PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antalyadan Merhaba.

Mavi07
12-05-2014, 19:43
Herkese merhaba arkadaşlar.

Aracım 1.6 hdi 407 comfort 2007 gümüş gri 106000 km.

Forumları genelde dışarıdan takip eden birisi olarak sayılı üyeliklerimden birisi bu oldu. Bu yüzden ne yazılır ne söylenir çok yazmadığım için beni mazur görün kısacası biraz yabancılık var. Umarım benide bir kardeşiniz olarak kabul edersiniz. Arabama gelince çok memnunum. Alalı yaklaşık 1 ayı geçti. Virajlarda uzun yollarda beni her defasında etkilemeye devam ediyor. Yakıttan çok memnunum. Antalya-Alanya arası 3,5-3,9(100 kmde) lt gidip gelebiliyorum. Geçen hafta bana inanmayan arkadaşlarımla aracımı test etme imkanı buldum. Onlarda çok etkilendiler. Yarın sabahtan nasip olursa bakıma giriyor. Önceki arabamdan sanayi kazığını yiye yiye artık sanayiden uzak duranlardanım. İnşallah servisten memnun kalırım. Aklıma takılan bana çıkardıkları fiyat üzerinden pazarlık yapabiliyor muyum? Yoksa bana pazarlık yapamayacaklarını, şirket oldukları için herşeyin standart olduğunumu söyleyecekler_? Sizler daha iyi bilirsiniz aydınlatırsanız sevinirim. İyi günler dilerim.

mistercasp
12-05-2014, 19:48
foruma hoş geldiniz... aracınız hayırlı olsun... 407 candır gerisi heyecandır :)

TanerHoca
12-05-2014, 20:38
merhaba, aramıza hoş geldiniz.
aracınızı iyi günlerde kullanın.gerçekten 407 kullanmak ayrı bir keyif.

ben de şöyle diyeyim: "407 candır gerisi hezeyandır." :keyifli:havali

şu an servislerde kampanya var.http://hizmet.peugeot.com.tr/mayis-bakim-kampanyasi/
ayrıca servisler aynı bakım için farklı fiyat verebiliyorlar.en azından istanbul için böyle.bence mutlaka pazarlık edin.

sadettin
12-05-2014, 20:42
Aramıza hoşgeldiniz .

ayı_boğan
12-05-2014, 20:45
Hoşgeldiniz.Keyifli forumlar

sessizgece
12-05-2014, 20:45
Aramıza hoş geldiniz

Mobil cihaz

307bursa
12-05-2014, 22:07
Aramıza hoşgeldin keyifli forumlar
Yeni aracinizda hayirli olsun kazasiz belasiz keyifli günlerde kullanin

Teknolojinin Gözünü Seveyim :-)

gonsales
12-05-2014, 22:53
hoşgeldiniz iyi forumlar,kazasız sürüşler

rocker307
12-05-2014, 23:04
Hoşgeldiniz..

Sony Xperia S ile kısaca yazıldı.

HamzaHakkı
13-05-2014, 12:54
Hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun. Fotoğraflarını bekliyoruz.

tetiksoner
13-05-2014, 14:53
hoşgeldin

Mavi07
30-06-2014, 09:59
Cok tesekkur ederim arkadaslar. Bu kadar ilgi beklemiyordum acikcasi beni mahcup ettiniz. Biliyorum aradan biraz zaman gecti. Ben bu zaman zarfinda bi kaza yaptim bu yuzden sadece sizleri takip etmekle yetindim. Cok sukur problem yok. Kaput degisti, tampon elden gecti. Bunlarin hepsini yetkili serviste yaptirdim. Arkadan carpan ben oldugum icinde.. :) hepinizi ayri ayri takip ediyorum ama anladigim kadariyla en aktif gerek marka gerek model bazinda en cok takip ettigim taner hocam var. Arada fikirlerinizden esinleniyorum hocam hakkinizi helal edin. Nasip olursa bundan sonra daha fazla aranizda.olacagim. Bu arada aracimdan cok cok memnunum sadece cukurlarda tumsekkerde yahut bozuk yollarda kapilardan gelen citirti sesleri beni delirtiyor. Serviste usta basi sen biraz takintilisin senin gibi bir kac musterim var dedi. Evet takintili oldugum dogru arabama cok kulak veriyorum ama sizlerinde bu konuda gorusunu almak isterim. hatta ailem arabama bu kadar cok baktigim icin nazar degdigini soyluyor. Sonaxin ne kadar urunu varsa aldim. Tum bu cabalarimin aslanim icin degecegine inaniyorum. Daha fazla uzatmadan hayirli ramazanlar diler saygilarimi sunarim.

