PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Enjektör temizleyici ürünler

jerpelea
23-04-2014, 16:16
Merhabalar,

Aracımız henüz 4000 kmde. İlerde carbon clean gibi işlerle uğraşmamak ve enjektörleri olabildiğince temiz tutmak adına belli periyotlar ile enjektör temizleyici kullansak faydasını görürmüyüz ?
Ayrıca tam tersi olarak uzun süreli kullanımlarda zararı olur mu ? Aşağıdaki würth marka ürünü almak istiyorum. Belli periyotlarda kullanmayı düşünüyorum örneğin 15.000 km'de bir gibi.

http://shop.wurth.com.tr/dizel-enjektor-temizleyici-300ml

asdfg112
23-04-2014, 20:58
Ben 10bin km'de Liqui moly marka kullandım, alman malı. Bauhause'larda bulabilirsiniz, 20-25 civarı bir fiyatı var ve üzerinde DPF'li araçlara da uygun olduğu yazıyor. şu an 17bindeyim ve 20bine gelince bir şişe daha kullanacağım yine aynı marka veya Würth.

Ömer Gedik
23-04-2014, 22:13
Bence gereksiz olur ama Siz bilirsiniz. Enjektör temizlik ve bakım işlerininin sökülerek ve işin ehli ustada yaptırılmasını öneririm.

Not: 240,000 kmdir hiç enjektörlere işlem yapılmadı. 250,000 kmde söküp temizlik ve kontrol yaptıracağım.

jerpelea
24-04-2014, 13:02
Teşekkürler yorumlar için

HamzaHakkı
24-04-2014, 17:44
Aracınızda kullanıldığı zaman zaten gözle görülür bir değişiklik olmaz fakat uzun vadede özellikle common rail dizel motorlarda bence enjektörler için olumlu bir katkısı olur. Zaten aracın kullanma klavuzunda veya yakıt dolum kapağında bu ürünleri kullanmaniz gerektiği yazar. Benim gözle görebildiğim bir fark gerçi şu an aracin yağ bakımı da geldi fakat ilk çalıştırmada önceden hiç duman olmazdı şu an çok hafif dikkatli bakildiginda görülen bir duman atma var bakalım bu durum yağ değişimi ve enjektör temizleyicden sonra da olacak mi?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi