PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güneşlik Problemi

KAYA308
15-10-2014, 18:17
aracımı aldığımdan beri sürücü tarafındaki güneşliğin yayı kırılmış içten açık kalıyo %15-%20 gibi gecende ruhsatın koyulduğu cep koptu 2 güneşliği orjinal şekilde kaça bulabilirim servisten 250tl fiyat verdiler.

converse10
15-10-2014, 19:17
uygun fiyat vermişler bana 370 tl demişlerdi.

Abdullah
16-10-2014, 06:05
maalesef araçlarımızın güneşlikleri zamanla biraz aralıklı kalıyor ve sonuç malum. Size tavsiyem yeni güneşlikleri aldıktan sonra ruhsatı güneşliğe koymamanız böylelikle daha uzun süre kullanabilirsiniz.

KAYA308
17-10-2014, 20:48
Teşekkürler

Temida
17-10-2014, 21:25
aynen bende güneşliğe ruhsat bırakmadım ve h,ç sorun yaşamadım

KAYA308
01-11-2014, 16:55
güneşlik bakarken otobanda aracıma arkadan vurdular tahminim 120-130km hızla yakıt deposu dahil dağaldı aracım servise çektirdim hemen,ustalar göz kararı 6-7bin tl dediler karşı tarafın sigortası karşılayacağı için problemim yok.kapıların biri açılıyor biri açılmıyor açılan doğru kapanmıyor gözümde pert oldu.

BahadırALTUN
01-11-2014, 17:02
Gecmis olsun size bir sey olmamistir insallah. Benzin deposuna kadar giren ve kapiyi acilmayacak hale getiren hasarin 6-7 bine cozulecegini pek tahmin etmiyorum.
Tekrar gecmis olsun.

KAYA308
01-11-2014, 17:09
Teşekkür ederim bizde birşey yok çok şükür.ustalar göz kararı 6-7 dedi ki benim gözümde 10bin den aşşağı zor.pert çıkar inşAllah model yükseltiriz.

tsinanb
01-11-2014, 17:34
Çok geçmiş olsun size bir şey olmaması sevindirici. Umarım pert çıkar. Hasarlı arabayla uğraşmak zor iş

KAYA308
01-11-2014, 17:59
Çok geçmiş olsun size bir şey olmaması sevindirici. Umarım pert çıkar. Hasarlı arabayla uğraşmak zor iş

pert çıkmasa bile serviste en ufak hasarlı parça dahil tamir etmek yerine 0 olanıyla değişiyor kapılar içinde özel makina yollamış peugeot fransadan sorun değil dediler oturtuyolarmış yerlerine çektirmeyle bi ayarı varmış.ama o halde görünce arabayı moralim çok bozuldu en ufak gelen seste bırakırım servise satılsın araba.

pert e nasıl çıkarırım aracı ben expert gelip bakıcakmış ne yapmam lazım fikir verirmisiniz bana.

SerhatRCZ
01-11-2014, 18:08
Geçmiş olsun. O hızda size bişey olmamış çok şükür.

KAYA308
01-11-2014, 18:18
adam arabayı alalı 1 hafta olmuş o hevesle basmış diye tahmin ediyorum.bi çıksam şu işin içinden...

Abdullah
01-11-2014, 19:53
Çok geçmiş olsun size birşey olmaması çok güzel haber.

Mobil

ayı_boğan
01-11-2014, 19:55
Çok geçmiş olsun.Size birşey olmamış çok şükür.

ayzinim
01-11-2014, 20:42
Geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin. Sizlere bir şey olmaması en sevindirici haber. Umarım perte çıkar aracınız.

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ANKA
01-11-2014, 22:49
Benim eskiden bildiğim siz ücretini ödeyerek bir eksper tutabiliyordunuz şimdi nasıl bilmiyorum. Ya da baktınız pert etmediler dava açın sigorta şirketine, arka çamurluklar değişecekse daha o arabadan hayır gelmez, kesme biçme kaynak falan olacak, en güzeli pert olsun, biri alıp yaptırıp satsın alan alır biner.
Resim var mı kaza sonrası? Belki yorum yapmak kolaylaşır.