GT-S5830 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ayı_boğan
30-06-2014, 12:20
Çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun

reisG
30-06-2014, 13:11
Çok geçmiş olsun. Cana bir şey olmadığı sürece problemler halledilecektir.

rocker307
30-06-2014, 13:28
Geçmiş olsun..sonaxın ürünleri fena değil, ben de kullanıyorum. Jant fırçası ve sonax gri şişeyle bayağı iyi işler çıkıyor. Şeffaf şişe, mf bez ve elbise fırçasıyla da koltuk ve döşemeler güzel temizleniyor. Turuncu şampuanı da yıkama için iyi ama arada wax atmak ve lastikleri parlatmak gerekiyor..

HamzaHakkı
30-06-2014, 18:22
Çok geçmiş olsun allah daha büyüğünden korusun. Kapılardan ses gelmemesi lazım en azından benim aracımdan gelmiyor yol ne kadar bozuk olursa olsun. Kapılarda sekmanları yenilemenizde fayda olacağını düşünüyorum.

tetiksoner
30-06-2014, 20:30
Gecmis olsun...allah beterinden saklasin

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mavi07
01-07-2014, 15:35
rocker307 evet hocam elimden geleni yapıyorum ama senin çıta benimkinin üzerinde geldi bana :) yani ben jant fırçasını sen diyene kadar bilmiyordum çok ciddiyim tekerleri söküp jantın iç kısımlarını karadüzen yıkayıp parlatasım vardı. ben aldığım ürünlerin fotosunu çekeyim bi ara sen tanırsın zaten, eklenecek birşey varsa söylersin gereğini yaparız teşekkür ederim.

Mavi07
01-07-2014, 15:53
QUOTE=HamzaHakkı;174574]Çok geçmiş olsun allah daha büyüğünden korusun. Kapılardan ses gelmemesi lazım en azından benim aracımdan gelmiyor yol ne kadar bozuk olursa olsun. Kapılarda sekmanları yenilemenizde fayda olacağını düşünüyorum.[/QUOTE]

Kardeşim bunu bir daha ki bakımda servise söyleyeceğim, sekman dediğimiz şey kapı döşemesini kaportaya sabitleyen araçlar vidalar vs değilmi. eğer sorun bu ise hepsini değiştirmeye razıyım. Çünkü en ufak bir ses sürüş kalitesini düşürüyor. İşte benimde aynı senin dediğin gibi yani yol ne kadar bozuk olursa olsun ses gelmiyor demem lazım bunu diyemiyorum. Ses gelmeyen 407 var ise bende anormallik yok demek oluyor. Ustada takıntılı muamelesi yapmıştı çünkü. Evet takıntı biraz var olduğu için kabullenmiştim. Arkadaşımda 2010 linea var şuanda 35binde orjinalliğiyle sorunsuzluğuyla övünüyordu. Bir kere bindim arabasına en az 5 yerden ses geldiğini söyledim kulak verdi anladı onunda pskolojisi bozuldu şimdi 508e ikna etmeye çalışıyorum satacak arabasını. Bunu neden dedim bilmiyorum ama yani benim arabam 3 yaş daha büyük olmasına rağmen onun onda biri kadar geliyor ses. Sadece slikon sıkabiliyorlar her gidişimde bu şekilde işlem gördüğü söylendi.

