PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 SportWagen

Sayfa : [1] 2 3

Hasan_33
12-05-2010, 22:11
bu da bizim ki :)))

Ömer Gedik
13-05-2010, 07:53
Aramıza hoşgeldiniz. Bence 407 SW lar sınıfındaki en şık araçlar hatta Sedan yerine tercih bile ederim :D Keyifli forumlar umarım aktif kalırsınız. Birazda kendinizden bahsederseniz seviniriz. Bu arada yurtdışında mısınız?

Not: Fotoğrafları 640*480 formatında yayınlarsanız net gözükebilir.

reisG
13-05-2010, 08:19
Aramıza hoşgeldiniz ne yazık ki resimler çıkmamış. 407 SW benim almayı isteyip te ne yazık ki maddi sebeplerden alamadığım süper şık bir araçtır. Değerini çok iyi bilin.

Abdullah
13-05-2010, 08:58
aramıza hoşgeldiniz fotografları düzeltebilirseniz aracınızı daha şık bir şekilde görmek isteriz. Bu arada 407 sw hakkaten arkadan görünüş olarak benim çok hoşuma gidiyor. Keyifli sürüşler dilerim.

TanerHoca
13-05-2010, 16:31
sevgili human33.oldukça şık nadide bir araca sahipsiniz.aracınızı iyi günlerde kullanmanız dileklerimle.aramıza hoş geldiniz.
fotolarınızı düzenlemek istedim ancak mümkün olmadı.sizden ricam ömerin de belirttiği gibi fotoları 640x480 formatında tekrar yüklemeniz.
bir de kendinizi kısaca tanıtmanız.nereden katılıyorsunuz vb.kazasız belasız keyifli sürüşler.

Hasan_33
27-05-2010, 00:33
herkese cok tskler. kusura bakmayin biraz gec oldu. pek fazla vaktim yokdu.
biraz kendimi tanitmami istemissiniz ; ben almanya`dayim 2 senedir. tarih ögretmenligi mezunuyum ama meslegimi yapamiyorum burada. evliyim ve bi kizim var (11 ay ve 2 haftalik :). suanda saglik sektoru üzerine bi meslek edindirme kursuna devam ediyorum ve aksamlari kucuk bi isde calisiyorum, bu yüzden pek vaktim olmuyor forum icin ama artik daha aktif olmaya calisacagim.
arac konusuna gelince, bu benim hayalimdeki aracdi ve cok sükür kismet oldu, insallah uzun yillar binmeyi düsünüyorum. ömer arkadasimin dedigi gibi SW modeli sedana gore cok daha cekici geliyordu bana her zaman.
bu fotolar satin aldigimiz galerinin cektigi fotolar umarim yakinda kendi cektiklerimide eklerim ama degisen bisey yok :)), yeni jant degisimi yaparsam belki o zaman.
herkese slmlar

Ömer Gedik
27-05-2010, 00:48
Tekrar aramıza hoşgeldiniz. Umarım forumuzda sık sık bulunabilirsiniz. Dediğim gibi 407 Sw çok güzel bir araç umarım keyfini sürersiniz. 17 veya 18 jantla araç çok daha hoş duracaktır.

TanerHoca
27-05-2010, 07:06
sevgili human33 her ne kadar öğretmenlik yapmasanızda sizinle meslektaşız.
tekrar size ve değerli ailenize kazasız belasız günler dilerim.
sizi forumumuzun evli üyeler kulübüne de ekledim.
daha sık görüşmek dileklerimle.
http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=780.msg10355#msg10355

BahadırALTUN
27-05-2010, 07:23
Hoşgeldiniz , keyifli forumlar.

Yasin CCK
27-05-2010, 10:23
Aramıza Hoşgeldiniz, keyifli sürüşler ve keyifli forumlar...

Bu arada Kullanıcı adınızdaki 33'ün Mersinle bir alakası var mı?

TanerHoca
27-05-2010, 10:26

yasin bu soruyu sana bırakmıştım.beni yanıltmadın ;) :)

Yasin CCK
27-05-2010, 10:36

;D ;)

Hasan_33
27-05-2010, 19:36

;D ;)

aynen dogrudur mersinle alakali :) mersinliyim. sizde mi

Yasin CCK
27-05-2010, 23:34
aynen dogrudur mersinle alakali :) mersinliyim. sizde mi

Evet, en hası, en koyusundan hemde :D

Tekrar hoşgeldin toprağım ;)

Hasan_33
29-05-2010, 00:49
tekrar hosbulduk :)

ya bisey sormam lazim; celik(alüminyum) jant alirken aracimaza uymasi icin nelere bakmamiz lazim.benim bildigim tabiki bijon delikleri ve capi, 16 inc (benim orjinal) , genisligi 7,5 j vb. bugun bi galericeden duydugum; bazi jantlar fren balatasina sürttugu icin arabaya uymuyormus, bu dogruysa jantin hangi numarasina yada neresine bakmamiz lazim uyacagini anlamak icin. bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

Hasan_33
29-05-2010, 01:10
elimde bir takim jaguar s serisinin orjinal janti var. uyup uymayacagini bilemiyorum

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemVersion&item=220596066111&view=all&tid=0

Ömer Gedik
29-05-2010, 07:39
Bijon ölçüsü, Jant Çapı, Jant Genişliği ve ET kodu ile belirtilen ofset değeri araca uygunluk için önemlidir. Eğer ET değeri aracınıza uymaz ise denildiği gibi kaliperlere sürtme veya davlumbaza sürtme sorunu yaşanaiblir.

Hasan_33
30-06-2010, 11:11
Bijon ölçüsü, Jant Çapı, Jant Genişliği ve ET kodu ile belirtilen ofset değeri araca uygunluk için önemlidir. Eğer ET değeri aracınıza uymaz ise denildiği gibi kaliperlere sürtme veya davlumbaza sürtme sorunu yaşanaiblir.

evet aynen dedigin gibi oldu ve uymadi :) kaliperlere temas etti

Ömer Gedik
03-07-2010, 23:17

Çözümü spacer ve uzun bijonlarla sağlanabilir. Ama en güzeli orjinali veya orjinal ölçüsünde kaliteli bir jant kullanmaktır.

Hasan_33
04-07-2010, 13:32

Çözümü spacer ve uzun bijonlarla sağlanabilir. Ama en güzeli orjinali veya orjinal ölçüsünde kaliteli bir jant kullanmaktır.

evet o cözüm olayini bende arastirdim ama pekde makul degil fiyati( 4 x 80 € civari ). haklisiniz en iyisi orjinal ölcülere uygun bi jant kulanmak. bu da artik tecrübe olsun bize :-\

Hasan_33
05-07-2010, 21:05
arkadaslar

yine bi sorum olacak,

aracimla yolda giderken sag tarafdan sanki kaportaya bi tas gelmis gibi tok bir ses geliyor bu 10-15 km bi oluyor. acaba amörtüsörlerde mi bi sorun var.

tecrubesi yada bilgisi olan varsa ve cevap verirse sevinirim

simdiden tesekkurler

γuяdaeя
05-07-2010, 21:14
arkadaslar

yine bi sorum olacak,

aracimla yolda giderken sag tarafdan sanki kaportaya bi tas gelmis gibi tok bir ses geliyor bu 10-15 km bi oluyor. acaba amörtüsörlerde mi bi sorun var.

tecrubesi yada bilgisi olan varsa ve cevap verirse sevinirim

simdiden tesekkurler

Sebebi çeşitli nedenlerle olabilir. Kesin birşey söylemek o kadar zorki. Aklıma ilk gelenler... Mesela tekerlek taş sıçrattığı için davlumbaza çarpar ve ses yapar. Ya da amortisör bağlantılarında sorun olabilir ama o zaman sürekli ses duyardınız. Süspansiyon biraz tatlı sert olduğu için tümseklerde amortisör başları küt küt vuruyordur vs vs

TanerHoca
05-07-2010, 21:23
arkadaş kaportaya çarpmış dediğine göre metalik bir ses olmalı.çünkü davlumbaz plastik olduğundan tanımlanan sesi vermez diye düşünüyorum ???

Ömer Gedik
05-07-2010, 21:24
Yurdaer yazmış gerçi ama

Belki amortisörden gelen kütürtü dür. Nasıl ve ne olduğu esnada geliyor belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Hasan_33
06-07-2010, 15:10
ornek vererek aciklamaya calisacagim yapabilirsem :)

hani televizyon isinmisdir ve kapatirsin ve odanin camini acinca ve soguk hava gelince sicakdan soguga dönüsde cat cat sesler gelir,
benimkide ona benziyor ama daha tok, daha sert ve bir tek. sanki disardan biri bir tas atmis gibi

- acaba klimayi acinca genlesmis bi parcadan mi geliyor (kapi tarafindan geliyor, ama sagdece sag tarafdan ve bir defa) ve bayaga bi sert ses.

-eger gidersem 15 km yol katediyorum tekyöne ve bazen geliyor bazen gelmiyor bu ses.

-katettigim yolda kesinlikle virajli ve tasli degil, normal standartta bi asfalt yol.

bundan sonra klimasiz kullanacam bakalim ondan mi
ve haftaya da servise gitmeyi düsünüyorum ( ön kapi camlarimi kapatinca kaldirmaya devam ediyor 3-5 saniye) bir süre once arkadaki cama yapistirlmis cocuk golgeligini unutup cami acinca sikisti :-\ ve ondan sonra ayari bozuldu galiba, ön camlar kapandigi halde sikmaya devam ediyor.

Ömer Gedik
06-07-2010, 20:49
Duymadan çok da bişey diyemeyeceğim. Siz en iyisi bir serviste kontrol ettirin.

Hasan_33
06-07-2010, 21:13
baska bir sitede bir kisinin daha yasadigi bir durummus, o kisinin dedigine gore

``ben aracı ikinci el aldım, ilk aldığım gün hızım 80km'ye çıktığında sağ taraftan o sesi aldım tak! diye. hayırdır inşallah deyip kontrollü bir şekilde devam ettim. 1 hafta sonra uzun yola çıktım yine hızlandığım sırada aynı ses geldi, sonra uzunca bir zaman gelmedi o ses, bir kaç ay kadar sonra tekrar geldi ve uzunca bir zamandır o ses gelmiyor. benim yorumum ses düzenli gelmediği için ve yüksek hızlarda geldiği için lastik arasına sıkışan taşın aniden fırlaması sonucu olabileceği yönündeydi, ama kesin bir şey diyemiyorum tabi, ses devam etseydi servise sorardım. ``

ve bugun eve dönusde klima kapali iken önumdeki araci sollamak icin hizlandigimda o sesi duydum daha hafifdi bu sefer, ve önceki olanlari düsünunce evet hepsi hafif hizlanirken olmusdu. ve sadece bir kere oldu yine. tuhaf evet :)

Ömer Gedik
07-07-2010, 00:29
İlginçmiş. Belkide denildiği gibi lastikten gelen taşın davlumbaza vurması sonucu olabilir.

Hasan_33
19-07-2010, 12:31
evet arkadaslar sorunun nedenini buldum ön sag koltuk altina gizlenmis

bos bir plastik su sisesi ;D

reisG
19-07-2010, 13:05
:D

Yasin CCK
19-07-2010, 15:44

Sorunun çözülmesine sevindim hemşerim ;)

γuяdaeя
19-07-2010, 18:01

Hay Allah... Kedi değilmiş yani sorun ;D

Ömer Gedik
19-07-2010, 21:03

Hay Allah... Kedi değilmiş yani sorun ;D

En azından sorun çözülmüş :D

Hasan_33
13-02-2011, 12:29
arkadaslar herkese selamlar.
benim aracin bagajinda bu asagidaki parca eksikdi, araci satin aldigimda. simdi parcayi edinmek istiyorum ama adini bilmiyorum :) ebay da ya baska yerde arayacam ama nasil adlandirildigini bilmeyince mümkün olmuyor :-\
bilgisi olanlar yardimci olursa sevinirim

Ömer Gedik
13-02-2011, 12:35
Parça Adı Pandizottur ama nasıl aratılır bilmiyorum :)

Hasan_33
13-02-2011, 16:08
biraz arastirdiktan sonra biseyler buldum;
türkcesi bagaj gizleyici, almanca kofferraumabdeckung yada gepäckabdeckung.
turk ve alman sitelerinde satilik olarak aradim ama pek birsey bulamadim suan icin, ikinci el yada sifir bulamadim. daha once ikinci el olarak 60-70 euroya satilmis, orjinal olarak servisden 320 euro kadar fiyat alinmis.
yani sansimiz varsa ikinci elini herhangi bi anda bulabiliriz. elinde olupda satmak isteyen diye soracagim ama... türkiyede zor! almanyada da cok nadir rastgeliyor :-[

ibosener
13-02-2011, 16:43
http://www.peugeotcikmacisi.com

Buraya bir sorun isterseniz. Bagaj örtüsü de diyebilirsiniz.

Hasan_33
14-02-2011, 21:21
tesekurler ibosener. mesaj ile ellerinde olup-olmadigini ve fiyatini sordum. bakalim ne cevap verecekler.

ibosener
15-02-2011, 08:21
tesekurler ibosener. mesaj ile ellerinde olup-olmadigini ve fiyatini sordum. bakalim ne cevap verecekler.

Rica ederim. Teşekküre gerek yok. Birbirimize destek/yardımcı olmak için buradayız. Umarım bulursunuz bende bir faydam dokunduğu için mutlu olurum.

