PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot'u neden seviyorsunuz?

kozanibo
30-03-2014, 02:22
Başınızdan geçen olaylar vb. Anlatımınız ile cevaplarinizi bekliyorum :thumbup:

mobil<10kbps

Alper134
30-03-2014, 10:09
diğer markalara göre daha uygun fiyata daha donanımlı,daha yeni ve dizel modellerinin alınabilmesi..

ayı_boğan
30-03-2014, 12:56
diğer markalara göre daha uygun fiyata daha donanımlı,daha yeni ve dizel modellerinin alınabilmesi..

diğer modellere uygunluğu bitti gibi :) ben aldığımda c-max'den, grand picosso'dan, opel zafira'dan pahalıya aldım.

neden Peugeot bilmiyorum en son Peugeot modeline bindiğim yıl 2001 :) nedensiz seviyorum biri bana neden Peugeot seviyorsun diye sorduğunda çünkü seviyorum derim. nedenlerle bişey sevilmez(Peugeot'dan sevgilim gibi bahsettim sevgim okadar büyük yani :) )

canmühür
30-03-2014, 12:59
Çünkü 407 modelini başka bir firma üretmedi :)

iPhone 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

Can ÖNEL
30-03-2014, 13:16
Vites geçiş devir aralıkları tam istediğim gibi. Yolda duruşu, parkta duruşu tam istediğim gibi. Ekonomik kullanınca ekonomik hız isteyince de olduğu/yettiği kadar hız. Bir de dış görünüşü çok farklıydı piyasaya göre. İlk aracımız 207 idi ve piyasadaki tüm araçları 3 kişi test ettik. Hiç birinden memnun kalmadık fiat punto çok sağırdı ve yolda durmuyordu. Ford fishion çok sesli ve rahatsızdı aynı motora sahiplerdi 207 ile. Corolla HB vardı o zaman amortisörleri çok iyyidi ama motor sağırdı. Sonra bir gün de peugeota gidelim dedim yeni 207 gelmiş (geleli 3 gün olmuştu) bindim ilk vites atıştan inene kadar harikaydı... Hepimizin içine sindi ve hemen aldık. Sonra başka araçlara bindim yine peugeot gözüme zevkime iyi geliyor. Kendim için de bir araç alırsam peugeot olacak 106 olur 207 olur ama peugeot olur.

SerhatRCZ
30-03-2014, 13:21
Peugeot'u seçmemizde(ailece birçok modeli kullandık) bir çok sebep olabilir. Ancak bir sebep var ki benim için herşeyin önünde.

Tabi ki TASARIM :ask :kalp

budsing
30-03-2014, 17:01
Bağımlılık yaptı Sanki Markanın Sahibi Benmişim gibi geliyor , o dereceki seviyorum Peugeot ' yuu :D I <3 PEUGEOT ! :D

jerpelea
30-03-2014, 18:29
Bundan 7-8 sene önce peugeot gördüğüm zaman hep imrenirdim. Yani diğer araçlar modifiye için tampon falan değiştirirdi fakat pejo hepsinden farklı doğuştan modifiyeli bir tasarıma sahipdi.

İlk defa geçen yaz ağustos ayında peugeot 308 aldık sıfır olarak. Daha öncesinde hiç peugeot araç kullanmamıştık. Gerçekten plazadan aracı çalıştırıp eve getirene kadar müthiş bir sürüş zevki yarattı. Diğer C sınıfı araçlara göre donanım/fiyat bakımından kat be kat öndeydi . Golf 7, Seat leon gibi araçlarda yolculuk etmiş biri olarak pejonun içi gerçekten çok ferah. Özellikle büyük ve uzun ön cam bu ferahlığı katlıyor. Bizim araç active model keşke sportium olsaydı cam tavan tadından yenmezdi ama bunada şükür.

