PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor için Yağ katkısı kullanmalımıyım?

IlgazOkur
18-09-2014, 16:17
kullanırken sanki arabamın çekiş gücünde gitmediğini düşünüyorum sizce yağ katkısı kullanmalımıyım? Kullanırsam gerçekten faydası olurmu?

ömerçapar
07-10-2014, 10:58
Yağ Katkısı bildiğim kadarıyla faydalı motoru korur sürtünmeyi azaltır ama uzunsüre çalışmayan arabalardan kullanmayı tavsiye etmezler mesela sadece hafta sonları kullanılan arabalarda tavsiye etmezler tmm nedenini hatırlamıyorum

Xperia z1cihazımla tapatalk aracılığıyla

Yasin CCK
08-10-2014, 08:56
Çok büyük faydası olacağını düşünmeyenlerdenim.

Ömer Gedik
08-10-2014, 10:58
Kesinlikle kullanmayın.

woonmalker
08-10-2014, 11:51
Omer hocam neden kullanmamaliyiz biraz aciklar misin?

KILIÇ
08-10-2014, 16:51
Ben würth enjektör ve motor temizleyici kullandım faydası olduğunu hissetmedim, ama kullanılması tavsiye edenler az değil.

Tapatalk

mustafa508
08-10-2014, 23:39
Ben würth enjektör ve motor temizleyici kullandım faydası olduğunu hissetmedim, ama kullanılması tavsiye edenler az değil.

Tapatalk
Würth'ün common rail mazot katkısını ara ara kullanıyorum. Bu ürün hissedilir derecede fark yaratıyor. Motor sessizleşiyor. Daha bi dengeli devirleniyor.
Ayrıca yine würth enjektör temizleyici 30.000 km'de bir kullandım. Bunun bir fark yarattığını hissetmedim.
Birde yetkili servis yağ değişimi öncesinde motor içi temizleyici bir ürün katıyor bununla 15-20 dk düşük devirde aracı kullan hemen gel diyorlar, ondan sonra yağ değişiyor.
Demem o ki yağ Katkısı hariç ne var ne yoksa kullanıyorum:) bir zararını görmedim. Gel gelelim açık konuşmak gerekirse önemli bir fayda da görmedim.
Bence bu tür ürünler biraz balon gibime geliyor.

Ömer Gedik
09-10-2014, 07:23
Firmalar her aracın bakım çizgelerini çıkarır. Ben bunlar arasında hiç bu tarz ürünler görmedim. Yararı olmadığı gibi zararınıda görebilirsiniz.

Aracın yağ haznesine yağ değişimi öncesi temizlik maksadıyla konulan ürünün eski yağ ile boşaltıldığı için bir zararı olduğunu düşünmüyorum. Temizliyor mudur onu da sanmıyorum.

Enjektör ve mazot katkıları kullanılabilir ama güvenilür marka tercih etmek önemli.

Genel olarak bu tarz ürünler para tuzağıdır. Bunlar içerisinde en çok yağ Katkısı (yağa dökülüp dışarı atılmayan) zararlıdır.

Zulan
09-10-2014, 07:57
Eskiden reklamları olurdu karteri söküp su ile yıkarlardı bide bakın katkı ne kadar iyi diye :D
Iyide para kazanmışlardır.

G2 ile takaTuka

efekaancan
09-10-2014, 09:50
Würth enjektör temizleyici kullandım,siyah duman atma olayında biraz düşme oldu, lakin yağ katkılarını kullandığımda ne faydasını ne, de zararını gördüm.

mustafaf
09-10-2014, 12:58
bende ara ara yağ, yakıt katkısı ve enjektör temizleyici kullandım. Sadece bir kutu sıvıdan çok bir şey beklememek lazım. Fayda gördüğüm oldu ancak öyle abartıldığı gibi falan değil. bilinçli kullanımda bir zararı olabileceğini düşünmüyorum. Öyle ki, şirket aracının(ford) 30.000k bakımında servis bana sormadan yağa bor katkısı eklemiş. Faturada görünce fark ettim. Böyle bir handikabı olsa araca zarar verme riskini göze alamazlardı diye düşünüyorum.

Emrah_06
07-01-2017, 21:26
Kesinlikle kullanmayın.

Bu günlerde bu sorunun yanıtını arıyordum 3 sene olmuş Ömer aceba yine aynı fikirdemisin ?

Ömer Gedik
07-01-2017, 22:13
Bu günlerde bu sorunun yanıtını arıyordum 3 sene olmuş Ömer aceba yine aynı fikirdemisin ?
Evet aynı fikirdeyim. Yağ katkılarını tavsiye etmiyorum ve kullanmıyorum.

Enjektör temizleyicileri veya motor temizleyicileri ayrı tutuyorum. :)

Sent from my SM-N920G using Tapatalk

mimit
08-01-2017, 16:06
belki standart 10w40 yada düşük kalite yağlarda,kaliteli markların ürünleri işe yarayabilir ama yağ iyiyse bence gerek yok demekle birlikte fiat stilo araçta çeşiitli sorunlar ve sesler için bazı katkıları kullandık faydasını gördük, ancak bu ürünler yağ ile kullanılsada yağın özelliğini değiştirmeyecek ürünler. biz genede uygulamaları yağ değişiminden önce yaptık.

Emrah_06
08-01-2017, 17:51
Kullanacaktım ama vazgeçtim bende teşekkürler Ömer.

Mehmetin yorumuna göre de castrol magnatec 10w-40 kullandım eklemeye gerek yok o halde

erman83
17-02-2017, 11:09
Yağ katkısına hiç bir zaman gerek duymadım. faydasına inanmıyorum da. Aracıma castrol edge 5w30 kullanıyorum. Ankarada yaşıyorum. Yeterli geliyor. 40 numara alıp ta yazık etmiyorum.