PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ne bu

KAYA308
26-09-2014, 21:33
arkadaşlar aracımda sürücü tarafında araca binerken en son ayağınızın değdiği plastik kısımdan çıkan bir kablo var ucundadanokia 3310 boyutunda hoparlöre benzeyen bişey var gecen yanlışlıkla üstüne bastım kırıldı servis te hep aklımdan çıkıyor fikri olan varsa nedir önemlimidir yaptırmam gereklimi acaba.yarın resim eklemeye çalışacağım.

aracımın pis olduğuna bakmayın sık yağmur yağıyor temizlemeye fırsat olmuyor. :)
cihaz bu

http://i.hizliresim.com/nGLy6V.jpg (http://hizliresim.com/nGLy6V)

ANKA
26-09-2014, 22:10
Bu dediğiniz şeyi gözümde canlandıramadım mümkünse bir fotoğraf ekleseniz çok daha net yorum yaparız.
Koltuğun altında birşey var sanki onu mu diyorsunuz acaba? Pedalları düşünüyorum orda öyle bir çıkıntı yok. Koltuğu çok geriye alıp kullanıyorsanız koltuk altında var bir çıkıntı o da eski vectradaki gibi yan hava yastığının ve oturma sensörünün kablolarının toplandığı bir kutu olabilir. Tabi bu dediğim değil büyük ihtimalle sizin kast ettiğiniz.

KAYA308
26-09-2014, 23:48
yorumunuz üzerine az önce telefonun flaşına güvenerek resmi çekmeyi denedim ama flaş çalışmadı yarın uygun bir anda eklemeye çalışacağım.

bir şey daha sorayım aracımda 4 ileri otomatik şanzıman var geri vitese aldığımda sanki bir vurma sesi geliyor tok diye serviste normal dediler siz ne dersiniz.

ANKA
27-09-2014, 00:03
Hafif eğim oldumu eski aslan da yapardı onu, hafiften arabayı sallayacak kadar trak diye bir sesle geçerdi geriye. Aynı şekilde 1'de bırakınca kontağı açıp N'ye alınca da eğer hafif bir eğim varsa yapardı. Tabi bizimki yarı otomatik sizinki tam otomatik. Servis aracı bilgisayara bağlamış, şanzıman yağını kontrol etmiş ve bunu demişse normaldir derim naçizane. Ama forumda benzer şanzıman kullanan arkadaşlar var onlar daha net cevap verir. Bu arada peugeot'un 308'e yaptığı en büyük ayıp sanırım 4 ileri şanzıman kullanmak olmuş geçmişte. Neyseki yenisinde bunu aştılar.

tkartin
27-09-2014, 06:33
Koltuk altindaki emniyet kemer sensorunun ( kablolu - kutulu bir mekanizma) baglantidan cikip ayaginizin altina kadar gelmis hali olabilir mi ?

KAYA308
27-09-2014, 12:51
resmi ekledim.
geri vites konusunda serviste test sürüşü yaptılar normal bu diyip 40bin de şanzıman yağı değişimi için çağırdılar bilgisayara bağlama olmadı.

Ömer Gedik
27-09-2014, 12:52
Aracınızda sonradan takılan park sensörü vb bir cihaz var mı?

KAYA308
27-09-2014, 13:01
evet arka park sensörü ve alarm var sonradan takılan.
birşey daha sormak istiyorum rca kablosuyla teype usb başlanabiliyor değilmi.

ANKA
27-09-2014, 21:15
Bu kesinlikle sonradan eklenen bir parça ya hoparlör ya alıcı ama daha çok hoparlör gibi duruyor.
RCA'ya gelince o kısma USB takamazsınız. İki seçenek var ya teyp değişikliği ya da usb dönüştürücü adaptörlerden almak. Şunun gibi: www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-changer-2007-sonrasi-peugeot-308-teybine-usb-sd-aux-aparati-175640522/detay (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-changer-2007-sonrasi-peugeot-308-teybine-usb-sd-aux-aparati-175640522/detay)

KAYA308
27-09-2014, 22:36
hoparlör değil ondan eminim çünkü o delikli kısım kırıldı içeri göçtü altında kart var hiç olmadı serviste sormak lazım sanırım.