PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 Krom ayna kapakları

jerpelea
14-08-2014, 14:04
Merhabalar, aynalar için krom ayna kapaklarından almak istiyorum.
Omsa nın şu ürünü aklıma yattı http://www.omsaline.com/?page=urun_detay&id=764&marka=Peugeot&model=Peugeot%20308

Şimdi bu krom kağaın altında çift taraflı bant varmış ne kadar ince bilemiyorum ama ben bunu taktığım zaman tam milimetrik oturur mu ? yoksakenarları 1mm falan boşluklu mu olur ? Kullanan varsa bilgi verirse sevinirim.

GOXIN
14-08-2014, 15:13
Kapağın aynayı tutması için sünger tip çift taraflı bant kullanmaları daha uygun olur. Bu nedenle bir miktar kalınlık yapacaktır. Ayrıca ek bir parça olduğu için hiç bir zaman sıfıra sıfır oturmayacak ve arada azda olsa boşluk kalacaktır. Ama çok göze batacak bir boşluk olacağını düşünmüyorum. Aslında bende aracıma düşünüyorum ama bu değil de 207 RC lerdeki mat kapaklar daha çok hoşuma gidiyor.

reisG
14-08-2014, 16:47
Vakti zamanda Ali ile konuşmuştuk bu konuyu, gövde rengi ayna kapaklarını çıkarırken çok dikkatli olmak lazım kırılma riski çok fazla.Bunların üzerine yapıştırmak halinde ise GOXIN 'in yazdığı gibi kalınlık oluyor. Bence ayna kapaklarını Audi S line serilerinde olduğu gibi mat krom rengi veya hangi renk hoşunuza gidiyorsa o renk kaplatmak daha iyi bir seçenek.

aliço
14-08-2014, 17:28
kesinikle reis abiye katılıyorum tecrübe edindiğim için ya kaplama yada benim gibi direk boyama yapın derim

converse10
14-08-2014, 17:44
Ayna kapaklarını çıkarılmasında ben yardimci olurum.Sökmen on dakika bilgilerinize

GOXIN
14-08-2014, 18:53
Vakti zamanda Ali ile konuşmuştuk bu konuyu, gövde rengi ayna kapaklarını çıkarırken çok dikkatli olmak lazım kırılma riski çok fazla.Bunların üzerine yapıştırmak halinde ise GOXIN 'in yazdığı gibi kalınlık oluyor. Bence ayna kapaklarını Audi S line serilerinde olduğu gibi mat krom rengi veya hangi renk hoşunuza gidiyorsa o renk kaplatmak daha iyi bir seçenek.

207 rc deki dediğiniz gibi mat krom renk. Ama bulamadım. fume renk Karbon fiber folyo almıştım ama yapamadım.

jerpelea
14-08-2014, 19:56
Yorumlar için teşekkür ediyorum. Şimdi düşününce folyo ile kaplatmak en temiz yöntem gibi hemde daha ucuz. Zaten tavanı piano black kaplatacağım onu yaptırdığım yerde aynalarıda kaplatırım. Renk olarak mat krom aklımdaydı daha sonra metalik rengini görünce oda hoşuma gitti kararsız kaldım :) Neyse zaten 1 aydan önce yaptıramayacağım için düşünmeme daha vakit var.

StilGammni
14-08-2014, 20:10
Daha önce başka bir üyenin konusunda sormuştum pejo servisinden almıştı orjinal kapakları 90 tlye , 115 tlye omsadan almak çok mantıklı değil sanırım.
Forumda parça fiyatını verebilecek arkadaşlar vardır.

jerpelea
14-08-2014, 20:31
Aynen haklısınız bugün araştırırken denk geldi yoksa bilmiyordum serviste satıldığını almaya kalksaydım dediğiniz gibi boşuna orjinal olmayan parçaya 115 lira civarı para verecektim :) Kapak işini kafamdan çıkarttım zaten folyo işimi görür sanırım. Eğer olmazsa orjinal boyalı kapağı söktürüp yerine bu krom kapaktan taktırırım.

