PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 im vites boştayken stop ediyor lütfen yardım.

hakan1256
13-07-2014, 14:55
Herkese iyi forumlar, 2006 model 98bin km de 1.4 16v 307 comfort sahibiyim. Aracı alalı 2 hafta oldu tanıdık bi galeriden aldık arabayı biz almadan önce benzinden gaza geçişte sorun olduğu için benzin pompasını değiştirdi adam. Aracı aldık 3-5 gün sonra araç kırmızı ışıkta veya vitesi boşa aldığımızda ara ara stop etmeye başladı. ilk çalışmada benzinden lpgye geçişte rolanti tarama yapıyor bazen lpgye geçiyor bazen stop ediyor. araç benzindeyken gaza bastığımda başta gazı yemiyor gibi oluyor sonra dan gazı yiyor ve bir süre sonra lpg ye geçiyor. lpgye geçince sıkıntı kısmen düzeliyor. Arada bi lpg dede rolantide tarama yapıyor. Ustaya götürdük genel bi bilgi sahibi olalım diye triger v kayısı devir daimin değişme zamanı gelmiş onları değiştirdik stop etme sorunuyla ilgili gaz kelebeğini temizledi. lpg de sorun olabilir diye lpg enjektörleri değiştirelim dedi onlar da değişti ve gaz ayarı yapıldı ve sonuç yine aynı. Lpg ustası lpg ile ilgili herhangi bi sorun yok elektriksel sorun olabilir aküye ve şarj dinamosuna baktırın dedi. Aracı kullanım konfor olarak beğeniyorum ama bu sorunlar soğumama sebep oluyor. Bir an önce sizlerin de yardımıyla bu sorunu çözmek istiyorum. İlginize teşekkürler...

converse10
13-07-2014, 18:20
hocam öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun benim önce ki aracımda citroen c4 1.4 16 v benzin+lpg sistemi vardı.Rolenti müşirini v e gaz kelebegini peryodik olarak temizletmekle çözüm buldum. Bu sorun benzin +lpgli araçlarda kronik sorun unutmadan Afyon sanayisinde her ustaya gitmeyin derin sonradan çok canınız sıkılabilir.

hakan1256
13-07-2014, 20:18
teşekkür ederim. Digital otoyu tavsiye etti herkes bende oraya gittim. Gaz kelebeği temizlendi bir de rolenti müşrine baktırayım dediğiniz gibi o zaman. Siz nereyi tavsiye edersiniz?

hakan1256
16-07-2014, 08:21
Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Adem308
29-06-2015, 03:55
Benimde basima geldi ayni problem benzin degerleri bozulduğu icin olmus lpg ci oyle soylemisti bana lpg nin sigortası ni çıkartın bu sorunlar gidene kadar bende iki haftada araba normale döndü sonra gidip benzin mili saniyelerine gire lpg ye ayar yaptirin.

bravo112
19-08-2015, 15:20
Herkese iyi forumlar, 2006 model 98bin km de 1.4 16v 307 comfort sahibiyim. Aracı alalı 2 hafta oldu tanıdık bi galeriden aldık arabayı biz almadan önce benzinden gaza geçişte sorun olduğu için benzin pompasını değiştirdi adam. Aracı aldık 3-5 gün sonra araç kırmızı ışıkta veya vitesi boşa aldığımızda ara ara stop etmeye başladı. ilk çalışmada benzinden lpgye geçişte rolanti tarama yapıyor bazen lpgye geçiyor bazen stop ediyor. araç benzindeyken gaza bastığımda başta gazı yemiyor gibi oluyor sonra dan gazı yiyor ve bir süre sonra lpg ye geçiyor. lpgye geçince sıkıntı kısmen düzeliyor. Arada bi lpg dede rolantide tarama yapıyor. Ustaya götürdük genel bi bilgi sahibi olalım diye triger v kayısı devir daimin değişme zamanı gelmiş onları değiştirdik stop etme sorunuyla ilgili gaz kelebeğini temizledi. lpg de sorun olabilir diye lpg enjektörleri değiştirelim dedi onlar da değişti ve gaz ayarı yapıldı ve sonuç yine aynı. Lpg ustası lpg ile ilgili herhangi bi sorun yok elektriksel sorun olabilir aküye ve şarj dinamosuna baktırın dedi. Aracı kullanım konfor olarak beğeniyorum ama bu sorunlar soğumama sebep oluyor. Bir an önce sizlerin de yardımıyla bu sorunu çözmek istiyorum. İlginize teşekkürler...

Sorununuzu çözdünüz mü? Bende de citroen c4 2009 model var. Araç boşta iken bazen stop ediyor. Aynı zamanda ilk çalıştırmada araç tekliyor, sonra düzene giriyor. Şimdi de katalitik konvertör arızası verdi. Acaba katalitik konvertör dolduğu için mi stop ediyor? Viteste ve gaza basarken sıkıntı yok.

tapudagan
21-11-2015, 12:26
slm arkadaşim hava akış devimetrseni temizle büyük ihtimal düzelecek parçayı sök sokümü basit balata spreyi ile temizleeee

snlyldz
22-11-2015, 18:38
Sorununuzu çözdünüz mü? Bende de citroen c4 2009 model var. Araç boşta iken bazen stop ediyor. Aynı zamanda ilk çalıştırmada araç tekliyor, sonra düzene giriyor. Şimdi de katalitik konvertör arızası verdi. Acaba katalitik konvertör dolduğu için mi stop ediyor? Viteste ve gaza basarken sıkıntı yok.
Merhaba. Sorunun bir kaç sebebi olabilir. Öncelikle araçta lpg var mı? Montajdan kaynaklı veya yırtılma kırılma kaynaklı vakum kaçağı sebebiyle stop edebilir. Hava akışmetre (map sensörü ) kirlenmiş olabilir. İzopropil alkolle temizlenir, başka temizleyici kullanmayın. Katalizör arızasını fakir yada zengin karışımdan dolayı verebilir. Hemen değişim yada boşaltmayı denemeyin , önce ilk ihtimalleri değerlendirin.

converse10
22-11-2015, 22:42
Boğaz kelebeğini balata spreyi ile temizletirsun ve aracın bilgisayardan yeniden başlattırım.Sorunsuz1-2 ay kadar sizi idare edecektir. Bunun haricinde yapacağının birşey yok isterseniz telden size anlatabilirim.Kolay gelsin

aknctn
06-12-2018, 08:31
Arkadaşlar konu eski ama aynı dertten muzdaribim çözebildiniz mi ne yaptınız? Benim aracım 2006 model Citroen C4 1.4 Benin&LPG'li. Peugeot ile arasında pek bir fark olacağını düşünmüyorum umarım dışlanmam:kackac

aknctn
16-05-2019, 14:03
Epey oldu ama görünce yazayım dedim çözdüm teşekkürler.

Ömer Gedik
18-05-2019, 22:15
Epey oldu ama görünce yazayım dedim çözdüm teşekkürler.

Geçmiş olsun. Nasıl çözdünüz?