PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 Aracımın ön kapı iç kollarından gelen ses

converse10
26-08-2014, 20:58
arkadaşlar sanırım bir çok arkadaşım aynı sorunla muzdarip ön kapı iç kollarından kapıyı çektiğinizde gelen gıçırtı.Bu konuya çözüm bulan var mı? silikon sıkıp dönülmez bir yola girmek istemiyorum.

kvnc35
26-08-2014, 21:10
benmde araca ilk bindiğimde dikkatimi çeken nokta olmuştu bu ses özelikle ön yolcu kapısının kolundan geliyor ama alıştım sanırm sese

converse10
26-08-2014, 21:52
aracımda yaptığım kapı içlerine ve gögüs altına izolasyanlarıyla ses yok denecek kadar az ama kapı kol gıcırtına ayar oluyorum o derece yani

kırmızı35
26-08-2014, 22:19
Ben kapı kollarının sökülen kısımlarını fırca izli folyoyla kapladım aluminyum gibi oldu aynı ses benimde dikkatimi çekmişti açmışkan kola geçen tırnak kısımlarına birer parça folyo yapıştırdım ozamandan beri ses yok

jerpelea
26-08-2014, 22:27
Bahsettiğiniz ses metalik kısımdan çektiğiniz zaman mı geliyor ? Yani tam olarak şu aşağıda ki resimde kırmızıyla işaretlenmiş kısım mı ? Eğer o kısımsa aynı sorundan bende muzdariptim, ne zaman ordan kapıyı kapatsam çatır çıtır ses geliyordu sanki yerinden çıkacakmış gibi son olarak sarı ile çizdiğim yerden aracın kapısını kapatmayı alışkanlık haline getirdim ve sesten kurtuldum. Başka çözüm bulamadım maalesef.

http://i.hizliresim.com/AZMJQQ.jpg

Bu arada bende ilk defa arka koltuğa oturdum ve arka kapıyı içten kapatıp açarken aşağıdaki resimde kırmızıyla işaretlediğim plastiğin kapı metali ile birleşti noktadan gacırtılar geliyor. İnip inceledim tam o işaretlediğim uzunlukta hem sağ hem sol arka kapının plastikleri 2 mm falan esniyor. Buda bugün bana dert oldu. Acaba o kısmı sıkıştırmak için vida falan var mı ? Elimle her iki kapının plastiklerinede bastırdım acaba yuvalarından mı çıktılar diye ama değişiklik olmadı. Şu gıcırtıları kesmek için silikon sprey var ondan alıp içine doğru sıkıcam esnemesine çözüm olmaz ama belki gacırtısını keser :(

http://i.hizliresim.com/GbAzzr.jpg

kvnc35
26-08-2014, 22:38
benm bahsettiğim yer kırmızı ile belirttiğiniz yer , yolcu kapısının özellikle..

kırmızı35
26-08-2014, 22:52
Evet dostlar kırmızıyla işaretli geçme parçayı söküp tırnaklarını elektrik bandıyla kalınlaştırıp yerine takarsanız sorun kalmayacaktır

Ön kapılar için bu söylediğim

jerpelea
26-08-2014, 22:53
benm bahsettiğim yer kırmızı ile belirttiğiniz yer , yolcu kapısının özellikle..

Tamamdır aynı sesten bende şikayetçiyim. Üstelik aracı sıfır olarak aldığımızın 4. günü falan fark etmiştim içime dert olmuştu sonra kendimce o sarıyla çizdiğim parmakların girebildiği kısımdan kapatmaya alışarak durumu kurtardım.

Ön kapılar için bu söylediğim

Ön kapılar için olanı bi kenara yazdım, teşekkürler bilgilendirme için.

Peki bu arka kapılarda olan ses sizin aracınızda mevcut mu ? Ya da diğer 308 sahiplerinin hiç dikkatini çekti mi ?
2. resimde işaretlediğim kapı plastiğinin kapı metaliyle birleştiği noktalardan 2 mm civarı esneyip ses yapma olayı.

converse10
27-08-2014, 08:33
sanırım içeride bulunan plastik pikyani kapıya sabitliyen plastikler krırılmıs olabilir serviste adet fiyatı 25 krş ama döşemeyi sökmek baya zahmetli aracınız garantideyse serviste yaptırın derin

bilgi paylaşımda bulunan tüm arkadaşlarımada teşekkürederim

jerpelea
27-08-2014, 11:19
sanırım içeride bulunan plastik pikyani kapıya sabitliyen plastikler krırılmıs olabilir serviste adet fiyatı 25 krş ama döşemeyi sökmek baya zahmetli aracınız garantideyse serviste yaptırın derin

Cevap için teşekkürler, arabayıda çok sık kullanmıyoruz hele ki arka kapılar binde bir kullanılıyor. Hemen nasıl kırılır anlamadım üstelik iki kapınınki de aynı derece esniyor. En temizi servise sormak.

uxll
27-08-2014, 19:50
Benim araçtada aynı sıkıntı var. bende o sarı işaretli kısmı kullanarak geçiştiriyorum . Bana sanki o bölgeye yaptığımız basınç neticeinde sert plastik kısmın kasılması ve birbirine sürtünürken çıkan ses gibi geliyor.

jerpelea
27-08-2014, 20:42
@converse10 Hocam sizin konuyuda biraz baltalamış gibi oldum kusura bakmayın :) Kendi aracım için bahsettiğim arka kapı seslerini plastikleri esneterek içine silikon sprey püskürttüm gacırtısı %80 kesildi. Belki bu sorundan muzdarip olan olursa işine yarayabilir.

Ön kapı içinde kırmızı35'in yazdığı yöntemi deneyeceğim ya da o küçük tutma yerinden kapatmaya devam :)

Mazlum
08-11-2014, 02:22
Kesinlikle fotoğrafla gösterilen kısımdan benimde şikayetim var çok rahatsız etmiyor ama )-: Acaba deri kaplama yaptırsak ya da farklı bir yol bulan, bilen, tavsiye edebilecek olan var mı?

omerous
08-12-2014, 14:22
Merhaba arkadaşlar, aynı gıcırtı sesi bendede olmaktadır, gerçekten kafama takılıyor. Bu hafta sonu biraz zorladım fakat gri kaplama parçayı çıkartamadım. Bu gri parçanın nasıl söküleceği hakkında bilgisi olan arkadaş var mıdır?

kırmızı35
08-12-2014, 15:20
Eski bir kredi kartını sivreltip gri parçanın yatay olan alt kısmına sabit olan yerle birleşim yerine sokup esneterek sökebilirsiniz sökmeye alttan en sondan başlayacaksınız. yukarıdan aşaya doğru geçme bir parça kendinize doğru değil yukarı doğru çekmeniz lazım parçayı ve alttan başlamak gerekiyor

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

omerous
09-12-2014, 11:04
Çok teşekkür ederim , bu hafta sonu bir kez daha deneyeceğim...