PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rcz siyah tavan kuşakları

cengiz_rcz
24-06-2014, 15:57
Sag ve soldaki krom çıtaları nasıl siyah yaptiklari hakkinda bir bilginiz varmı.Folyo kaplamaylamı yapıyorlar ve yaptıran arkadaş varsa maliyetini de söyleyebilirmi.Teşekkürler

SerhatRCZ
24-06-2014, 16:20
Ben kaplatma yaptırdım. 3M'in ürünleri kullanıldı. Maliyeti 200 tl olmuştu bana. Plastidip şeklinde yaptıranları da duydum. Ben görüntü olarak gayet memnunum. Aracıma sayfamdan bakıp fikir edinebilirsiniz. Sizin araç ne renk ? Beyazda çok hoş durdu.

cengiz_rcz
24-06-2014, 17:59
Evet gerçekten çok hoş durmuş benim aracımda siyah.Nerde yaptırdığınızı sormamda bir sakınca varmı?

SerhatRCZ
24-06-2014, 18:17
Ben aracım siyah olsaydı da kesinlikle yaptırırdım. Simsiyah olurdu. Ben kadıköyde aracı Aliço nickli arkadaşımız Ali'ye bıraktım ve işlemler bitince keyfini sürmek kaldı :). Kaplattıktan sonra gören 10 kişiden 9 u kesinlikle çok beğendi.

RCZ-THP200
04-05-2015, 15:45
ben siyah aracıma önce mat gri ( gök gri) sonra siyah kaplama yaptım. kendim yaptım, toplamda 30ar tl lik folyolarla yapmıştım. sonra en güzelinin orjinali olduğuna karar verdim. siyahta kaplama iyi durmuyor.. ama beyaz rcz si olan arkadaşlarda kaplama güzel duruyor

tigger
03-08-2015, 10:27
Ben kaplatma yaptırdım. 3M'in ürünleri kullanıldı. Maliyeti 200 tl olmuştu bana. Plastidip şeklinde yaptıranları da duydum. Ben görüntü olarak gayet memnunum. Aracıma sayfamdan bakıp fikir edinebilirsiniz. Sizin araç ne renk ? Beyazda çok hoş durdu.

Hocam aracınızın resmini göremedim. Benim de sedefli beyaz ben de mat siyah kaplama düşünüyorum o çıtalara. Örnek bir resim koyabilirmisiniz acaba?

SerhatRCZ
03-08-2015, 10:49
Hocam aracınızın resmini göremedim. Benim de sedefli beyaz ben de mat siyah kaplama düşünüyorum o çıtalara. Örnek bir resim koyabilirmisiniz acaba?
Hocam aracimin konusu sudur ;

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?5425-RCZ-EVOLUTION-1-6-THP-200-Hp-Manuel-Sedefli-Beyaz

Sayfamda ki son resimlerde acikca gorebilirsiniz. Ornek bi resimde su sekilde ;

http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/03/c3194c02931e05723dd980e84fee3faa.jpg

Alüminyum olan citalar piano black siyaha kaplandi. Bende mat siyah dusunuyordum ancak on izgaralar ve aynalarin piano black olmasi sebebiyle bu rengi tercih ettim.

tigger
03-08-2015, 11:02
Teşekürler cevap için. Hoş durmuş gerçekten. Ben de mat siyah karbon desenli olarak kaplatmak istiyorum. Ya da sizin ki de olabilir karar vereceğim artık :D

SerhatRCZ
03-08-2015, 11:09
Teşekürler cevap için. Hoş durmuş gerçekten. Ben de mat siyah karbon desenli olarak kaplatmak istiyorum. Ya da sizin ki de olabilir karar vereceğim artık :D

Bende yaptırırken çekimserdim ama şimdi iyi ki yaptırmışım diyorum. Yakışacağına eminim. Ayrıca bu kaplatmayla araç daha basık bir görüntü sunuyor. Bilginize. Sonucu bekliyoruz :).

Prime
09-06-2016, 22:02
Arkadaşlar konu açılalı 1 sene olmuş ama bende aracın üst çıtalarını piano black kaplatmayı düşünüyorum. Acaba çıtaları sökmeye gerek varmı yani içine doğru tam oturuyormu kaplama. Sökmek gerekirse bu işlem kolay mı ?

BAYKARA
21-06-2016, 01:05
Arkadaşlar konu açılalı 1 sene olmuş ama bende aracın üst çıtalarını piano black kaplatmayı düşünüyorum. Acaba çıtaları sökmeye gerek varmı yani içine doğru tam oturuyormu kaplama. Sökmek gerekirse bu işlem kolay mı ?

çıtaların sökülmesine gerek olmadığını sanıyorum. gerçi rcz sahibi değilim ama reklamcı gözü ile söyleyebilirim ki bu şekilde üzerindeykende kaplama yapılabilir.
kanaatimce..

Prime
29-06-2016, 12:09
çıtaların sökülmesine gerek olmadığını sanıyorum. gerçi rcz sahibi değilim ama reklamcı gözü ile söyleyebilirim ki bu şekilde üzerindeykende kaplama yapılabilir.
kanaatimce..

Cevap için teşekkürler. Sökmeden piano black kaplattırdım ancak yanlış malzeme kullanılmış olacak ki günden güne çekme yaptı toplamda yarım santim kadar. Kötü bir görüntü oluştu. Sanırım cast folyo dedikleri bir folyo kullanılması gerekiyormuş. Sipariş ettiler gelince tekrar cast folyo ile yapacaklar.

Prime
04-07-2016, 16:58
Cast folyoda geldi onuda beceremediler kenarları sokamadılar fitillerin içine folyo kalın geldi dediler. Sıfır kesicez dediler ozamanda saçma sapan bi görüntü oluştu alüminyum kısımlar ufak tefek göründü. Söktürdüm komple. Sökmeside bir dert yapışkanlar kaldı hep. Benzinle temizledim 1 saatimi aldı tamda temizlenmedi henüz. Plasitidip yapalım dediler istemedim. Ozaman daha ince cast folyo getireceğiz dediler. Bu kadar zor işmi arkadaş bu :)