PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2006 307 1.6 benzin/Lpg Çözülemeyen sorunlar

bedtek_65
05-11-2014, 01:17
Arkadaşlar merhabalar ;

Problemim 2006 307 1.6 Premium benzin ve Lpg'li aracımda ;

-Devir Saati benzin ve lpg farketmeksizin devamlı 7.5 - 8 lerde bu normal mi? Gaz kelebeği temizliği serviste yapıldı,ama aracı stop ederken tık tık diye bir ses geliyor.Servis bunun gaz kelebeği kendini sıfırlama yapıyor home konumuna gelmesinden dediler.Acaba değişmesimi gerekir.

-Aracım hararet ederken sanki araba çok sesli hararet ediyor öyleki debriyaj ve gaz pedalı zıngır zıngır titriyor.

-Araç kalkışlarda stop etme derecesine geliyor.Çekişi çok iyi değil bu nedendir.Sanki az kaçıp çok bağırıyor gibi.Arkadaşta 1.4 skoda fabia var araba benim arabaya göre çok seri kalkışları hızlanması çok iyi 1.4 olmasına rağmen benim araçtan çok çok seri,bu benim araçta normal mi ?

-Araçla 2. veya 3.,4. viteste gidiyorum ayağımı debriyajdan çektiğimde araba hissedilir derecede çekişten düşüyor.Bunun sebebi ne olabilir.Tekrar gaza yüklendiğimde araç kendini zor toparlıyor anlamadım,Ayrıca 2.ci viteste gaza sonuna kadar bastığımda araç bir tekleme yapıp ondan sonra gaz yemeye başlıyor.serviste normaldir diyork diaha önce 2005 1.6 xt vardı hiç bir sorunu o arabada yaşamadım acaba bu sorunlar yeni kasa 307 lerde normal mi?

5-Araçta son sorunum (87 TL)34 Litre LPG ile araç şehir içi 280 km yol yapıyor bu normalmidir.yoksa daha fazla yol yapmasımı gerekir?Atiker yapması gerektiğini söylüyor ama neden yapamadığını bulamıyor.Ayarı iyi yapamıyorlar.Böyle kala kaldık.
Araca yapılan işlemler:
Baskı Balata ve Triger seti 2 ay önce değişti.3 ay önce üst kapak contası,bobin,Buji,yağ değişimi,gaz kelebeği temizliği,Lpg kontrolu,Filtreler komple set olarak değişti fakat çözüm yok.Şaşırdım kaldım 307 yeni kullanmıyorum ama bu sorunlar beni mahvetti araçtan sıkıldım.Servis boş anlayan ustalar yok ne yapacağız anlamadım gitti.Arakadaşlar çok uzun oldu biliyorum ama sizlerden bu sorunları yaşayan arkadaşlar varsa nasıl çözüme ulaştıklarını anlatmalarını ve yardımcı olmanızı rica ediyorum.
Şimdiden Teşekkürler.

bacadir68
05-11-2014, 08:29
Önce trigeri kontrol ettirin. Sente atmıs veya doğru takılmamış olabilir. Onda sorun yoksa debriyaj balatası...