PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön tekerlekten uğultu sesi geliyor

jerpelea
26-05-2014, 18:21
Merhabalar,

4-5 gün önce eski aracımız renault 9 ile Ankaraya geldim. Dün gölbaşı tarafına giderken ön tekerlerden uğultu geldiğini fark ettim. Ankaraya gelirken böyle bir ses yoktu. Sanırım sağ ön taraftan geliyor. 40-50 km üstünde hafiften ses başlıyor. 90 100 civarında baya uğuldayan yüksek bir ses geliyor. Vitesi boşa aldığım zaman yada gaz kesip tekrar gaza bastığım zaman seste değişme yok. Tahminimce tekerlek bilyasından kaynaklanıyor.

Yarın sabahtan memlekete gitmem lazım. 370 Km civarı yol yapacağım. Acaba tekerlek falan kitlenmesi gibi bir durum olur mu giderken ?
Ayrıca yaptırmak istesem bana maliyeti ve yapılma süresi ne olur eğer sorun tekerlek bilyasından kaynaklıysa ?

gonsales
26-05-2014, 20:00
geçmiş olsun kardeşim evet muhtemelen sıkıntı rulman'dan kaynaklanıyor. Çok pahalı birşey olduğunu zannetmiyorum 40-100 tl arasında olabilir. makas açık çünkü markaya göre çok değişebilir. mümkünse ina-skf-fag-nsk yerli olarak ors-krs gibi markaları tercih edin önemli bir parçadır.

jerpelea
26-05-2014, 20:31
Teşekkür ederim bilgilendirme için.

gonsales
26-05-2014, 20:43
Merhabalar,

4-5 gün önce eski aracımız renault 9 ile Ankaraya geldim. Dün gölbaşı tarafına giderken ön tekerlerden uğultu geldiğini fark ettim. Ankaraya gelirken böyle bir ses yoktu. Sanırım sağ ön taraftan geliyor. 40-50 km üstünde hafiften ses başlıyor. 90 100 civarında baya uğuldayan yüksek bir ses geliyor. Vitesi boşa aldığım zaman yada gaz kesip tekrar gaza bastığım zaman seste değişme yok. Tahminimce tekerlek bilyasından kaynaklanıyor.

Yarın sabahtan memlekete gitmem lazım. 370 Km civarı yol yapacağım. Acaba tekerlek falan kitlenmesi gibi bir durum olur mu giderken ?
Ayrıca yaptırmak istesem bana maliyeti ve yapılma süresi ne olur eğer sorun tekerlek bilyasından kaynaklıysa ?
açıkçası uğultu yüksek ise öncesinde değişim mantıklı olur kilitleme yapamayabilir lakin aks gibi diğer parçalara zarar verebilir. yarım saat te çok rahat hallledilir sanırım