Ömer Gedik
02-11-2014, 00:55
Güneşlik konusundan sonra üzücü bir tabloya dönüşmüş. Aracınız gövdesi arkadan kasılmış belli ki... Aracınızın mekanik vb hiç bir parçasına onarım kabul etmeyin. Şasi düzeltmeye girerek arkayı çekmeleri gerekecek. İnşallah perte çıkartırlar sizde yeni araç alırsınız.

KAYA308
02-11-2014, 12:17
ne kadar içim el vermesede tek bir resim koycağım.yorumlarınızı bekliyorum özellikle Ömer beyden.bu tarafta pek bişey yok diğer tarafta teker dönmüyor nereye sürttüyse lastik yarılmış...sigortadan lastikler dahil zarar görmüş herşeyi talep edebiliyormuyum?
ve sigorta benim hasarımı kendimi karşılıyor yoksa bana vurandanmı tahsilmi edecek.

http://i.hizliresim.com/jYbG0D.jpg (http://hizliresim.com/jYbG0D)

sessizgece
02-11-2014, 18:37
Çok geçmiş olsun.

Genelde sigorta Servisden veya yapılacak yerden yapım için teklif alır. Aracı o halde Satışa çıkarır. Araca verilen Ücret ile masrafa bakar. Hangisi Karlı olusa onu yapar. Tamir için uğraşmaktansa perte ayırır.
Önemli bir konu. Eğer servisde işçilik ve mekanik indirim kampanyası varsa dez avantaj olabilir. Çünkü tamir masrafı düşer.

Benzer bir olay bizde de olmuştu. 1000 tl için neredeyse yapıma gidecekti. Resmen ortalığı karıştırıp perte zorla da olsa çıkarmıştık.

No Name's

KAYA308
02-11-2014, 18:46
Çok geçmiş olsun.

Genelde sigorta Servisden veya yapılacak yerden yapım için teklif alır. Aracı o halde Satışa çıkarır. Araca verilen Ücret ile masrafa bakar. Hangisi Karlı olusa onu yapar. Tamir için uğraşmaktansa perte ayırır.
Önemli bir konu. Eğer servisde işçilik ve mekanik indirim kampanyası varsa dez avantaj olabilir. Çünkü tamir masrafı düşer.

Benzer bir olay bizde de olmuştu. 1000 tl için neredeyse yapıma gidecekti. Resmen ortalığı karıştırıp perte zorla da olsa çıkarmıştık.

No Name's

Teşekkür ederim
benim aracımın pert çıkma şansı nedir resme bakarak.
sizin aracınıza ne kadar masraf çıkarmışlardı ve değeri ne kadardı.

serdarhoca
02-11-2014, 18:46
Gecmis olsun. Size birsey olmamasi sevindirici....

reisG
02-11-2014, 18:54
Çok geçmiş olsun. Çok üzüldüm. Perte çıkması için koşullar birdahaki zorlandı yaz aylarında foruma konu olan ve benimde takip ettiğim arka bagaj kapısı Hariç tüm Karoseri parçalarında hasar olan 5008 i peri etmemişlerdi. Şahide problem yoksa yapmıyoruz gibi genel bir ibare ve toplam hasarın kasko toplamına oranı gibi detaylar vardı. Süreci iyi takip etmek gerekmekte.

KAYA308
02-11-2014, 19:31
1 belge eksik karakoldan çıkaramadım gitti hafta sonuda girdi kaldı öyle yarın onu halleder halletmez servisten bilgi almaya gideceğim sürecin nasıl işleyeceğiyle ilgili.
tavanda dalgalanma yok sanırım ama kapıların hepsi sorunlu yerine oturan yok şaside problem olması olası gibi ama servistende kupadandır o problem dediler.

Gecmis olsun. Size birsey olmamasi sevindirici....

çok teşekkür ederim Serhat bey.

orhun57
02-11-2014, 19:50
Öncelikle büyük geçmiş olsun allah korumuş. Size bir şey olmaması sevindiri, cana geleceğine mala gelmiş.

Sizi üzmek istemem ama bu fotoğrafa bakılırsa aracın perte çıkması biraz zor tabi görünenin arkasında neler var bilinmez iyice bakılmadan konuşmak anlamsız. Airbag açmamış sanırım araç park helinde miydi orasını anlamadım, siz elinizden geleni yapın exper oradayken orada olursanız belki bir faydası olur.

