PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ekibin yeni üyesi :))

qeneraL
18-08-2014, 22:19
Herkese merhabalar,

Anıl ZORBA
İstanbul / Esenler
Arabam: Peugeot 306

9 yaşımdan beri photoshop ve diğer fotoğraf/grafik programlarını kullanıyorum ve 11 yılda artık profesyonelleştim denilebilir :)
Arabalarla ilgilenmeyi ve gezip fotoğraflar çekmeyi çok severim inşallah çok güzel vakitlerimiz olur forumcak.

Çocukluğumdan beri araba hastasıyım hem, hastası olduğum 2-3 araba markası vardı, Peugeot, Honda ve Subaru ilk arabamı 18 yaşımda ehliyetimi alır almaz almıştım Honda Civic 1994 model 1.5 EX model Sedan ama malesef arabadan istediğim performansı alamadım ne yaparsam yapayım araba 110 km yi geçmiyordu düz yolda bile.. En azından dışını yapıp görselliği öne çıkarayım dedim ve arabayı biblo gibi yapıp tam binilmesi gereken hale getirdim ve sattım. Şuanki arabamı yani 306 mı almam çok ilginç oldu. Yüzyıl Otocenteri bilenleriniz vardır istanbulda orayı turluyoduk babam ve ustamızla arabalara bakıyorduk asıl amacımız yine Honda civic veya peugoet 106 tarzı birşeydi saatlerce baktık kafamıza göre temiz güzel masrafsız bir araç bulamadık tam çıkarken çıkış kapısında yeşil bir peugeot 306 yatıyodu :) devamını tahmin etmek zor değil gittik pazarlığımızı yaptık ve bikaç gün içinde aldık. Arabamdan çok memnunum alır almaz zaten bikaç hafta sonra tatile memlekete gittik bu arada Ardahanlıyım :) herneyse arabada 4 kişiydik + full bagajla bile şehirler arası yolda 170 e kadar çıktım ve daha bassam gidecek kıvamındaydı ama babam ibreyi görmeden hafiften yavaşlama moduna girdim tabi :)) hafif yokuşlarda bile 160 la rahatlıkla tırmandığım oldu motoru ve performansı beklediğimin kat ve kat üzerinde özellikle bir önceki arabam olan honda civic'e göre :))

Herneyse forumda şimdilik yeniyim herkese saygılar ve sevgilerimle hayırlı akşamlar

Ömer Gedik
18-08-2014, 22:22
Aramıza hoşgeldin. Kalıcı olmanı dilerim.

Aynı motorlu 106 Otm. sahibiyim. Bende motordan oldukça memnunum. Çekiş çok iyi :iyi

qeneraL
18-08-2014, 22:25
Teşekkürler :) aslında arabayı aldığım ilk günden beri forumunuzu takip ediyorum sürekli konuları okuyup fikir ediniyorum ama bugün artık üye olmanın vakti geldi dedim :) bir çoğunuzun yazılarını okudum tanıyorum bile neredeyse :)
Bu hıza ve performansa göre frenleri bana biraz yetersiz gibi geldi ama bu uzun bir konu bunu gerekli bir başlık açıp tartışalım :iyi

Ömer Gedik
18-08-2014, 22:29
qeneral muhtemelen yan sanayi balatadan kaynaklanıyordur durum. Arka frenleri de kontrol ettir.

horus
18-08-2014, 23:53
Hoş geldiniz, kalifiye bir forum üyesi kazandık gibi geldi :)

Ghost Hunter
19-08-2014, 00:08
merhaba hoşgeldiniz
iyi forumlar.

mahmut
19-08-2014, 00:47
Aramıza hoşgeldiniz.

GOXIN
19-08-2014, 07:21
Aramıza hoşgeldiniz. Pug böyle bir şeydir işte. Bende 5 sene 2001 model 106 quiksilver kullanmıştım, asfaltı kazıyordu resmen. Pejonun ayrı bir zevki var kullanmadan asla anlayamazsınız.

qeneraL
19-08-2014, 07:54
Aramıza hoşgeldiniz. Pug böyle bir şeydir işte. Bende 5 sene 2001 model 106 quiksilver kullanmıştım, asfaltı kazıyordu resmen. Pejonun ayrı bir zevki var kullanmadan asla anlayamazsınız.

