PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 308 vti triptronik vites

Alesstyle
23-05-2014, 11:05
Merhabalar, aracım başlıkta yazmış olduğu gibi 2011 model 308 VTI 120HP tiptronik vites bir hafta önce 18.000 km de satın aldım ilk defa peugeot kullanıyorum..Deposu 60 litre benzin alıyor. Yarım depoyla mersin niğde arası otobanda 350 km yaktım gidiş dönüş şuanda kalan yarım depoyuda sehir içinde kullandım 200-250 km arası gitti Ayrıca gayet sakin kullanıyorum aracı. Otobanda 110.u geçmemeye çalıştım.. Şimdi arkadaşlar sorum şu bahsi geçen araç için bi veriler normal midir yoksa benim araçta bi sıkıntı varda fazla mı yakıyor acaba? yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin...

tetiksoner
23-05-2014, 11:36
hoşgeldin hayırlı olsun aracın..
308 sahipleri yardımcı olacaklardır sorularınıza...

Alesstyle
23-05-2014, 11:38
hoşgeldin hayırlı olsun aracın..
308 sahipleri yardımcı olacaklardır sorularınıza...
Saolun teşekkür ederim allah kaza bela vermesin...

bodrum7
23-05-2014, 11:44
yakıt değerleri normal gibi bendede 2011 vti manuel vites var fakat ben 400 km civarı yapıyorum 30 lt ile otomatik belki biraz daha fazla yakmış gibi duruyor sanki yada senin alışma sürecinden sonra biraz daha yakma miktarı azalabilir.

Ömer Gedik
23-05-2014, 11:45
Otomatik VTI için tüketim değerleri normal. Klasik otomatik şanzıman ve atmosferik ünite için zaten tüketimler bu seviyede.

Alesstyle
23-05-2014, 12:17
Peki arkadaşlar LPG taktırsak maliyet olarak bize ne kazandırır?

gonsales
23-05-2014, 12:18
aramıza hoşgeldiniz siz aracınız ile mutlu olduktan sonra 1-2 lt. yakıtın ne önemi var:kackac
kazasız hayırlı sürüşler

gonsales
23-05-2014, 12:22
Peki arkadaşlar LPG taktırsak maliyet olarak bize ne kazandırır?
yılda 20.000 km'den daha fazla yol yapıyorsanız mantıklı olabilir, lakin o kadar yol yapmıyorsanız açıkçası önermem iyi bir lpg kiti 1300-1500 tl aralığında ve çok iyi montaj ustasına teslim edilmeli, ayrıca belirtmeliyim ki peugeot vti motorlarda uyum problemi yok gibi lakin genelde pug lpy'yi çok seviyor diyemem

Ömer Gedik
23-05-2014, 12:45
Lpg takmayın derim. Eğer tüketimi Sizi çok rahatsız ediyorsa dizele geçin.

tapatalk...

ehondi
23-05-2014, 14:08
Aracınız hayırlı olsun kazasız sürüşler dileğiyle, lpg li bir aslan sahibi olarak benzinli aslanların yanında kendimi sürünün en yaşlı aslanı olarak hissettiğimi söylemeden geçemicem :) performansın düştüğü bir gerçek bunu en çok kalkışlarda ve 170 km hızdan sonra (hız iyi bişey değildir :kac) farkedersiniz ama tasarruf diyorsanız benzinin 5.08 tl lpg nin 2.58 tl olduğu şehrimde ben yılda 20000 km den fazla gittiğim için benim için tasarruflu diyebilirim tabiki tercih meselesi...ayrıca takan ustanın işinin ehli olması şart tabiki, umarım bir fikir verebilmişimdir.

Alesstyle
23-05-2014, 14:30
Aracınız hayırlı olsun kazasız sürüşler dileğiyle, lpg li bir aslan sahibi olarak benzinli aslanların yanında kendimi sürünün en yaşlı aslanı olarak hissettiğimi söylemeden geçemicem :) performansın düştüğü bir gerçek bunu en çok kalkışlarda ve 170 km hızdan sonra (hız iyi bişey değildir :kac) farkedersiniz ama tasarruf diyorsanız benzinin 5.08 tl lpg nin 2.58 tl olduğu şehrimde ben yılda 20000 km den fazla gittiğim için benim için tasarruflu diyebilirim tabiki tercih meselesi...ayrıca takan ustanın işinin ehli olması şart tabiki, umarım bir fikir verebilmişimdir.

