PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İçeri su alıyor...

uxll
28-09-2014, 21:14
Arkadaşlar S.A.

Aracımı kaldırıma park ettiğim zaman (yani sol tekerler kaldırımda sağ tekerler yolda sağa eğimli parkta) yağmur yağdığı zaman şöför kısmı zemin halısı ıslanıyor. Kontrol ettiğimde giderler açık olmasına rağmen bu şekilde durduğu zaman su tahliye olmuyor. Tahliye olması gerekirken birikiyor ancak kapıyı açtığımda yada aracın pozisyonunu değiştirdiğimde su tahliye oluyor. Şimdi size sormak istediğim şu? Daha önce sağ ön kapıdan içeri su alıyordu.servisdeki arkadaşlar kapının içinde bi izalatör varmış ondan kaynaklanıyor dediler hallettiler bi daha olmadı. Acaba sol öndede mi aynı sorun var? yada fitillerden mi ?

Ömer Gedik
28-09-2014, 21:24
uxll

Aleykümselam

Genelde bu durum bir sebepten kapı izalatörü yerinden söküldüyse olur. Hoparlör değişimi, kapı gergi değişimi, kilide yapılan müdaheleler veya hasar müdaheleleri sebebiyle izalatör açılmış olabilir.

uxll
28-09-2014, 22:15
teşekkür ederim ömer kardeş. izalatör diyosun.Bana öyle gelmişti. Gecen gün auto kinge vermiştim vermez olaydım onların işidir sol ön kapıyo 30 cm lokal boya yaptırmıştım kaskodan mini onarım hakkımı kullanarak. peki ne yapabilriz izalatör mü değişir yoksa tamir falan yapılıyodu sanırsam yapışkanla . gerçi görmek gerek diyeceksin? şimdi peugeotda da incik cincik parçaların fiyatlarıda çok?

ahmetyldz
28-09-2014, 22:42
aynı sorun bendede var ama benim birde bügün arka sol koltugun komple ıslak olduğunu fark ettim bu nerden kaynaklanır peki. nasıl bir çözüm uygulanmalı.

uxll
28-09-2014, 23:21
kapı içinde ince sıkıştırılmış beyez köpük bir plaka var sorun onun kırılması yerinden çıkması v.s.

KAYA308
01-10-2014, 21:26
Benimde arka kapılar su alıyordu her firen yaptığımda şangır şungur,depodan geliyor diye önemsemedim bir gün eğimli park etmem gerekti kapıdan baya şidditli su akmaya başladı 15dk kadar aktı diğerinede aynı eğimi uyguladım onda çok akma olmadı ertesi gün serviste tahliyelerin tıkalı olduğu ortaya çıktı açtılar sular boşaldı ücretsiz hallettiler şu an çok şükür sorun yok.
Konuyla alakası yok ama başına gelen olursa faydalanması açısından.

e_uludag
03-10-2014, 09:26
Tahliye delikleri nerede acaba? Benim de bugün rampaya aracı park ederken dikkatimi çekti bi yerden su çalkalanması gibi bir ses geliyor ama çözemedim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

KAYA308
03-10-2014, 11:47
Tahliye delikleri nerede acaba? Benim de bugün rampaya aracı park ederken dikkatimi çekti bi yerden su çalkalanması gibi bir ses geliyor ama çözemedim.

ön kapıya yakın bi kertik var su da ordan akar zaten el yordamıyla bulabilirsiniz tornavidayla tıklayınca su akmaya başlıyor.

e_uludag
03-10-2014, 12:29
Arka kapının üstünde mi?

serdarhoca
03-10-2014, 21:16
Benimde arka kapılar su alıyordu her firen yaptığımda şangır şungur,depodan geliyor diye önemsemedim bir gün eğimli park etmem gerekti kapıdan baya şidditli su akmaya başladı 15dk kadar aktı diğerinede aynı eğimi uyguladım onda çok akma olmadı ertesi gün serviste tahliyelerin tıkalı olduğu ortaya çıktı açtılar sular boşaldı ücretsiz hallettiler şu an çok şükür sorun yok.
Konuyla alakası yok ama başına gelen olursa faydalanması açısından.
Bu su tahliyesi neresi oluyo acaba? Gecen gun ayni sorun benim sol arka kapida da oldu ama bir tahliye deligi goremedim. Sadece kapi sacinin oldugu yerden sizinti seklinde uzun sure damla damla akti.,,

KAYA308
03-10-2014, 22:04
Arka kapının üstünde mi?

hayır altta su akan yer o kertik zaten.yarın resim eklemeye çalışacağım.

serdarhoca
03-10-2014, 22:05
Bende merakla bekliyorum Kaya bey, sagolun..

KAYA308
04-10-2014, 13:21
kertiği beyaz daire içine aldım düz tornavidayla yukarı doğru hafif tıklamak lazım çekiçle su akmaya başlayınca işlem tamam.
http://i.hizliresim.com/78qQoL.jpg (http://hizliresim.com/78qQoL)

serdarhoca
05-10-2014, 09:51
Tornavida yerine şu sagindaki banti soksek olur mu? Sanirim orda da bir delik var? Fonksiyonunu cozemedim onun, kapi ustunde de var ayni delik..

e_uludag
05-10-2014, 11:40
Hocam o etiket kapı sacına işlem yapılıp yapılmadığını gösteriyor olabilir, ön kapı kirişinin alt kısmında da var o etiketten sanırım altında ön çamurluklara bağlanan bir vida var. Benim eski aracımda vardı golfte kapı sacını sökerken o etiketi tornavidayla delmişlerdi.

e_uludag
05-10-2014, 11:43
kertiği beyaz daire içine aldım düz tornavidayla yukarı doğru hafif tıklamak lazım çekiçle su akmaya başlayınca işlem tamam.

Bu işlemi yaptım kapıda epeyce su birikmişti boşaldı, teşekkürler...

KAYA308
05-10-2014, 15:03

Bu işlemi yaptım kapıda epeyce su birikmişti boşaldı, teşekkürler...

Rica ederim yararlı olabildiysem ne mutlu.

KAYA308
05-10-2014, 15:07
Tornavida yerine şu sagindaki banti soksek olur mu? Sanirim orda da bir delik var? Fonksiyonunu cozemedim onun, kapi ustunde de var ayni delik..
benimde dikkatimi çekti fakat herhangi bir şahibeye neden olmamak için ben bilmediğim yere dokunmadım.e_uludag doğru yere temas etmiş.