PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagajı kilitlenmiyor

Qbone
10-09-2014, 01:26
Merhabalar kayıt olduktan sonra ikinci mesajımı böyle sinir bozucu bir sorun için atmak daha da sinirlerimi bozdu bir iki gündür arabada bir aksilik var dün gösterge panelindeki sinyal göstergeleri çalışmadı sabahı bekleyim belki düzelir dedim o düzeldi şimdi de bagaj kapağı sorunu çıktı belkide eskiden beri vardı yeni fark ettim onuda tam bilemiyorum, arabayı kilitledikten sonra bütün kapılar kilitleniyor ama bagaj kilitlenmiyor kullanım kılavuzunda yazdığı gibi bagajın kapılarla beraber kilitlenip açılması için saat yönünün tersine çevirmeyide denedim yine kiltlenmedi elle kiltlemek için yazdığı gibi saat yönünde çeyrek tur çevirmeye çalıştığımda çeyrek turu tamamlamadan anahtar kırılacak gibi oluyor sonuç yine aynı bagaj kilitlenmiyor daha önce başına gelen var mıdır? wd40 alıp boca etmeden önce bir sormak istedim:(

Qbone
16-09-2014, 13:59
Başına gelen arkadaşlar için çözümü anlatayım Wd40'la çözemeyince sanayinin yolunu tuttum bagaj kapağının motoru bozulmuş kilitleyen mekanizma o yüzden çalışmıyormuş yakınlarda yedek parçacı tanıdığımda yoktu o yüzden usta uydurma bi parça taktı sorun çözüldü takarken yerine tam uymadı ama onuda bir şekilde uydurdu yerine taktığı motor reno grubunun çin malı motorlarından birinindi belki aynı sorunu yaşayanlar olursa akıllarında bulunsun.