PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hız sabitleyici problemi

KILIÇ
08-09-2014, 17:10
Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda aldığım pejo ile aranızdayım. Bir iki sıkıntım var, sizden fikir almak istiyorum. Öncelikle hız sabitleyici ile belli bir km gidip, sık sık devreye sokup çıkarınca bir zaman hız sabitleyici devreye girmiyor aracı biraz durdurup tekrar çalıştırmayıncaya kadar tekrar aktif olmuyor ne yazık ki.. Sıkıntı nedendir acaba? Bu ikinci kez başına gelen bir durum ilkinde sadece cc aktif olmuyorken ikincisinde sanki hız limiti yapmışım gibi, yapmadığım halde, araç 130 kmyi geçmedi bir türlü, bu sorun da aracı stop edip uzun bir zaman durunca düzeldi. Şu an kısa bir süreliğine Ankara'dayım aracı gösterebileceğim işinin ehli özel bir servis var mı tavsiye edebileceğiniz?
Bir diğer problem de aracım executive donanım ve yolcu koltuğu öne arkaya götürme düğmesi yok, sanırım komple değişiyormuş mekanizması,tamamen değiştirmeden sadece parçayı bulabileceğim herhangi bir yer var mı bu konuda da yardım ederseniz sevinirim, herkese iyi forumlar dilerim

Discovery cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

HamzaHakkı
08-09-2014, 18:29
Hız sabitleyici konusunu bilmiyorum ama koltuk düğmesi sorununuz sadece düğme yoksa düğme ayrı olarak satılır. Bit fotoğraf ile gösterebilirseniz daha net anlaşılır.

KILIÇ
08-09-2014, 20:19
Yarın sabah fotoğrafını çekip atayım düğmenin, inş bulabiliriz. Bir de Ankara'daki arkadaşlar Ankara'da iyi bir özel servis tavsiye ederse çok sevinirim!

Ömer Gedik
08-09-2014, 20:55
Hız sabitleme için fren pedalı müşürünü değiştirmelisiniz. Sistem müşür bozulduğunda Hız sabitleyiciyi aniden devreden çıkarabilir. Bu sizin için bir güvenlik önlemidir.

İkinci durumu tam anlayamadım.

Mekanizmada bir sorun yoksa düğme ayrıca satılıyor.

KILIÇ
08-09-2014, 21:11
Hız sabitleme için fren pedalı müşürünü değiştirmelisiniz. Sistem müşür bozulduğunda Hız sabitleyiciyi aniden devreden çıkarabilir. Bu sizin için bir güvenlik önlemidir.

İkinci durumu tam anlayamadım.

Mekanizmada bir sorun yoksa düğme ayrıca satılıyor.

Mekanizması çalışıyor, sadece düğme lazım, ileri geri yapıyor sanırım yukarı aşağı da yapar. Aniden hız sabitleme devreden çıkma değil de, hiç devreye girememe gibi bir durumla karşı karşıyayım. Şimdi servis ya da usta deneme yanılma yoluyla sorunu bulmak için, şunu da bir değiştirelim, bunu da bir değiştirelim demesin diye sizden fikir almak önemli, ayrıca ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ederim.

KILIÇ
08-09-2014, 21:13
Düğmeyi nereden bulabilirim acaba, satış linki veya satıcı adresi yollarsanız çok makbule geçer.

Ömer Gedik
08-09-2014, 21:16
Müşür bozuksa devreye girmeme de yapar. Zaten net sonuç söyledim başıma da geldiği için.

Düğme servisten sipariş edilebilir.

KILIÇ
08-09-2014, 21:45
Müşür bozuksa devreye girmeme de yapar. Zaten net sonuç söyledim başıma da geldiği için.

Düğme servisten sipariş edilebilir.

O zaman öncelikle fren pedal müşürünü değiştirelim, uzun yolda genelde 110 civarı gidiyorum ama 70 km.de kilitlenme yaparsa büyük sıkıntı olur. İnş başka sıkıntı çıkarmaz.
Ömer bey sizi bulmuşken bir de şunu sorayım, navigasyonun kablosunu 12v girişine taktığımda bir 30 saniye besleyip daha sonra elektrik vermiyor, bunu hem çakmak girişinde yapıyor, hem de arka orta konsolda bulunan girişte yapıyor. Acaba bu bir sorun mu, düzeltilebilir mi acaba?

Ömer Gedik
08-09-2014, 22:58
Çakmak sigortası değiştirilmiş ve küçük takılmış olabilir. Emin değilim.

mustafaf
09-09-2014, 10:00
benimde başıma gelmişti. fren müşürünü değişince sorun düzeldi.

KILIÇ
09-09-2014, 22:35
Perşembe günü için Fatih Pejo iskitlerden randevu aldım, işlem bitip de uzun yol yaptıktan sonra burada ayrıntıları paylaşırım, ilginiz için tüm forumpeugeot ailesine teşekkürler :)

GE407
17-09-2014, 08:54
Zaten bu fren müşürü kadar arıza veren parça görmedim. 3 senede 2 kez değiştirdim. Bende de P modundan D ye geçiremiyordum.

ayzinim
17-09-2014, 10:35
Benim araçta da motor arıza ışığı yanmasina sebep oldu fren müşürü. Geçen hafta değiştirdim ve şimdi herşey yolunda.

KILIÇ
17-09-2014, 18:57
Selamlar kıymetli forumdaşlarım, randevu aldığım üzere geçen hafta Fatih Pejo'ya gittim, tüm sıkıntılarımı anlattım, hız sabitleme için önce usta bilgisayara bağladı,herhangi bir arıza kodu vermeyince yaklaşık 50-60 km mesafe kadar devreye girip girmediğini kontrol için arabayı servis çalışanı kullandı ama herhangi bir sıkıntı çıkmadı, çıkmayınca da usta bir şey yapamayız dedi ve o iş öylece kaldı. Üstüne yaklaşık 1500 km kadar yol yaptım ama çok şükür devreye girmeme gibi bir problem yapmadı :) çakmak girişine de göz attık, problem navigasyonun kablosunda çıktı, buna da sevindim :sly: bir de 8 tl'ye koltuk ayar düğmesi aldım hiç bir sıkıntım kalmadı çok şükür :thumbup: bütün bu işlemler için 90 küsur ücret verip çıktım, içimden keşke Ömer Bey Ankara'ya da gelse dedim.. Şimdilik aracımın tek eksiği cam filmi, işini düzgün yapan uygun fiyatlı bir yer bulabilirsem yaptırmayı düşünüyorum, onun için de tavsiyelere açığım :D

GE407
19-09-2014, 07:28
Gözün aydın kardesim. film işi en kolayı. Arabada arıza olmasında :)

KILIÇ
19-09-2014, 08:30
Gözün aydın kardesim. film işi en kolayı. Arabada arıza olmasında :)

Çok sağol, aynısını ben de düşündüm, sadece bakımdan bakıma servislere götürür inşallah beni :)

eser 05
12-12-2014, 21:22
selam akadaş lar bir hafta evvel 407 2000hd otomatik aldım hız sabitleciyi devreye sokuyorum hız konturol sistemi arızalı uyarısı verdi servise götürdüm bir gün serviste kaldı fern müşürünü değiştirdiler olmadı beyin arızalı dediler 3000tl masraf çıkardılar bende vazgeçtim şimdi çalış maya başladı beyin arızalıysa hiç çalışmaması lazım bende anlamadım

eser 05
12-12-2014, 21:27
birde araça yazılım atıyorlarmış motor güçü artıyormuş peki araça zararı olurmu açaba

KILIÇ
27-04-2015, 00:27
selam akadaş lar bir hafta evvel 407 2000hd otomatik aldım hız sabitleciyi devreye sokuyorum hız konturol sistemi arızalı uyarısı verdi servise götürdüm bir gün serviste kaldı fern müşürünü değiştirdiler olmadı beyin arızalı dediler 3000tl masraf çıkardılar bende vazgeçtim şimdi çalış maya başladı beyin arızalıysa hiç çalışmaması lazım bende anlamadım

Benimki de kendi kendine çalışmaya başlamıştı, ilk sıkıntılar bitti, yerini yenileri aldı, çok takmamak lazım, fırsat buldukça yaptırmaya karar verdim. Şu an için yağmur yağdığında arabaya su giriyor, klima çalıştığı halde üflemiyor, sonra üflüyor ancak ya sağdan ya soldan üflemiyor, bir de park sensörü iki de bir kendi kendine bozulup düzeliyor. Şimdiye kadar en az bin lira harcadım, en az bin lira daha iyi gider gibi, masraf yapmadan satmak istiyorum ama böyle de satılacak gibi değil, hayırlısı artık..

Tapatalk!

komutan
04-06-2020, 00:47
istanbul avrupa yakasında Bsi güncelleme boğaz kelebeği adaptasyonu ve hız sabitlemeyi aktif ettireceğim bi yer var mı .?