PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 207 1.4 trendy triptronic araç bilgisi

..oKaN..
14-07-2014, 14:08
Arkadaşlar Merhabalar,

2009 model Peugeot 207 1.4 trendy triptronic araç almak istiyorum ancak bu araçların triptronic vitesleri ile ilgili şikayetler var sanırım. Sizlerin görüşlerini almak istiyorum. Bu aracı direkt kendisi kullanan yada kullanan tanıdığı olan var mı bu araç hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Bir de bu araçların 1.4 VTİ motor olanlarıyla normal 1.4 motorları çok farklı mı ve versiyon olarak millesim yada envy mi tercih edilmeli?

27-28 bin tl civarına 30.000 km de 207 1.4 trendy triptronic vites alınır mı şanzımanı sorun çıkartır mı bilgi verebilir misiniz? Araçtan performans beklemiyorum, eşim için düşünüyorum ve şanzımanı normal bakımları dışında büyük dert açmasın yeterlidir benim için. Bakımlarını aksatmazsan sorun çıkartmaz diyebiliyor musunuz yoksa ne olacağı belli olmaz sorun yaşayanlar oldu mu diyorsunuz? Teşekkürler iyi forumlar

dentis
14-07-2014, 14:30
bendeki millessim 2010 57bin oldu artık 45binde balata ve volant degisti onun haricinde gecenlerde ömer kardesimizde önde askı rotlari degisti ufaktefek sesler geliyo havanın durumuna göre geri kaçırma olayı var ustanın dediğini söyleyeyim sana bu sinifta bu viteslerde en iisi peugeot dedi corsadan ve de puntotan daha iyimis yolda gidişi keyif verir süspansiyon sert sesli çalışır son olarakta o paralara alabilecegin araclar cok kısıtlı ancak gücün yeterse 308 Dizeli al derim otomatik düşünüyorsanız 2009 olarak

..oKaN..
14-07-2014, 14:52
yanıtınız için çok teşekkür ederim. dediğim gibi benim için en önemli sorun şanzımanın 5 bin tl 10 bin tl gibi masraf açması. böyle bir şanzıman sorunu yaşadınız mı yada bu sorunu yaşayan tanıdığınız 207 sahibi birisi oldu mu?

bir de millesim ile trendy arasındaki farklar nelerdir ve 1.4 motor ile 1.4 vti motor çok farklı mıdır?

dentis
14-07-2014, 15:01
komple şanzımanın tum öğeleri değişti 1300tly patladı destekle serviste en pahalı parca volanti aradaki fark ise dış görünüşte bluetooth var sis farları benim eşim kullanıyor aracı o hic sikayet etmez benim gibi burdan ses burdan tıkırtılar var demez ama decim ya çok kullanırız dersen dizel al yakıt 6,5 tan aşağı yakmaz

..oKaN..
14-07-2014, 15:26
komple şanzıman arızası verse 1300 tl ye halledebilir miyiz yani? birkaç forumda okumuştum servis 8.000TL rakam çıkardı gibi şeyler yazmışlar ondan soruyorum. otomatik aracı almadan önce ne yapmamız lazım otomatikten iyi anlayan bir ustaya göstermemiz yeterli olur mu? bir de araç 2009 model 30.000 km de. km'nin orjinal olduğunu nasıl anlarız, aracı ekspertize sokacağım gerçi ama orada motorun orjinal km si ortaya çıkmaz..

çok kullanılmayacak yılda 8bin km maksimum kullanılacak. benim için tek sorun şanzımanın başıma iş açması başka bir derdim yok açıkçası. aracı almadan önce şanzımanında sorun var mı yok mu yada sorun çıkarma ihtimali yüksek mi nasıl anlayabilirim o önemli benim için.

dentis
14-07-2014, 15:52
komple şanzıman derken vites kutusu ve robot olarak mi onu bilemem o bilgiyi ömer ustadan alacaksın aracı kullaninca anlarsin zaten biraz isininca dur kalkta hemen titreme ve sallama yapar 2 ye geçerken kavrama sorunu yapar siz neden 2009 la bakiyorsunuzki alacaksan 2011 ve eny yada sportium bak makyajli ve airbagler daha fazla verecegin fark 2bin tl dir

..oKaN..
14-07-2014, 16:10
2011 lere de bakabilirim ancak dediğim gibi en önemli nokta şanzıman. 207 lerin kronik bir sorunu var mı bilmiyorum onun için konu açmak istedim. sizin bildiğiniz kronik sürekli yaşattığı bir sorun var mı?

2009 model 1.4 trendy 28.000 km deki aracı 27.000 TL ye buldum 3 parça boyalı kazası yok kaydı vs. yok sadece 3 parça çizik boyası var. Fiyat nasıl sizce? 30.000 TL civarına sizin dediğiniz 2011 model full aracı bulabilir miyim yine 30.000 km civarı?

dentis
14-07-2014, 17:03
bence bulursun 30 tlye bak sahibinden de araba cok konus begendigini test et anlarsin zaten araçta sorun varmi yokmu aracin en kronik sorunu bende fren musuru o da 10tl bi para ben 7binde bide 52 binde değiştirdim fren pedalina takılı olani plastik bi parça deforme oluyo anladigim kadariyla

..oKaN..
15-07-2014, 07:47
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, şanzımanda kronik bir sorun yoksa aracı iyi bir ustaya gösterip kısmetse aranıza katılmak istiyorum :)

dentis
15-07-2014, 08:05
şöyle soyleyeyim sana maddi durumun el verirse 308 dizel otomatik al o vites bundan daha iidir ve balatasi soylenene göre daha uzun km gitmekte daha 50binde degistiren duymadım bunuda atlama alacağın 30bin 50bindeki aracin değişmediyse sen değiştirirsin bunuda atlama o da bi masraftir