PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Öneri/yorum

dogan106
10-05-2014, 23:57
Merhaba;

uzun yıllardır 106 quick kullanıcısıydım, artık büyük bir araç vakti geldiği için aracımı sattım. Pazartesi günü kısmetse linkteki aracı almayı düşünüyorum.

Değerli yorumlarınızı rica ederim

Seçenek Olarakta kendi orjinal LPG yada dizel düşünüyorum

http://www.dacia.com.tr/modeller/yeni-logan-mcv/

Saygılarımla.

rocker307
11-05-2014, 00:11
Sen logan mı diyordun, ben duster sandım:) logan sana gitmez ya bildiğin sw araç o..

Sony Xperia S ile kısaca yazıldı.

dogan106
11-05-2014, 00:22
ama geniş araç istiyorum artık barış' ım :)

rocker307
11-05-2014, 00:47
İçi geniş ama konfor yok, donanımı da çok standart. Gerçi bu yenileri görmedim ama pek fark yoktur. Yeni kartal bunlar:D

307bursa
11-05-2014, 00:56
Doğan gittimi 106 :(
hayırlısı olsun kardeşim
bak bütçeni fazla zorlamadan bunlardan tavsiye ederim sana dacia yaramaz ( parçalarını biz yapıyoruz )

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-206-sw-hdix-sahibinden-fiyati-dustu-156458273/detay

gonsales
11-05-2014, 00:58
merhaba, kullanmakta olduğum ticari aracım dacia dokker sıfır aldım ve şu an 18.000 km de açıkçası dostum bu araçları ( dokker-duster vs. vs. ) hiç tavsiye etmiyorum şöyleki motor (1.5 dci renault) dışında hiç bir olumlu yönü yok
1. ses izolasyonu berbat ( mazot pompası sesi bile rahatsız edici düzeyde zırıldama şeklinde içeride )
2. çok hafif bir araç rüzgarlı yolculuklarda hiçgüvenli değil
3. kapı kolları berbat ( kapıyı açmaya çalışıyorsunuz ama eziyet )
4. sürgülü kapı mekanizmaları berbat ( açıp kapamak tam bir rezalet )
5. plastik işciliği berbat
6. dış boya işciliği çok kötü ( sıfır araçta 120-180 mikron arası çok farklı değerlerde boya mevcut )
7. cam mekanizmaları çok kötü
8. kalorifer çok zor ısıtıyor ( 15-20 dk.gibi)
9. donanım çok zayıf ( aynalar dahi elektrikli değil vs. )
vs.vs.... tek avantajı fiyat ve yaygın renault servis ağı
saygılar

dogan106
11-05-2014, 11:51
İçi geniş ama konfor yok, donanımı da çok standart. Gerçi bu yenileri görmedim ama pek fark yoktur. Yeni kartal bunlar:D

Salih abi yok Allah büyük konuşturmasın bidaha almam 2.ci el araç

dogan106
11-05-2014, 11:53
merhaba, kullanmakta olduğum ticari aracım dacia dokker sıfır aldım ve şu an 18.000 km de açıkçası dostum bu araçları ( dokker-duster vs. vs. ) hiç tavsiye etmiyorum şöyleki motor (1.5 dci renault) dışında hiç bir olumlu yönü yok
1. ses izolasyonu berbat ( mazot pompası sesi bile rahatsız edici düzeyde zırıldama şeklinde içeride )
2. çok hafif bir araç rüzgarlı yolculuklarda hiçgüvenli değil
3. kapı kolları berbat ( kapıyı açmaya çalışıyorsunuz ama eziyet )
4. sürgülü kapı mekanizmaları berbat ( açıp kapamak tam bir rezalet )
5. plastik işciliği berbat
6. dış boya işciliği çok kötü ( sıfır araçta 120-180 mikron arası çok farklı değerlerde boya mevcut )
7. cam mekanizmaları çok kötü
8. kalorifer çok zor ısıtıyor ( 15-20 dk.gibi)
9. donanım çok zayıf ( aynalar dahi elektrikli değil vs. )
vs.vs.... tek avantajı fiyat ve yaygın renault servis ağı
saygılar

Detaylı yorumlarınız için teşekkür ederim fakat 2014 modeli için hazırlanmış videoları izledim özellikle ses izolasyonu üzerinde ciddi çalışma yaptıklarını ve bu konunun üzerine gidip konuyu çözdüklerini belirtmişler. Ses benimde hassas oldugum bi konu yarın aracı test etmeye çalışacağım

rocker307
11-05-2014, 12:21
Bence sen git bir galeride duster, sanderos ve logana bin keşif turu yap. Bir de sıfır olmasa bile vw, opel, peugeot falan kullan. Zaten yenileri iyi mi kötü mü anlarsın öyle. Ben de sıfır logan alana kadar dizel 308 bakarım..

Yasin CCK
12-05-2014, 08:56
Bende kişisel kullanım için Dacia'nın modellerini önermiyorum. Şirket aracı veya ticari kullanım için f/p oranı yüksek olduğundan düşünülebilir. Ama yukarıda detaylı kullanıcı yorumundan da anlaşılacağı gibi kişisel kullanım için pek uygun araçlar değil.

Alper134
12-05-2014, 11:04
dacianın hiç bir modelini ne ticari nede hususi kullanım için önermiyorum..

Eniştemler geçen sene Duster aldı 45 bin tl ye aynı dönemde dizel megane hb kampanyadaydı 48 bin tl ye.. sırf jip görünümü var ve 3 bin tl daha ucuz diye duster aldılar. Şimdi bin pişmanlar megane almadıklarına.

Arabanın her tarafı tahta gibi takır tukur bi araba.. ki dacianın şuan güya en iyi en pahalı modeli yani.

Ben önermiyorum onu alana kadar gerçek avrupa markalarından birini tercih edin derim..

ayzinim
12-05-2014, 11:24
Bence kesinlikle uzak durun. Fikir edinmek için video değilde test sürüşü yapın. Direksiyona geçtiğiniz zaman güvensizliği çok daha iyi anlarsınız.