PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara 406 Coupe (2003) Hakkinda

kagan06
12-04-2014, 09:18
Merhabalar arkadaşlar.

Ankarada yasiyorum ,ismim Kağan 29 yasindayim , ve 406 coupe almayi dusunuyorum , bu aracla ilgili cok sinirli bilgi var , vag grubu arac kullaniyorum, fransizlarla ilgili pek bir bilgim yok sadece elektronikten yana baş ağrıtabilen bir marka olduğunu duydum.

Çok suratli yanlayan vs bi kullanici asla olmadim, aracta aradigim genelde komfor , passat b7 kullanicisiyim , ama taktir edersiniz ki yaşım için son demlerde coupe defterini acip kapamam lazim :)

Temiz bir 406 coupe bulursam 3-5 yil min. Kullanmal isterim.

Ancak bu aracin yurutme maliyeti nedir? 406 sedan ile parcalar tamamen farklimi?

Ben donanimhaber passat turkiye detailling vs forumlarini aktif kullaniyorum, 406 coupe alirsam buraninda aktif kullnicisi olacagim sanirim :)

Ama lutfen bana yardimci olup yol gosterirseniz minnettar olurum , 2. El arac almaktan yalan dolan riya yuzunden uzak durmusumdur , malum ucretli calisan icin bu tarz araclarin sifiri heleki yeni ise baslayanlar icin imkansiz.

Tavsiyelerinizi dinlemekten memnun olurum.

Ömer Gedik
12-04-2014, 10:17
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Satın almayı düşündüğünüz 406 Coupe Pininfarina tarafından tasarlanmış ve İtalyadaki fabrikasında üretilmiş nadide bir otomobildir. Bu otomobile karşı düşkünlüğüm olduğunu söyleyebilirim.

406 genel olarak oldukça sağlam otomobildir tabi ki bu zamana kadar nasıl kullanıldığı ve ne işlemler gördüğü önemlidir. Temiz bir 406 coupe Size çok uzun yıllar sorunsuz hizmet eder. Motor mekanik 406 ile aynı olmasına rağmen kaporta ve dış aksam tamamen farklıdır. Parça konusunda problem yaşamazsınız. Zaten yedek parçası konusunda elimden gelen desteği de sağlarım.

Umarım bu güzel otomobile sahip olup aramıza dahil olursunuz.

kagan06
12-04-2014, 13:07
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Satın almayı düşündüğünüz 406 Coupe Pininfarina tarafından tasarlanmış ve İtalyadaki fabrikasında üretilmiş nadide bir otomobildir. Bu otomobile karşı düşkünlüğüm olduğunu söyleyebilirim.

406 genel olarak oldukça sağlam otomobildir tabi ki bu zamana kadar nasıl kullanıldığı ve ne işlemler gördüğü önemlidir. Temiz bir 406 coupe Size çok uzun yıllar sorunsuz hizmet eder. Motor mekanik 406 ile aynı olmasına rağmen kaporta ve dış aksam tamamen farklıdır. Parça konusunda problem yaşamazsınız. Zaten yedek parçası konusunda elimden gelen desteği de sağlarım.

Umarım bu güzel otomobile sahip olup aramıza dahil olursunuz.

Ömer bey cevap icin tesekkurler , sizi sanirim dh de yaziyorsaniz oradada yorumlarinizi gordum bu araca olan ilginizin forumlari arastirdikca farkina vardim , bana destek olursaniz gercekten minnettar kalirim.

Parça konusunda çok tedirginim , yani tasarimi ozel bir arac oldugundan paspasinin bile 700 tl oldugunu duydugumdan korkmuyor degilim acikcasi , sunroof motorundan dugmelerine kadar detay dusunen birisiyimdir , ama tabiiki belli bir butcem var kararsizligim parasal mevzular yani , ozelikle aracin ilk sahibinden bilemediniz 2. Sahibinden ve en az 2-3 yil ayni kiside kalmis , yetkili servis bakimli km oynanmamis arac hepimizin ilk tercihidir.

