PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 kendi kendine yanan kısa farlar

cruelman54
24-05-2014, 16:39
arkadaşlar. 2 hafta önce 206 aldım. yalnız aracın kısa farları kendi kendine yanıyor. ayrıca sağa sinyal de vermiyor bu durumda. işaret gösterge paneli ışığını yaktığımda sorun çıkarmıyor. sinyalleri de rahatça veriyorum. peugeot bayi makineye bağladı beyinde sorun yok gözüküyor ama anlattığınız sorun beyinle alakalı 600 tlye yaparız dedi. sanayide de 150 tlye yaparız dediler. adam şoför tarafında bir kutu gösterdi bunun içinde 3-4 saat uğraşmamız gerekir dedi. daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? olduysa sorunu nasıl çözdünüz acaba. bilen arkadaşlardan yardı bekliyorum. şase olma ihtimali var mı

StilGammni
24-05-2014, 17:01
öncelikle foruma hoşgeldiniz ,

aracınız kaç model?

cruelman54
24-05-2014, 17:35
hoşbulduk StilGammni,

aracım 2006 model

StilGammni
28-05-2014, 00:01
aracınızdaki sorun halen devam ediyorm mu?
aracın yanında olmadan kontrol edemeden fikir yürütmek oldukça zor ama
en basit yerlerleri başta kontrol ettinizmi?
sigorta kutusu gibi? herşey normal mi?

Ömer Gedik
28-05-2014, 15:00
Com2000 adı verilen parçada sorun var görünüyor. Orjinali oldukça pahalıdır. Valeo olarak temin etmek daha makul olur. Makineye bağlandığında ortaya çıkar.

cruelman54
29-05-2014, 17:58
evet her şey normal. peugeot yetkili servisinde makineye bağladılar sorun gözükmüyor dediler. k.maraştayım. ek ders yatınca yani haftaya cuma günü sanayiye gideceğim. artık yaptıracam kaç para isterlerse istesinler. yalnız tam attırmadan sağ sinyal verirsen sorun olmuyor. haftaya sorun çözülünce nedenini yazarım. ayrıca sağ sinyalin sigorta nosunu bulamadım. bir de sinyal sigortasını çıkartıp deneyesim var.

mustafaf
29-05-2014, 23:14
Aynı sıkıntı önceki aracımda da(2004 206 1.4 HDİ x-line) vardı. Birçok ustaya gösterdim hepsi birbirinden farklı şeyler söyledi. Sizinkine ek olarak korna da tutukluk yapıyordu. Servis 1500TL masraf çıkarmıştı.(mersin-mermot)

cruelman54
06-07-2014, 15:00
daha yaptırmadım. yalnız bir elektrikçiye gösterdim balata temizleme spreyi al sık belki düzelir dedi. bende aldım sıktım sinyal kolunun dibine. sorun bir süreliğine çözüldü. yalnız sonra tekrar yaptı. sıkınca bir süreliğine düzeliyor sonra tekrar aynı sıkıntıyı çıkarıyor. şimdi çıkma takibi yapıyorum. ucuz yollu bir çıkma düşerse değiştireceğim sinyal kolunu.

cruelman54
14-03-2015, 15:38
aynı sorun benimde korna çalmıyordu. bizden sonrakiler de faydalansınlar. sorun sinyal kolunda. sinyal kolunu değiştirdim sorun kalmadı. serviste beynide değiştiriyorlar fazla masraf çıkıyor. 350 tlye sinyal kolu aldım 30tlye de taktırdım sorun çözüldü.