KAYA308
02-11-2014, 20:07
teşekkür ederim Orhun perte çıkmasa bile serviste tamire gitmeden herşey 0 olanıyla değişiyor kaynak vb. işlem yapacaklarını sanmam kupayı ısmarlarlar komple diye düşünüyorum.
yolda kaza olmuş tek şeridi dubayla kapamış görevli ekip ben yavaşlayıp şerit değiştirirken arkadaki arada 20m kalana kadar beni görmemiş heralde fren izi o kadar.kaza tutanağında aracını durdurmayarak bana vurduğu için 1. dereceden suçludur yazıyor.
ehliyet denetimlerinin artmasına bu yüzden seviniyorum yaşını almışlar artık trafiğe çıkmasın 65-66 yaşında ki adam 20 yaşında aldığı ehliyeti kullanıyor hala.

rocker307
02-11-2014, 20:08
Geçmiş olsun. Perte çıkmasa da insan tekrar binmeye korkar araca. Hayırlısı neyse o olsun..

KAYA308
02-11-2014, 20:15
Geçmiş olsun. Perte çıkmasa da insan tekrar binmeye korkar araca. Hayırlısı neyse o olsun..

Teşekkür ederim
korkmam tekrar binmeye çünkü bu kaza aracın ne kadar sağlam olduğunu gösteriyor fiat bir araç olsaydı benimki adam içinden geçerdi.tank bizimkiler.

rocker307
02-11-2014, 20:31
Teşekkür ederim
korkmam tekrar binmeye çünkü bu kaza aracın ne kadar sağlam olduğunu gösteriyor fiat bir araç olsaydı benimki adam içinden geçerdi.tank bizimkiler.
308ler öyle gerçekten bayağı sağlam maşallah. Birkaç kaza daha biliyorum bu şekilde. Ama gene de olayı bilerek binmesi zor gelirdi bana..

converse10
02-11-2014, 20:40
kasko poliçesine bakmak gerek esper bazen yetkili servis dışında yada yan sanayi ve kullanılmış çıkma paraça dahi kullanabiliyorlar bana göre aracınız pert verme ihtimal çok zor.

sessizgece
02-11-2014, 20:51
Ben kasko poliçemi yetkili servis ve orijinal yedek Parça olarak yapmıştım. Onarım esnasında onun üzerinden gittim ve o şekilde onarım görmesi üzerinde durdum. Poliçe öyle olunca onarım fiyatı da yüksek çıktı. Karşı Tarafın experi ile mutlaka görüşün ve üzerine düşün.

No Name's

KAYA308
02-11-2014, 21:22
arabam zaten 1 haftadır yetkili servisin garajında duruyor benden önceki sahibide servis dışında bir yere götürmemiş aracı ben bayi müdürünün garantisini alarak aldım aracı bundan sonrada servis dışında bir yere götürmeye niyetim yok ne çıkarsa çıksın bakiye beni ilgilendirmiyor zaten,uyarılar için sağolun aracımı garantiye alacağım mutlaka.gerekirse her gün gidip bakarım problem değil...

KAYA308
07-11-2014, 18:19
bir sorum olacak
2011 vti lerde kaç ileri otomatik şanzıman var lütfen paylaşırmısınız.

ayı_boğan
07-11-2014, 18:21
bir sorum olacak
2011 vti lerde kaç ileri otomatik şanzıman var lütfen paylaşırmısınız.

4 ileri vti'lar

KAYA308
07-11-2014, 18:23
sahibinden deki bir ilanı aramak süretiyle öğrendim vazıyeti teşekkür ederim

Ömer Gedik
10-11-2014, 22:04
Kaya araç pert oldu mu? Bu arada bizim araçların arkası çok çok sağlam ve Senin araçta iyi korumuş gibi duruyor.

KAYA308
10-11-2014, 22:19
şöyle anlatayım sigortanın hasarı karşılaması aşamasına dahi gelemedim hastane karşı tarafın raporlarına ptt ye vermiş tam 2 haftadır gelmesini bekliyorum haber yok.
bunun üzerine gecen araca bakmaya gittik ki hali iyi değil o gün şoktan farkedemediğimiz pek çok şeyi fark ettik ama perte çıkmaz çok inceliklerine girmeyeceğim.servisten aracı o haliyle satın almak için teklif yaptılar rakamıda belirmeyeceğim ama zararım çok araçta göz vardı.Cana gelmedi çok şükür.