Teşekkür ederim öncelikle saolun iyi dilekleriniz için..Şuanda kaç kilometre gideceğimi yılda bilemiyorum araba yeni olduğu için her yere onunla gidiyorum ama mesela akaryakıt istasyonuna gidip pompadan 5 liraya litresi alışveriş yapmak zoruma gidiyor resmen :) ha kalkış ve 170 km den sonrası olayına gelince zaten kalkarken cok yakmasın diye hafif dokunuyorum gaza :) 120 den fazla da basma taraftarı olan bir insan değilim ama bende benzin yakarını düşünmeden sabahları arabaya binmek istiyorum ha bir de lpgyi hediye olarak takıcak arkadaşım arabaya ondan dolayıda bi maliyetim olmayacak taktıralım gitsin diyorum ama bilmiyorum hala karar vermiş değilim...

Birde bu sport tuşu ile üzerinde kar işareti olan tuşları sorucam sport tuşuna basınca araba güzelleşiyor acaba yakıt tüketimi konusunda bi artış yaratıyor mu?

ehondi
23-05-2014, 14:40
benim aslan 2009 model manuel o dediğin tuşlardan bende yok :gül8: ben manuel olarak sport sürüşe geçiyorum doğal olarak yakıt değerleri bi hayli artıyor :gül8: ama bilen arkadaşlar mutlaka bi cevap yazacaklardır..

gonsales
23-05-2014, 14:44
sport duşu daha sportif kullanım için tasarlanmış bir sürüş pozisyonu sağlar aracın vites değiştirme devirleri daha yüksek iken gerçekleşir mesela normal sürüş modunda 2000 devirde vites değişirken sport modunda 3000 deviri geçince vites değişir . sport modunda benzin sarfiyatı bir miktar artar.
kar işareti ise kışın karlı yollarda aracın torkunu yükseltip daha kolay manevra kabaliyiti sunarken aracın patinaj yapmasını engeller.
lpg bedava ise hiç düşünme taktır. ama atiker olmasın:o

Alesstyle
26-05-2014, 08:55
sport duşu daha sportif kullanım için tasarlanmış bir sürüş pozisyonu sağlar aracın vites değiştirme devirleri daha yüksek iken gerçekleşir mesela normal sürüş modunda 2000 devirde vites değişirken sport modunda 3000 deviri geçince vites değişir . sport modunda benzin sarfiyatı bir miktar artar.
kar işareti ise kışın karlı yollarda aracın torkunu yükseltip daha kolay manevra kabaliyiti sunarken aracın patinaj yapmasını engeller.
lpg bedava ise hiç düşünme taktır. ama atiker olmasın:o

Teşekkür ederim bilgiler için haftasonu 100 lira benzinle 250 km gitti LPG Bedava kesin taktırıcam :)))) Ya Zavoli ya da Lovato taktırıcam arıza lambasının yanmamasını garanti ettiler :)

gonsales
26-05-2014, 09:59
Teşekkür ederim bilgiler için haftasonu 100 lira benzinle 250 km gitti LPG Bedava kesin taktırıcam :)))) Ya Zavoli ya da Lovato taktırıcam arıza lambasının yanmamasını garanti ettiler :)
o zaman zavolli derim:o

Alesstyle
26-05-2014, 10:43
o zaman zavolli derim:o

Merak ettim hocam sen bi depoyla kaç km gidiyorsun? THP sanırım senin motor?

rocker307
26-05-2014, 10:54
Hoşgeldiniz araç hayırlı olsun..peugeot az yakan ama güçlü motoru olan bir araçtır, memnun kalırsınız..

Sony Xperia S ile kısaca yazıldı.

musti55x
27-05-2014, 14:33
Aracınız hayırlı olsun. Aynı 1,6 vti otomatik bendede mevcut. Sizin yakıt değerleriniz normal fakat ben 20 gün önce istanbul kastamonu samsun yaptım bir depoyla 950 km ( Abartmıyorum ) Tabi hız sabitleyicinin çok büyük etkisi oldu. Otobanda 110 sabitledim. Diğer arabağlantı yollarında 90 km yi hiç geçmedim. Aracım 130,000 km de . 28,000 km de almıştım. Yaklaşık 4 yıl oldu fakat hiç lpg taktırmayı aklımdan bile geçirmedim.Vti motor al4 şanzıman sanki lpg'yi hiç sevmiyor. Lpg taktırmanız aracın motor performansını etkilemekle kalmayıp vites geçişlerindede sizi rahatsız edeceği kanısındayım..