Araca binen tüm önyargılı arkadaşlarım bindikten sonra araca hayran kalıyor. Aldığımız fiyat ve içerdiği donanımlardan bahsedince zaten şaşırıyordu herkes. Gerçi artık bu pek kalmadı yüksek donanımlı paketleri diğer muadilleriyle aynı seviyeye erişti. Lakin şuanda gerçekten çok çok memnunum aracımızdan. Bence 308 bu efsane kasayla anılacak ilerde :)

Bu yaz sonunda yay,jant,cam filmi, mercekli far,double din gibi iç dış modifiyelere başlayınca aracımıza olan sevdim 2ye katlanacak :)

bacadir68
30-03-2014, 19:14
Tasarım ;)

Mert Ali
31-03-2014, 01:39

oooo kimler burda :)

horus
31-03-2014, 05:29
ilk aracım 307 ile askerliği bile birlikte tamamladık, Malatya pötürgenini zor şartlarında beni hiç üzmedi. Hiç arızalanmadı, büyük masraf çıkarmadan yıllarca dostluğumuz sürdü yollarda. Burun kıvırarak binen tüm dostlarım memnun ayrıldı arabadan inerken. kısaca aslan candır :D

ANKA
31-03-2014, 08:04
Belki biraz protest bir duruştan olsa gerek sadece beğendiğim için gidip aldım. Herkes laf etti, söylendi "ben olsam golf alırdım, yok corolla olsa iyi olurdu..." vs dendi ama dizel otomatik olup sorunsuz olan, kronik sorunu olmayan tek markaydı. Diğer çift kavramalı şanzımanlar gibi 4-5bin tl masraf çıkarmıyordu. En kötü 1500-2000'e halloluyordu herşeyi. Sorunsuz, ekonomik, vahşi, performanslı bir araç olsun istemiştim hep 308 bunu fazlası ile karşıladı. Şimdi satma erefesindeyim gücüm yetse 508 alırım ama biraz pahalı geliyor onun için de amcaoğlu c5'e bakıyorum :) bu aralar.
Bence peugeot bir tutkudur, kolay kolay bırakılmaz. Son süreçte en sevdiğim özelliği frenleri, ben polo, focus, fabia, ceed, corsa, vectra kullandım ama en hisli fren kesinlikle 308'de. Hele de focusun frenleri kadar kötü bir sistem var mıdır bilmiyorum. Şu ayağımı frene dokundurduğum an aracın verdiği tepkiye bayılıyorum.
İç donanım sadece direksiyonu dışarıda bırakırsak mükemmel diyebilirim ki o direksiyonu da 200 TL'ye değiştirebiliyoruz artık. Yani içerde de sorun kalmadı. Bence 207,208, 308, 407, 508, 3008 ve 5008 sınıfında çok ayrı yerleri olan ve başka bir araç ile kıyaslanması zor araçlar.
Peugeot aşkı başkadır, yüreğe düştümü bir daha çıkarmak zor kara sevdaya dönüşüyor bir süre sonra :)

Taylan43
31-03-2014, 14:02
Şu anda kullandığım araç 508im, 8. peugeot'umdur. 106'dan 508'e çoğu Peugeot'u kullandım ve son aracım hariç hiç beni yarı yolda bırakmadı ve üzmedi.. Servis ucuz, şekli güzel ama her defasında sorduklarında bilmiyorum dedim, çünkü aracı değiştrirken en iyi fiyatı hep Peugeot bayileri verdi :)

301gti
31-03-2014, 14:30
Beni cezbeden duruşu oldu sanırım, hem sportif, hem çekici, hem de oturaklı yapısı ile favorilerim arasına girdi aslan:=))

orhun57
01-04-2014, 11:25
Eskiden yazları evdeki 306 bana veriliyordu, o zamanlar başladı bende Peugeot sevgisi. Yaz bitip arabayı teslim ederken öyle kötü olurdum ki anlatamam. Sürekli görecek olsam bile üzülürdüm. Diğer hiçbir markada bu zevki almadım (vw, ford, opel, mazda) ne yol tutuşu ne ivmelenmesi ne konforu hiçbiri bana Peugeot kadar iyi ve yakın gelmedi.

Sonra sıfır 2011 308 aldım, herkes bir sürü laf etti ve şuan 96.000 kmyi devirdik beni hiç üzmedi. Hatta ne komiktir ki bana neden focus almadın dendi :D hayatımda bu lafa güldüğüm kadar hiçbir şeye gülmedim. Geçen hafta golf 7 aldık güzel olmasına güzel de 308'e bindiğimde bana ohh be dedirtiyorsa o araba olmamış demektir.

