PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kapı kapanma sesi

uxll
06-08-2014, 14:13
Arkadaşlar S.A.

bir derdim var bu 308 kapılarının kapanma sesi nedir böyle şangırtılı teneke gibi bir ses . Diğer araçlara bakıyorum tok bi ses lop diye kapanırken 308deki bu iğrençliğin çözümü yok mudur?

ANKA
06-08-2014, 15:00
Araç imzanızdaki gibi premium ise ek fitil vardır. Benim eski 308'de yoktu o fitilden her kapanışta teneke sesi gelirdi ama şimdi envy'de var ve kapılar çok tok kapanıyor. Dediğimi tam anlamak için bir comfort 308 bulup test edin.

GOXIN
06-08-2014, 16:21
Benim aracımda da bahsedilen fitillerden var ve kapanması çok sesli değil.
Ama şöyle bir şey var aslında kapılar çok rahat hafif ittirince hatta bazen bırakınca kendi ağırlığından çok güzel kapanıyor ama genelde araçlara binen misafirler kapıları çok sert kapatıyorlar. Bu da doğal olarak ses çıkartıyor.

uxll
06-08-2014, 16:35
Araç imzanızdaki gibi premium ise ek fitil vardır. Benim eski 308'de yoktu o fitilden her kapanışta teneke sesi gelirdi ama şimdi envy'de var ve kapılar çok tok kapanıyor. Dediğimi tam anlamak için bir comfort 308 bulup test edin.

evet ek fitiller var orjinal fakat hiç bir işe yaramıyor eğer bu etkili haliyse confortları düşünmek istemiyorum :) ön sol kapı iç fitili değiştirttim pek bi işe yaramadı . bildiğin teneke sesi. Arka kapılar iyi ama ön kapılar rezalet derecesinde . Arkadaşımda 95 astra var onun kapı sesi benimkinden iyidir. :) (Dalga geçiyor benle her arabadan inip kapıyı kapattığında göz göze geliyoruz :))) ) honda toyota kapısının ne güzel sesi var.

emrexxcv
06-08-2014, 17:25
bu sesten bende hiç hoşnut değilim 96 corollamız vardı mercedes kapısı gibi bizimkinin yanında :(

mimit
06-08-2014, 17:31
araçların kaportasına kullanılan saclar farklı kalınlıklarda olabiliyor aynı şekilde kapı içindeki kuşaklar falanda bu ses olayında etkili,bahsi geçen fitil artı benim aracıma yaptığım gibi dış sacı içerden desteklemek sorunu çözer :)

HamzaHakkı
06-08-2014, 17:36
Kapı döşemesini açıp içeriden kapı sacına bitüself uygulaması yapılıp, üstüne de yalıtım süngeri yapıştırdığınızda aynı tok sesi elde edebilirsiniz.

orhun57
06-08-2014, 17:36
Bu sesin bir kaç sebebi ve bunlara bağlı çözümleri var.

1- Fitiller yoktur.
2- Fitilleri eskimiştir, eskidiği için sökülmüş olabilir.
3- Aracı siz hor kullanmış olabilirsiniz.
4- Sizden önceki sahibi var ise o aracı hor kullanmıştır ve kapıları perişan etmiştir.

Bu kadar kötüleyenini görmedim şahsen benim aracım gayet tok kapanıyor, comfort değil comfort pack o yüzden bende de fitiller var. Sonradan yalıtım yaptım dahada güzel oldu. Opel markasını ve iğrenç kapı hatta kapı kolu sesini iyi bilirim (kapı kolu sesini bilenler çok iyi anlar ne dediğimi) rezalettir.

Çözüm olarak fitilleri yenileyebilirsiniz, kapı gergilerini kontrol ettirebilirsiniz. Yok bunlar iyi durumda ve ya yok ben yaptırmam derseniz aracınızı satıp güzel kapı sesi var dediğiniz araçlardan birini alabilirsiniz kimse Peugeot kullanmak zorunda değil.

Umarım çözüme ulaşırsınız.

Ömer Gedik
06-08-2014, 18:58
Bunun birçok sebebi olabilir bazılarını orhun yazmış. 95 Astra veya 96 corolla ile kıyaslamak komik olmuş.

Bende karşılaştığım birkaç durum yazayım.
1- Kapı iç desteği kaza vb durumdan sacdan ayrılır ve sacın arka destrği olmadığından ses yapar.

2- Bazı ayna hasarlarını araç sahipleri fark etmez. Kapınızı kapatırken aynanın sallanıp sallanmadığını kontrol edin. Sallanıyorsa hasar almıştır ve bu da ses yapar.

3-Kapı döşemeleri veya bağlanyı noktaları hasarlıdır veya kapı izalatörünüz sökülmüştür.

4- Hatalı hasar onarımı sebebiyle kapı düzgün kapanmıyordur.

rocker307
07-08-2014, 00:16
Kapıda herhangi bir problem yoksa çözümü izolasyon yapmak ama zor iştir. Bende izolasyon var, çok büyük fark oldu..

goj
07-08-2014, 06:44
Bindigi araci bu kadar kotuleyen kimseyi gormedim. Peuget ile ilgili Her serzenisi, sikayeti okudugumda shock oluyorum.
Hani birde arkadasimda toyota var, honda var, Hyundai var onun aracinda boyle degil dendiginde iyice kiziyorum. Bunlari yazan arkadaslar Toyota yada Honda alsinlar o zaman,
2010 yili ekim ayindan beri 308 AL4 um var russian Pack (rusyada yapiliyor)
Ilk gunden beri hicbir bakimini servise yaptirmadim.
Her 12.000 km de motor yagini, her 50.000 km sansuman yagini ve bujileri degistiririm.
Su an itibari ile 220.000 kusur kilometrede,4 yildir her yaz 3200 km (tek yon) turkiyeye geliyorum, ozellikle uzun yolda tadina doyum olmuyor 308 in tik yok (masallah) ne sanzuman, ne yuruyen, ( 225-50-16 lastik ve jant)
kapilarimda tok bir sesle kapaniyor ( laaaaaaaaak diye vurmuyorum itince / cekince kendi kapaniyor)
Begenmeyen binmez olur biter ama araclari bu kadar kotulemeyin

emrexxcv
07-08-2014, 12:41
Bindigi araci bu kadar kotuleyen kimseyi gormedim. Peuget ile ilgili Her serzenisi, sikayeti okudugumda shock oluyorum.
Hani birde arkadasimda toyota var, honda var, Hyundai var onun aracinda boyle degil dendiginde iyice kiziyorum. Bunlari yazan arkadaslar Toyota yada Honda alsinlar o zaman,
Her 12.000 km de motor yagini, her 50.000 km sansuman yagini ve bujileri degistiririm.
Su an itibari ile 220.000 kusur kilometrede,4 yildir her yaz 3200 km (tek yon) turkiyeye geliyorum, ozellikle uzun yolda tadina doyum olmuyor 308 in tik yok (masallah) ne sanzuman, ne yuruyen, ( 225-50-16 lastik ve jant)
kapilarimda tok bir sesle kapaniyor ( laaaaaaaaak diye vurmuyorum itince / cekince kendi kapaniyor)
öncelikle aracımdan gayet memnunum ama peugeot babamın firması değil hoşuma gitmeyen bir tarafı varsa söylemekte özgürüm birde müsaade edinde hangi aracı kullanacağıma ben karar vereyim!!!

emrexxcv
07-08-2014, 12:44
Bunun birçok sebebi olabilir bazılarını orhun yazmış. 95 Astra veya 96 corolla ile kıyaslamak komik olmuş.

Bende karşılaştığım birkaç durum yazayım.
1- Kapı iç desteği kaza vb durumdan sacdan ayrılır ve sacın arka destrği olmadığından ses yapar.

2- Bazı ayna hasarlarını araç sahipleri fark etmez. Kapınızı kapatırken aynanın sallanıp sallanmadığını kontrol edin. Sallanıyorsa hasar almıştır ve bu da ses yapar.

3-Kapı döşemeleri veya bağlanyı noktaları hasarlıdır veya kapı izalatörünüz sökülmüştür.