Emrah_06
10-11-2014, 22:20
Çok geçmiş olsun yeni gördüm konuyu. Size birşey olmaması en önemlisi

KAYA308
10-11-2014, 22:36
çok teşekkür ederim.Cana gelmedi tek tesellimiz.
ne yazıkki hiç suçum olmamasına rağmen çok zararlı çıktım bu bela dan yıpranma payı için dava açmayı düşündüm ama 3bin tl masrafı varmış sineye çekecez mecburen.

tam 17 gündür hastanenin gönderdiği alkol v.b raporları bekliyorum karşı tarafa ait.kazanın ertesi günü hastane polisi kargoya vermiş hala ne gelen var ne giden.
artık şüpelenmeye başladım jandarma vermiyormu bana bu raporları diye,tarafmı tutuyorlar anlamadım gitti isyanım büyük.

KAYA308
11-11-2014, 17:15
bu gün ulaştığım yeni bilgi bana vuran şerefsiz alkollüymüş sanırım ve jandarma tabi bana göre onun alkol raporunu benden kaçırıyor resmen Türkiyenin bir ucundan bir ucuna 1 günde giden kargo bana 3. haftayadayız gelmedi deniyor daha da ağır konuşacağım ama forum kurallarına uyuyorum bu kadar adilik şerefsizlik olmaz devletin jandarmasına güvenemiyoruz.

serdarhoca
11-11-2014, 21:34
Allah yardimcin olsun kardes.. Umarim sıkıntıyi en kisa surede asarsin. Gectigimiz gunlerde bir arkadasimin aracina koy cikisi bir traktor carmasi sonucu arkadas 5-6 takla atti. Traktorcu arkadas oldumu, yarali mi diye bakmadan kaciyor birde. Allahtan arkadasta birsey yok ama arac pert. 6-7 haftadir carpan traktoru bulamadilar. O koyde toplasan 4-5 traktor anca var, ya agirdan aliyorlar ya gormezden geliyorlar maalesef kimsenin mali cani umurlarinda degil...

KAYA308
11-11-2014, 21:52
Allah yardimcin olsun kardes.. Umarim sıkıntıyi en kisa surede asarsin. Gectigimiz gunlerde bir arkadasimin aracina koy cikisi bir traktor carmasi sonucu arkadas 5-6 takla atti. Traktorcu arkadas oldumu, yarali mi diye bakmadan kaciyor birde. Allahtan arkadasta birsey yok ama arac pert. 6-7 haftadir carpan traktoru bulamadilar. O koyde toplasan 4-5 traktor anca var, ya agirdan aliyorlar ya gormezden geliyorlar maalesef kimsenin mali cani umurlarinda degil...

Hastam oldu ben gecenin 12 sinde araba aradım geçen hafta yazık günah bu kadar olmaz arabam 3. haftaya girdik serviste yatıyor 6-7bin değer kaybetti ve ben bu parayı hiç bir şekilde alamayacağım bunlar yetmiyor bide adamların keyfiyle uğraşıyoruz Allah kimseyi bunların eline düşürmesin.

KAYA308
12-11-2014, 15:04
sonunda herşeye rağmen belgeleri alabildim yarında giderim aracımın kaderi belli olur bu hafta geçti bu iş yüzünden yeni araç haftaya kaldı geç olsun güç olmasın.
haklıyken zararlı çıkmak çok kötü bir durum Allah hiç birinize yaşatmasın.

ayzinim
12-11-2014, 15:55
Hadi hayırlısı. Umarım mağduriyetiniz giderilir.