Agresif duruşu, sanılanın aksine malzeme kalitesi, mükemmel yol tutuşu, atak motoru, sessiz kabini ve yarattığı his ile beni ve benim gibi bir çok insanı kendine bağlamıştır Peugeot. Kolay vazgeçilmez, dönülür dolaşılır yine alınır.

mechanix
01-04-2014, 13:49
İlk arabam Peugeot 106 idi ve şu anda da dönüp dolaşıp aynı arabayı eşime aldık. Yani arabanın 2. ve 4. sahibi benim. Bendeki sevgi bu araba ile başladı. Gerek ilk arabam olması, gerek biraz zorlukla almam, gerekse saat gibi çalışan sorunsuz bir araba olması ile aramızda resmen aşk başladı.
Arada bir 206 macerası oldu ve açıkça söylemek gerekirse 206 beni biraz üzmüştü ve ondan sonra Focus almayı düşünüyordum. (Yakın bir arkadaşım satıyordu, kullanmıştım ve yol tutuşu gerçekten hoşuma gitmişti) Lüleburgaz yetkili servis sahibi çok yakın dostumdu ve almadan önce ona bir sorayım dedim. O da, çok isteyen olmasına rağmen arabasını satmamış ama benim Focus alacağımı duyunca 308'i bana sattı. Hatta ben arabayı servisten çıkarırken birçok insanın ona sitem ettiğini duydum.
Allah'a şükür şu anda 2 tane Peugeot sahibiyiz ve hiç pişman olmadık. Hatta Ömer de çok iyi bilir ki acayip bir fanatik oldum. Hiçbir arabayı beğenemiyorum. Elbette ki herkesin aracı kendine güzel ve bizim araçlarımızdan güzel arabalar da var, ama ben bunlarla mutluyum. İsteyen istediği aracı alsın saygım sonsuz. Bizim bu arabalara olan sevgimize saygı göstersinler başka bir şey istemem.

Yasin CCK
01-04-2014, 16:01
Konu çok güzel ilerliyor konu :iyi Çok samimi, çok içten cevaplar geliyor :)

Bana göre Peugeot bir tutkudur. İlk aracım 206 GTI idi, ikinci aracım 308 HDI oldu, yoğun baskılarımdan dolayı da 3. aracım şirket aracım 301 HDI :)
Şu yüzden diye tek bir neden sayamam ama sizlerin de saydığınız gibi onlarca neden sayabilirim :) Bu bize özel bir durum değil, Dünya'nın bir çok yerinde Peugeot kullanıcılarının marka sevgisi bir başkadır. Örneğin; Taiwan :)

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/1981748_740476655971792_1209843440_n.jpg

Forum üyerleri ve entellektüel düzeyleri nedeniyle markayı ayrıca seviyorum :arkadas

ayı_boğan
01-04-2014, 16:19
Yasin abi, senin içinde vw'i neden sevmiyorsunuz diye konu açılabilir :):)

Yasin CCK
01-04-2014, 16:24
Yasin abi, senin içinde vw'i neden sevmiyorsunuz diye konu açılabilir :):)

:gül5: Bu çok iyiydi Mert :Gül7:

Onun içinde onlarca neden sayabilirim :fiuw

Emrah_06
06-04-2014, 16:08
Fransızın güzeli sonradan belli olur der bir fransız atasözü...

emrah2418
08-04-2014, 09:40
ilk aracım 205 di sonra 205 gti aldım makina yakıyodu ortalığı 200 hp basar izmirin en modlu 205 di.şimdi 406 ya biniyorum.oğlum 6 yaşında ve peugeot tan başka araba görmedi:yahoogöremez .

asilsiyah
08-04-2014, 13:44
Kendi sınıfına göre kıyaslama yapacak olursak ön plana çıkan özellikle HDİ motor seçeneğinin toplam 6 markada kullanılması (bmw,mini,Volvo,Ford,citroen,) bence öne çıkaran durum bu.ve yine kendi segmentinde bulunan ki ben özellikle megane 3 ile karşılama yaparak tan tercih ettim 308imi...ön cam eğimi ön ve arka koltuk diz mesafeleri bagaj genişliği kokpit ve kullanılan malzeme kalitesi gayet hoş e bide euro ncup sonuçları :) puanları gayette güzel.performans sa performans ekonomi ise ekonomi. tek dezavantajı bence yedek parça fiyatlarının birazda alışılmışın dışında yüksek olması...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HarryBlade
08-04-2014, 13:45
1.6 dizel motorlarda bu kadar az yakıpta bu kadar deli gibi giden hangi motor var ? Şu kırmızı renkteki asalet ?

orhun57
08-04-2014, 14:26
....tek dezavantajı bence yedek parça fiyatlarının birazda alışılmışın dışında yüksek olması...