Diğer arkadaşlarımada ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum Amin hiç birimiz yaşamayalım kazasız belasız sürüşler dilerim.

rocker307
01-07-2014, 17:06
rocker307 evet hocam elimden geleni yapıyorum ama senin çıta benimkinin üzerinde geldi bana :) yani ben jant fırçasını sen diyene kadar bilmiyordum çok ciddiyim tekerleri söküp jantın iç kısımlarını karadüzen yıkayıp parlatasım vardı. ben aldığım ürünlerin fotosunu çekeyim bi ara sen tanırsın zaten, eklenecek birşey varsa söylersin gereğini yaparız teşekkür ederim.
Yok ya gözün korkmasın o kadar zor değil. Sadece zaman ve müsait yer istiyor:) yardımcı olurum elimden geldiğince..

rocker307
01-07-2014, 17:28
Jantlara gri şişeli sonax jant temizleyiciyi sıkıp bu fırçayla temizlersen bayağı iyi sonuç alabilirsin..
http://www.sanalpazar.com/Jant-Temizleme-Fircasi-27-Cmithal__isp8308276

Döşeme ve koltuklar için şeffaf şişedeki sonax genel temizleyiciyi sıkıp sonra aşağıdaki fırça ile fırçalayıp sonra tekrar spray sıkıp mikrofiber bezle silersen canavar gibi olur.
Bunun yerine bildiğimiz tahta elbise fırçası da olur..
http://www.sanalpazar.com/Oto-Koltuk-Doseme-Taban-Halisi-Temizleyici-Ozel-Firca__isp17436471

Arabayı da kesinlikle bu tarz bir şeyle yıka ve fırça sürme. Çok faydasını görürsün bu şekilde..şampuanı gene sonax alabilirsin..
http://www.sanalpazar.com/Autohdm-Kuzu-Postu-Oto-Yikama-Ve-Parlatma-Eldiveni__isp16371900

Mikrofiber silme ve kurulama bezi setlerinden de al. Yıkamacıların yaptığından çok daha iyi sonuç alırsın. Ben yıkamacıya vermiyorum. Ya teyple oynuyorlar ya fırçayla boyayı çiziyorlar ya da başka bir şey..

HamzaHakkı
01-07-2014, 18:42
QUOTE=HamzaHakkı;174574]Çok geçmiş olsun allah daha büyüğünden korusun. Kapılardan ses gelmemesi lazım en azından benim aracımdan gelmiyor yol ne kadar bozuk olursa olsun. Kapılarda sekmanları yenilemenizde fayda olacağını düşünüyorum.

Kardeşim bunu bir daha ki bakımda servise söyleyeceğim, sekman dediğimiz şey kapı döşemesini kaportaya sabitleyen araçlar vidalar vs değilmi. eğer sorun bu ise hepsini değiştirmeye razıyım. Çünkü en ufak bir ses sürüş kalitesini düşürüyor. İşte benimde aynı senin dediğin gibi yani yol ne kadar bozuk olursa olsun ses gelmiyor demem lazım bunu diyemiyorum. Ses gelmeyen 407 var ise bende anormallik yok demek oluyor. Ustada takıntılı muamelesi yapmıştı çünkü. Evet takıntı biraz var olduğu için kabullenmiştim. Arkadaşımda 2010 linea var şuanda 35binde orjinalliğiyle sorunsuzluğuyla övünüyordu. Bir kere bindim arabasına en az 5 yerden ses geldiğini söyledim kulak verdi anladı onunda pskolojisi bozuldu şimdi 508e ikna etmeye çalışıyorum satacak arabasını. Bunu neden dedim bilmiyorum ama yani benim arabam 3 yaş daha büyük olmasına rağmen onun onda biri kadar geliyor ses. Sadece slikon sıkabiliyorlar her gidişimde bu şekilde işlem gördüğü söylendi.

