PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Partner Adventure FAM

Ömer Gedik
10-10-2014, 22:35
Bugün gelen bir üyemizle bu araçtan hiç detaylı bahsetmediğimizi farkettim. Araçla ilgili önemli bilgiler vermek istiyorum.

Öncelikle belirtmek isterim ki bahsedeceğimiz araç ilk çıkan Adventure modelidir ve 2.0 HDI motora sahiptir. Daha sonra çıkan Adventure Pack donanımlı 1.6 HDI motorlu araçlarda bahsedeceğim ve videoda izleyecağiniz sistem yoktur. 1.6 HDI modeli görsel olarak Adventure Pack'tir.

Partner Adventure modelini Birkaç madde ile inceleyecek olursak;

- FAM Automobile tarafından üretilen %25 kayma tipi kilitli difransiyele sahiptir. Sistem bir lastik patinaja düştüğünde diğer lastiğe güç aktarmaya devam eder. Güncel otomobillerdeki sistemlerin aksine tamamen mekanik düzendir.

-Aracın altındaki özel metal muhafazalar zemini ve motoru korumaktadır. Bu arazide aracın altındaki tüm işlevsel aksamları sürtme ve ezilmelere karşı korur.

-2.0 HDI Motor Peugeot'taki ilk nesil Common Rail ünitedir. 90Hp güç ve 205 Nm tork üretir. Çekişi keyiflidir. Arazide aracın daha işlevsel oluşunu sağlar. Motor uzun ömürlü ve sorunsuzdur. Güncel motorlara göre sesli çalışır.

-Aracın görsel farklılıkları arasında özel gövde renkleri, çamurluk dodikleri ve far-stop ızgaraları bulunur. Ayrıca araçta Adventure logoları ve yan oyuklarına uyumlu olarak sticker bulunur.

Foruma zamanında eklenen bir Adventure fotoğrafı da iliştirelim.
http://i815.photobucket.com/albums/zz79/tokyotokyo_2010/250920112573.jpg

Partner Adventure nin kilitli difransiyeli, çekiş kabiliyeti ve alt korumalarını anlata videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=HocbNc_dhX4

orhun57
11-10-2014, 00:32
Oldukça zevkli bir araç bir kere kullanma fırsatım olmuştu bir veteriner arkadaşımda var. İşi gereği hep köy/dağ yollarında yaz kış. Yıllardır büyük keyifle kullanıyor.

Anlatımın için teşekkürler Ömer :iyi

sessizgece
11-10-2014, 08:44
Bilgi için teşekkürler Ömer.
Eminim bahsettiğin özellikleri bilen çok azdır. Bende yeni öğrendim. Bu özellikleri bilen diğer modeldense kesinlikle bu modeli tercih eder.

No Name's

ayzinim
11-10-2014, 09:32
Bilmemek değil öğrenmemek ayıptır. Sayende yeni bir şey daha öğrenmiş oldum. Paylaşım için teşekkürler.

serhanoz
11-10-2014, 11:52
Evet bende 2005 modeli var 2.0 hdi.ayrica en ustteki siyah adventure 2008 olsa gerek engin tepe abimizin arabasidir hala unutmaz o arabayi :) 2005 haziran ayinda daha peugeot bayisinde bile yokken tanidik vasitasi ile getirtmistik ilk alanlardan oldugumuzu soylerdi.frenleri azcik kotu olsada gerek yol tutus gerek hizlanmasindan cok memnunum.yol bilgisayari ve cruise control taktik ve gayet guzel calisiyorlar.22 yasinda olmama ragmen butun isteklermi karsilayan bir arac :)

ayı_boğan
04-11-2014, 20:03
Bilgiler için teşekkürler Ömer, 4x4 Partner var bu değil sanırım, Türkiye'ye hiç gelmedi sanırım 4x4 versiyonu.Bu versiyonunda kullanması zevklidir eminim ki.