliyorum :) xenon farlar var mı araçta?

Ömer Gedik
18-11-2014, 11:07
Hayırlısı olsun tekrar Bülent bey

Beklemek zordur :)

Bülent
18-11-2014, 11:18
Ben de sizin gibi sabırsızlıkla fotoğrafları bekliyorum :) xenon farlar var mı araçta?

Valla bende bekliyorum, nasıl görünecek diye :)
Hayır Xenon far yok, benimki Allure modeli, İstanbul'daki bayiye Felline modelinin farkını sorduğumda sadece Xenon far ve tamamen deri döşeme demişti.
Ben de onlar o kadar önemli değil bana Allure yeter diye düşünmüştüm.
Malum ben 1996 model clio'dan inip 3008 e bineceğim. Yani eşşek'ten inip at'a binme meselesi gibi.
Ama beni aslında durumum Anadol'dan inip Jet'e binmiş gibi olacağım :)

Hayırlısı olsun tekrar Bülent bey

Beklemek zordur :)

İyi dilekleriniz için teşekkürler. Sağolun.
Aracı teslim aldıktan sonra size ve diğer arkadaşları çok rahatsız edeceğim gibi. Malum biz düz vites araba kullanıyorduk. Şimdi jet'e bineceğiz nasıl kullanacağım ben bunu :)

tsinanb
18-11-2014, 11:59
Xenon da olsaydı kaymağı olurdu ama aldığınız araba zaten çok dolu bir araba eksikliği önemli olmaz :)

Bülent
18-11-2014, 12:07
Xenon da olsaydı kaymağı olurdu ama aldığınız araba zaten çok dolu bir araba eksikliği önemli olmaz :)

Hayırlısı bakalım.

MaLi
18-11-2014, 12:18

Sizin süre yinede yakın. Ben 2.5 aydan fazla beklemiştim sırf ESP li olsun diye.

Bülent
18-11-2014, 12:25
Sizin süre yinede yakın. Ben 2.5 aydan fazla beklemiştim sırf ESP li olsun diye.

İnşallah bir aksilik olmasın da........

Bülent
02-12-2014, 13:30
Merhaba Arkadaşlar, bayi bir kaç önce haber verdi. Benim araç gelmiş tır dan indiriyorlar.
İşlemleri başlatacak. Perşembe günü -bir aksilik olmaz ise- almaya gideceğim.
Hayırlısı olur inşallah.
Bayi kauçuk paspas hediye ediyor, birde kilitli bijon ise yerine ileride takabilmek adına -ne me lazım diye- standart bijon hediye etmesini rica ettim.
Korumaları yapmıyorlarmış. Artık bunun için ayrıca araştıracağız İstanbul'a gelince.

tsinanb
02-12-2014, 15:46
Hayırlı olsun az kaldı :)

reisG
02-12-2014, 16:58
Hayırlısı olsun. Heyecanla bekliyoruz.

Bülent
02-12-2014, 17:04
Hayırlı olsun az kaldı :)

Hayırlısı olsun. Heyecanla bekliyoruz.

İyi dilekleriniz çok teşekkürler arkadaşlar. Bayi yarın gelip alabilirsiniz diye haber gönderdi ama maalesef kayın biraderimin işi olduğundan Perşembe sabahı yola çıkıp gideceğiz.
Kısmetse Perşembe günü oturmuş olacak 3008 'ime :)

ayı_boğan
02-12-2014, 17:13
Hayırlı olsun,harika bir haber.

Taylan43
02-12-2014, 17:38
hayırlı olsun

Abdullah
02-12-2014, 17:45
hayırlısı olsun merakla bekliyoruz fotografları.

Bülent
02-12-2014, 17:53
Hayırlı olsun,harika bir haber.

hayırlı olsun

hayırlısı olsun merakla bekliyoruz fotografları.

Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.
Olaylar hızlı gelişiyor. Şu anda bir aksilik olmazsa yarın sabah yola çıkıyorum yupppiiiiiiiiiiiiiiiiii :)

serdarhoca
02-12-2014, 21:42
Hayirli olsun, Allah kaza bela vermesin. Ilk isiniz kasko yapmak olsun...

Bülent
02-12-2014, 22:04
Hayirli olsun, Allah kaza bela vermesin. Ilk isiniz kasko yapmak olsun...

Teşekkür ederim. Evet yarin halledeceğiz o isi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ömer Gedik
02-12-2014, 22:31
Bekleyiş bitiyor demek keyifli sürüşler :)

Bülent
03-12-2014, 05:20
Bekleyiş bitiyor demek keyifli sürüşler :)

Öyle Hayırlısı olur inşallah. Su saatte erken kalktım. Heyecanımı anlayın yani 😄

ayzinim
03-12-2014, 09:22
Hayırlı olsun. İçiniz içinize sığmıyor belli.

Bülent
03-12-2014, 09:52
Hayırlı olsun. İçiniz içinize sığmıyor belli.