Bu arada İstanbul - Avrupa yakasında tavan kaplama ve cam filmi yapan işçiliği kalite olan yerlerin adreslerini verirseniz çok makbule geçer. Cam filmi için 4 cam + arka cam 1 numara düşünüyorum, uygulamada veya gece park ederken falan sıkıntı çıkarmasın ki babamda kullanacak pek kullanamıyor park ederken birde aynaları ve bagaj camından dışarı göremezse köpürür :) Llumar veya benzer kalitede bir ürün ile uzun süre sıkıntısız götürsün istiyorum.

GOXIN
15-08-2014, 07:27
Bu tavan kaplamayı bende istiyorum ama kafamda iki sorun var. Malum polis arkadaşlarımız özellikle Pug hastası tavanda siyahlığı görünce ellerini ovuşturacaktır belki kaplamadır diye. Daha sonrasında orijinaldeki gibi yarım kaplama yapacağım bu nedenle olurda ileride sökersem folyolu ile normal bölge arasında güneşten kaynaklı renk farkı olur mu?

jerpelea
15-08-2014, 13:09
Ben ruhsata çift renk olarak işletmeyi düşünüyorum. Yani eğer folyo gerçekten hoşuma giderse ki piano black folyoya her gördüğümde hayran hayran bakıyorum :) ayrıca sürekli işe git gel yapacağım için ruhsata işletirim. Zaten uzun vadede aracı satmayıda düşünmüyoruz.

Bu arada örneğin 1 sene folyo kaplı kaldı folyoyu söktüğünüzde kesinlikle ton farkı olacaktır ama zannediyorum polisaj makinası ile 1 veya 2 geçiş durumu düzeltecektir. Tam emin değilim ama deneyip görmüş arkadaşlar yardımcı olacaktır.

GOXIN
15-08-2014, 13:49
Ruhsata işleme durumu da ayrı bir tuhaflik. Ruhsata siyah yazacak diye bir ton para alacaklar. Ruhsata isletmek icin aracin % 30undan fazla olmasi gerekiyor diye birseyler duydum ama dogruysa bile polisler bunu dikkate almayacaktir. Parlak folyo çok güzel duruyor.

karayılan
30-08-2014, 23:39
aynalar taze... fiyatı 60 tl ürün juk oturan cinsten altına ilaveten siyah silikon ufak noktalar halinde sıkıp montajı yapıldı... öncesinde krom kaplatmıştım. ancak kaplamalar çok aşırı çizildiğinden bu yola gittim... iyi seyirler

http://i1289.photobucket.com/albums/b513/onurazgin/IMG_2552_zps509a9ccd.jpg (http://s1289.photobucket.com/user/onurazgin/media/IMG_2552_zps509a9ccd.jpg.html)

http://i1289.photobucket.com/albums/b513/onurazgin/IMG_2530_zps0fff1297.jpg (http://s1289.photobucket.com/user/onurazgin/media/IMG_2530_zps0fff1297.jpg.html)

StilGammni
04-11-2014, 04:30
Mat krom ( orjinal ekipman ) kapakları olan aslan sahibi üyemiz varmı ?

Abdullah
04-11-2014, 13:51
Aliçonun araçta vardı araç satıldı. Zevk meselesi ama ben beyaza kromu yakıştıramıyorum

Mobil

Sahin74
09-11-2014, 19:34
Aliçonun araçta vardı araç satıldı. Zevk meselesi ama ben beyaza kromu yakıştıramıyorum

Mobil

Apo hangi araca yakışır sence peki :) beyazda krom uyumu başka hangi renkde varki sebebi neydiki :)

Abdullah
09-11-2014, 19:59
Ben krom sevmiyorum aslında yapılacaksa parlak yerine mat kullanılabilir yada fırçalanmış alüminyum

Mobil

tsinanb
09-11-2014, 21:09
Apo hangi araca yakışır sence peki :) beyazda krom uyumu başka hangi renkde varki sebebi neydiki :)
Platinyum griyle krom çok iyi uyuyor bence en iyi uyum :)
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/11/09/6341fabe8835eb4dbdef47e5d01be03c.jpg