Diğer arkadaşlarımada ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum Amin hiç birimiz yaşamayalım kazasız belasız sürüşler dilerim.[/QUOTE]

Evet dediğiniz gibi küçük genelde beyaz plastik bir parça. Fiyatı çok pahalı değil fakat her kapıda 8 ya da 10 tane olması lazım. Kapının içini de kontrol etmeniz gerek kriko veya başka plastik aksam da ses yapabilir. İşi bilen bir usta binince ne olduğunu anlar zaten.

TanerHoca
01-07-2014, 18:52
kaza için büyük geçmiş olsun.tekrar hoş geldiniz.
benim aracım 2009 model ve kapılardan hiç bir şekilde ses gelmiyor.
ayrıca araç içinden gelen sesin her türlü sürüş konforunu ve keyfini olumsuz etkilediği tespitinize kesinlikle katılıyorum.
ben bu konuda çok takıntılıyım.bozuk yolda hanım kucağındaki çantasının metal kısımlarından gelen ses bile rahatsız eder beni :D

Mavi07
10-07-2014, 14:13
Taner hocam dediginizi esime soyledim sadece ben degilmisim diye :) bende gicirti yapmasin diye esimin ortaya kol dayamasini istemiyorum. Ilk basta bozulmustu
biraz ama yapacak bisey yok sonra alisti. en kotusu kendim ve esimin ailesi oldu on kapilar ozellikle her carpislarinda icim gitti. Sonra gavur mali degil araba hepimizin dedim tam olmasada biraz anladilar. Arkadaslar kapi konusunda verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim. Nasip olursa bayramdan sonra ege turuna cikacagim. 3000 km civarinda yol yapiyorum her sene cikisimda. Haliyle arabam biraz daha hirpalanacak. Yani acikcasi simdi yaptiririm gezer gelirim yine aynisi olurdiye korkuyorum. Hemde kapi kolu nikelajlarini sokecegim govde rengine boyatacagim, citalarida yenileyecegim. Bu boyama islemi sirasinda servise soyleyecegim en kucuk parcasina kadar yaglanip sikilansin sokulsun komple.

Mavi07
10-07-2014, 14:23
Rocker307 cok tesekkur ederim aldigimdan beri firca surmedim zaten dedigin gibi. Jant fircasini ve doseme temizleyiciyi siparis ediyorum. Eldivene baktim, ona alternatif daha once buyuk kalipli yikama sungerlerinden almistim, buna devam etsem olurmu? Sen eldivene daha iyi dersen onuda alacagim. birde ic aksami sonax genel temizleyici kullaniyorum plastik aksamda iyi oyle sut gibi kuruyunca eskisi gibi olmuyor ama kotu tarafi dosemelerde iyi degil varmidir tavsiyen doseme icin? Plastik aksam icin daha iyisi varsa onuda soyleyebilirsin.

TanerHoca
10-07-2014, 14:27
:D

bence de yaptıracaklarınızı tatil dönüşü yaptırmak yerinde bir karar olur.
tatilde araç temiz olsa da pek bir anlamı olmuyor zaten yollardayken pek de temiz kalmıyor.tatilden sonra yaptırıp tertemiz binersiniz. :iyi
şimdiden kazasız belasız bir yolculuk ve keyifli bir tatil dilerim. :)

rocker307
10-07-2014, 19:03
eldiven daha başarılı bir ürün ama elde sünger varsa onla devam edin bence. eskiyince yenisini bundan alırsınız. süngeri tozlu veya kirli bırakmazsanız boyayı çizmez. mesela fırçayla yıkayınca araçta hare çizikler oluşuyor. diğer döşeme için sorduğunuz ürün bu olabilir sanırım eğer yanlış anlamadıysam..
http://www.sanalpazar.com/Atas-Plak2r-Antistatikkonsantretorpido-Cilasi750-Ml__isp7382788