4- Hatalı hasar onarımı sebebiyle kapı düzgün kapanmıyordur.
ömercim komik olan kısmı ben anlayamadım tecrübemi paylaştım o kadar kardeşim

goj
07-08-2014, 14:00
Ben peugeot babanizin firmasi gibi birsey ima etmedim.
Tabiiki bineceginiz araca siz karar vereceksiniz
Ama olmadik seylerden okadar cok olumsuz seyler yaziliyorki, Peugeot harici tum araclar iyi ve sorunsuz ama sadece peugeot sorunlu gibi.
Yukarida yazimdada belirttim sizin araclariniz direk fransadan gelliyor benim aracim Rusyada toplama (rus isciler tarafindan ) ve km de 220.000 kusur.
Kapilar, sanzuman, motor ve yakit sarfiyati olrak hicbir sikayetim yok.
Hani atalarimiz ne demis ; Bakarsan bag, bakmazsan dag olur. Bu tum araclar icin gecerli.
Ha bu arada kizmanizada gerek yok bende sadece dusuncelerimi yazdim.

Yasin CCK
07-08-2014, 14:18
Arkadaşlar konunun dışına çıkmayalım, üslubumuza biraz daha dikkat edelim.

Keyifli forumlar...

emrexxcv
07-08-2014, 15:16
bu kısma ithafen cevap yazdım size birine kızmak benim tabiatım değil hele ki tanımadığım birine asla

Abdullah
08-08-2014, 15:05
arkadaşlar lütfen üsluba ve noktalama işaretlerine dikkat edelim.

mustafaf
10-08-2014, 10:06
Bende 2008 comfort var ve kapı sesi benim için de gayet normal ama arkadaşımız, normal bir durum olmadığı düşünerek paylaşımda bulunmuş. Bu tarz konularda hiçbir zaman fikir birliği olmaz çünkü, kapı sesi, cam gıcırtısı, silecek sesi ve benzeri "sorunlar" göreceli şeylerdir. Tıpkı bu konuda olduğu gibi, bana göre sorun olan sana göre olmayabilir ki, yukarıda görüldüğü gibi sorun eden de var etmeyen de. Tabi ki herkes, bir başkasının sınırına girmedikçe fikrini beyan etmekte serbesttir yalnız, şahsi fikrim sorun etmeyenlerin üslupları biraz kırıcı olmuş.

emrexxcv
10-08-2014, 17:44
Bende 2008 comfort var ve kapı sesi benim için de gayet normal ama arkadaşımız, normal bir durum olmadığı düşünerek paylaşımda bulunmuş. Bu tarz konularda hiçbir zaman fikir birliği olmaz çünkü, kapı sesi, cam gıcırtısı, silecek sesi ve benzeri "sorunlar" göreceli şeylerdir. Tıpkı bu konuda olduğu gibi, bana göre sorun olan sana göre olmayabilir ki, yukarıda görüldüğü gibi sorun eden de var etmeyen de. Tabi ki herkes, bir başkasının sınırına girmedikçe fikrini beyan etmekte serbesttir yalnız, şahsi fikrim sorun etmeyenlerin üslupları biraz kırıcı olmuş.
Imzamı atarım :iyi

ANKA
10-08-2014, 21:01

Çok can siperane seviliyor peugeot belki de ondan bu sahiplenme :) Eski aslanda arabaya binen herkes bir kapatırdı kapıları gümbürtü kopardı benim de içim giderdi. Millet alışmış şahin, doğan, broadway'in kapılarını kapatmaya 308'İ de öyle sanıyor. Şu ek fitili çok merak ediyordum yeni arabada var gerçekten çok ama çok fark ediyor. Bir de gerçekten iç yalıtım yapılsa yanmaz bir malzemeden ses falan kalmaz diye düşünüyorum. Ben yeni 308'in kapı kapanma sesini çok beğendim bir de Honda Accord'unkini çok severim az biraz vakumlu sanırım çok güzel kapanır. Paramız olursa daha iyi daha yeni bir peugeota bineriz inşallah.Eleştiriye gelemiyoruz ama herkesin bir kusuru vardır. Bir giriyorum forumlara millet sağlamlığı ile ün yapmış BMW ve Volvo gibi araçları nasıl eleştiriyorlar. Hatta eski s60 için yabancı forumlarda sorun yumağı ifadesine çok rastladım. Yine 5,20 BMW için de öyle. Aslında arabayı sevme işi biraz beklenti ile şekilleniyor. Ben iki aslanımı da ayrı seviyorum. Eskisi de ilk göz ağrım benim için çok başkaydı. En önemlisi de benzinliğin yolunu unutmak sanırım :) Varsın kapısı sesli kapansın kim yakıyor şehir içinde 5,4 litre motorin ?

