PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turbo yağ kaçırma

shehim
30-07-2014, 00:48
Selam arkadaşlar,

Aracımdan geçenlerde mavi duman gelmeye başladı ve servisten turbodan egsoza yağ aktığını ve turbonun değişmesi gerektiğini söylediler. Toplam masraf 1100 euro civarında olacak dediler.
Ben Sırbistan'da yaşıyorum ve 4 gün sonra ailecek memlekete gelmeyi düşünüyorduk. Bütçeyi ayarlarken bu ekstra masraf yoktu ve durum şuanda ya memlekete gidicez yada arabayı tamir ettirecez:(

Eğer arabayla bu durumda yola çıkarsam (2000km) sizce yolda kalırmıyım? Riskleri nelerdir?

Teşekkürler

SerKan1923
30-07-2014, 11:09
Selam arkadaşlar,

Aracımdan geçenlerde mavi duman gelmeye başladı ve servisten turbodan egsoza yağ aktığını ve turbonun değişmesi gerektiğini söylediler. Toplam masraf 1100 euro civarında olacak dediler.
Ben Sırbistan'da yaşıyorum ve 4 gün sonra ailecek memlekete gelmeyi düşünüyorduk. Bütçeyi ayarlarken bu ekstra masraf yoktu ve durum şuanda ya memlekete gidicez yada arabayı tamir ettirecez:(

Eğer arabayla bu durumda yola çıkarsam (2000km) sizce yolda kalırmıyım? Riskleri nelerdir?

Teşekkürler

Geçmiş Olsun.

Bu Şekilde Yola Çıkmanız Halinde, Aracınızın Çekişinin Normalden Daha Fazla Düşeceğinden Dolayı, Nitekim Turbonun Sağladığı Ekstra Güçten Yararlanamazsınız, Motorunuzun Hacmine Göre Bence Yokuş ve Rampaları Dahi Çıkamazsınız, 2000km Yolu Tamamlamayabilme İhtimaliniz Çok Yüksek. Turboyu Patlatabilirsiniz de..

Esenlikler Dilerim.

Ömer Gedik
30-07-2014, 11:58
Turbo mil kesmiş ise ve egsoza yağ basıyor ise 2000 değil 100km bile gidemezsiniz maalesef :(

Smalkondu
04-09-2014, 20:31
Merhaba arkadaşım

https://www.peugeotmarket.com/PEUGEOT-308-16-HDI-110-HP-TURBO-GARRET,PR-429.html

bu sitede turbonun fiyatı 1.200 tl filan adamları telefonla arayıp sor kargo falan filan yapa biliyor mı