PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çalışma sorunu

Fiko
04-11-2014, 14:48
İyi günler arkadaşlar.

308 millesim Hdi 112 hp araç kullanmaktayım. Sabahları ilk marşa bastığım zaman sanki akü bitikmiş gibi çalışmakta ve bazende sarsıntı yapmakta bunun nedeni ne olabilir. Teşekkürler

tsinanb
04-11-2014, 15:31
112 hp motorlarda sarsıntı problemi var malesef o motorun kronik sorunu. Forumda bu sorunla ilgili açılmış başlıklar mevcut arayıp bulabilirsiniz.

Fiko
04-11-2014, 16:03
112 hp motorlarda sarsıntı problemi var malesef o motorun kronik sorunu. Forumda bu sorunla ilgili açılmış başlıklar mevcut arayıp bulabilirsiniz.

Peki akü bitikmiş gibi çalışma neden olabilir aküm daha yeni ve tekrar gidip ölçümde yaptırdım. acaba bujilerin değişmesi gereke bilir mi ?

tsinanb
04-11-2014, 16:37
Akü konusunda bir bilgim yok malesef. Forumda bilen biri yardımcı olur size

sessizgece
04-11-2014, 16:47
Benim akü bitmeden ilk sinyali yazın vermişti. Çalışmadı sonra da abs ışığı yandı. Hareket ettikten sonra normale döndü. Geçenlerde de hanım marşa basınca dinamo kaçırıyor gibi ses verip çalışmamış. Kontrol ettiğimde de aynı sesi verdi, silecekler çalıştı, gösterge ışıkları yandı. Yol yardım geldiğinde akünün bittiğini anlamış olduk. Bu yüzden Akü olabileceğini sanmıyorum

StilGammni
04-11-2014, 17:00
Akü bitmiş gibi çalışma tabirini biraz daha açabilirmisiniz?

Bu arada evet araçlarımızda ilk marşta sarsıntı var fakat siz yinede tedbir amaçlı motor kulakçıklarınıza baktırın..

Ek olarak @sessizgeceninde söylediği gibi benimde başıma geldi akü bittiğinde tüm gösterge ışıklarım yanmış ve sileceklerim çalışmıştı bilgnze.

Fiko
04-11-2014, 17:09
Akü bitmiş gibi çalışma tabirini biraz daha açabilirmisiniz?

Bu arada evet araçlarımızda ilk marşta sarsıntı var fakat siz yinede tedbir amaçlı motor kulakçıklarınıza baktırın..

Ek olarak @sessizgeceninde söylediği gibi benimde başıma geldi akü bittiğinde tüm gösterge ışıklarım yanmış ve sileceklerim çalışmıştı bilgnze.

benimde akü bitme olayı başıma geldi fakar öyle bi olay değil. motor kulaklarına baktırdım hiç bir sıkıntısı yok. sadece 1 sn gecikme gibi bir sorun oluyor