Maalesef yanlış biliyorsunuz, gerek bakımları gerekse yedek parçası kesinlikle diğer markalara göre çok çok daha uygun. Bu yıllardır söylenen ama doğruluğu olmayan bir konudur. İsterseniz herhangi bir markanın servisini arayıp bakım ücretlerini, parça fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Sadece kendi aracımla değil ailemdeki diğer araçlarla da ben ilgilendiğim için fiyatları iyi biliyorum. Hatta şöyle söyleyeyim Opel'in bile bakım ve parça fiyatları bizimkinin iki katı, hizmet kalite sıfır.

Sırf bu yanılgı yüzünden insanların yanlış yönleniyor ve maalesef ülkemizde öğrenmek=duymaktan ibaret olduğu için markanın adı çıkıyor.

asilsiyah
08-04-2014, 14:39
Km dolmadı yılı 2 ay kadar kaldı...10 aylık araç nede olsa ilk bakımı ilk yağ değişimi erken olsun diye düşünüp keşan servise gittim.direk 400 TL dedi. Ne yapılacak anlatırmısın diye sordum. Yağ, yağ filtresi,hava ve polen filtresi,genel kontrol ve temizliğini yapıp teslim edecez dediler.fazla değilmi yapılan hizmete göre bence fazla. 3 ay önce megane 3 1.5 dci ilk bakıma götürdüm aynı bu işlemler yapıldı 220 TL ödedim.buyurun ortada renoultu örnek verdim başka marka da değil :)

Yasin CCK
08-04-2014, 14:41
Benden önce yazmışsın. Teşekkür ederim Orhun. Size güncel ve gerçek bir örnek vereyim:

1.3 Dizel 75 Hp Fiat Fiorino rutin bakımı + silecek için 505 TL ödemiş arkadaşım. İnanmadım ama faturayı görünce söyleyecek birşey kalmadı.

Ekleme:

1.6 Dizel 92 Hp Peugeot 301 rutin bakımı yetkili servis faturası:

http://p1310.hizliresim.com/1g/s/tvfvm.jpg

orhun57
08-04-2014, 15:42
Km dolmadı yılı 2 ay kadar kaldı...10 aylık araç nede olsa ilk bakımı ilk yağ değişimi erken olsun diye düşünüp keşan servise gittim.direk 400 TL dedi. Ne yapılacak anlatırmısın diye sordum. Yağ, yağ filtresi,hava ve polen filtresi,genel kontrol ve temizliğini yapıp teslim edecez dediler.fazla değilmi yapılan hizmete göre bence fazla. 3 ay önce megane 3 1.5 dci ilk bakıma götürdüm aynı bu işlemler yapıldı 220 TL ödedim.buyurun ortada renoultu örnek verdim başka marka da değil :)

Bakımı yetkili serviste yaptırdığınıza emin misiniz? Çünkü megane 3 dci için bakım fiyatı yetkili serviste 450 TL eğer mazot filitresi değişirse 580 TL. Teyit etmek için herhangi bir yetkili servisi arayabilirsin. Gözardı ettiğiniz bir durum daha var oda ağır bakımları 80.000de. Ağır bakım Peugeot'ta 120.000km.