Esat
15-02-2011, 22:37
bende sordum ama beyaz göstergeler hakkında bilgileri yok

Hasan_33
09-03-2011, 18:06
arkadaslar yeni soru-sorun var gibi :)
daha önceden kontagi 1. KADEME cevirdikden sonra bütün uyari isiklari tek tek sirayla sönüyordu.
2-3 gün önce farkettim ki motor ariza isigi ilk kademede yanik kalip, 2. KADEMEYE cevirip motoru calistirinca sönüyor.
herkes diyor ki internette; motor calisdiktan sonra sönüyorsa sorun yok, ama daha önce böyle degildi, bütün isiklar kontagin ilk kademesinde sönüyordu.
ne diyorsunuz bi ise ?

γuяdaeя
09-03-2011, 19:43
Motor arıza ışığı hatırladığım kadarıyla çalıştıktan kısa bir süre sonra sönüyor.

Ömer Gedik
10-03-2011, 12:12
Motor ışığı motor kontrol edildikten sonra söner bu süre belki değişkenlik gösteriyor olabilir ama hiç dikkat etmedim doğrusu. Sönüyorsa sorun yok.

Hasan_33
10-03-2011, 22:18
bende cok sorun olarak düsünmüyorum, ama kafami kurcalayan dedigim gibi daha önce ilk kademede sönen motor uyari isigi, simdi 2. kademede motor calisinca sönüyor. acaba diyorum motor yagi azaldida, motor calisip dolasima gecincemi yeterli algilaniyor.

Ozan
10-03-2011, 22:48
bende cok sorun olarak düsünmüyorum, ama kafami kurcalayan dedigim gibi daha önce ilk kademede sönen motor uyari isigi, simdi 2. kademede motor calisinca sönüyor. acaba diyorum motor yagi azaldida, motor calisip dolasima gecincemi yeterli algilaniyor.

Bildiğim kadarı ile HDİ motorlu araçlarda kızdırma bujisi ikaz lambası yok.
Havalar sıcakken ilk kademede sönen motor uyarı lambasının,soğuk havalarda motor çalışınca sönmesi bana belki bu sebep olabilir dedirtti.
Ama bu sadece bir tahmin.Yanıltmasın sizi.Havalar ısınınca eskiye dönerse buna yorabiliriz.

otmotvmhndsi
10-03-2011, 22:51

Havalar sıcakken ilk kademede sönen motor uyarı lambasının,soğuk havalarda motor çalışınca sönmesi bana belki bu sebep olabilir dedirtti.
Ama bu sadece bir tahmin.Yanıltmasın sizi.

Bir güncelleme yapayım, taze bilgi :D

Ozan abi ben Ilgaz'da her çalıştırdığımda sol devir tarafındaki uyarı kısmında sarı iki elipsli tel şeklindeki KIZDIRMA BUJİSİ ikaz lambasını gördüm.

Ozan
10-03-2011, 22:58

Ozan abi ben Ilgaz'da her çalıştırdığımda sol devir tarafındaki uyarı kısmında sarı iki elipsli tel şeklindeki KIZDIRMA BUJİSİ ikaz lambasını gördüm.

Berker sanırım havanın soğuk olması ile alakalı.Ben arabamda şimdiye kadar hiç görmedim.
Merak ettim.
Şimdi hava sıfır dereceye yakın bir aşağı inip çalıştırayım bakalım yanacakmı lamba.
5dk sonra feedback yaparım

Ozan
10-03-2011, 23:48

Berker sanırım havanın soğuk olması ile alakalı.Ben arabamda şimdiye kadar hiç görmedim.
Merak ettim.
Şimdi hava sıfır dereceye yakın bir aşağı inip çalıştırayım bakalım yanacakmı lamba.
5dk sonra feedback yaparım

Berker bende kızdırma lambası yanmıyor.Şimdi arabayı çalıştırdım,rastlayamadım.

Hasan_33
10-03-2011, 23:53
berker hakli 0zan, kizdirma bujisi mevcut ve cok soguk havalarda (-4,-5....) kontagin ilk kademesinde yaniyor ve islevini tamamlayinca sönüyor, buralar cok soguk oldugu icin kisin siklikla görüyorum panelde.

bence bu uyari isigi meselesi motor yagiyla ilgili, bekliyorum bakalim tecrubesi ya da bilgisi olan birinden rahatlatici bi aciklama :)
birde son mazot dolumundan sonrasina denk geldi, ama hep ayni yerden aliyorum :o

TanerHoca
11-03-2011, 16:08
benim araçta da araç çalıştıktan sonra motor ışığı sönüyor. ;)

γuяdaeя
11-03-2011, 22:40
Dün birkaç defa denedim... Kontağın ilk kademesinde bütün ışıklar yanıyor. Sonra motor ışığı ve yağ ışığı hariç hepsi sönüyor. Motor çalıştıktan sonra yağ ışığı ve motor ışığı da sönüyor.

Hasan_33
12-03-2011, 01:03
:) demek ki benim aracta onceden sorun varmis ( motor isigi 1.kademede erken söndügü icin) ama simdi
normale dönmüs :))))))))))))
herkese ilgilerinden ötürü tesekkkurler

Hasan_33
22-04-2011, 14:14
Dün aksam tali yoldan anayola cikarken, 2. vitesde, araba sert bir sekilde titredi ve stop etti, sonrasinda motor ariza isigi yandi ve orta ekranda abgasentgiftung defekt ( tercumesi bildigim kadariyla; egzos emisyon-aritma arizali) uyarisi cikti.
Araci saga cekip tekrar stop edip calistirdim, 2. denemede calisti, yine motor isigi yanik kaldi ama yol bilgisayarinda ariza aramasi yaptirdigimda ariza teshisi cikmadi.
Yola devam ettim ve 2-3 km sonra 90 kmh ile giderken arac yine sarsildi ama stop etmedi, hemen vitesi bosa aldim. Ariza teshisine baktigimda yukarda bahsettigim abgasentgiftung defekt uyarisini buldum. eve kadar araca fazla yüklenmeden geldim (8-9 km).

Aksamdan beri internette alman-türk sitelerinde arastirdim. Cok seyler sebep olabilirmis baslicalari söyle

1- EGR/AGR valfi arizasi ; temizlemek pek ise yaramiyor, degismesi lazimmis. 500 euro civari iscilik dahil
2- Kablo ve borularda hayvan kemirmesi sonucu olabilir. buralarda cok rastlaniyor.
3- Katalisor arizasi ki en korktugum olani 1500 euro civari :korku
4- Partikel filtre; pek sanmiyorum once dolu uyarisi vermesi lazim ???
5- Sensör hatasi.
6- Kalitesiz yada az yakit, hep ayni yerden aliyorum ve depo doluydu
7- Anlik bir algilama, sensor-ayar hatasi . en cok bunu istiyorum :D

Daha iyi bilgisi olanlar varsa fikirlerinizi ögrenmek isterim. Tabi ki hemen servise gidecegim ama burda sans o ki 4 günlük tatil basladi, ve servisden once biraz bilgi sahibi olmak istiyorum. Ve su 4 günde kullanmamalimiyim emin degilim, tekrar deneme sürüsü yapmakta geciyor aklimdan :ralli . Mesala okuduguma gore EGR/AGR valfi kullanimdisi birakilabiliyormus, ama Tüv' de ve egzos olcumunde gecer mi belli degil.

Herkese iyi haftasonlari

γuяdaeя
22-04-2011, 14:20
Geçmiş olsun. Umarım çok ciddi bir problem değildir. Kirli yakıttan kaynaklanma ihtimali yüksek ama sizin oralarda pek olacağını sanmıyorum.
Anti-pollution fault ya da anti-pollution faulty olarak ararsanız daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

İlkay
22-04-2011, 14:27
Dün aksam tali yoldan anayola cikarken, 2. vitesde, araba sert bir sekilde titredi ve stop etti, sonrasinda motor ariza isigi yandi ve orta ekranda abgasentgiftung defekt ( tercumesi bildigim kadariyla; egzos emisyon-aritma arizali) uyarisi cikti.
Araci saga cekip tekrar stop edip calistirdim, 2. denemede calisti, yine motor isigi yanik kaldi ama yol bilgisayarinda ariza aramasi yaptirdigimda ariza teshisi cikmadi.
Yola devam ettim ve 2-3 km sonra 90 kmh ile giderken arac yine sarsildi ama stop etmedi, hemen vitesi bosa aldim. Ariza teshisine baktigimda yukarda bahsettigim abgasentgiftung defekt uyarisini buldum. eve kadar araca fazla yüklenmeden geldim (8-9 km).

Aksamdan beri internette alman-türk sitelerinde arastirdim. Cok seyler sebep olabilirmis baslicalari söyle

1- EGR/AGR valfi arizasi ; temizlemek pek ise yaramiyor, degismesi lazimmis. 500 euro civari iscilik dahil
2- Kablo ve borularda hayvan kemirmesi sonucu olabilir. buralarda cok rastlaniyor.
5- Sensör hatasi.

Daha iyi bilgisi olanlar varsa fikirlerinizi ögrenmek isterim. Tabi ki hemen servise gidecegim ama burda sans o ki 4 günlük tatil basladi, ve servisden once biraz bilgi sahibi olmak istiyorum. Ve su 4 günde kullanmamalimiyim emin degilim, tekrar deneme sürüsü yapmakta geciyor aklimdan :ralli . Mesala okuduguma gore EGR/AGR valfi kullanimdisi birakilabiliyormus, ama Tüv' de ve egzos olcumunde gecer mi belli degil.

Herkese iyi haftasonlari

Aracı ilk çalıştırdığınızda göstergelerde emisyon ışığı yanık kalıyorsa ekranda emisyon uyarısı veriyorsa, Debimetre sensörü ağrızalanmıştır. Serviste ağrızası yoksa bilgisayara bağlanıp uyarı kaldırılabiliyor. Uyarı devam ederse ağrızalı parçanın değişmesi lağzım. Bu arada motor yıkandıysa: Yıkanma sonucunda motorda kalan su debimetre sensörünü yakabiliyor. Haberiniz olsun. Debimetre sensörü ağrızalıysa motora beslenen hava ayarlanamaz motor titreşimli çalışır rolantide değişmeler olur.

reisG
22-04-2011, 14:29
Almanya'da yakıttan kaynaklanan bir arızanın olma olasılığı bizim AB'ye girme olasılığımız kadar azdır. :gul5

Hasan_33
22-04-2011, 15:21
Geçmiş olsun. Umarım çok ciddi bir problem değildir. Kirli yakıttan kaynaklanma ihtimali yüksek ama sizin oralarda pek olacağını sanmıyorum.
Anti-pollution fault ya da anti-pollution faulty olarak ararsanız daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

sagolasin yuяd@eя birde bu terimlerle arastirayim

Hasan_33
22-04-2011, 15:22
Almanya'da yakıttan kaynaklanan bir arızanın olma olasılığı bizim AB'ye girme olasılığımız kadar azdır. :gul5

bende yakittan olmasina pek ihtimal vermiyorum. hep ayni yerden aliyorum zaten

Hasan_33
22-04-2011, 15:30

5- Sensör hatasi.

Herkese iyi haftasonlari

Aracı ilk çalıştırdığınızda göstergelerde emisyon ışığı yanık kalıyorsa ekranda emisyon uyarısı veriyorsa, Debimetre sensörü ağrızalanmıştır. Serviste ağrızası yoksa bilgisayara bağlanıp uyarı kaldırılabiliyor. Uyarı devam ederse ağrızalı parçanın değişmesi lağzım. Bu arada motor yıkandıysa: Yıkanma sonucunda motorda kalan su debimetre sensörünü yakabiliyor. Haberiniz olsun. Debimetre sensörü ağrızalıysa motora beslenen hava ayarlanamaz motor titreşimli çalışır rolantide değişmeler olur.

az önce yine asagi inip arabayi kontrol ettim. araci calistirdiktan 5-6 saniye sonra egzos sistemi ( abgassystem defekt) arizasi veriyor ve arac bilgisayarinda uyarilar kisminda egzos emisyon hatasi ( abgasentgiftung defekt ) yazisi sabit duruyor. zaten motor ariza isigi hic sönmüyor o orda hep yaniyor. dün arabayi yikadim ama sadece disardan tazyikli suyla motor kaputunu hic acmadim bile. bu dediginiz Debimetre sensörü nerdedir tam olarak acaba? motoru az once calistirdim ama bi gariplik duymadim, sadece kaput acik oldugu icin sanirim biraz sesliydi. yine insallah dediginiz gibi olurda ucuz atlatiriz :)

Ömer Gedik
22-04-2011, 15:36
Araç kirlili uyarısı vermiş Sizde sebepleri yazmışsınız aslında. Pek farklı birşey çıkabileceğini düşünmüyorum. EGR çok ciddi kurum topluyor öncelikli sebep olabilir. Aracım la ilgili fotoğraflarda kurumların ne derecede olduğunu fotoğraflarla belgelemiştim. Yakıt olabilir diyeceğim herkezin dediği gibi Sizin orada zor.

Hasan_33
22-04-2011, 16:14
Araç kirlili uyarısı vermiş Sizde sebepleri yazmışsınız aslında. Pek farklı birşey çıkabileceğini düşünmüyorum. EGR çok ciddi kurum topluyor öncelikli sebep olabilir. Aracım la ilgili fotoğraflarda kurumların ne derecede olduğunu fotoğraflarla belgelemiştim. Yakıt olabilir diyeceğim herkezin dediği gibi Sizin orada zor.

