PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaj kapağından gelen ses

powerb
05-09-2014, 17:31
Daha öncede bi konuda söylemiştim aracımda bagaj kapağını açarken ses geliyor diye bu aralar ses dahada artınca sizlerede danışmak için bi video çektim.Bunun için 2 kere farklı servislere gittim ikisinede gittiğimde ses çıkmadı ses çıkmayıncada inanmadılar sadece yağladılar.

http://youtu.be/mbKnhqZfckk

Ses 1 kere çıktıktan sonra 1-2 saat daha çıkmıyor ne kadar açıp kapasanda sonra tekrar çıkıyor.

Emrah_06
06-09-2014, 22:58
Bu ses için iki farklı şey geldi aklıma kasıntı sesi bu ses. Metal bir aksam diğer bir parçadan kurtuluyor gibi.

Bu bagaj kapağı düşmesin diye arka hoparlarlorun altında birrbirine çapraz iki farklı demir çubuk var onlardan olabilir

Yada

Bagaj kapağı kasnaklarının döşeme içerisinde kalan kenetleme yerlerinde olabilir.

şu 1-2 saat dediğin husus pskolojik süre olabilir mi ?

powerb
06-09-2014, 23:17
Bu ses için iki farklı şey geldi aklıma kasıntı sesi bu ses. Metal bir aksam diğer bir parçadan kurtuluyor gibi.

Bu bagaj kapağı düşmesin diye arka hoparlarlorun altında birrbirine çapraz iki farklı demir çubuk var onlardan olabilir

Yada

Bagaj kapağı kasnaklarının döşeme içerisinde kalan kenetleme yerlerinde olabilir.

şu 1-2 saat dediğin husus pskolojik süre olabilir mi ?

Banada ilk ihtimalmiş gibi geldi zaten bagaj kapağını o ses çıkarken elinizle tuttuğunuzda bişeyin biyerden kurtulması gibi bişey hissediyorsunuz.

Bugün artıgaranti için servise gittiğimde bunuda söyledim her zamanki gibi ses orda çıkmadı yinede bakalım dediler herzaman yağladıkları yerden başka biyeri yağlamışlar bu sefer neresi olduğunu tam anlamadım akşama kadar olan denemelerimde hiç çıkmadı ses inşallah hallolmuştur

Bide şu dediğiniz pskolojik süre olayını tam anlamadım hocam

Emrah_06
06-09-2014, 23:22
Garantiniz hayırlı olsun kazasız belasız arızasız geçer inşAllah.

Pskolojik süreden kastım hani 1-2 saat içerisinde ses yapmıyor diye. Aceba araç hareket ettikten sonra mı 1-2 saat falan yoksa açıp kapadın ama hareket etmeden 1-2 saat mi. Birde mesela bu 1-2 saat 4-5 saat olabilir mi yada ertesi gün ?

powerb
06-09-2014, 23:31
Garantiniz hayırlı olsun kazasız belasız arızasız geçer inşAllah.

Pskolojik süreden kastım hani 1-2 saat içerisinde ses yapmıyor diye. Aceba araç hareket ettikten sonra mı 1-2 saat falan yoksa açıp kapadın ama hareket etmeden 1-2 saat mi. Birde mesela bu 1-2 saat 4-5 saat olabilir mi yada ertesi gün ?

Teşekkürler sağolun hocam

Evet psikolojik süre o kadar bu süre hava şartlarına felan bağlı olarak değişiyordu inşAllah geçmiştir geçip geçmediği 1 hafta içinde belli olur heralde :)