Rica ederim Yasin abi...

asilsiyah
09-04-2014, 09:13
Yasin kardeşim fiorino rutin bakım derken kaç km rutin bakımı ben ilk bakımdan bahsettim yukarda yazmıştım araç 10 aylık bi araç.eğerki bahsettiğin fiorino aracın periyodik bakım içeriğine girmeyen uygulamalarda içeriyorsa yada yapılmış gibi gösterilip yapılmamış işlemler olduğundan şüphen varsa verdiği fiyat alakasız bi fiyat...bence aynı benim araç şartlarında fiorinoda öyle girdiyse bakıma kesinlikle başka bi sıkıntı var...fiat servisi ve Renault servisinde 6 yıl çalışmış formen olamamış eski ustalardan biri olarak söylüyorum bunu

asilsiyah
09-04-2014, 09:22
Araç Mais çıkışlı ankara arabası ankara Mais yetkili servisinde yapıldı bu araçta 1 yıllık bi araçtı km dolmamış yılı gelmiş bi araç şubat ta yapıldı ilk bakımı. Yakıt filtreleri ilk bakımda değişmez yakıtın kalitesinden şüphen olmadıkça ilk bakımda yakıt filtreleri değişmez

orhun57
09-04-2014, 10:20
Ben bakım fiyatlarını verdim mazot filtreli bakım ve normal bakım olarak, mazot filtresinin ilk bakımda değişmediğini biliyorum. Ben dün konu üzerine İstanbul'daki Demirkollar yetkili servisini arayıp bakım ücretlerini öğrenmek istedim bana verilen fiyatlar ve bakım aralıkları bunlardı. Herkes arayıp öğrenebilir.

Megane 3 (dci) ilk bakım 450 TL.

ANKA
09-04-2014, 21:54
Benim için bizim deri direksiyonun 200 tl olması bile büyük bir aşk nedenidir Peugeot'a :)

Emre_D
09-04-2014, 22:49
Parca fiyatlari avrupa araca göre gayet normal. En basit ornek gecen yaz degistirdik ,2001 406 sv 2.0 ,Baskı seti(valeo marka)+ön ve arka fren balatalari+motor yagi+sanzuman yagi+yag,hava,polen filtreleri+iscilik= 550 tl harcamistik.

Eren
11-04-2014, 08:10
Tarzımı yansıtıyor.

reisG
11-04-2014, 13:31
Babylone'dan bu tek kare bile yeterli neden sevildiğine dair :)

http://i.hizliresim.com/ZN1nO3.jpg (http://hizliresim.com/ZN1nO3)

Yasin CCK
11-04-2014, 13:34
Tarzımı yansıtıyor.

Bence en güzel cevap bu olmuş :iyi

Kısa ve öz :alkis

Eren
11-04-2014, 13:42
Benden önce yazmışsın. Teşekkür ederim Orhun. Size güncel ve gerçek bir örnek vereyim:

1.3 Dizel 75 Hp Fiat Fiorino rutin bakımı + silecek için 505 TL ödemiş arkadaşım. İnanmadım ama faturayı görünce söyleyecek birşey kalmadı.

Ekleme:

1.6 Dizel 92 Hp Peugeot 301 rutin bakımı yetkili servis faturası:

http://p1310.hizliresim.com/1g/s/tvfvm.jpg

Bence de en güzel yanıt bu olmuş. :) Özellikle diğer markaların fahiş bakım fiyatlandırmalarını gördükten sonra.

Tebrik ettim kardeşim, çok iyi noktadan yakalamışsın. :)

ANKA
11-04-2014, 14:35
Babylone da gerçekten şaheser gibi duruyor kocaman maşallah :)

aliço
11-04-2014, 15:07
insan bunu sevmek için bir sebebe ihtiyaç duyar mı ya :keyifli

http://i1355.photobucket.com/albums/q701/alicoban1905/gfgf_zpsd4cd5eaa.jpg (http://s1355.photobucket.com/user/alicoban1905/media/gfgf_zpsd4cd5eaa.jpg.html)

Yasin CCK
11-04-2014, 15:14

Kesinlikle :keyifli

http://i1257.photobucket.com/albums/ii512/cankatan/RR.jpg

reisG
11-04-2014, 16:34
Türkiye deki en nadide 308ler arz-ı endam etmeye başladılar.

Temida
11-04-2014, 20:01

http://i1355.photobucket.com/albums/q701/alicoban1905/gfgf_zpsd4cd5eaa.jpg (http://s1355.photobucket.com/user/alicoban1905/media/gfgf_zpsd4cd5eaa.jpg.html)

Kesinlikle :) Başka araçlard donanım diye sunulan şeyler peugeot larda en alt seçenekde bile standart, kasa, işçilik, kalite ve en önemlisi tüm araçlarının bir bütün olarak güzelliği :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi