PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ya bu direksiyon nekadar ağırmış?

Gökay
12-06-2010, 12:55
Geçen akşam bacanağımın 207'sini kullanmam gerekti,kardeşim o nasıl hafif direksiyon serçe parmağını bırak üflesen 1 tur atacak.Elektrik destekli heraldi yada nebiliyim....

Benim 308e geçince haydaa bune yaa oldum,normalde çok fazla farketmemiştim eski aracımdada aşağı yukarı boyleydi...

308'ler mi boyle benim sistemdemi aksaklık var?

Haydin paylaşın benle bakim görüşlerinizi.

BahadırALTUN
12-06-2010, 13:37
308 in direksiyonu 407 den bayağı ağır. Hanımın araca geçince ağırlığını açıkça hissedebiliyorum.
Daha doğrusu makyajdan sonraki direksiyorlar 407 de bayağı hafif. Benim önceki 407 de buna kıyasla ağırdı.

Yasin CCK
12-06-2010, 13:55
Hocam siz birde benim araca binin görün ağırlığı :D

225 Lastik ve yaylar dahada ağırlaştırıyor direksiyonu fakat alışkanlıktanmıdır bilmem buna rağmen bana gayet kullanışlı geliyor ;)

reisG
12-06-2010, 22:30
siz bir de bir önceki kasa ve yeni kasa Bmw 5 serilerine bakın onlarda ağır sayılabilecek direksiyonlara sahipler. bunu güvenlik amacı ile yaptığını söylemişti bmw .kardeşim 2010 punto evosunda city modu ile direksiyon kuş gibi oluyor ama ben direksiyonu bir nevi hissetmek isterim.

TanerHoca
13-06-2010, 15:19
direksiyonu bilmem ama konu bayağı ağırmış.saatlerdir üstüne yazı yazan olmamış. :)

benim 407 nin direksiyonu da ağır.hatta abant buluşmasında bahadırın araçla teste çıktığımızda
ilk dikkatimi çeken şey executive serideki direksiyonun hafifliği olmuştu.
kardeşim 308 almadan önce test ettiğimiz 308 i dar bir alandan bir kaç manevra ile çıkarmıştım.
aracın direksiyonu o kadar ağırdı ki satış temsilcisine direksiyon sisteminde bir arıza olup olmadığını sormuştum.

γuяdaeя
13-06-2010, 22:37
İlk başlarda bana da çok ağır gelmişti ama zamanla alıştım. Şimdi farklı bir araba sürdüğümde nedense direksiyonu çok hafif ve güven verici gelmiyor. Geçenlerde sürdüğüm focus'ta bunu oldukça çok hissettim.

Gökay
13-06-2010, 22:52
İlk başlarda bana da çok ağır gelmişti ama zamanla alıştım. Şimdi farklı bir araba sürdüğümde nedense direksiyonu çok hafif ve güven verici gelmiyor. Geçenlerde sürdüğüm focus'ta bunu oldukça çok hissettim.

Aynen alışınca sorun yok ;)

TanerHoca
13-06-2010, 23:10
....................

308'ler mi boyle benim sistemdemi aksaklık var?
........................

Aynen alışınca sorun yok ;)

demek ki sistemde bir aksaklık yokmuş ;)

Taylan43
14-06-2010, 08:56
arada benim eski 206yı kullanıyorum ve arada dağlar kadar fark var, 206ya binince sanki tüy gibi geliyor. ama ben bunun nedeninin 206nın tekerleklerinden sanıyordum, acaba başka sorun olabilir mi ki? ???

pannacotta
14-06-2010, 14:38
evet diğer araçlara nazaran ağır bir direksiyona sahip ama bir problem teşkil edecek kadar olduğunu düşünmüyorum..ağırlığın sebebi direksiyon sisteminin elektrik destekli olmamasından kaynaklanıyor..ben şu ana kadar bir sorun yaşamadım , problem yok yola devam ;)

Abdullah
14-06-2010, 18:09
bende ilk kullandığımda çok ağır demiştim hele de partner ın direksiyonundan sonra çok çok ağır gelmişti iyi yanından bakarsak sayesinde kas yaptım ;D

γuяdaeя
14-06-2010, 23:19
bende ilk kullandığımda çok ağır demiştim hele de partner ın direksiyonundan sonra çok çok ağır gelmişti iyi yanından bakarsak sayesinde kas yaptım ;D

Sen kas yapmayı örümcek çelik jantlı 205 tabanlı VosVos'ta gör asıl... O arabayı hakkıyla süren bir daha 308'in direksiyonu ağır demez ;D

Abdullah
15-06-2010, 08:53

Sen kas yapmayı örümcek çelik jantlı 205 tabanlı VosVos'ta gör asıl... O arabayı hakkıyla süren bir daha 308'in direksiyonu ağır demez ;D

yurdaer abicim almak lazım bir tane o zaman ;D hem araçla gezmiş oluruz hemde spor yapmış oluruz valla ;D

okann
15-06-2010, 12:28
Yasin'e katılıyorum. ;)

Siz birde 225'lik lastiklerler kullanın :D

Yasin CCK
15-06-2010, 16:21
Yasin'e katılıyorum. ;)

Siz birde 225'lik lastiklerler kullanın :D

;)

Taner Hocamda bize katılır dicem ama onun aslanı büyük, hissettirmiyordur :D

mygold
15-06-2010, 19:23
insan alışıyor zamanla... aslan bu kolay degıl yaniii...degıl mı yasın..

TanerHoca
15-06-2010, 20:33
[/quote]
;)

Taner Hocamda bize katılır dicem ama onun aslanı büyük, hissettirmiyordur :D
[/quote]

hissedilmez olur mu yasin.hatta 18 lik jantlarla ilgili olarak yazdığım ilk izlenimlerde bu konuya da değinecektim ama
psikolojiktir herhalde diye pek ses çıkarmadım.(yaşasın 18 lik jantlar yaşasın 225 lik lastikler :D )

Yasin CCK
16-06-2010, 10:20

Tabiki hocam, Kolay değil Aslan Terbiyeciliği :D

Hissedilmez olur mu yasin.hatta 18 lik jantlarla ilgili olarak yazdığım ilk izlenimlerde bu konuya da değinecektim ama
psikolojiktir herhalde diye pek ses çıkarmadım.(yaşasın 18 lik jantlar yaşasın 225 lik lastikler :D )

Yaşasın modifiye kardeşliği ;D

hakan308
16-06-2010, 12:30

Tabiki hocam, Kolay değil Aslan Terbiyeciliği :D

Hissedilmez olur mu yasin.hatta 18 lik jantlarla ilgili olarak yazdığım ilk izlenimlerde bu konuya ;Dda değinecektim ama

herkesin ruhunda birazda olsa modifiye tutkusu vardır önemli olan o tutkuyu bulup çıkarmaktır ;D

Yaşasın modifiye kardeşliği ;D

Yasin CCK
16-06-2010, 14:13
Hakancım nasıl bir cevap vermişsin, valla pirincin içinden taş ayıklar gibi çıkardım cevabı ordan ;D

hakan308
16-06-2010, 14:55
alıntı yaparken ortalık biraz karışmış haklısın Yasin cümleyi burda yineleyim o zaman ;)

herkesin ruhunda birazda olsa modifiye tutkusu vardır önemli olan o tutkuyu bulup çıkarmaktır ;D