Benin baska bir merakim malum bu araclar en son 2004 de uretildi , tr de 2004 yok gibi , alirsam 2002-2004 arasi almayi dusunuyorum , ama 10 yilda arac ne kadar temiz bakilsa bile egzoz sistemleri , sogutma sistemleri , tum hortumlari yipranmis olacaktir .

Bunuda dusunerek ilk alir almaz işe yukarida bahsettiklerimden ve arkasindan triger baski balata , rot kollari vs vs gibi pqrcalardan devam etmek istiyorum bunlwrin maliyeti bana tavsiye edeceginiz yetkili veya isinin ehli serviste ne kadar civarina patlayabilecegi?

Ayrica 2002-2004 arasi 2.0 - 2.2 - 3.0 lpg uyumu nasildir , malum 3.0 olursa 6 silindir lpg biraz pahali ve sorunsuzlugundan emin degilim?

Sirasiyla bu araclar ortalama ankara trafiginde durkalksiz kullanimda ne yakar benzin litresel bazda?

Ben 2.2 veya 3.0 dusunuyorum, cunku won guncellemeype bu 2 version sunulmus arastirdigim kadariyla.

Burada sanirim birde saydalan nickine sahip dh de ln ayrilmis bir arkadas bu coupe araca sahip , 2-3 yildirda kullaniyor , boyle kullanicilardan destek oneri alabilirsen cok sevinirim.

Tekrardan Hosbulduk ,cevabiniz cevaplariniz icin cok tesekkurler.

™KGπ

Ömer Gedik
12-04-2014, 13:26
Öncelikle bilgilere doğru noktalardan ulaşmak önemlidir.

406 Coupe için Orjinal Peugeot Paspas takımı 126,92 TLdir. Referansı 9664.JE dir. Kadife Halı Paspas...

Mekanik parçalar için aşağıdaki başlığı açmıştım. Parçalar kur sebebiyle zamlandı zamanım olunca güncellerim.
http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?3184-406-Coup%E9-Par%E7alar%FD

Ben her zaman orjinalden yanayım bu sebeple sonradan takılan hiçbir LPG kitine sıcak bakmıyorum. Benim tercihim araca daha bir anlam kazandırdığı için 3.0 Manuel olurdu ancak vergi ve yakıt önemli hususlar burada seçim sizin. Otomatik hem yakıt hemde kullanım keyfi sebebiyle 406larda önermiyorum.

406 Coupelerin en iyisi 10 yaşında olacağı için elbette masrafları olacaktır. Ama komple yenilemeler yerine ihtiyaca yönelik ve kozmetik yenilikleri öneririm.

Emre_D
12-04-2014, 14:12
Hoşgeldiniz Kağan bey,
Forumda yeniyim ama yaklasik 6 yildir 406 sv 2.0e kullaniyorum ve ankara trafigindeyim. En kisa zamanda sedanimi babama devredip oncelik olursa manuel 3.0 coupe olmazsa 2.2 yada 2.0 dusunuyorum.
Parca fiyati konusunda daha once vw grubu kullanmis birini peogeot un fazla sarsacagini dusunmuyorum.
Yakit konusunda ise lpg icin konusuyorum. 1500 kg 2.0 lt motor icin bence cok uygun. En son dun fullettim depoyu ve Aracı sıkıştırmama rağmen 130 tl lik lpg ile sehir ici 380 km yol yapmisim. (Manuel vites). Bugun tofas grubunun bile lpg de 35-40 krs yaktigini akildan cikarmamak lazim. Ayrica 406 yi kotuleyenlerde bi gün gelsinler beraber uzun yola gidelim konfor, rahatlik ve guvenligi gorsunler. Ondan daha iyisini ancak mercedeste bulabilirler. Ben tavsiye ederim gercekten peugeotu cok seviyorum cokta memnunum. Kullanmayan bilemez. Bu arada 2.0 lara bide turbo koysalarmis 10 numara olurmus :))

kagan06
12-04-2014, 14:44
Öncelikle bilgilere doğru noktalardan ulaşmak önemlidir.