Burdaki servisim iyi gibi geldi bana ama yine de cekinceliyim; servis malum kitapta yazan neyse onu yapiyorlar, para kendilerinde cikmadigi icin, önüne gelen parcayi degistirir hic ugrasmadan diye düsünüyorum. Sakin servis calisanlari yanlis anlamasin lütfen. Yüksek miktarlara gereksiz yere egr-katalisor vb parcalari degistirip yine arizayi alma korkusundayim. Bunun icin bu sekilde masraf cikartilirsa oncelikle arac bilgisayarina format atilmasini ve bir daha ki uyari yazisinin cikmasini beklemeyi istedigimi belirtecegim. Eger yine ayni sorun cikarsa ozel servise gidip onlarinda teshisini ögrenmek istiyorum.

İlkay
22-04-2011, 16:21

5- Sensör hatasi.

Herkese iyi haftasonlari

az önce yine asagi inip arabayi kontrol ettim. araci calistirdiktan 5-6 saniye sonra egzos sistemi ( abgassystem defekt) arizasi veriyor ve arac bilgisayarinda uyarilar kisminda egzos emisyon hatasi ( abgasentgiftung defekt ) yazisi sabit duruyor. zaten motor ariza isigi hic sönmüyor o orda hep yaniyor. dün arabayi yikadim ama sadece disardan tazyikli suyla motor kaputunu hic acmadim bile. bu dediginiz Debimetre sensörü nerdedir tam olarak acaba? motoru az once calistirdim ama bi gariplik duymadim, sadece kaput acik oldugu icin sanirim biraz sesliydi. yine insallah dediginiz gibi olurda ucuz atlatiriz :)

Resim ile göstericektim ama yükleyemedim debimetre tam olarak hava filitresi giriş ağzında yuvarlak daire şeklinde üstünde sıkma klipsi olan yuvarlak hava ölçerdir büyük ihtimal sorun debi metreden çünkü egsoz emisyon uyarısı debimetre ağrızasında verir. Debimetreyi kontrol ettirin sorun çözülecektir.

MaLi
22-04-2011, 16:45
human33 "Abgasentgiftung defekt" de benim aklıma iki şey geliyor.
Ya partikül filitresi yada katalizatör.

Frohe Ostern. :)

Hasan_33
22-04-2011, 16:59
human33 "Abgasentgiftung defekt" de benim aklıma iki şey geliyor.
Ya partikül filitresi yada katalizatör.

Frohe Ostern. :)

eyvallah sana da frohe Ostern :) ama baksana bu sekilde 4 günlük tatilimiz nasil iyi gecsin. tam zamanini buldu :kafa
ha bir de insallah kismet olursa Temmuz'da Türkiye'ye arabayla gelmeyi planliyorum. Mersin'e kadar 4000 km :S

MaLi
22-04-2011, 17:07
eyvallah sana da frohe Ostern :) ama baksana bu sekilde 4 günlük tatilimiz nasil iyi gecsin. tam zamanini buldu :kafa
ha bir de insallah kismet olursa Temmuz'da Türkiye'ye arabayla gelmeyi planliyorum. Mersin'e kadar 4000 km :S

Bayada yol varmış. :)
Aklıma şimdi ne geldi. Benim aracın bir ara partikül filitresi deposu kırılmıştı. Yenisi gelene kadar bir dönem filitresis kullandım ve herhangi bir uyarı almadım. Belki partikül filitresini listeden silebiliriz.

Hasan_33
22-04-2011, 17:45

Bayada yol varmış. :)
Aklıma şimdi ne geldi. Benim aracın bir ara partikül filitresi deposu kırılmıştı. Yenisi gelene kadar bir dönem filitresis kullandım ve herhangi bir uyarı almadım. Belki partikül filitresini listeden silebiliriz.

onunla birlikte birde katalisorü silebilirsek listeden gerisi pek sikinti degil. siz o zaman komple partikülü mü degistirdiniz ve kaca mal oldu?

TanerHoca
22-04-2011, 17:53
geçmiş olsun.umarım sorun en kısa sürede ve en ucuz şekilde çözülür.

Cem B
22-04-2011, 17:59

Aynı sorun benim 308imde başıma gelmişti.fakat urarı olarak antipullotion fault diye birşey vardı yanlış hatırlamıyorsam.Sergis EGR valfi değişmeli dedi.850 TL idi.2 yıl oldu.Parça geldi takılırken Valfin hortumunun sorunlu oldugu anlaşıldı sadece hortum değiştirere hallettik.

MaLi
22-04-2011, 18:39
onunla birlikte birde katalisorü silebilirsek listeden gerisi pek sikinti degil. siz o zaman komple partikülü mü degistirdiniz ve kaca mal oldu?

Tam rakamı bilmiyorum ama 1.500,00 TL civarında birşeydi.

Hasan_33
22-04-2011, 18:44

Aynı sorun benim 308imde başıma gelmişti.fakat urarı olarak antipullotion fault diye birşey vardı yanlış hatırlamıyorsam.Sergis EGR valfi değişmeli dedi.850 TL idi.2 yıl oldu.Parça geldi takılırken Valfin hortumunun sorunlu oldugu anlaşıldı sadece hortum değiştirere hallettik.

bende bu tür seylerden cekiniyorum. ya anlasilmamis olsaydi 1 hafta 10 gün sonra tekrar gelip, o hortumuda degistirecektiniz ve gereksiz yere valfin montajla birlikte parasini ödeyecektiniz

Hasan_33
22-04-2011, 19:09

Sagolun Taner Hocam. Sizden de bir cevap bekliyordum :) tam da 18likleri düsünürken böyle bir aksilik cikmasi talihsizlik oldu. 18lik icinde bir sorum olacak; ben 18lik jant takmaya yasal olarak izinlimiyim, 1,6 hdi olarak Peugeot ve Tüv tarafindan müsaide ediliyor mu? ve kaskoda sorun cikar mi? Servise soracaktim ama belki bir fikriniz var diye lafi gecmisken sormak istedim.

Hasan_33
22-04-2011, 22:14

sagolun Taner Hocam. sizden de bir cevap bekliyordum :) tam da 18likleri düsünürken böyle bir aksilik cikmasi talihsizlik oldu. 18lik icinde bir sorum olacak; ben 18lik jant takmaya yasal olarak izinlimiyim, 1,6 hdi olarak Peugeot ve Tüv tarafindan müsaide ediliyor mu acaba? servise soracaktim ama belki bir fikriniz var diye lafi gecmisken sormak istedim

Bu asagidaki ilan nasil? 2.el 4 jantla birlikte lastikler ayrica ilave +1 jant+lastik yaninda. Hemde lastik hava sensörü de yanindaymis. Ben bu jantlarin orjinal fiyatini bulamadim, galaxi 18'' ronal falan olarak aradim ama bulamadim sifirini :bilmem

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120714307073&ssPageName=ADME:B:WNARL:DE:1123#ht_4815wt_1138

Hasan_33
24-04-2011, 14:58
Bu sabah artik dayanamadim ve test sürüsününe cikmaya karar verdim. Kalirsakta ise giderken olmasin diye ciktim. Hem araci direk servise götürmek yerine yolda kalipta cekiciyle götürürsek kiralik arac alabilme hakkini düsündüm :buldum :D
Neyse aldik evraklarimizi, yol yardimi kartimizi ve tabiki ailemizi, Bismillah deyip bastik marsa calistirdik, o da ne hicbirsey yok ne motor ariza isigi ne de ariza tespit uyarisi! Belki sonra cikabilir diye hemen sevindirik olmadik :) Ciktik otobana usul usul motor isinana kadar sürdük, motor isinincada limitleri zorlamak icin 190 ile( ilk defa, cünkü hic gerekli görmemisdim) 3-5 dakika gittim. Toplam otobanda 15 dakika kadar ve sonrasinda sehir icinde 1 saat kadar ( cesitli magazalari ugradigimiz icin motoru bir cok defa ac-kapa yaptik) olmak üzere deneme sürüsü yaptik ve bisey cikmadi. Insallah böylece bu mevzu kapanir :fiuw

TanerHoca
25-04-2011, 07:48
gözün aydın.umarım anlık bir sıkıntıdır ve senin de belirttiğin gibi burada kapanır :iyi

bu arada dün ilk mesajında değişiklik yapmışsın ama ortada bir şey görünmüyor. ???

TanerHoca
25-04-2011, 07:54
gümüş ok başlığında burada 2. el galaxieler ile ilgili link verdiğini belirtmişsin ama bulamadım.
jaguar jantı linki var burada gördüğüm kadarıyla.

Hasan_33
25-04-2011, 10:48
gözün aydın.umarım anlık bir sıkıntıdır ve senin de belirttiğin gibi burada kapanır :iyi

bu arada dün ilk mesajında değişiklik yapmışsın ama ortada bir şey görünmüyor. ???

Sagolun hocam insallah bir anliktir. Mesaj degisikligi mevzusuda baslikta degisiklik yapmak icindi. ''sorun cözüldü galiba'' yazmak icin.

Hasan_33
25-04-2011, 10:49

sagolun Taner Hocam. sizden de bir cevap bekliyordum :) tam da 18likleri düsünürken böyle bir aksilik cikmasi talihsizlik oldu. 18lik icinde bir sorum olacak; ben 18lik jant takmaya yasal olarak izinlimiyim, 1,6 hdi olarak Peugeot ve Tüv tarafindan müsaide ediliyor mu acaba? servise soracaktim ama belki bir fikriniz var diye lafi gecmisken sormak istedim

Bu asagidaki ilan nasil? 2.el 4 jantla birlikte lastikler ayrica ilave +1 jant+lastik yaninda. Hemde lastik hava sensörü de yanindaymis. Ben bu jantlarin orjinal fiyatini bulamadim, galaxi 18'' ronal falan olarak aradim ama bulamadim sifirini :bilmem

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120714307073&ssPageName=ADME:B:WNARL:DE:1123#ht_4815wt_1138

Bu mesajdan bahsetmistim. Link yukarida hemen

Esat
25-04-2011, 10:55
Hocam ben mi yanlış bliyorum öyleyse düzeltin almanyada en büyük çapta jant ve lastik kullanılmıyormu genelde gelen almancıalrda gördügümüz jant lastikler başımızı döndürür bu kışta ben almanyadaydım genelde kış lstigi takıldıgı için hep çelik bile olmayan jantları lastiklerle gördüm ama jantları olan arabalarında çogu 18 19 du nasıl olurda tüv bunlara müdahale etmez orda kurallar çok katı gerçekten

Hasan_33
25-04-2011, 11:19
Hocam ben mi yanlış bliyorum öyleyse düzeltin almanyada en büyük çapta jant ve lastik kullanılmıyormu genelde gelen almancıalrda gördügümüz jant lastikler başımızı döndürür bu kışta ben almanyadaydım genelde kış lstigi takıldıgı için hep çelik bile olmayan jantları lastiklerle gördüm ama jantları olan arabalarında çogu 18 19 du nasıl olurda tüv bunlara müdahale etmez orda kurallar çok katı gerçekten

Almanya'da en büyük ölcüler kullanilmiyor mu derken, fabrika cikisimi demek istediniz anlamadim? Aslinda burda bir cok üst sinif aracda orjinal cikisli normal demir jant görmüslügüm var. Bu bir zevk ve ilgi meselesi kurallar cok kati olmasina ragmen her yerde oldugu gibi burda da kurallari gözardi edenler var tabi ki. Burda yazlik-kislik kullananlar, yaz lastiklerini Alüminyum jantta, kis lastiklerini ise demir jantta hatta kapak bile yok simsiyah olarak kullaniyorlar :) Ben ise 4 mevsim kullaniyorum ama cok km yaptigim icin artik avantajli degil, ayrica yazlik almam gerekiyor artik ve bunu da galaxilerde istiyorum :f1

Esat
25-04-2011, 11:26
Fabrika çıkışıda olsa sonradan takılmada olsa sonuçta bizim araçlarımızda 16 inç ti şimdi 18 inç orda da audilerde seatlarda pejolarda bayagı büyük jantlar gördüm kış olmasına ragmen sonuçta arabayı araba yapan jantıdır (yasinime göre jant+ yaydır :yahoo)

Yasin CCK
25-04-2011, 22:31
Fabrika çıkışıda olsa sonradan takılmada olsa sonuçta bizim araçlarımızda 16 inç ti şimdi 18 inç orda da audilerde seatlarda pejolarda bayagı büyük jantlar gördüm kış olmasına ragmen sonuçta arabayı araba yapan jantıdır (yasinime göre jant+ yaydır :yahoo)

Şöyle küçük bir düzeltme yapayım Esatcım ;

Arabayı gösteren janttır, jantı gösteren yaydır ;)

Hasan_33
02-05-2011, 22:40
DPF zaten genellikle gizli temizlik yapıyor. Temizlik yaptığını farkettiren ipuçları; motor rölantideyken devir ve yakıt tüketiminin yükselmesi (1000d/d, 1.0 l/h) (motor yeterince sıcak olsa bile), Sürüş esnasında normalden yüksek tüketim değerleri ve hareket halindeyken gaz kesince anlık tüketim değerinin sıfıra düşmemesi gibi. Ayrıca egzozdan çıkan duman ve kötü koku olması.

arkadaslar bu yaziyi bir yerde rastgele gördüm. partikül filtresi kendi kendini temizlerken farkedilen seyler;
-sürüs esnasinda normalden (bende 100km/2lt daha fazlaydi) yüksek tüketim degerleri
- hareket halindeyken gaz kesince anlik tüketim degerinin sifira düsmemesi ( bende 100km/1,5-2lt gösteriyordu)

bunu ortalama 3 ay aralikla 3 defa kadar gördüm ve bilgisayar yada elektronik hata olarak düsünmüsdüm, demek ki degilmis :anlamadim2 sizlerde böyle birsey görüp-duydunuz mu?

TanerHoca
03-05-2011, 07:49
DPF zaten genellikle gizli temizlik yapıyor. Temizlik yaptığını farkettiren ipuçları; motor rölantideyken devir ve yakıt tüketiminin yükselmesi (1000d/d, 1.0 l/h) (motor yeterince sıcak olsa bile), Sürüş esnasında normalden yüksek tüketim değerleri ve hareket halindeyken gaz kesince anlık tüketim değerinin sıfıra düşmemesi gibi. Ayrıca egzozdan çıkan duman ve kötü koku olması.

arkadaslar bu yaziyi bir yerde rastgele gördüm. partikül filtresi kendi kendini temizlerken farkedilen seyler;
-sürüs esnasinda normalden (bende 100km/2lt daha fazlaydi) yüksek tüketim degerleri
- hareket halindeyken gaz kesince anlik tüketim degerinin sifira düsmemesi ( bende 100km/1,5-2lt gösteriyordu)

bunu ortalama 3 ay aralikla 3 defa kadar gördüm ve bilgisayar yada elektronik hata olarak düsünmüsdüm, demek ki degilmis :anlamadim2 sizlerde böyle birsey görüp-duydunuz mu?

bu konuyla ilgili berkerin forumda bir yazısı vardı.

Hasan_33
16-05-2011, 17:00
Bugun aracimi servise biraktim, C bakimi (60.000) icin. Aksama alacaktim ama aradilar, cok yogun oldugunu yarina yetistirebileceklerini söylediler, ise gitmem gerektigini söyleyince kullanmam icin baska araba vermeyi teklif ettiler.
Neyse yukaridaki, arasira fazla yakit olayi bahsedildigi gibi partikelfiltre temizligi icinmis.
Jant uyum icin verdigim ölculeri inceleyip bildireceklerini söylediler.
yapilacaklar;
- yag degisimi (kendim aldim castrol edge 5w-40) 38€ internetten.
- yag,hava,polen,mazot filtrelerinin degisimi
- fren hidroligi degisimi ( her 2 yilda bir)
- normal kontroller
- tüv muayenesi (129€)
fiyat bilmiyoruz ne cikacak :bilmem
Arka silecegi ve cam suyunu kendim halletttim gitmeden önce, gecen sefer camsuyu(antifrizli) icin 3,5 € yazmislar, bir daha düsmem ;)
Zannetmiyorum ama fren balata-disk degisimi isterlerse yaptirmayacagim, yakinda türkiyeye gelince düsünüyorum.

Esat
16-05-2011, 17:09
Burda sanaiide hallederler 3 te 1 fiyatına :)

TanerHoca
16-05-2011, 18:33
istanbula gelirsen mutlaka haberimiz olsun ;)

Hasan_33
16-05-2011, 19:14
Burda sanaiide hallederler 3 te 1 fiyatına :)

Ahhh Esat malesef öyle bir sansimiz yok :(( normal tamirhaneler de en fazla %20 düsük fiyatli oluyor, onun icinde yetkili servisi tercih ediyorum. en azindan servisde her sey daha profesyonelce, yapilan isin sorumlulugu aliniyor ve böyle gecikme olunca kullanman icin arac veriyorlar ;) 2011 model 308 aktive 120vti :))))))))) 407 den sonra cok farkli bir surus zevki verdi, cok atak ve diri. ama 407nin o alistigim rahat-saran oturus pozisyonunu bulamadim! Attan inip ceylana binmek gibi oldu tabiri caizse :)

Hasan_33
16-05-2011, 19:20
istanbula gelirsen mutlaka haberimiz olsun ;)

hocam insallah istanbuldan gececegim ve büyük ihtimalde kuzenimde bir gece kalacagim ama durumlar nasil olur bilemiyorum, gece-gündüz hangi saatte gelecegimi bilemiyorum. Kismet olursa insallah görüsüruz, mesajla iletisim bilgilerinizi verirseniz daha iyi olur

TanerHoca
16-05-2011, 21:21
bu arada bakımı neden türkiyeye gelmeye yakın yaptırmadın.zaten 6000 km varmış daha.
yoksa önceki bakımdan sonra bir yılını mı doldurdu araç ???

Hasan_33
17-05-2011, 00:32
bu arada bakımı neden türkiyeye gelmeye yakın yaptırmadın.zaten 6000 km varmış daha.
yoksa önceki bakımdan sonra bir yılını mı doldurdu araç ???

Bakim 2 yil ya da 20 bin dolunca olmasi lazimdi, gecen sene subatta yapilmisdi.
ama 1.si ben temmuz ayinda izne gelmek istedigim icin son zamana is birakmak istemedim, malum bu randevuyu bile 3 hafta önce ancak alabildim.
2.si arabadaki tekleme olayi kafami bulandirdi, bakim zamani gelmis demekki :) hem önemli bi ariza falan varsa, cözümü uzun sürerde temmuza sarkmasin diye düsündüm.
normalde Tüv'de bakimda haziranda olmasi yeterliydi ama erkenden kafami rahatlatmak istedim :uyku

Hasan_33
17-05-2011, 18:29
Evet arkadaslar bugün aracimi servisden geri aldim. Hem kafam hem cebim rahatladi :) Sagolsunlar kaliteyi hissettirmisler :fiuw . c-bakim servisi bana ariza olmaksizin 370 euroya maal oldu, arti 130 euro muayene ucreti = 500,85 € evet o 85 centide verdim :) En cok sevindigim sey herhangi bi ariza cikmamis olmasi, önceki tekleme olaylarini anlatmisdim, bisey bulmamislar yani.
Bu arada itirazim üzerine 3 euroluk indirim aldim :gul2, ben araci teslim ettigim gün cam suyunu tamamen doldurmusdum, faturada bir baktim ki camsuyu da eklenmis, dün ben doldurmusdum deyince biraz yüz kizarikligi ile faturayi tekrar düzenlediler. aliskanlik galiba direk yaziyorlar faturaya ;)
Ve benim motor koruma plastigi darbe nedeniyle catlamis ama degismesi gerekmiyormus. Belki Türkiye de celik koruma taktiririm. yetkiliye bahsettim celik korumayi, hic duymadigini söyledi, ama varsa ve servis takiyorsa taktir dedi.
Takdir ettigim sey ise ; ben 2 ay once, ön sileceklerde sadece lastiklerini cikarip yenisini takmisdim, sol alt köse tarafda 5-6 cmlik bir bölüm lastik iyi takamadigim icin(siki yada gevsek), cok az kusurlu siliyordu. raporda sileceklerin düzeltigini okuyunca sordum, orada ne tamiri oldu diye , usta aciklayinca hatirladim. Bu kadar itina gösterilmesine sasirdim acikcasi. Ayri ücret yok tabiki. Gerci daha ne alsinlar ki :)

simdi gelelim tek tek yapilanlara ve ücretlerine;

**genel kontroller ve yag degisimi ----------99 € ( yagi kendim almisdim, castrol edge 5w 40 [36 €])
* yag filitresi ------------------------------17€

* hava filitresi -----------------------------24€ + iscilik 10€
* yakit filitresi----------------------------- 60€ + iscilik 50€
* fren hidroligi-degisimi ( 2 yilda 1)---------- 18 + iscilik 50 €
*polenfilitresi------------------------------ 35 + iscilik 10€ vergileri (%19) dahil hesapladim düz hesap

Iscilik ücretleri cok fazla, parca fiyatlarida piyasaya göre pahali. henüz parca kodlarini internete verip arastirmadim, yapacagim. gelecek servis 30 bin veya 2 yil sonrasi. gelecek bakim kücük olacak, ama bir dahaki büyük bakimi disarda yaptiracagim, simdilik böyle düsünüyorum :)

Beni en cok sevindiren arizali bir parca bulunmamis olmasi :yahoo

Hasan_33
17-05-2011, 18:35
Taner hocam, jant bilgilerini vermisdim bir kagitla servise, uygunluk acisindan. Süpheyle yaklastilar bir kagit yazdirmislar numaralarla dolu ama pek anlamadim. O arada baska bir usta dedi bu orginal peugeot janti degil ford galaksinin jantiymis :anlamadim2 Kagidi yazdiran sahsi goremedim erken gitmis, bilgi veren yetkilide pek bilgi sahibi degildi, ama en önemli olan dedi; her jantin bilirkisi (gutachten) raporu( liste halinde hangi arac modellerine uyumlu olduguna dair) olmasi lazim, yoksa tüvde sorun cikar, en iyi ihtimalle jant uysa bile, raporu yoksa Tüv yeni rapor hazirlarmis 100 euroya. sonuc su en iyisi internetten degil, bir satis magazasindan almak garantili bir sekilde almak, pek anlayamadim ben bu isi :anlamadim2

http://www.reifen.com/de/RimAL/Detail/Peugeot/407/Peugeot-407-1-6D-Break-407-6-80kw-189-189kmh-1560ccm/32420/Rial-Oslo-7-X-16/15038260?Page=1&DiameterFilter=0&RimALManufacturerFilter=

bu yukaridaki pek uyumlu teknik olarak, nasil sizce? ama ben almisken 18'' istiyorum :(orada gutachten raporu dedigim seyide gorebilirsiniz (''gutachten anzeigen'' yazan kisim, fiyatin altinda)

asagidan da uyumlu olanlarin listesi var, bunlar lastiklerle beraber, jant seciminden sonra lastik secimi geliyor,tabiki sadece jantta alinabilir.

http://www.reifen.com/de/CompleteWheelAL/ListRimsAL/CarSummer/Peugeot/407/Peugeot-407-1-6D-Break-407-6-80kw-189-189kmh-1560ccm/32420

TanerHoca
17-05-2011, 19:11
hayırlı olsun.bir bakıma arabayı yenilemişsin. ;)

gelecek servis 30 bin veya 2 yil sonrasi.
öncelikle bir sorum var.bakımla ilgili ayrıntılı masajından anladığım kadarıyla 1.6 hdi motorun avrupada bakım periyodu 2 yıl veya 30.000 km doğru mu?

gelelim jant meselesine galaxie 407 coupede kullanılan orjinal peugeot jantıdır.
ben 1 tam yıldır sorunsuz olarak kullanmaktayım.sana tavsiyem başka hiçbir janta bakma.
eğer 18 lik jant alacaksan direk galaxie al ve tak.avrupadaki forumlarda da 407 lerine
galaxie jant takanları gördüm.

TanerHoca
17-05-2011, 19:17
galaxieler SW kasaya o kadar yakışıyor ki inanamazsın!
sw araç bir anda SUV oluveriyor galaxielerle. ;)

Hasan_33
17-05-2011, 20:08
hayırlı olsun.bir bakıma arabayı yenilemişsin. ;)

gelecek servis 30 bin veya 2 yil sonrasi.
öncelikle bir sorum var.bakımla ilgili ayrıntılı masajından anladığım kadarıyla 1.6 hdi motorun avrupada bakım periyodu 2 yıl veya 30.000 km doğru mu?

gelelim jant meselesine galaxie 407 coupede kullanılan orjinal peugeot jantıdır.
ben 1 tam yıldır sorunsuz olarak kullanmaktayım.sana tavsiyem başka hiçbir janta bakma.
eğer 18 lik jant alacaksan direk galaxie al ve tak.avrupadaki forumlarda da 407 lerine
galaxie jant takanları gördüm.

gecen sene 2010 subatta 36.000 de girdim servise ve 2 yil veya 56.00 de verdiler bir sonraki servis randevusunu. simdi ise 2 sene veya 53.000 + 30.00 = 83.000 de verdiler. bilemiyorum ?

asagidaki linkde liste var; burda normal ve farkli(besondere) kullanim özelligine gore ayri bir takvim var.

http://www.peugeot.de/service/werkstattleistungen/wartung/wartungsumfang/

TanerHoca
17-05-2011, 20:10
almancam sıfır iki tane hdi var. :anlamadim2

biri normal bakımda 30000km diğeri 20000km diyor.
orasını anladımda
1.6 HDi Motor bei allen Fahrzeugen außer
Sonstige Fahrzeuge, sonstige Motoren darunter Expert 1.6 HDi bunları anlamadım.

Hasan_33
17-05-2011, 20:11

ahh hocam su isden iyi anlayan bir yerden yada kisiden en kisa sürede danismanlik almam gerekiyor, burada dil sorunu cekiyorum, kolay olmuyor. Araci almaya yalniz gittim, bizim hanim olsaydi daha iyi bilgi alabilirdim. Ama anladigim kadari ile o sirada orda olan kisinin de pek bilgisi yoktu.

TanerHoca
17-05-2011, 20:14
ahh hocam su isden iyi anlayan bir yerden yada kisiden en kisa sürede danismanlik almam gerekiyor, burada dil sorunu cekiyorum, kolay olmuyor. Araci almaya yalniz gittim, bizim hanim olsaydi daha iyi bilgi alabilirdim. Ama anladigim kadari ile o sirada orda olan kisinin de pek bilgisi yoktu.

tam olarak doğru anlamışsın ;) :iyi

merak etme sorun sadece dil sorunu değil.orası burası fark etmiyor.adamlar işi bilmiyor.
biz türkiyede anlaşamıyoruz da sen orada anlaşamamışsın çok mu.

Hasan_33
17-05-2011, 20:19
almancam sıfır iki tane hdi var. :anlamadim2

biri normal bakımda 30000km diğeri 20000km diyor.
orasını anladımda
1.6 HDi Motor bei allen Fahrzeugen außer
Sonstige Fahrzeuge, sonstige Motoren darunter Expert 1.6 HDi bunları anlamadım.

sol tarafdaki; motor türü 1,6 yada 2.2 falan. En asagida 1,6 hdi gecen yerde; diger araclar ve Expert 1,6 hdi modeli icin, onun yukarisindaki 1,6 hdi yazan yerdede expert modeli haric 1,6 hdi modeller icin. anlatabildim mi bilemiyorum. ''außer'' anlami ''disinda'' yani Ekpert haric demek istiyor

TanerHoca
17-05-2011, 20:23

işte ispatı.bundan sonra sana uyku haram :keyifli
http://img163.imageshack.us/img163/706/plaquew.jpg

Hasan_33
17-05-2011, 20:32
hocam teessüf ediyorum :) yapilir mi simdi bu bana. Hayir simdi siyah renk almadigima pisman edeceksiniz nerdeyse :)
Gercekden cok güzel duruyor.

yukaridaki servis takvimini anlatabildim mi acaba? bizim grup = 1.6 HDi Motor bei allen Fahrzeugen außer Expert.
2.0 l Benzinmotor bei allen Fahrzeugen

demek istiyor ki; Expert 1,6 hdi normal 1,6 hdi'lerden ayri muamele goruyor :)

TanerHoca
17-05-2011, 20:38
hocam teessüf ediyorum :) yapilir mi simdi bu bana. Hayir simdi siyah renk almadigima pisman edeceksiniz nerdeyse :)

sen siyahtan bahsediyorsun.bu fotoğrafı ilk gördüğümde ben sw almadığım için pişman olacaktım az kalsın :D

...
yukaridaki servis takvimini anlatabildim mi acaba? bizim grup = 1.6 HDi Motor bei allen Fahrzeugen außer Expert.

burada 15.000 km veya bir yıl da o yüzden dikkatimi çekti.ancak türkiye şartlarında kullanılan araçlar
normal şartlar dışı statüsünde.

TanerHoca
17-05-2011, 20:39
bu arada konuya senle benden başka takılan yok.keşke bu galaxieli siyah 407 yi görmeyerek nasıl bir güzelliliği kaçırdıklarını bir bilseler şu 308 ciler. :nargile

γuяdaeя
17-05-2011, 21:29
sen siyahtan bahsediyorsun.bu fotoğrafı ilk gördüğümde ben sw almadığım için pişman olacaktım az kalsın :D

Boşver pişman olma.. Zaten yengeyi ikna etmen zor olurdu :D

Hasan_33
17-05-2011, 21:42

...

burada 15.000 km veya bir yıl da o yüzden dikkatimi çekti.ancak türkiye şartlarında kullanılan araçlar
normal şartlar dışı statüsünde.

Normal disi kullanim su sekilde tanimlanmis hocam, ceviriler becerebildigim kadar :)

http://www.peugeot.de/service/werkstattleistungen/wartung/zusatzarbeiten/harte_bedingungen/

-yogun dur-kalkli trafikde
-sehir ici( taksi-ambulans seklinde)
- devamli kisa mesafe kullaniminda( soguk motor)
-1.6 hdi de aylik 4000 km ve üstü kullanimda
-sicaklik degerleri genelde +30° üstü ülkelerde veya -15° alti ülkelerde
-havasi tozlu ülkeler
-yakiti peugeot tarafindan tavsiye edilmeyen ülkelerde

TanerHoca
17-05-2011, 21:48
tam burayı anlatıyor. :D

Esat
17-05-2011, 22:06
90 lı yılların sonuna dogru Divarese'den george hugg ayakabı aldım 1 sene sonra ayakkabıda sıkıntı oldu garantiden degiştirdiler bide kullanım talimatı na bak dediler baktım megersem yazılanlar
şaka degil
1. engebeli yolda yürümeyin
2. gün aşırı giyin
3. ıslak zeminde giymenin
4. kutusuna koyun v.s
buda ona benzemiş utanmasa arabaya binmeyin diccekler :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo

γuяdaeя
17-05-2011, 22:11
90 lı yılların sonuna dogru Divarese'den george hugg ayakabı aldım 1 sene sonra ayakkabıda sıkıntı oldu garantiden degiştirdiler bide kullanım talimatı na bak dediler baktım megersem yazılanlar
şaka degil
2. gün aşırı giyin
4. kutusuna koyun v.s
buda ona benzemiş utanmasa arabaya binmeyin diccekler :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo

En azından adamlar dürüst. Bazı firmalar kullanıcı hatası olmadığı halde bile değişime yaklaşmıyor. Örneğin Temel Kanca :cilgin

Ömer Gedik
18-05-2011, 07:38
Hocam Galaxie ler SW da bambaşka duruyor. Siyah ile de müthiş uyumlu olmuş.

Bakım prosedüründe Expert 1.6 HDI lar ayrı değerlendirilir. Ticari araç oldukları için bildiğim kadarıyla uzatılmış bakım aralıkları var. Ayrıca yüklü kullanıma göre bakım aralığı değişiyor.

TanerHoca
18-05-2011, 07:59
Hocam Galaxie ler SW da bambaşka duruyor. Siyah ile de müthiş uyumlu olmuş.
...

bakalım human33 elini çabuk tutarsa gri sw de nasıl durduğunu da göreceğiz inşallah.

Esat
18-05-2011, 09:49
şaka degil
2. gün aşırı giyin
4. kutusuna koyun v.s

En azından adamlar dürüst. Bazı firmalar kullanıcı hatası olmadığı halde bile değişime yaklaşmıyor. Örneğin Temel Kanca :cilgin

Abi o zaman ona verdigim parayla 2 yada 3 tane licancabur alırdın yani degiştirsinler bi zahmet temel tanca zaten divarese yi taklid ede ede geldi bu günlere

Hasan_33
20-05-2011, 18:47
arkadaslar herkese selamlar.
benim aracin bagajinda bu asagidaki parca eksikdi, araci satin aldigimda. simdi parcayi edinmek istiyorum ama adini bilmiyorum :) ebay da ya baska yerde arayacam ama nasil adlandirildigini bilmeyince mümkün olmuyor :-\
bilgisi olanlar yardimci olursa sevinirim

Evet arkadaslar aylar sonra internetten uygun fiyata kullanilmis olarak buldum ve aldim :yahoo Bugün elime gecti. Hemen hemen her hafta kontrol ediyordum ebay da ve baska sitelerde. Aylardir bulunamayn parca ayni hafta icinde 2 tane birden düstü internete biri 150€ digeri (benim aldigim) 100€ idi. Sifiri 320€ civariydi. Gercekden cok istiyordum, insallah darisi Galaxilere Taner hocam :D

aldigim;
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260772522246&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_2116wt_900

digeri;
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140548106014&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_2874wt_900

Ömer Gedik
20-05-2011, 21:23
Hayırlı olsun yeni bagaj örtüsü ;)

Hasan_33
29-06-2011, 17:44
Evet arkadaslar daha once bahsettigim titreme sorunu nedeniyle bugün araci yine servise biraktim. yedek araba olarakda dogal olarak, gecen ki benzinli 308 tecrübesinden sonra, disel bir arac istedim ama disel olmadigi icin 1,4 207 verdiler :)) az yakacagini düsündü galiba eleman ama ne fayda bu da 7,2 lt yakiyor :(

Neyse gelelim benim soruna, titreme sorunu daha da siklasti,(2-3 haftada bir oluyordu, simdi ise dün ve bugün) ve cok nadir isiklarda stop etmeye ve calistirmak icin 2-3 defa marsa basmama kadar vardi( sadece dün ve bugün). Gecen ay ki bakimda belirttim durumu ama ariza cikmadi bilgisayarda, simdi bulabilecekler mi bilmiyorum :(

Normal zamanda panik yapmam ama gelecek hafta türkiye ye uzun bir yolculuga cikacagim, bundan dolayi fena panikledim :korku

Hayirlisi bakalim :anlamadim2

Yasin CCK
30-07-2011, 11:44
Az önce Hasanı uğurladım :)

Mersin'de bulunduğu süre içinde 2 kez görüştük, ecnebilerin nedenini bile bulamadığı titreme sorununu uygun maliyetle hallettik ;) Az önce de hatıra fotoğrafı çekilip vedalaştık.

Birbirini tanımayan, farklı ülkelerde yaşayan aynı memleketli iki insanın arkadaşlığına vesile olan Forumpeugeot bir kez daha farkını ortaya koymuş oldu :havali

Ömer Gedik
31-07-2011, 20:24
Yasinim hatıra fotoğrafını upload etsenizde bir görsek...

Yasin CCK
01-08-2011, 08:24
Yasinim hatıra fotoğrafını upload etsenizde bir görsek...

İlk fırsatta ekleyeceğim :iyi

Hasan_33
05-08-2011, 01:31
Evet arkadaslar uzun bir yolculukdan sonra evimize geri döndük :yahoo

Bu izin sayesinde hem Yasin ile hem de Taner Hocamla tanisma firsati buldugum icin cok memnunum,
eger bir günüm daha olsa idi Istanbul daki diger arkadaslarlada tanisma imkani bulabilecektim ama kismet artik olmadi :uzgun bir daha ki sefere artik. Bu arada galiba benim arac 3 günlük Istanbul macerasinda simdiye kadar ki 3 yillik yipranmasini yasadi. 3-4 defa aracin altini, bir defa tamponu, sayisiz defa nerden ciktigi belli olmayan cukurlara düsmeler, mecburi agresif kullanim, Istanbuldaki arac sahibi arkadaslara Allah kolaylik versin!!! Benim icim cok acidi, ama Taner Hocam, ''artik ben alisdim umursamiyorum hic diyor'' . Galiba en iyisi bu.

Yasin'in de bahsettigi benim aracdaki mechul arizayi en sonunda bulduk.( Sigorta Kutusu :kafa). Yasin'in selami ile gittigim Mersin deki Meroto Peugeot Yetkili Servis müdürü Gökhan Bey inanilmaz ilgi-alaka göstererek uzun ugraslar sonucu Orhan Ustaya sorunu buldurup cözdürdü :alkis Onlara da buradan bir kez daha tesekkürü borc bilirim.

γuяdaeя
05-08-2011, 04:05
Hasan kardeşim evine sağ salim ulaşmana çok sevindim. Yıllar önce biz de az tepmedik o yolları :)

TanerHoca
05-08-2011, 07:21
hasan yolculuğunu sorunsuz tamamlamış olmana çok sevindim :iyi
kendine iyi bak :iyi

Ömer Gedik
05-08-2011, 08:31
Hasan eve sorunsuz ulaşmana sevindim.

Aslında vakit daha uygun olsa idi bende Seninle tanışmak istiyordum.

Hasan_33
06-08-2011, 01:15
sagolun arkadaslar.
Insallah bir daha ki sefere diyelim ömer! bende cok isterdim.

Yasin CCK
06-08-2011, 08:33
Selam Hasan, eve sıkıntısız bir şekilde ulaşmana sevindim, umarım sorun tekrarlamamıştır, çözümde bir nebze katkımız olduysa ne mutlu...

Bu arada az önce abinle karşılaştık selamlaştık :) Almanyaya da selamlar ;)

Hasan_33
06-08-2011, 09:35
sagolasin yasinim
yok artik hicbir sorun kalmadi cok sükür, cözümde cok büyük katkin oldu tesekkürler bir daha :)
sende abime cok selam söyle, artik benden sik görüsürsünüz ;)

TanerHoca
09-08-2011, 16:32
yahu hasan arkadaşlar ortalama tüketim değerlerini paylaşınca sen geldin aklıma. :havali2
şu tam yüklü sw araçla memlekete gel-git yaptığın binlerce km nin ortalama tüketim
değerini bizden esirgeme ne olur. :havali

Hasan_33
10-08-2011, 20:02
esirgemem hocam olur mu :)

TAM yüklü,
ben-hanim-cocuk = 4 kisi dersek ;)
klima hic kapanmadi,(9500km boyunca)( hatta yollarda ve mersinde yol kenarinda marketlerden alisveris yaparken,araba yikatirken, lastik havalarini kontrol ederken, patlamis lastigi degistirirken, gümrükde 2,5 saat beklerken :) arabayi hic stop etmedim, klima calissin diye.
düz yol, ortalama 130 km ile (-+ 20 kmh) gittik-geldik.
gidis-dönüs 9500 km. ekranda 6,4 gösteriyordu, (+- 0,1 sapma oluyor)

Gidis = oldenburg - mersin`e 3900 km icin 6,2 idi
mersinde 1500 km yaptik, orda ortalamam(sadece mersindeki km de) 7,5-8,0 idi. Toplamda 6,7ye yükselmisdi, neden bilmiyorum ama mersinde bos arabayla tek basima dolastigimda bile burdakinden cok fazla tüketim vardi, kalkislarda 18-20yi burda hic görmüyordum (basinc-oksijen faktörü olabilir mi bilmiyorum ?)

Dönüs = mersin'de 6,2 den 6,7ye cikan ortalama(5500km), eve vardigimizda(9500km) 6,4 gösteriyordu.

TanerHoca
11-08-2011, 00:42
ellerine sağlık. :iyi
neredeyse bir bakım aralığı yol yapmışsın :havali2

Ömer Gedik
11-08-2011, 22:31
9400 km :superman Çok ciddi bir yol Cesaret etmek bile zor. Bence tüketim bahsettiğin detaylarla çok ideal olmuş.

İlkay
12-08-2011, 07:55
Geçmiş olsun. 9400 km kat edip evinize sağ salim ulaşmışsınız.

Hasan_33
12-08-2011, 08:02
9500 km yol ve gidis-dönüs farkli rotalarla bilmedigin 8 ülkeden geciyorsun :) göze almak mesele degil mi ?

ama biliyor musun türkiye de trafikde ugradigim acemi söför tacizlerini anlatamam, plaka yabanci olunca sebebi nedir bilinmez, sizin o trafikde acemi oldugunuzu düsünürler ve selektör yakmalar, kornaya basmalar, yaninizdan gecerken sizin orda böyle mi kullaniyorlar demeler( ki saga sinyal verip durmam neticesindeki 22 yaslarinda ki yeni yetme bayan bir sürücü :)
kaldiki ben zaten türkiyeden yeni geldim ve bir zamanlar taksi söförlügü yapmisligim var, yani o trafige yabanci degilim. ama plaka farkli :)
en cok da bayan sürücüler taciz ediyordu, yeni moda bayan trafik magandalari galiba :) bir tanesini isiklarda yakalayip agzinin payini verdim ama hepsiylede ugrasilmaz ki !!!

bir daha ki tatili mi sahte türk plakasiyla yapma düsüncelerim mevcut :cilgin

sagolasin ilkay en cok da kazasiz-belasiz geri döndügüme seviniyorum

Abdullah
12-08-2011, 10:00
abi kazasız belasız gitmem çok güzel. Bayan tacizcilere gelince sadece sana değil abi trafikte kendilerini birşey zannedermiş gibi araba kullanmaları çıldırtıyor benide çıkacağım bir tanesinin arabasının üzerine akılları başlarına gelecek :D

Ömer Gedik
12-08-2011, 10:20
Trafikte bayan tacizci mi :) Ben hiç rastlamadım. İlginç geldi.

8 ülkeden geçmekte hakikaten ayrı bir derttir. Aslında geze geze gidilse keyifli olabilir.

Kasım sonu Aralık başında Bende Münihten çıkıp Sochaux'a gidip oradan da Nurburgring planım var. :) Ardından da Köln.

TanerHoca
12-08-2011, 10:55
hasan bu bayan sürücü tacizi yabancı plakadan değil de yasinin deyimi ile senin "şekerliğinden" olmasın sakın :gul9 :fiuw

Hasan_33
12-08-2011, 11:54
hayirdir ömer almanya ya mi geliyorsun? is mi eglence mi?

taner hocam adimi seker hasan'a cikaracaksiniz :)

Hasan_33
12-08-2011, 12:17
Ömer sanirim sen sochaux'a peugeot merkezine gideceksin?
Gelmisken Oldenburg'a da ugrasana misafirim olursun ;) böyle bir niyetin olursa özelden mesajlasiriz !

Ömer Gedik
15-08-2011, 23:38
Abicim otomobil üzerine keyifli bir gezi olacak inşallah :) Münihte BMW Welt e gideceğiz. Sochaux'ta Pöjo müzesi ve yapabilirsek fabrika gezisi yapacağız. Ardından nürburgring nordschleife 'a dönüp piste çıkacağız. Sonrasında ise Köln'e gidip bir şehir gezisi palnladık. Ardından ise Köln'den İstanbul uçağına bineceğiz.

Oldenburg nerede inan bilmiyorum yakın bölge ise muhakkak uğramak isterim. :)

Hasan_33
16-08-2011, 00:21
cok güzel bir gezi olacak gibi gözüküyor :iyi

oldenburg pek yakin düsmüyor ama uzakta sayilmaz köln'e 300km civari. demem sudur ki, belki bu taraflara yolun düserse diye, oldugum yeri bilmen acisindan. insallah bir gün yolun düser, memnun olurum.

γuяdaeя
16-08-2011, 00:33
9500 km yol ve gidis-dönüs farkli rotalarla bilmedigin 8 ülkeden geciyorsun :) göze almak mesele degil mi ?

ama biliyor musun türkiye de trafikde ugradigim acemi söför tacizlerini anlatamam, plaka yabanci olunca sebebi nedir bilinmez, sizin o trafikde acemi oldugunuzu düsünürler ve selektör yakmalar, kornaya basmalar, yaninizdan gecerken sizin orda böyle mi kullaniyorlar demeler( ki saga sinyal verip durmam neticesindeki 22 yaslarinda ki yeni yetme bayan bir sürücü :)
kaldiki ben zaten türkiyeden yeni geldim ve bir zamanlar taksi söförlügü yapmisligim var, yani o trafige yabanci degilim. ama plaka farkli :)
en cok da bayan sürücüler taciz ediyordu, yeni moda bayan trafik magandalari galiba :) bir tanesini isiklarda yakalayip agzinin payini verdim ama hepsiylede ugrasilmaz ki !!!

bir daha ki tatili mi sahte türk plakasiyla yapma düsüncelerim mevcut :cilgin

sagolasin ilkay en cok da kazasiz-belasiz geri döndügüme seviniyorum

Türkiye'deki sürücüler Almanya'da ehliyet sınavına girseler heralde %75'i çuvallar :)

Hasan_33
16-08-2011, 00:56
ben sana abartisiz %95 diyebilirim. Yazilisi ayri bir dert direksiyon sinavi ayri :kafa
yazilida 30 (yada 33 olabilir) soru,her soru 2,3,4 veya 5 puan degerinde, zorluk derecesine göre. 10 puan kacirdigin zaman kaliyorsun, yani 2 saglam yanlisda bitti-tekrar sinav!!!
direksiyon daha fena, inerken kapiyi yanlis elle acman sinavdan gecememe sebebi :cilgin

gerci sen bunlari biliyorsundur, burda yasamisdin bir süre bildigim kadariyla.

γuяdaeя
16-08-2011, 01:07
ben sana abartisiz %95 diyebilirim. Yazilisi ayri bir dert direksiyon sinavi ayri :kafa
yazilida 30 (yada 33 olabilir) soru,her soru 2,3,4 veya 5 puan degerinde, zorluk derecesine göre. 10 puan kacirdigin zaman kaliyorsun, yani 2 saglam yanlisda bitti-tekrar sinav!!!
direksiyon daha fena, inerken kapiyi yanlis elle acman sinavdan gecememe sebebi :cilgin

gerci sen bunlari biliyorsundur, burda yasamisdin bir süre bildigim kadariyla.

Biliyorum dostum bilmem mi.. Ben biraz daha iyimser söyledim sadece :)

Sene 2006 sanırım, Berlin'de gece eğlenceden otele dönüyorum. Yolda in cin top oynuyor. Taksici, koskoca yolda kendisine tahsis edilmiş şeritten çıkmadan aracını sürüyor, dahası bunu hafif virajlarda bile yapıyor. Sanki raylı sistemde gidiyoruz. Sanırım Almanya'da kural ihlalinin cezası epey acı verici olsa gerek :)

Hasan_33
16-08-2011, 01:31
cezalar yüksek o ayri konu ama mesele sadece cezadan dolayi degil, artik kurallara uyarak arac kullanmak bir aliskanlik oluyor, otomatikmen düzgün kullaniyorsunuz. ha yok mu kural ihlali yapan tabiki var ama böyle birseyi görme sansiniz cok düsük, o da sinyal vermeden serit degistirme seklinde olabilir :gul9 :gul6
zaten kurallara uymayan bir sürüs tarziniz var ise eninde sonunda ehliyetinizi kaybedersiniz.

Hasan_33
12-12-2011, 00:00
Benim aracin ic dikiz aynasi manuel, acaba diyorum asagidaki otomatik kararan dikiz aynasi ile degistirebilir miyim? uyum sorunu var midir? sökülüp-takilmasi nasildir? Elektrik baglantisi var midir? Ömer sen daha iyi bilirsin :aran

http://www.ebay.de/itm/380310032905?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649#ht_3150wt_1139

TanerHoca
12-12-2011, 00:03
böyle bir soruyu bir zamanlar ben de sormuştum.
cevap net değildi hatırladığım kadarıyla.

Ömer Gedik
12-12-2011, 00:35
Aracın bu ayna için soketi olup olmadığı önemli. Bunu kontrol etmelisin eğer var ise çalışır.

407 ler için bir problem oluşuyordu ama aklımda yok yarın sorup yazarım ;)

Hasan_33
07-01-2012, 13:18
Evet arkadaslar bir neye niyet neye kismet durumuyla karsi karsiya kaldik!!!!

Galaxieleri cok istememe ragmen, kismetmis deyip bunlari aldik. :dans5

Ama cok cok begendim de aldim, aklimda en ufak bir süphe yok!!! O kadar yani :keyifli

Sizlerde Nisan'a kadar bekleyeceksiniz artikim :D

Yazlik olarak taktigim da yorumlarinizi alirim :bomb :tesekkur

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/2012-01-06130949.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/2012-01-06131014.jpg

mygold
07-01-2012, 13:36
hasan kardeş etme eyleme nası duracaz nısana kadar :bilmem.
hayırlı olsun gule gule kullan :alkis :alkis..

eyup_31
07-01-2012, 13:36
hayırlı olsun bi görseydik iyi olurdu ya...

Esat
07-01-2012, 13:40
valla admine baski yapip uyeligini sildiririz abi bu bize yapilirmi ya :) ayiptir ya colde susuz kalana bi matara su gostermek gibi birsey bu :)allahtan yakinda degilsin su an taner abi yanindaydi :)

individual
07-01-2012, 13:47
eğer söylemezseniz arkadaşları alıp geliyorum

http://a1201.hizliresim.com/t/7/1mw66.jpg

Yasin CCK
07-01-2012, 13:49
Hayırlı olsun hemşerim, merakla bekliyoruz :)

Ahmet Ç.
07-01-2012, 14:22
yaaa hasan senin yaptığını çorumlu yapmaz :bam3

bakkk memlekete dönerken yolunu değiştirir yada yolun düşer canakkaleden geceyim dersin valla boğazı kapatır geiçrtmem.
sonra harbiden "canakkale gecilmez" miş dersin benden sana tavsiye.
bi şekilde boğazlarımızın birinden gecmek zorundasın %50 sansım var hataırlatayım kardesim :superman

Esat
07-01-2012, 14:27
tepkiler çıg gibi büyüyor hasan hocam haberin olsun :) :kizgin :kizgin

Ozan
07-01-2012, 14:50
Bu sarılı olanlar lastik arkadaşlar jantlarda nisanda demiş ya işte :)
Önce lastik sonra jant

Ömer Gedik
07-01-2012, 14:54
Bu sarılı olanlar lastik arkadaşlar jantlarda nisanda demiş ya işte :)
Önce lastik sonra jant

eminmisin :D

MaLi
07-01-2012, 16:54
bu olmadı şimdi yaaaa.

Hasan_33
07-01-2012, 16:57
Herkese tesekkür ediyorum, güle güle kullaniriz insallah.

Amma velakin! Baskilar, tehditler, demogojiler, oyunlar beni konusturamaz :D

Allah hepimize saglik versin, aracin üzerinde ben dahil hepimiz ayni anda görecegiz :durbunlu

Bayagi bir büyük gözüküyor degil mi arkadaslar :fiuw

Simdi ben kutlamaya gidiyorum :dans5 Aksama güzel yorumlarinizi ve tahminlerinizi görmeye hevesle geri gelecem :)

Güzel bir haftasonu gecirmeniz dilegiyle, saglicakla kalin arkadaslar :bye

İlkay
07-01-2012, 17:00
Hasan hocam hayırlı olsun. Sonunda kısmet deyip bir takım aldın, amma velakin bizi de merak içinde koyup, kutlamaya gidiyorsun. Acil görmemiz lağzım. Hayırlı olsun. Güle güle keyif ile kullan. Acaba poşetlerden ne çıkacak? :tehlikeli :cilgin :S

TanerHoca
07-01-2012, 17:23
hayırlı olsun hasan.yalnız sen bu jant-lastik takımının çamurluk boşluğuna sığacağına emin misin ???

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/2012-01-06130949.jpg

not:ben jantların ne olduğunu öğrendim. :keyifli

hem 407 moderatörü hem de süper moderatör olunca pek zor olmadı :cilgin

yalnız hasan umarım bizim galaxilere her baktığında "keşke" :kafa demezsin. :)

Esat
07-01-2012, 17:30
ben hayirli olsun demedim ki :cilgin
Gorunce soylicem:)

mahmut
07-01-2012, 19:06
hayılı ugurlu olsun gule gule kullan,en kısa surede resımlerı beklıyoruz nısana kadar bekletme bızı bende tahmın edıyorum jatları formda resmı var soleıl modelı.tabı sadece tahmın

TanerHoca
07-01-2012, 20:49
hasan koli bantlarını jantların çubuklarına göre mi çektin yoksa :gul4

bu arada bombayı patlatıp kayboldun :bomb
nerelerdesin.yoksa montaj aşaması uzun mu sürdü. :D

Hasan_33
07-01-2012, 23:00
Arkadaslar montaj Nisan'da, en az sizin kadar bende sabirsizim :D

Hocam ben senin ismini, senin iyiligin icin vermemistim, baskilara maruz kalma diye ;)

Bakalim camurluklara sigacak mi? Aldigim yer sigacagini söyledi :cilgin

Ama sundan adim gibi eminim ki ; Galaxielere bakip keske demeyecegim :havali

Mahmut Abi soleil degil, yaklastin ama, ondan cok cok güzel.

Ozan
07-01-2012, 23:04
nineteen???

Esat
07-01-2012, 23:06
Taner abi bana soyledi O.Z JANTLAR....

Hasan_33
07-01-2012, 23:14
Ozan abi nineteen onun yaninda sönük kalir :)

Esat üzgünüm ama, Taner abin seni kafalamis :gul5

Ozan
07-01-2012, 23:15
bu ne be kardeşim o sönük bu sönük Lexani filanmı aldın :)

Esat
07-01-2012, 23:21
neyse ben karar degistirdim artik bisi demicem bu saaten sonra o siyah bantlarin alti beni pek ilgilendirmiyor hasan sana hayirli osun mutluluklar onlarla nasil olsa 2 gun sonra herkes unutur onlari :)

TanerHoca
07-01-2012, 23:24
Taner abi bana soyledi O.Z JANTLAR....

Esat üzgünüm ama, Taner abin seni kafalamis :gul5

ben masumum :melek

eyup_31
07-01-2012, 23:43
hasan koli bantlarını jantların çubuklarına göre mi çektin yoksa :gul4

bu arada bombayı patlatıp kayboldun :bomb
nerelerdesin.yoksa montaj aşaması uzun mu sürdü. :D

508 in 19luk jantları olabilir mi

Hasan_33
08-01-2012, 00:31
neyse ben karar degistirdim artik bisi demicem bu saaten sonra o siyah bantlarin alti beni pek ilgilendirmiyor hasan sana hayirli osun mutluluklar onlarla nasil olsa 2 gun sonra herkes unutur onlari :)

Ahhh Esatcim hemen alinma :arkadas biraz nese olsun diye takiliyoruz.

Hem 2 gün sonra herkesin unutmasi sorun degil Nisan da hatirlatacagim zaten :cilgin

Ozan abi, o Lexani-mexani hic sevmedim gitmez onlar benimkine.

Eyüp o da degil kardesim. Taner Hocamin gazlarina gelmeyin!

En iyisi bekleyelim arkadaslar. Sabirsizliktan catlayacagim :dans5 Nisan'a kadar bana yoldas olun :arkadas

mygold
08-01-2012, 00:32
hasan kardeş resmını nısana kadar goremeyeceksek barı model adını verde ne oldugunu bılelım degılmı ;)

Ahmet Ç.
08-01-2012, 00:56

:alkis2

Hasan_33
08-01-2012, 00:58
hasan kardeş resmını nısana kadar goremeyeceksek barı model adını verde ne oldugunu bılelım degılmı ;)

Hayir simdi sana ismini versek sipsak koyuverecen arabanin üzerine, isin esprisi kalmayacak :D

eyup_31
08-01-2012, 00:59
taner hocam ''hasan koli bantlarını jantların çubuklarına göre mi çektin yoksa'' deyince aklıma onlar geldi...

mygold
08-01-2012, 01:03

Hayir simdi sana ismini versek sipsak koyuverecen arabanin üzerine, isin esprisi kalmayacak :D

tühh olmadı kandıramadık gordunmu :D :D neyse zamana bırakalım bakalım . tekrar hayırlı olsun hasan kardeş...

Esat
08-01-2012, 01:24
yok hocam inan alinmadim biz sevinclerimize ve uzuntulerimize ortak olmak icin burdayiz merak etmek icin dursaydim arkasi yarin programlarini takip ederdim onlardan yeterince var sabah programlari sok sok sok acaba kim kiminle nerede diye sonucta jant senin lastik senin ister ac ister sakla yerinden cikartma bu satten sonrasi beni ilgilendirmiyor babinda soylemistim sen de kizdim zannetmissin:) sonucta benim senin lasitlerinden gizemli dusunecegim bissuru konum var hayrini gorursun insallah ne diyeyim :)

İlkay
15-01-2012, 14:51
hasan doğaana nisanı beklemeden 18"likleri takıp gezmen için kıyak yapıyor ama sen farkında değilsin. :cilgin :havali

Artık bu 17' veya 19' belki 20' Jantları görsek iyi olacak. Fazla bekletme artık hasan hocam.

Hasan_33
15-01-2012, 15:14
hasan doğaana nisanı beklemeden 18"likleri takıp gezmen için kıyak yapıyor ama sen farkında değilsin. :cilgin :havali

Artık bu 17' veya 19' belki 20' Jantları görsek iyi olacak. Fazla bekletme artık hasan hocam.

Ilkay elimden gelse simdi takacam ama, yasak kardesim, kisin kis lastigi mecburi :(

İlkay
15-01-2012, 15:24

Ilkay elimden gelse simdi takacam ama, yasak kardesim, kisin kis lastigi mecburi :(

O zaman bir poşetin kenarından görsekte, geri poşetleyip yaza kadar saklasan Hasan hocam :cilgin :dans5

Hasan_33
15-01-2012, 15:33
E simdi olur mu Ilkay! Janti jant yapan araba, arabayi araba yapan janttir. Belki sadece janti görürsen begenmezsin :)

Ahmet Ç.
15-01-2012, 15:34
E simdi olur mu Ilkay! Janti jant yapan araba, arabayi araba yapan janttir. Belki sadece janti görürsen begenmezsin :)

Hasan abi nasılda işi biliyon :) seni seni ...

İlkay
15-01-2012, 16:14

Bizim alınana saygımız vardır. Beğenmesek bile beğendik deriz. Kenardan, ucundan görsek yeterdi. :havali2

TanerHoca
15-01-2012, 21:01
hasan senin başlığa gözüm takıldı da:"Büyük Sürpriz" !!!
yoksa jantlar 19" mi :buldum

Hasan_33
15-01-2012, 21:22
Siz var ya siz...... ;)

Hasan_33
30-01-2012, 21:36
Bugün bir haftalik Tüv ugrasimdan sonra, yeni patileri 2 günlügüne taktirdim. Yarin-öbürgün tekrar kisliklari takmak zorundayim :( Tabiki bu arada foto cekmeyi ihmal etmedim :) Zamanim olursa bu aksam yükleyecegim. Hala merak eden! arkadaslarimin begenisine sunacagim. Hayal kirikligina ugrayanlar yorumlarini biraz yumusatarak yazarsa sevinirim ;)

TanerHoca
30-01-2012, 21:45
hadi bakalım milletin gözü bayram etsin :havali

mygold
30-01-2012, 21:47
hasan yolla fotoları sanal olmasın ama :D

mahmut
30-01-2012, 21:49
hasan bekletme bızı yukle resımlerı

Hasan_33
30-01-2012, 22:27
sicak sicak geliyorrrrr

Hasan_33
30-01-2012, 22:30
2. el aldigim icin önce jantlari Sonax+plus-extreme ile bir güzel yikadim parlattim.

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/2012-01-21155411.jpg

mahmut
30-01-2012, 22:35
baska resım yokmu

eyup_31
30-01-2012, 22:37
gerisi nerde...

Hasan_33
30-01-2012, 22:38
Ben ise gitmek zorunda oldugum icin, sabah esim servise(tüv'de orada oldu) götürdü.

Telefonda kisliklarin geri takildigini ama istegim üzerine foto cektigini söyledi.

Isyerine beni almaya geldiginde 100 metreden gördüm, jantlari üstünde biraktirmis, bana süpriz yapmis :yahoo

hemen orda telefonla cekilenler;

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/2012-01-30125303.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/2012-01-30125242.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/2012-01-30125225.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/2012-01-30125320.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/2012-01-30125336.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/2012-01-30125350.jpg

mahmut
30-01-2012, 22:42
olay budur tek kelımeyle harıka olmus masallah dıyorum gule gule kullan :alkis2 :alkis2 :alkis2 :alkis2

eyup_31
30-01-2012, 22:42
hayırlı olsun yakıyo ortalığı...

TanerHoca
30-01-2012, 22:44
:nazar maşallah :nazar
hasan fevkaladedin de fevkinde olmuş. :havali
tek eksik iyi çekilmiş fotoğraflar ;)

Hasan_33
30-01-2012, 22:44
Bunlarda evin önünde fotograf makinesi ile cekilenler;

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/SAM_0106.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/SAM_0107.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/SAM_0105.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/SAM_0108.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/SAM_0103.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/SAM_0104.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/SAM_0102.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/SAM_0096.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/SAM_0098.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/SAM_0097.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/SAM_0101.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/SAM_0100.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/SAM_0099.jpg

mahmut
30-01-2012, 22:46
hasan lastıkler 235-45-18 degılmı

mygold
30-01-2012, 22:47
hasan kardeş gule gule kullan cok yakışmış.. :alkis2 :alkis2

TanerHoca
30-01-2012, 22:48
son fotolarla tek eksk de tamamlanmış oldu. :)

süper, süper, süper :nazar
http://i1213.photobucket.com/albums/cc477/tkhoca/2012-01-30125225.jpg

mygold
30-01-2012, 22:56
407 sw olunca sankı yay varmış gıbı daha guzel durmuş jantlar. galaxiler tam 407 sw'lık miş.. :iyi :iyi
http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/2012-01-30125225.jpg

mahmut
30-01-2012, 23:00
bagajda sokulen lastıkler var onun agırlıgından arka basmıs , hasan bence lastıklerı cıkarma bagajdan :gul5

Hasan_33
30-01-2012, 23:07
Sagolun arkadaslar!

Evet Mahmut Abi 235 45 18.
Ben yazacaktim hemen farketmissin bagajdakileri :D dedim bakalim ilk kim diyecek ''yay takmis gibi duruyor'' diye. Ama ben bagaji hemen bosaltacagim, kesinlikle daha yüksek durmasini tercih ediyorum ;)

simdi ilk sürüs deneyimimi yazayim;

Direksiyona oturup 50 m. gitmeden eski kislikliklarimla arasindaki farklari hemen hissettim :S

Bilmiyorum belki havanin -2 olmasindan dolayi ama, hersey tamamen degisikti,

öncelikle lastik sesini farkettim, cok ugultulu idi.

ikincisi herkes icin ayni mi bilmiyorum( artik kullananlar yanitlasin), direksiyon cok tuhafti! Sanki gitmek istedigi yöne dönüyor. direksiyona iki elle yapisma ihtiyaci duydum.

Bu iki seyin sebebinin havanin asiri soguk olmasindan dolayi lastiklerinde asiri sertlesmesine bagliyorum :anlamadim2

Sonuc olarak sunu söyleyebilirim ki; kesinlikle ve kesinlikle pisman degilim!!! Aracimi ilk aldigim gün kadar mutluyum :)

Ahmet Ç.
30-01-2012, 23:19
Vaybeeeeeeeeeeeeeeeee!
On numara olmus Hasan kardesim,
nasılda 407 kendine gelmiş ohhhh cekmiş valla.
masallah diyorum baskada bişeye ihtiyacın yok,
allah güle güle kazasız,belasız kullanmak nasip etsin :nazar :nazar :nazar
artık taner abi bi güzellik yapıp galaxieli 407 ler albümünü bir ekleme ile bir daha yayınlar :havali

TanerHoca
30-01-2012, 23:27
...

ikincisi herkes icin ayni mi bilmiyorum( artik kullananlar yanitlasin), direksiyon cok tuhafti! Sanki gitmek istedigi yöne dönüyor. direksiyona iki elle yapisma ihtiyaci duydum.
...

hasan yoldaki izleri ve çizgileri takip etme eğilimi geniş tabanlı lastiklerin olağan tepkisidir.
şunu da unutma bu durumla türkiyede daha çok karşılaşacaksın.

ailen ve sevdiklerinle birlikte mutluluğun daim olsun güzel kardeşim benim :arkadas

Hasan_33
30-01-2012, 23:29
Vaybeeeeeeeeeeeeeeeee!
On numara olmus Hasan kardesim,
nasılda 407 kendine gelmiş ohhhh cekmiş valla.
masallah diyorum baskada bişeye ihtiyacın yok,
allah güle güle kazasız,belasız kullanmak nasip etsin :nazar :nazar :nazar
artık taner abi bi güzellik yapıp galaxieli 407 ler albümünü bir ekleme ile bir daha yayınlar :havali

Güzel sözlerin icin tesekkürler Ahmet Abi!!! Artikim Taner Hocama birkac zahmet verecez, 18" Jant Sevenler ve Kullananlar Cemiyeti icinde icazet almis olduk :D

Hasan_33
30-01-2012, 23:42
hasan yoldaki izleri ve çizgileri takip etme eğilimi geniş tabanlı lastiklerin olağan tepkisidir.
şunu da unutma bu durumla türkiyede daha çok karşılaşacaksın.

Kesinlikle alisabilinecek bir durum, hic sorun degil.

ailen ve sevdiklerinle birlikte mutluluğun daim olsun güzel kardeşim benim :arkadas

Ayni seyleri bütün herkes icin diliyorum. Allah nazar etmesin :nazar bugün cok mutluyum :D

Ömer Gedik
31-01-2012, 01:15
Abi hiç güzel olmamış, çok kötü olmuş, Ben hiç beğenmedim yani :nazar

235 45 18 taktığın için canı gönülden tebrik ediyorum. Buradaki abilerimiz bu ebattan korkuyorlar. :) Yalnız şimdi Almanya yakışıklı 407 Sw görsün. :kral İstanbul'dan geçersen muhakkak görüşelim. :)

TanerHocam açıklamış ama bende yazayım.

Geniş tabanlı lastikler yoldaki eğimleri takip ederek yönelir. Haliyle araç sürekli bir yere çekiyor hissi oluşturur.

Ayrıca yazlık lastikler bu havalarda sertleşir. Bu sebeplede ses vb durumlar için farklı tepkiler verebilir.

Hasan_33
31-01-2012, 01:56
Eyvallah Ömerim!

235 45 18 bu jant icin orjinal ölcü ki, aracin özel raporunda (1,6 hdi olmasina ragmen) üretici tarafindan uygun görülmüs. (Ayni jantin kislik lastikte, 225lik ölcü uygun görülmüs.)

isin icine girince bu almanlarin ne kadar kil olduklarini daha iyi anliyorsun. Adamlar bir janta uygunluk raporu verirken 90 türlü kriteri test ediyorlar. Misal, neymis motora göre cok büyük ebat olursa, arac daha cok yakit yakar, emisyonu artar, cevreye zarar verir, onun icin izin yok.

