PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 - corolla - astra mukayesesi

erdinc09
06-05-2014, 11:01
308 aracımı yaklaşık 15 gün önce aldım. araç almadan önce ciddi araştırmalarım oldu. bu araştırmalar esnasında forumlarda gördüğüm eksiklik genelde şu araç iyi bu araç kötü geyikleri var insanlar kullanmadıkları araçlarla ilgili yorum yazıyor. ve peugeot kullanmayanların markaya karşı çok büyük bir ön yargısı var.
araç araştıranlar için fikir verir belki diye en son sahip olduğum 3 aracı kıyaslayayım dedim.
2004 model asta enjoy tvinport hb 1,6 benzinli 2 yıl kullandım.
2009 1,4 D-4d corolla elegant otomatikleştirilmiş manuel 1,5 yıl kullandım.
2011 1,6 hdi 308 yarı otomatik yeni aldım :) 700 km şehirler arası 700 km şehir içi kullandım.

yol tutuş pek hız yapan birisi değilim maksimum 180 km hıza çıkıyorum hepsinin yol tutuşu bana yeterli geldi.
sıcak asfaltta ses yalıtımı 308 ve corolla çok iyi astra iyi.
klima performansı corolla çok güçlü 308 ve astra yeterli.
yarı otomatik vites ve motor performansı 308 bu konuda corolla dan cok daha iyi corolla bu konuda beni hiç tatmin etmedi.
bakım maliyeti 3 markanın da yaklaşıkı.
sorunsuzluk corolla ve astra hiç sorun çıkarmadı 308 görecez onu 1 yıl sonra yazarım.
konfor sıcak asfaltta hepsi iyi bozuk yollarda corolla daha konforlu astra ve 308 aynı.
kullanım corolla çok yumuşak direksiyon pamuk gibi 308 ve astra aynı araba kullandığını farkediyorsun :)
yakıt tüketimi 308 corolladan daha iyi astra benzinli idi bu konuda kıyas kabul etmez bastınmı 10 - 12 litre :)

erdinc09
06-05-2014, 13:11
yukarda fiziksel özellikleri yazmaya çalıştım şimdi duygusal yorum.
astrayı aldım iyi araba a noktasından b noktasına beni götürür dedim. 2 yıl sonra sattım hiç üzülmedim.
corollayı aldım baktım a noktasından b noktasına beni daha konforlu taşıyor iç malzemeleri kaliteli konforlu 1,5 yıl kullandım sattım hiç üzülmedim. 2 araçlada duygusal bağ oluşmadı.
308 i aldım çok içim ısındı iç dizayn kullanılan malzeme aracın farları genel görünümü duygusal bir bağ oluştu bakalım bozulmazsa şimdilik aramız iyi. allahtan yaşadığım yerde işinin ehli modifiye mekanları yok. eğer düzgün yerler olsa aslanım bana baya para harcatır forumda görüp çok beğendiğim uygulamalar var uzaktan seyredip yapan arkadaşlara iyi günlerde kullansınlar diyorum :)
konunun özü araba bakanlar için şunu söyleyebilirim 3 araçta alınır sizi üzmez.
peugeotla ilgili kullanmadan kötü yorum yapanlara aldanmayın almayı düşündüğünüz aracı kullanan tanıdıklarınız varsa bence onların yorumunu alıp kararınızı o şekilde verin.