406 Coupe için Orjinal Peugeot Paspas takımı 126,92 TLdir. Referansı 9664.JE dir. Kadife Halı Paspas...

Mekanik parçalar için aşağıdaki başlığı açmıştım. Parçalar kur sebebiyle zamlandı zamanım olunca güncellerim.
http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?3184-406-Coup%E9-Par%E7alar%FD

Ben her zaman orjinalden yanayım bu sebeple sonradan takılan hiçbir LPG kitine sıcak bakmıyorum. Benim tercihim araca daha bir anlam kazandırdığı için 3.0 Manuel olurdu ancak vergi ve yakıt önemli hususlar burada seçim sizin. Otomatik hem yakıt hemde kullanım keyfi sebebiyle 406larda önermiyorum.

406 Coupelerin en iyisi 10 yaşında olacağı için elbette masrafları olacaktır. Ama komple yenilemeler yerine ihtiyaca yönelik ve kozmetik yenilikleri öneririm.

Ömer bey tesekkurler tekrardan , valur diye bir paspas olabilir pahali olan ama tabiiki orjinal peugeot paspasi bence fiyat olarak ideal seviyede , passat paspasi 150 falandi enson.hatta on 2 ayri arka ayri sayiliyordu peugeotta 2limi 4 lumu bilmiyorum :)

Ayrica bende orjinallikten yanayim , araca oyle sacma ekstralar yaptirmaktan hoslanmam , ama lpg eger sikinti yaratmayacaksa / yaratmiyorsa bu motorlara , ozelliklede 3.0 lara dusunulebilir , ama yilda 10-15 bin yapacak olursam taktirmam ama bu araci alirsam buyuk ihtimalle son sahibi olurum , cunku satmasi benim tahminim 3-9 ay surer, talebi cok sinirli diye dusunuyorum. Yani emniyet subabi olarak lpg uyumu varsa ( arkadasimin 2004 307 si bobin arizasi verip duruyordu lpg de ) bir kenrada bu dusuncemi tutmak isterim. ilk alisimda benzinle deneyip sonra dusunurum zaten lpg olayini. Ama uyumlulugu onemli sonucta motor 100 bin gidecekse lpg ile 80 bin gider yani omrunden illaki calacaktir ama edilen tasarrufla belki motor 2kez yeniden yapilabilir ? Emindegilim kararsizim.

Ömer bey komple yenilemede bana masrafli geliyor ancak en azindan hortumlar falan omrunu tamamlamamismidir 10 yillik aracta?

Bakacagin zaman tavsiyeniz ne olur , serviste exper hizmeti vardir sanirim Ankara da?

Bu araclarda kronik bir problem varmidir? Mesela yag yakma-eksiltme , su karistirma , silecek sinyal kollarinin bozulmasi ( arkadasimin 307 de 2 kez degisti nazik oldugundan bozuldu saniyoruz ) boyle sorunlar yasarmiyim?

Birde bu araclarda koltuk isitma ,elektrikli koltuk ayarlama ayna katlanmasi , far yikama xenon ve en onemlisi hiz sabitleyici varmidir? Otomatik vites sorunu yasarsam maliyeti yuksekmidir ? Manuel tercihim olqcak ama temiz ne gelirse alabilirim o yuzden soruyorum , drag yapan birisi olmadim , bazen roll yapiyorum 50 ile giderken 150 ye uzamak gibi , ama isinmamis motorq yuklenmem geneldebtasarruflu kullanirin araci , passat tdi ile 20 km bir yolda 3.2 lt yaktirdim, izmirden ankaraya 4.7 lt yakarak geldim hernekadar fransiz dizeller hdi dci kadar az yakmasada tasarruflu kullanmama ornek olsun diye yazdim.

