PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007 executive black

mozcengel
18-04-2014, 08:58
Merhaba arkadaslar bende forumunuza katılan yenı bır uye olarak aracimin resimlerini eklemek istedim oncelikle aracim orjinalde siyah tir fakat aldigim arkadas 2 ay once arkadasinin aldigi bayilik ten dolayi tabi arkadasi reklam yapmak adina araci inci beyazi plastidip uygulamasi yapilmistir.117000 km 1.6 hdi motordur.

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/834/yvon.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/838/chb9.jpghttp://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/842/vp97.jpghttp://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/836/ir2a.jpg

Aracla ilgili merak ettigim bi takim seyler var bu konularda siz degerli forumdaki arkadaslarim yardimci olursa sevinirim.

1.Aracin muzik sisteminde tel denen bolumun hic bir islevi bulunmuyor ben aracima bluetooth ile baglanmak isityorum bunun icin bir kitten bahsediliyor bunu aranizda yapan varmi?

2.Aracin camlari ve sunroof kapilar kilitlendiginde kendisi kapanmiyor kilitlemeye uzun dahi bazsam bununda yuklenecek yeni bir programla cozuldugu bahsediliyor bunu bilen bir arkadas yardimci olur yonlendirirse sevinirim.

3.Araci aldigimda sag arka camin kriko teli kopuk oldugundan cam inip kalkmiyordu krikoyu komple degistirdik (telin tamiride yapiliyormus) komple degistirmeyi tercih ettim.125 tl fiyat verdi malzeme icin toplamda 150 ye degisti sizce fiyat nasil?

4.Simdi ise fren balata degisim hatasi veriyor aldigim arkadas 5000 km gidecegini soylemis son bakimi yaptirdigi servis onun icinde fiyat aldim 4 balata ve disklerin tornalanmasi 450 tl fiyat verdi ozel servisi bana biraz cok geldi bu konu hakkindada fikir verirseniz sevinirim.

TanerHoca
18-04-2014, 13:34
araca maşallah. plastidip uygulaması da görsel açıdan değişik ve güzel olmuş bence.

sadece son sorunuza yorum yapabileceğim:tabi burada kullanılacak balataların orjinal olup olmaması da önemli ama bence verilen fiyat pahalı olmuş.

mozcengel
18-04-2014, 16:47
Orjinallerle degisecegini soylediler ama bu balatalarin orjinal fiyatlari hakkinda bi bilginiz varmi hocam.

dirtyharry
18-04-2014, 17:52
Masallah araciniza kazasiz belasiz olsun.
Plastidip uygulamasi harika olmus zaten beyaz bu araca cok yakisiyor bu kaplamada sikintilariniz soyulma filan oldumu ?
1-Bluetooth olayini orjinal yapabilirsiniz ama masrafli olur enson serviste parrot marka olarak uygulama yapiyolardi piyasada ayni markanin daha basit kurulumlari mevcut daha ucuza cikarirsiniz
2-aracin sisteminde anahtarla camlari kaldirma varsa bsi den acabilirsiniz
3 ve 4 ncu konulariniza arkadaslar cvp verecektir

mistercasp
18-04-2014, 18:14
Allah nazardan korusun güzel araç... balata fiyatı gerçekten çok yüksek ben önler için bosch marka balatamı 75 tl ye almıştım geçen sene arkalar daha ucuz oluyor ve sorunsuz kullanıyorum...

HamzaHakkı
18-04-2014, 19:22
Maşallah aslana, hayırlı olsun güle güle kullanın.
Arka camın mekanizması 130 lira orjinali zaten yan sanayisinin olacağını sanmıyorum, Eğer mekanizma değiştiyse iyi fiyat.
Arka fren balatası iki çeşit çıkıyor biri 97 lira biri 80 lira. Sizinki büyük ihtimal 80 lira olan, Fren diskinin orjinali zaten 220 lira sıfır orjinal alsanız yine o parayı bulmuyor. Bu parçaların muadil diye geçen hatta orjinalin içinde de çıkan BOSCH, TRW gibi markalar var onlardan kullanırsanız fiyat biraz daha düşer. Çok yüksek bir fiyat vermiş özel servis.

mistercasp
18-04-2014, 19:24
ayrıca aracın rengi beyazdan çok gri gibi olmuş o yüzden pek beğenmedim

mahmut
18-04-2014, 20:31
cok güzel olmus emeginize saglık :nazar

Temida
18-04-2014, 20:58
Bencede çok güzel olmuş

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

mozcengel
18-04-2014, 22:21
Tesekkur ediyorum arkadaslar yorumlariniz ve yardimlariniz icin plastidip daha yeni oldugundan bir sikinti yasamadim simdilik gayet temiz duruyor ama ilerleyen zamanda ne olur bilemem olmadi soker atarim ve durumdan sizede bilgi veririm yaptirmak isteyen arkadaslara fikir vermek adina fakat temizligi normal parlak bir boyadan cok daha kolay mat oldugu icin burasi parlamamis bidaha sileyim derdiniz olmuyor.Gri gibi durmasi gercekten farkli isiklarda farkli tepkiler goruyosunuz resimlerde golgede cekildigi icin biraz ole fakat inci regi oldugundan birazda sedefli gibi farkli renklerini görüyorum.Görenlerde sasirip bu nedir diye sorulara cevap vermek zorunda kaliyosun :)

Balatalarla ilgili fiyat banada yuksek geldi bikac yere daha sorucaz anlasilan olmadi ben malzemeyi alip bir tanidiga degistirticem.
Bluetooth olayinda kendim birseyler dusunuyorum meslegim geregi imkanlarimda var.Cozume ulastigim zaman yine burdan sizinle paylasicam

Allah hepimize kazasiz belasiz binmeyi nasip etsin araclarimiza...

srdl
27-12-2014, 22:57
Aracınız çok güzel görünüyor güzel günlerde kullanmanız dileğimle. Camlar filmlimi yoksa renkli cam mı?

ayı_boğan
27-12-2014, 23:12
Ben yeni gördüm Aslanı.Maşallah:nazar Kazasız belasız sürüşler.

mozcengel
05-02-2015, 13:29
Tesekkürler Hocam. Camlar film kapli..

mozcengel
05-02-2015, 13:30
Ben yeni gördüm Aslanı.Maşallah:nazar Kazasız belasız sürüşler.

Tesekkürler biraz eskidi ama hala ilk günki kadar zevkli sürüsü..

ayzinim
05-02-2015, 16:06
Plastidip uygulaması gerçekten çok güzel olmuş. Şuana kadar bir sıkıntı yaşadınız mı? Ayrıca ruhsata işlenmiş mi?

KRATERYA
05-02-2015, 21:04
Plastidip uygulaması yapılan araçlarda boya ve değişenin olup olmadığını anlayabildinizmi ben satın alırken aracın ön kaportasını koruyan bandı kaldırmak zorunda kalmıştı exper boya kalınlığını ölçmek için ...

P.Lovers
05-02-2015, 21:15
Hoş duruyor araç kazasız belasız...