PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gündüz farı ve park lambası sorunu

exorciist
23-10-2014, 13:53
Arkadaşlar Merhaba,

geçen hafta 2004 model emektar 307 1.4 HDI aslanımı satarak, 2012 model 1.6 HDI 308 aslanımı aldım...

Yalnız yani aslanın gündüz farı ve park lambası çalışmıyor. Sistem menüsünden aktif görünmesi ve ampülün sıfır olmasına rağmen bir türlü sorunu çözemedim... Benzer bir durum yaşıyan yada sorunla alakalı fikri olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim....

Ömer Gedik
27-10-2014, 16:23
Ampulün duyunu düzgün oturttuğunuzdan emin iseniz ampulden veya tesisattan kaynaklanıyordur.

Efe308
27-10-2014, 20:04
Bu araclara cift duylu ampul oluyor.. Ben genelde turuncu park ampulu aliodum cift duylu fakat duyun bir tarafini torpuluyirlardi calismasi icin bi demeyin derim sonuc olarak ampul 5 lira 😁

exorciist
28-10-2014, 13:48
Ampuller değişti,ama sonuç alamadım sorunun tesisat kaynaklı olup olmadığını nasıl anlayabilirim

wolo
29-10-2014, 15:36
çift duylu ampül var ve menüden açık ise sorun artık tesisattadır. ancak ampülün doğru takılmamış olma ihtimali de var.

ANKA
29-10-2014, 19:42
Sadece parklar yansaydı eski aslandaki gibi planet ile açılır derdim ama parklar da yanmıyorsa sorun başkadır. İlk önce sigortaya bakın bir de bir voltmetre ile duylara gelen akıma baksanız bir fikir verebilir. Hani hiç elektrik yoksa başka geliyorsa başka olur. Belki tırnaklar ampülü tutmuyordur.

StilGammni
29-10-2014, 20:08
Bence ilk olarak sigortaları kontrol etmenizde fayda var..

exorciist
31-10-2014, 10:22
Sorun ne sigortadan neden ampulden, sanırım tesisatta sorun varmış.... Park lambası arızalı olması muayedene ağır kusur olarakmı geçiyor ?

wolo
02-11-2014, 16:52
park lambaları ağır kusur. hatta arka ve ön sis lambaları ve plaka lambaları haricindeki tüm dış aydınlatma arızaları ağır kusur, renkleri doğru olmasa bile.

emigo
20-11-2014, 21:36
Benim aravimdada benzer bi sorun var. Parklar yaniyo ama gunduz fari yanmiyor. Planet ne oluyor

Taner34
08-05-2015, 16:44
Yeni aldığım 2012 model 308 1.6 HDİ Access aracımda aynı şekilde Park Lambaları ve Gündüz farları yanmıyordu.exorciist ile bağlantı kurup fikir aldıktan sonra bende aynı şekilde sorunu çözdüm.Servise gittiğimde beyin arızası denildi ve fiyatıda 500 tl.den açtılar exorciist arkadaşımızın tavsiyesine uyarak elektrikçide yeni tesisat(Röleleri ile birlikte)çektirip sorunu 100 tl.ye hallettik.Şimdi parklarda gündüz farlarıda olması gerektiği gibi çalışıyor.

Ömer Gedik
08-05-2015, 17:30
Tampon içindeki Led gündüz farı tesisatına baktırdınız mı hiç? Bu tesisat 308 Accesslerde de bulunuyor ancak üzerinde bir çevirici bulunuyor böylece Üstteki gündüz ve park yanıyor. Eğer o tesisat uçu açık kalırsa üstteki lambalar yanmaz. Çünkü araç Led için elektrik göndermiş olur. Eğer araçta önden bir hasar olmuşsa da bu sebep doğmuş olabilir.

Taner34
08-05-2015, 18:56
Tampon içindeki Led gündüz farı tesisatına baktırdınız mı hiç? Bu tesisat 308 Accesslerde de bulunuyor ancak üzerinde bir çevirici bulunuyor böylece Üstteki gündüz ve park yanıyor. Eğer o tesisat uçu açık kalırsa üstteki lambalar yanmaz. Çünkü araç Led için elektrik göndermiş olur. Eğer araçta önden bir hasar olmuşsa da bu sebep doğmuş olabilir.

Hay Allah keşke daha önce konuşmuş olsaydık.Böyle bir şeyin varlığından haberim bile yok Forumda'da aramama rağmen bulamadım.Neyse sonuçta öyle yada böyle çözmüş olduk:bilmem

suphi
20-06-2018, 18:40
Hay Allah keşke daha önce konuşmuş olsaydık.Böyle bir şeyin varlığından haberim bile yok Forumda'da aramama rağmen bulamadım.Neyse sonuçta öyle yada böyle çözmüş olduk:bilmem

Yani nasıl çözülmüş oldu? :anlamadim