Hoşgeldiniz Kağan bey,
Forumda yeniyim ama yaklasik 6 yildir 406 sv 2.0e kullaniyorum ve ankara trafigindeyim. En kisa zamanda sedanimi babama devredip oncelik olursa manuel 3.0 coupe olmazsa 2.2 yada 2.0 dusunuyorum.
Parca fiyati konusunda daha once vw grubu kullanmis birini peogeot un fazla sarsacagini dusunmuyorum.
Yakit konusunda ise lpg icin konusuyorum. 1500 kg 2.0 lt motor icin bence cok uygun. En son dun fullettim depoyu ve Aracı sıkıştırmama rağmen 130 tl lik lpg ile sehir ici 380 km yol yapmisim. (Manuel vites). Bugun tofas grubunun bile lpg de 35-40 krs yaktigini akildan cikarmamak lazim. Ayrica 406 yi kotuleyenlerde bi gün gelsinler beraber uzun yola gidelim konfor, rahatlik ve guvenligi gorsunler. Ondan daha iyisini ancak mercedeste bulabilirler. Ben tavsiye ederim gercekten peugeotu cok seviyorum cokta memnunum. Kullanmayan bilemez. Bu arada 2.0 lara bide turbo koysalarmis 10 numara olurmus :))

Hosbulduk merhabalar Emre bey , bende aklimda aslinda 406 sedan ile soyle full sunrooflu guzel bir arac apayim keyfime bakayin diye dusundum ama iste yanlislikla bu coupe yi gorunce icimden ses 29 yasina geldin simdi aldin aldin bidaha alamazsin deyince gaza geldim.

SiLer gibi yillardir 406 kullanan arkadaslarin buyuk yardimi olacaktir.

Sizde acele etmeyin surekli ilanlari takip ederek guzel arac yakalrsiniz insallah.

Sizin motorla bu bahsedilenler hemen hemen ayni altyapidalarmi? Yani 2.2 veya 3.0 lpg uyumu nasildir sizce?

Siz lpg ile ilgili kac km yqptiniz ve bobin vs sorunu yada silindir vs sorunu erime falan yasadinizmi?

™KGπ

Bekir
12-04-2014, 23:13
Hadi bakalım Forum da 406 Coupe boşluğunu kim dolduracak sabırsızlıkla bekliyoruz.

Emre_D
13-04-2014, 01:03
Sahibinden ilanlarinda baktigimda 3.0 larda dahi lpg de yakit konusunda cok yakmadigini yazmislar tabi kullanmadan bilinmez. Ama 2.0 la 3.0 kasa ayni motor daha yuksek oldugu icin benim dusuncem ayni yada 5 kurus fazla yakar sıkıstırma durumlarinda farkedebilir.benim arac 2001 model 2008 aralikta aldim benden onceki sahibi lpg i yeni taktirmisti aldim alali yaklasik 60000 km yol yapmisim. Yaptigim masraf baski balata seti fren balatalari ve vakti geldiginde degistirmis oldugum yag ve filtreler. Baska herhangi bi masraf yapmadim araca. Dediginiz bobin silindir eritme gibi sorunlarla karsilasmadim.

kagan06
13-04-2014, 03:27
Sahibinden ilanlarinda baktigimda 3.0 larda dahi lpg de yakit konusunda cok yakmadigini yazmislar tabi kullanmadan bilinmez. Ama 2.0 la 3.0 kasa ayni motor daha yuksek oldugu icin benim dusuncem ayni yada 5 kurus fazla yakar sıkıstırma durumlarinda farkedebilir.benim arac 2001 model 2008 aralikta aldim benden onceki sahibi lpg i yeni taktirmisti aldim alali yaklasik 60000 km yol yapmisim. Yaptigim masraf baski balata seti fren balatalari ve vakti geldiginde degistirmis oldugum yag ve filtreler. Baska herhangi bi masraf yapmadim araca. Dediginiz bobin silindir eritme gibi sorunlarla karsilasmadim.

Emre bey demekki lpg uyumu bizim gibi yilda 15-20 bin yapanlar ixin cok dert degil, %40 tasarruf az degil bence , ama araci alirsam bir sure benzinli binecegim , yakit cok zorlamazsa sorun yok , ama zorlarsa lpg dusunecegim :)

Cok sagolum

™KGπ