Yani öyle lastik sürtüyormu sürtmüyor mu ile olmuyor. Mesala ben bu janti-lastigi takacaksam bazi sartlara uymam lazim; fren sisteminde orjinal kalacam, yay takmamam lazim, azami 190i gecmeyecem, römork takamam vb. bir sürü ivir zivir.....

Bu yaz olmazda öbür seneye insallah olursa, Allah'in izniyle muhakkak ugrarim-görüsürüz tabiki.

Lastiklerin sertlesmesi kafama kesinlikle yatiyor. Elimle baktigimda resmen tas gibiydi, kisliklara baktim onlar cok daha yumusakti. Artik yaza dogru bir daha bakacaz.

Kaldi ki, leziz olan her yiyecegin kilo aldirmasi gibi, güzel olan her jantta komfordan caliyor :D

Yasin CCK
31-01-2012, 09:26
Hemşom hayırlı uğurlu olsun çok güzel olmuş :nazar
Aslanın heybetinden 19" gibi görünüyor :nargile

Kazasız, belasız, çiziksiz kullanman dileğiyle...

Hasan_33
31-01-2012, 09:55
sagolasin Yasinim :)

mygold
31-01-2012, 10:21
hasan kardeş lastikler hakkında bılgı verırmısın.

Abdullah
31-01-2012, 10:46
abi hayırlı uğurlu olsun Allah nazarlardan korusun

Hasan_33
31-01-2012, 18:05
abi hayırlı uğurlu olsun Allah nazarlardan korusun

Amin Abdullahim! Allah herkesinkini korusun.

Hasan_33
31-01-2012, 18:14
hasan kardeş lastikler hakkında bılgı verırmısın.

Abicim öncelikle iyi dileklerin icin tesekkürler.

Lastikler söyle;

2 adet Pirelli Pzero Nero 235 45 R18, Üretim 2010 agustos, Profil; 6,5 mm

2 adet Bridgestone Potenza 235 45 R18, Üretim 2005 eylül, Profil; 5 mm

yenileri öne taktim, eskileri arkaya. Galiba eskiler bayaga sertlesmis, arkadan ugultu yapiyor :)

Yasal sinir 1,5 mm. Ama en fazla 2 mm'ye düsünce yenilerim artik

İlkay
31-01-2012, 19:10
Hasan hocam hayırlı olsun. güle güle kullan. Sw'de galaxiler bir ayrı durmuş. Uğultu yapması geniş taban lastiklerde normal. Yaza 2 adet lastik alıcak gibi görünüyorsun. Bridgestone Potenzalar 7 yıl olmuş çok fazla sertleşmiştir. Kayma yapar. Direksiyonun çekecekmiş hissi normal taban geniş,birazda sertleşmiştir. Tekrardan hayırlı olsun. :nazar :nazar :nazar

Hasan_33
31-01-2012, 19:47
Sagolasin Ilkay :)

Bu yaz degilde gelecek yaza belki degistiririm.

Hava -7-8 civarinda dahi zorlamama ragmen daha hic kayma yapmadi. Ses olayindan dolayida degistirmeyi düsünmüyorum, o kadar rahatsiz etmiyor.

Hele bir yaz gelsin, agaclar tomurcaklansin, kuslar civildasin, cicekler acsin :) bakariz ;)

Hasan_33
03-02-2012, 22:34
Bugün kar yagdigi icin mecburen kisliklari geri takmak zorunda kaldim.

Ön sol tekeri sökünce oradaki bir kablonun koptugunu gördüm. 2 kablo yanyana ve balatalara dogru gidiyorlar. Biri kopmus, uyari falan yok. Ön sag da kablolar saglam.

Benim tahminim balatanin kalinligini beyne ileten sistemin kablosu. Cünkü biri dis, biri ic balataya baglaniyor.
Bilgisi olan var mi?

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/SAM_0181.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/SAM_0179.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/SAM_0180.jpg

Ömer Gedik
03-02-2012, 23:03
406 - 407 - 607 'de Fren Balatası bittiğinde sistem sürücüyü uyarır. Bu sistemde balata üzerine bağlı kablolalar araçtaki yuvalarına takılır.

Türkiyede bazı servisler bu kabloları koparır. Hatta araç üzerindeki kablo kısımları kopmuş çok araç gördüm maalesef.

Hasan abi Senin kablo hareketten ya da servis vasıtasıyla kopmuş Balata değiştiğinde yeni kabloları görürsün.

Hasan_33
03-02-2012, 23:09
Anlamadim Ömer servis niye koparsin ki?

Yeni kabloyu nasil gorecem? Balata degistigin de kabloda mi degisiyor ki?

Hasan_33
03-02-2012, 23:26
Evet Ömer baktim o kabloyla beraber takiliyor yeni balata. Ama anlamadigim bazi servisler niye kopartiyor?

Neticede önemli birsey degilmis, bende öyle düsünmüstüm. Tamirlik bir olayda degilmis :D

sagolasin

Ömer Gedik
03-02-2012, 23:44
Önemli bir konu değil servislerin yaptığına bende pek anlam veremiyorum. :)

γuяdaeя
08-02-2012, 19:42
isin icine girince bu almanlarin ne kadar kil olduklarini daha iyi anliyorsun. Adamlar bir janta uygunluk raporu verirken 90 türlü kriteri test ediyorlar. Misal, neymis motora göre cok büyük ebat olursa, arac daha cok yakit yakar, emisyonu artar, cevreye zarar verir, onun icin izin yok.

Hasan'ım senin konu gözümden kaçmış yeni gördüm valla. Öncelikle yeni jantların hayırlı uğurlu olsun. Çiziksiz kullanırsın inşaallah :)

Almanlara kıl demişsin, haklısın :D Ama adamlar bizim gibi her işi tevekküle bırakmıyorlar. Doğayı koruma gayretlerine ise sonuna kadar destek veriyorum ;)

ÇΔĞLΔΨΔ∏
08-02-2012, 19:59
Hasan hocam senin konu gözümden kaçmış yeni gördüm valla.

aynı şekilde bende yeni farkettim yeni jantların hayırlı uğurlu olsun :nazar güle güle kullan aslan çok fena olmuş yakıyor bu da aslana :nazar

Hasan_33
08-02-2012, 20:07
Sagolasin Yurdaer Abi :)

Vallahi onay verene kadar burnumdan getirdiler, gerci onay vermeselerdi de illegal takacaktim ya neyse
böylesi daha iyi oldu :oku :D Aldik elimize Unterlagen'imizi :nargile

Hasan_33
08-02-2012, 20:11
Hasan hocam senin konu gözümden kaçmış yeni gördüm valla.

aynı şekilde bende yeni farkettim yeni jantların hayırlı uğurlu olsun :nazar güle güle kullan aslan çok fena olmuş yakıyor bu da aslana :nazar

Eyvallah Caglayan hadi artik sira sende

ÇΔĞLΔΨΔ∏
08-02-2012, 20:15
aynen hocam bakalım galaxinin bir küçüğü 17 lik olanı da olabilir bakalım hayırlısı

γuяdaeя
08-02-2012, 20:17
Sagolasin Yurdaer Abi :)

Vallahi onay verene kadar burnumdan getirdiler, gerci onay vermeselerdi de illegal takacaktim ya neyse
böylesi daha iyi oldu :oku :D Aldik elimize Unterlagen'imizi :nargile

Zamanında az çekmedim o resmi evraklardan.. Ne zaman babama bi belge falan gelse elime tutuştururdu. Tabi bizim alamanca o zamanlar ilkokul düzeyinde. Ne anlarım resmi evraktan :D

Hasan_33
08-02-2012, 20:33
Vatandasiyla bu kadar mektuplasan bir devlet görmedim ben, Deutsche Post'u sadece devlet-vatandas yazismasi ayakta tutmaya yeter :) Ha diger yazisma(özel sektör icin de gecerli) ve telefonda sorun cözme gelenegini saymiyorum bile, cokta takdir ediyorum. Devlet olsun özel sirketler olsun vatandasi ayaklarina gelmek zorunda birakmiyor.

BARBAROS61
08-02-2012, 21:49
abi yaktın beni şimdi duydularımı depreştirdin.tü tü tü 41 kere maşallah diyelim nerden aldın nasıl aldın 17sini bizde al yahu :)

Hasan_33
08-02-2012, 22:04
abi yaktın beni şimdi duydularımı depreştirdin.tü tü tü 41 kere maşallah diyelim nerden aldın nasıl aldın 17sini bizde al yahu :)

Vallahi kardesim benim burdan cok zor ve zahmetli oldu. Önceki mesajlari okursan cok detayli yazdim. Ben Ebay'den kullanilmis aldim. Türkiye de cok daha ucuz ve takmasi kolay.
Bu Galaxie'lerin fahri distribütörü Taner Hocamdir :D Ömer de yardimci olabilir sana.

Ahmet Ç.
08-02-2012, 23:45
aynen hocam bakalım galaxinin bir küçüğü 17 lik olanı da olabilir bakalım hayırlısı

hayır caglayan lutfen ne işin olur 17" ile valla değiştirip masraf yapma ozaman.
ya galaxie ya hiç asla pişman olmayacaksın bak dost tavsiyesi

ÇΔĞLΔΨΔ∏
09-02-2012, 11:19
hayır caglayan lutfen ne işin olur 17" ile valla değiştirip masraf yapma ozaman.

almadan önce irtibata geçecem hocam sizlerle :D

BARBAROS61
09-02-2012, 12:57

almadan önce irtibata geçecem hocam sizlerle :D

çağlayan gel bizde 17 modası getirelim foruma :D

ÇΔĞLΔΨΔ∏
09-02-2012, 13:23
valla hocam sen 17 yi soktun aklıma ama daha zamanı var yaza doğru bakalım :D

BARBAROS61
09-02-2012, 13:27
valla hocam sen 17 yi soktun aklıma ama daha zamanı var yaza doğru bakalım :D

aynı bende şu kara kış geçsin diye bekliyom fotoşop kullanan birisi olsada şu 17 ve 18 galaxileri ı araba üzerinde ayrı ayrı bize gösterse iyi olurdu valla.

ÇΔĞLΔΨΔ∏
09-02-2012, 13:31
evet 17 likler nasıl durur bakmak lazım

Yasin CCK
09-02-2012, 13:34
aynı bende şu kara kış geçsin diye bekliyom fotoşop kullanan birisi olsada şu 17 ve 18 galaxileri ı araba üzerinde ayrı ayrı bize gösterse iyi olurdu valla.

evet 17 likler nasıl durur bakmak lazım

Fatoş tam olarak farkı göstermez, aracın üzerinde duruşu çok daha farklı olacaktır ama Mücahit hocam bir el atar rica ederseniz ;)

Ahmet Ç.
09-02-2012, 16:57
ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım pek beceremeyebilirim ama bi bakın :)

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/40717.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/Peugeot_407_17.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/galaxie%20jant/407.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/benim%20galaixeler/P1020180.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/benim%20galaixeler/P1020175.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/galaxie%20jant/g20.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/galaxie%20jant/g9.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/galaxie%20jant/g12.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/galaxie%20jant/g19.png

Hasan_33
09-02-2012, 17:48
Ahmet Hocam, Barbaros ile Caglayan 17lik derken Galaxie ile ayni model olan 17'' Etoile'den bahsediyorlardi galiba.

Bu arada tesekkürler :) bu fotolari ekleyerek benim aracimin sayfasini güzellestirdin :alkis2

Ahmet Ç.
09-02-2012, 18:05
doğru pardon :(
ama başta demiştim beceremeyebilirim diye ... :(

Ahmet Ç.
09-02-2012, 18:06
Ahmet Hocam, Barbaros ile Caglayan 17lik derken Galaxie ile ayni model olan 17'' Etoile'den bahsediyorlardi galiba.

Bu arada tesekkürler :) bu fotolari ekleyerek benim aracimin sayfasini güzellestirdin :alkis2

o senin güzelliğin benim kalbi temiz dostum ...

TanerHoca
09-02-2012, 18:10
bu foto beni 407 ye aşık etmişti :ask

Hasan_33
09-02-2012, 18:32

o senin güzelliğin benim kalbi temiz dostum ...

:arkadas

BARBAROS61
09-02-2012, 18:35
o resimin canlısını gördüm geçen aynı jant vardı üzerinde gerçekten hoş duruyor yay varmış hissi veriyor .dur bakalım fiyatı belli olsunda yapacaz bişeyler çağatayla :)

Hasan_33
09-02-2012, 18:39

Sizi çok iyi anliyorum. Benimki başta platonik bir aşk idi :ask ::)

ÇΔĞLΔΨΔ∏
09-02-2012, 19:00
Ahmet hocama ellerine sağlık diyorum :iyi

TanerHoca
09-02-2012, 19:24

estetik harikası olan bu aracı tipsiz 508 le kıyaslayanların yanaklarından öperim :-*

BARBAROS61
09-02-2012, 20:51

estetik harikası olan bu aracı tipsiz 508 le kıyaslayanların yanaklarından öperim :-*

+2012 :D

Hasan_33
18-02-2012, 00:52
Bugün bir arkadaşa hediyelik 407 anahtarlığı bakmak için servise gittim ve çok çok hoşuma giden bir şey buldum. Şimdiye kadar hiç rast gelmediğim tek kalmış bir Peugeot çakısı. Bu arada, 407 rakamlarından oluşan anahtarlık içinde 3 servis dolaştım ve bulduğum anda 2 adet aldım. Dediklerine göre artık üretilmiyor, yani siparişi yok, varsa ellerinde kalanlar varmış.

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/Anahtarlik/SAM_0230.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/Anahtarlik/SAM_0240.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/Anahtarlik/SAM_0241.jpg

http://i1186.photobucket.com/albums/z363/humangelir/Anahtarlik/SAM_0243.jpg