KAYA308
12-11-2014, 19:16
5-6 bin zararım tescillendi sadece bu gün.2 gün içinde exper gelip bakıcak arabaya...
hazır servisteyken bütün arabalara bindim :D yeni 508 e baktım içine binince sanki araba değil uçak mükemmel.
208-301 e bindim benim arabamdan sonra koltuklar resmen battı rahat gelmedi tabi araçları kötülemiyorum benim standardım 308.
5008-3008 çok güzellerdi.

tsinanb
12-11-2014, 19:43
2008 e baktınız mı? :)

KAYA308
12-11-2014, 20:10
aa evet onu yazmayı unuttum tavanı alcak geldi bana koltuğu da indirmeye üşendim indim :D bir tek onu çok incelemedim doğrusu tam satış temsilcisinin önündeydi garip garip bakıyorlardı bana :D

tsinanb
12-11-2014, 22:21
Doğrudur iç hacmi küçük biraz. Dışardan göründüğü gibi heybetli değil ama çok şık duruyor ledlerle birlikte :)

KAYA308
12-11-2014, 23:01
taştan olsun peugeot olsun ben burda gördümki bu arabalara binen bir daha vaz geçemiyor.
bayideyken dışarda 2. el makyajlı kasa partner zenit e bakıyordum bir süre sonra bir bir adam bakmaya başladı bende merakımı alamamıştım gene bakmaya gittim açtım arkayı bindim içine sonra babam sordu kaç paraymış bu falan adam dedi ben aldım onu :D hemen indim arabadan dedim valla kendim almış kadar sevindim öyle deyince adamda sevindi güzel bir an oldu.
kendi partnerini bırakıp üstüne bir miktar nakit verip almış.hayırlı olsun dedik el sıkışıp ayrıldık yarın teslim alacak.

KAYA308
13-11-2014, 13:28
şu soruma cevap alamadım bir türlü lütfen bilgili biri ilgilensin :)
2012 model vti access manuel babylone ile ilgileniyorum km 18bin.
sadece sol arka kapı değişmiş ön kapı boyalı 20 gün arayla 2 tane 1160tl hasar kaydı var 36 lirada istenen bedel
gerisi tertemiz ne dersiniz o hasar sorun olurmu ne yapmalıyım.

Yasin CCK
13-11-2014, 16:10
Ekonomi uzmanı HDI varken VTI yanaşmazdim.

Tapatalk'tan...

ahmetyldz
13-11-2014, 16:24
2012 vtı a ben şahsen 36 bin bağlamazdım. Her ne kadar 18 binde olsada HDI bir başka :D

mechanix
13-11-2014, 17:15
Konuyu yeni gördüm. Çok geçmiş olsun. Cana gelmemesi sevindirici.

taştan olsun peugeot olsun ben burda gördümki bu arabalara binen bir daha vaz geçemiyor.
bayideyken dışarda 2. el makyajlı kasa partner zenit e bakıyordum bir süre sonra bir bir adam bakmaya başladı bende merakımı alamamıştım gene bakmaya gittim açtım arkayı bindim içine sonra babam sordu kaç paraymış bu falan adam dedi ben aldım onu :D hemen indim arabadan dedim valla kendim almış kadar sevindim öyle deyince adamda sevindi güzel bir an oldu.
kendi partnerini bırakıp üstüne bir miktar nakit verip almış.hayırlı olsun dedik el sıkışıp ayrıldık yarın teslim alacak.

Benzer bir olayı geçenlerde ben yaşadım. Aynı benim aracın rengi siyah bir 308 sahibiyle muhabbet ettik. "Peugeot'a binen vazgeçemiyor. Binmeyen nefret ediyor" dedim. O da aynı şekilde "Bende daha önce 307 vardı. Herkes kötü araba Peugeot bulaşma dedi. Ben yine 307'yi satıp 308 aldım" dedi.

Bu arada 308 alacaksan HDI tercihi ön planda olmalı.

KAYA308
13-11-2014, 17:49
temizini bulmak zor HDI nin temizide pahalı başka çare yok.
önereceğiniz araçlar varsa link bekliyorum.

ayzinim
13-11-2014, 18:19
Tabii ki araç alınabilinir. Buradaki en önemli nokta sizin senelik yaptığınız km.

KAYA308
13-11-2014, 18:22
6 ayda 6-7bin yaptım yani senede 12-15 arası
şunuda eklemek istedim hdi yada vti benim için önemi yok ki bana al4 şanzımanlı vti ekonomik geliyodu uygun kullanımda,şimdi manuel bakıyorum o daha ekonomik.hdi nin düşük km si 45 ten kapı açıyor.ben harcanmış arabaya para verme taraftarı değilim yarın bir turbo gittimi iş bitti.vti candır o yüzden.