Sagolasiniz. Su anda Kütahya ya geldim. 15 dk ya kadar bayi de Olacağım.

reisG
03-12-2014, 10:35
Heyecan büyük.
Bu arada aracı teslim alınca sakin trafikte fren mesafelerini ve frenaj kapasitesini öğrenmek için bir deneme yapınız. Yeni peugeotları frenleri çok iyidir.

mechanix
03-12-2014, 12:25
Hayırlısı olsun. Uzun araştırma ve bekleyiş süresi mutlu sonla bitiyor ne güzel.

forzabjk207
22-03-2016, 21:02
Arkadaşlar merhaba bende 3008 almayı düşünüyorum daha önceden 4 sene boyunca 207 kullandım ve çok memnun kaldım suanda da megane 3 dizel manuel kullanmaktayım almak istediğim araç 2014 115 eat 6 yarı otomatik olan modeli bu modelin şanzımani auto 6 olan sanzimanla aynı degil herhalde forumda okuduğum kadarı ile eski sanzimandan bazıları çok memnun bazıları ise dertli yeni şanzımani kullanan arkadaşlar biraz fıkır verebilirlermi acaba maddi gücüm yetmediği için tam otomatiğe ne yazikki geçemiyorum ltf acil cevap gelirse sevinirim şimdiden teşekkürler not daha önceden hic otomatik araç kullanmadım ilk aracım olacak

Ozgur
22-03-2016, 23:13
Tam otomatik secseydiniz mukemmel olurdu. Ben aracimi aldigimda bayide test araci yoktu. 3008 testini 2014 eat6 sanzumanla, tam otomatik sanzuman testini de yeni 308 ile yaptirmislardi. 2014 modellerde yigilmalarin buyuk olcude onune gecilmis. Ben abartili bulmadim. Eski mesajlarda da soylenmis, 3008ler cok iyi otomobiller. Pek cok otomobil sitesi araclarimizi C sinifi suv olarak siniflandiriyor. Seciminiz hayirli olsun, kazasiz belasiz surusler dilerim.

tsinanb
22-03-2016, 23:31
Arkadaşlar merhaba bende 3008 almayı düşünüyorum daha önceden 4 sene boyunca 207 kullandım ve çok memnun kaldım suanda da megane 3 dizel manuel kullanmaktayım almak istediğim araç 2014 115 eat 6 yarı otomatik olan modeli bu modelin şanzımani auto 6 olan sanzimanla aynı degil herhalde forumda okuduğum kadarı ile eski sanzimandan bazıları çok memnun bazıları ise dertli yeni şanzımani kullanan arkadaşlar biraz fıkır verebilirlermi acaba maddi gücüm yetmediği için tam otomatiğe ne yazikki geçemiyorum ltf acil cevap gelirse sevinirim şimdiden teşekkürler not daha önceden hic otomatik araç kullanmadım ilk aracım olacak
Bahsettiğiniz şanzıman etg6. Auto 6r ın güncellenmiş hali arada çok fark yok ama iyileştirmeler var. EAT6 Tam Otomatik bir şanzıman ve kusursuz vites geçişleri var. Ben de geçen hafta forumun buluşmasında 3008 bluehdi eat6 test ettim çok konforluydu

forzabjk207
23-03-2016, 00:59
teşekürler özgür bey
yılbaşında bende 308 tamotomatikle test sürüşü yaptım gerçekten performans harikaydı 3008 de yarı otomatik eat6 ile tam otomatik arasında 1 sene olmasına rağmen en az 10.000 tl oynuyor bu yüzden karar veremiyorum cebimde ki para maksimum 75.000 tl 10-15 bin daha koymaya hak edecek bir fark bulabilrimyim acaba

forzabjk207
23-03-2016, 01:02
cevap için teşekkürler tam otomatik kusursuz ama benim öğrenmek istedeğim eat6 yarı otomatik kullanan arkadaşların yorumları ve izlenimleri

Ozgur
24-03-2016, 00:03
Bu butcenizle ilgili. Ben 207 outdoordan 3008 e gectim. Once cok para mi verdim diye dusunmedim degil. Ama kullandikca cok iyi bir is yaptigimi anliyorum. Imkaniniz varsa hic dusunmeyin. Diger turlu de auto6r degil etg6 sanzumani dusunmelisiniz derim. Auto6r de bariz yigilmalari hissediyorsunuz, etg6 ise iyilestirilmis ve sarsinti neredeyse hic yok, yigilma ise cok az. Simdiden hayirli olsun seciminiz.

forzabjk207
24-03-2016, 01:44
çok teşekkür ederim özgür bey aslında bende tamamen eat6 yarı otomatiğe yoğunlaştım 207 mi satarken de 3008 almayı düşünmüştüm ama bu şanzıman sorunundan çok bahsedildi ve vazgeçtim ama kafaya taktım başka hiç bir araç aklımda yok illede 3008 :) hayırlısı artık geriye uygun fiyat uygun aracı bulmak kalıyor mayıs sonuna kadar halledeceğiz inş

forzabjk207
20-06-2016, 00:24
herkese merhaba bende yaklaşık 15 gün önce biraz da borç yaparak :) 3008 aracıma kavuştum 20000 km sedef beyaz allure 85000 tl aldım ilk izlenimlerim sürekli aracı kullanmak istiyorum çok keyifli geliyor sürmesi çekiş gücü çok iyi vites geçişleri gerçekten çok iyi ama halen tam alışamadım bundan önce otomatik vites kullanmadığım için olabilir size sormak istediğim multımedya dvd oynatabiliyormu

Ömer Gedik
20-06-2016, 08:01
3008 le gelen rneg-rt6 ünite maalesef dvd okumuyor. Aracınız hayırlı olsun.

Evo34
29-07-2016, 08:48
Bahsettiğiniz şanzıman etg6. Auto 6r ın güncellenmiş hali arada çok fark yok ama iyileştirmeler var. EAT6 Tam Otomatik bir şanzıman ve kusursuz vites geçişleri var. Ben de geçen hafta forumun buluşmasında 3008 bluehdi eat6 test ettim çok konforluydu

Yarı otomatikler ile(etg6-Auto 6r), tam otomatik(EAT6) arasında ortalama 1litre yakıt tüketimi farkı var mıdır yoksa daha fazla mıdır?