Aynen öyle katılıyorum, ben çok önyargılarla aldım sanayiden çıkmazsın pejo çok arıza çıkartan markadır felan filan dediler hatta bunları diyenlerin içerisinde bende vardım :gül4: malesef pejo almak isteyen birçok arkadaşımı vazgeçirtip en sonunda gidip kendim aldım ve bana gösterdikleri tepkileri görmeniz lazımdı :) Aldığım günden beri hiçbir sıkıntı çıkarmadı çok şükür

canmühür
19-08-2014, 08:06
Bu önyargıları bir kırabilsek markanın gerçek değeride ortaya çıkacak aslında ama nasıl oluşmuş neden oluşmuş düşünüyorum bulamıyorum. Peugeot nerde hangi yıl hangi modellerde hata yaptıda bu kanı yerleşti insanların kafasına yada çokmu ucuza sattı zamanında arabaları piyasada yer bulmak için?Çünkü bazen ucuz üründe ön yargıya sebebiyet verir bunuda sanırım uzun yıllar Peugeot kullanan araç sahipleri daha iyi gözlemleyip yanıtlar.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

GOXIN
19-08-2014, 08:36
Aynen öyle katılıyorum, ben çok önyargılarla aldım sanayiden çıkmazsın pejo çok arıza çıkartan markadır felan filan dediler hatta bunları diyenlerin içerisinde bende vardım :gül4: malesef pejo almak isteyen birçok arkadaşımı vazgeçirtip en sonunda gidip kendim aldım ve bana gösterdikleri tepkileri görmeniz lazımdı :) Aldığım günden beri hiçbir sıkıntı çıkarmadı çok şükür
Maalesef on yargı çok. Araban bakarsan hiç sorun çıkartmaz. He hiç mi kronik sorunu yok tabii ki var. Ama bu bmw dede var Volvoda da. Dedigim gibi ben 5 sene kullandım aracı ondan sonra tanıdığım bir arkadasa sattım. Adam sağolsun 1 senede arabayi haşat etmişti. Ee ondan sonra pejo kalitesiz. Kaldı ki ben 15 jant ve 5cm yay ile kullandım. Çukura tümseğe dikkat etmezseniz tabii ki araç arıza çıkartır. Kim ne derse desin pejo piyasadaki en iyi fiyata en donanimlisini en yakışıklısını en güvenliklisini en performanslısını vermiyor mu? Veriyor o zmn bitmiştir. 40-45 milyara aldığın arabanın arka camlarını döndüre döndüre açıyorsan ben ne yapayım o arabanın tok kapanan kapısını. :mad:

ilker22
19-08-2014, 08:37
Anıl aramıza hoşgeldin,
Aracını da güle güle kullan, 306 güzel bir araçtır zaten.
Bence milletin Peugeot markasından uzak durması bu araçların her türlü modifiyeye (elektronik, mekanik, body) oldukça yatkın olup bilinçsiz ellerde bilinçsiz müdahalelere maruz kalmasından kaynaklanıyor. O şekilde kullanıldığında da mutlaka bir sıkıntı oluyor. Ve Goxin'in dediği gibi kullanıcı kişi de çok önemli, vezir de eder rezil de. Millette markadan bu yüzden soğuyor.

tsinanb
19-08-2014, 09:14
Peugeot alesine hoş geldiniz :) güle güle kullanın aracınızı allah kaza bela vermesin. İyi günler

ayı_boğan
19-08-2014, 09:29
Hoşgeldiniz, ilk dikkatimi çeken soyadınız oldu :) zorba the greek filmi vardı ,siyah-beyaz bi filmdi yunan filmi çok severim,zorba'nın yunanca anlamı her günü yaşamaktır.Keyifli forumlar

ayzinim
19-08-2014, 09:37
Aramıza hoş geldiniz. Keyifli forumlar.

qeneraL
19-08-2014, 11:26
Hoşgeldiniz, ilk dikkatimi çeken soyadınız oldu :) zorba the greek filmi vardı ,siyah-beyaz bi filmdi yunan filmi çok severim,zorba'nın yunanca anlamı her günü yaşamaktır.Keyifli forumlar

Bu bilgi çok işime yarayacak çok teşekkürler :) önceleri soyismimden hiç haz etmezdim bu son zamanlarda sevmeye hatta bu söylediğiniz sözden sonra daha fazla övünmeye bile başladım :)

Arabamın fotoğraflarını da en kısa zamanda paylaşacağım şuanda fotoğrafları var ancak bazı eksiklikleri var daha spoiler felan takıcam o şekilde aşama aşama ilk aldığımdan beri paylaşmayı düşünüyorum )

hakanilkiz
19-08-2014, 12:18
qeneraL ailemize hoşgeldin. Burası tam bir aile ortamıdır. Laubali forumlarda aradığını burda bulamazssın. Kısacası hem araç konusunda hem forum konusunda doğru karar.

🚗〰〰

301gti
19-08-2014, 17:54
hosgeldin aramiza keyifli forumlar