PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses yalıtımı yapılan c-elysee..Tavsiyemdir

yemrecicek
10-10-2014, 21:51
Merhabalar..Malum araçlarımızda yalıtım sıfır derecesinde hatta şöyleki yağmur yağdığında arabanın tepesini delecekmiş gibi ses yapabiliyor..Bu ses yalıtımı için araştırma yaptım Bitüself su yalıtım bantları var tek tarafı yapışkanlı diğer yüzü alüminyum kaplamalı ve sanki yapıştığı yeri kalınlaştırıyorda tok bir malzemeye çeviriyor..Başka araçlardaki test videolarına denk gelmiştim ama ilk kez bizim araçlarımızda yapanını gördüm ki sonuç mükemmelin ötesinde..Videonun sonunda adam uygulama öncesi ve sonrası tavana tıklatıldığında çıkan ses farkını gösteriyor kesinlikle izleyin..

http://www.youtube.com/watch?v=A8O3WuQZYz4

Ömer Gedik
10-10-2014, 22:13
Faydalı bir uygulama ancak bilmek lazım ki araçlarda bu tip bir kaplama fabrikalar tarafından yapılmıyor. Örnek verecek olursak 308de de böyle bir durum yok. Sesi fazla veya az hissettiren tavan kaplaması ve sacın cinsi-kalınlığı

Bu arada aramıza hoşgeldin. Uygulama yapıp paylaşırsan güzel olabilir. Ayrıca yol sesi için içeriden tabana ve dışarıdan davlumbaz içlerine uygulama yapılabilir.

yemrecicek
11-10-2014, 01:22
Hoşbulduk hocam :) Uzun zamandır takipteydim zaten ki bu videoyuda görünce paylaşmak istedim..Bizim araç bursada ailem kullanıyor ben istanbulda okuyorum o yüzden en azından gelecek yaz ayına kadar imkansız..Bu yaz yapmak istedim vaktim vardı ancak ısı tabancası bulamadım ve satın almakta istemedim..

rocker307
11-10-2014, 02:06
Bu ürünü sıcakta atma yapmayacak yerlere uygulamakta fayda var. Yazın çok sıcakta sıkıntı çıkarma riski var bence. Bunun dışında ısı tabancasıyla uygulanan mebranlar var, onlar daha etkili bu konuda. Üstüne de akustik sünger geçilirse mis olur. Benim aracımda bu videodaki ve diğer bahsettiğim mebranlarla akustik süngerler çeşitli yerlere uygulandı. Gerçekten çok fark oluyor..

orhanoral
25-03-2016, 21:01
Ayni şey geçen başima geldi..c elyseeyagmur damlasi taş atilmis gibi ses yapiyor iceriye ..

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mimit
25-03-2016, 23:28
tavan bölgesine evet ses yalıtımı yapıla bilir ancak 301 gibi araçlarda tavan sacı ince olduğu için bu tarz bir malzeme kullanılacaksa yoğunluğu ve ağırlığı iyi secilmeli, ayrıca bahsedildiği gibi bitüself su yalıtım ürünüdür,ucuz diye tercih ediliyor ancak gerçek bir ses yalıtım ürünü çok daha farklı performans verecektir,tavan gibi yerlerde ses yalıtım süngerlerinin kullanılması daha mantıklı.

rocker307
26-03-2016, 02:17
tavan bölgesine evet ses yalıtımı yapıla bilir ancak 301 gibi araçlarda tavan sacı ince olduğu için bu tarz bir malzeme kullanılacaksa yoğunluğu ve ağırlığı iyi secilmeli, ayrıca bahsedildiği gibi bitüself su yalıtım ürünüdür,ucuz diye tercih ediliyor ancak gerçek bir ses yalıtım ürünü çok daha farklı performans verecektir,tavan gibi yerlerde ses yalıtım süngerlerinin kullanılması daha mantıklı.
+1
Eğer amaç sesi izole etmekse akustik sünger; titreşimden oluşan trim sesini kesmekse erkurt/Würth/terodem/focal tarzı ziftli mebran ürünler kullanılabilir.. Bitüselfin sıcak havada atma riski de var..

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

orhanoral
26-03-2016, 09:59
+1
Eğer amaç sesi izole etmekse akustik sünger; titreşimden oluşan trim sesini kesmekse erkurt/Würth/terodem/focal tarzı ziftli mebran ürünler kullanılabilir.. Bitüselfin sıcak havada atma riski de var..

Tavana düşen yağmur sesini kesse yeter..o ne sanki yumruk vurmuslar gibi ses geliyor su damlasindan..hafif cisentide olmuyor ama,su birikintisi duserse yada dolu yagarsa o ses oluyor..

rocker307
26-03-2016, 10:14
Tavana düşen yağmur sesini kesse yeter..o ne sanki yumruk vurmuslar gibi ses geliyor su damlasindan..hafif cisentide olmuyor ama,su birikintisi duserse yada dolu yagarsa o ses oluyor..

Eğer tavanı sökebilirseniz sizin de yapabileceğiniz bir işlem. Benim arabanın kapılarını ses sistemini yapan ustaya yaptırdım ama bagajı kendim yaptım.. Benim araba 307sw ve yol sesi bagajda bayağı sorun oluyordu. Şimdi hem ses gitti hem de daha sıcak oluyor. Tabana erkurt, bagaj kapağına da akustik sünger uyguladım..

orhanoral
26-03-2016, 10:17
Eğer tavanı sökebilirseniz sizin de yapabileceğiniz bir işlem. Benim arabanın kapılarını ses sistemini yapan ustaya yaptırdım ama bagajı kendim yaptım.. Benim araba 307sw ve yol sesi bagajda bayağı sorun oluyordu. Şimdi hem ses gitti hem de daha sıcak oluyor. Tabana erkurt, bagaj kapağına da akustik sünger uyguladım..

Ben hiç anlamam Hocam..Ankarada ustasini bulursam aracin biraz ödemesi erisin yaptiracagim ınşallah..tesekkurler..

rocker307
26-03-2016, 10:21
Ben hiç anlamam Hocam..Ankarada ustasini bulursam aracin biraz ödemesi erisin yaptiracagim ınşallah..tesekkurler..

Ankarada aydın elektronik var ses sistemci.. onlar yapar ama focal marka kullanıyorlar, fiyatı biraz tuzlu.. Başka yapan da illa ki vardır ama bulmak lazım..

mimit
26-03-2016, 10:44
Zamanı denk getire bilirsek ben yaparım ankarada,308 aracıma ve daha bir çok araca uygulama yaptım ama kendi tecrübelerime dayanarak bu tarz bir malzemenin hem ağırlık olarak hemde sıcak ile ilişkisinden dolayı tavanda başka bir ürün kullanmak yada bu ürünü bölgesel kullanıp tavan ın tamamına yaymamak gerekir, Yukarıda adı geçen aydın elektronik in sahibide arkadaşım olur benim araçlarımın ses sistemlerini o yapar söylenecek tek şey dükkanında ki en dandik malzeme pioneer,istenirse gider fiyat alırız.

orhanoral
26-03-2016, 11:27
Bahsettiğiniz yer Aydin elektronik resimdeki yer mi?keçiören deki..http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160326/0f958f84a59241a5be5cf34075dabe55.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160326/bccd7583abbfb36c98addb5a7448325a.jpg

mimit
26-03-2016, 21:40
Evet burasıdır,görüşmeniz gereken kişi Ferhat.