wolo
13-08-2014, 08:24
aracımın artıları ve eksileri bölümünde eksi kısmına kapı kapanma sesinin daha tok olması gerektiğini hatta 2006 model astramdakinin daha tok olduğunu söylemiştim. bence genel kanı olarak italyan, fransız ve japon otomobillerinin alman otomobilleri gibi tok kapı kapanma sesi olmadığına pek çok kişi hemfikirdir. benim aracımda o fazladan fitillerden var, rüzgar sesi almıyor ve comfort donanımlarından daha tok kapanıyor bu bir gerçek ancak yine kendi fikrimi söylüyorum bir alman aracı tokluğu yok. ha sırf bu yüzden bir otomobil alır mıyım? hayır çünkü o zaman eski otomobillerimi satmazdım. benim için birinci derecede motor ikinci derece güvenlik üçüncüsünde konfor gelir seçimimi ona göre yaparım. tok kapanma sesinin insanda bir sağlamlık ve güven hissi oluşturduğunu düşünüyorum en azından benim için öyle. ancak toyota nın kapı kapanma sesi bizimkinden iyi demek bence büyük haksızlık ( corolla, jazz için söylüyorum yoksa camry veya land cruiser iyi olabilir ).

uxll
15-08-2014, 03:02

S.Aöncelikle...
Bu araca para verdim arkadaş.sakızdan cıkmadı ve ilk kullandığım araç değil.he benim 30.000 verdiğim aracı sen 10.000 almışsındır.Oooh ne rahat.keyfim bütcem fayda zarar hesabı yapar alırım . binerim . kullanırım . v.s. seni bağlamaz.Arkadaşım sorar derim: arkadaş otomatik vites geçişleri hissettirici.kabine sesi verir ufak tefek seslere kulak asma.klima performansı kötü. direlsiyonu sert.fayda persorman fiyat özellik iyi. Sen neye benziyosun biliyo musun? sırf sen alıp memnun olmasan dahi kazıklanma , enayi yerine koyulma , bişeyden anlamama yada v.s.düşünmemeleri için arkadaşına aldığın şeyi öneren insan gibisin. neyse seni bi geçeyim seni anladım nasıl olsa

mercedes , wv , bmw , opel , toyota ,honda ,mini, citroen ,fiat, volvo v.s. kullandık kimisinin sahibi olduk v.s. arkadaşlar sizinkini bilmem benim tecrübem ve bu konuda deneyimlerine inandığım arkadaşlarımın ve yetkililerin ortak kanısı. bu aracın kapı sesi kötü.padişahın olsada kötü. Yapacak bişi yok malesef benimde olsa sizinde olsa kötü . He benimkisi daha kötüdür evet ama kötü . ben ne yapabilirizi soruyorum . En iyi şekile nasıl gelir . ayna sallanmıyor , kapı izoleterimidir nedir iyi, fitiller yeni değişti v.s. hepside serviste değişti. Komik olmuş falanda demeye gerek yok .komik oluyosunuz. 95 astrayıda biliyorum 308 de biliyorum mukayese ve karşılaştırma bilgi birikimine sahibim.he abarttmışımdır 95 olmasın 2000 olsun. gerçekçi olup çözüm ürekmek kişileri irdelemekten daha sağlıklı olacağına inanıyorum.Forumlar bunun içindir.Yoksa yoğurdum ekşi değille bi sonuça varamayız.

goj
15-08-2014, 06:27
uxll
ne yasim, ne kulturum sizinle polemige girmeme musade etmiyor.
ama sunu belirteyim yazimdaki ana fikir araclari bu kadar kotulemeyindi.
Ha birde cok icli disli hitap tarziniz var
Sen hele sen beni bir gec, bosver takma kafana yasliliktan yazmisimdir herseyi,

bacadir68
15-08-2014, 06:58
Bu kapı tok sesle kapanınca daha mı güvenli olyor? Hayır hiç alakası yok. Eski aracın 2000 model vectra ve şimdiki aracım 2005 model 307 arasında çokta bir fark yok. Ancak çarpışma testleri 307 daha güvenli diyor. Bu arada opel markasını bilmeyenleriçin karakteristik olarak yüksek hacimli güçlü araçlar ütetek nam yapmıştır. 1,6 lt opele biniyorum demesin lütfen. ;)

Yasin CCK
15-08-2014, 08:49
Konu amacını aşıp, tartışma boyutuna girdiği için, genel forum düzeni ve seviyesini korumak adına kilitlenmiştir.

Anlayışınız için teşekkürler...