PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gösterge plastiğinde ki çizikleri nasıl gideririm ?

jerpelea
15-08-2014, 22:18
1 yaşında ki peugeot 308 aracımızın gösterge tablosundaki plastikler çok çizik durumda her güneş vurduğunda gözüme batıyor. Aslında temizlik yaparken çok dikkat ederim gözlük temizleme beziyle falan narince silerim ama yinede bolca dairesel çizikler var. 2-3 gündür araştırıyorum Autoglym SRP ve Meguiars Plastx önermişler.

Bu ürünlerden herhangi birini gösterge plastiklerinde kullanan var mı ?

Temida
15-08-2014, 22:39
Hiç silme ile uğraşma daha beter olucaktır :)
http://www.aliexpress.com/item/Peugeot-508-dedicated-instrument-protective-coatings-film-film-modified-car-dashboard/1388129739.html

bu tarz bi ürün alıp yapıştır veya en iyisi kalıp al ve Ipad korumalarından kes yapıştır
1- çizikler jelatin altından kesinlikle belli olmuyor
2-daha fazla çizilmesinin önüne geçmiş olursun

converse10
15-08-2014, 23:42
meguars plastx ile komple gösterge panelinin camını söküp temizledim gayet güzel ve çizikler yok oldu.

jerpelea
16-08-2014, 01:24
Hiç silme ile uğraşma daha beter olucaktır :)
http://www.aliexpress.com/item/Peugeot-508-dedicated-instrument-protective-coatings-film-film-modified-car-dashboard/1388129739.html

bu tarz bi ürün alıp yapıştır veya en iyisi kalıp al ve Ipad korumalarından kes yapıştır
1- çizikler jelatin altından kesinlikle belli olmuyor
2-daha fazla çizilmesinin önüne geçmiş olursun

Bu aklımda ama öncesinde plastx ve ya srp ile temizleyip üzerine yapıştırayım diyorum. Aklımda kalmasın sonradan :)

Bu tarz ürünleri biraz daha inceledimde gerçekten maskeliyormuş çizikleri. En iyisi siparişini vereyim ben bunun kimyasal ile elimde falan kalır göstergeler sanırım sadece camlarıda değişmiyor bunların boşuna masrafa girmeyeyim.

meguars plastx ile komple gösterge panelinin camını söküp temizledim gayet güzel ve çizikler yok oldu.

Sökmeden yapabilir miyim acaba ? Küçük gözlük temizleme bezini katlayıp onun üzerine döküp uygulasam olur mu acaba ? Sökmekle uğraşmamak için yani.

converse10
16-08-2014, 06:08
yaparsınız sökmeden ama istediğiniz.gibi temizlik olmaz