PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç içi bazı ışıklar çalışmıyor

onuralasoglu
27-03-2014, 10:45
Arkadaşlar merhaba,

geçenlerde arabamı yıkattım iç ışıklandırmaların bazılarının çalışmadığını gördüm. ne yaptıysam nereyi kurcaladıysam da bulamadım. bilginiz var mıdır?

çalışmayan ışıklar;

tavanda ortada bulunan 3 adet lamba var, onun sağ ve sol olanı çalışmıyor (ortasındaki ışık çalışıyor),
güneşliklerdeki ayna ışıkları çalışmıyor,
arka kapı üstündeki ışıklar çalışmıyor.

ama dediğim gibi ön ortadaki tek ve arkadaki ışık çalışıyor. bir de çakmağım çalışmaz oldu :(

aracın bilgisayarını kurcalarken aracımda gündüz farı ve kapıları açtığımda ve arabayı kilitlediğimde farların yanması için menü olduğunu gördüm, aktif ettim çok güzel oluyor şimdi :)

Ömer Gedik
27-03-2014, 10:53
Ben anlamadım sorun çözüldü mü?

onuralasoglu
27-03-2014, 11:04
yok çözülmedi.

menüden bulduğum kumandadan kapıları açtığımda farların yanması.

çalışmayan ışıklar araç içindeki güneşlik ayna ışıkları, dikiz aynasının üstünde olan sağ-sol ışıklar ve arka tavanda sağ-sol ışıklar. en arka tavandaki de çalışıyor mesela.

Yasin CCK
27-03-2014, 12:29
Sigortalara baktırın.

Ömer Gedik
27-03-2014, 12:40
Sigortalara baktırın.

Doğru tespit.

reisG
27-03-2014, 13:15
Eğer arbanızı yıkamacıya bırakıp sonra aldıysanız. Adamlar radyoyu açacağız diye tüm menüyü karıştırmışlardır. Buda benim en nefret ettiğim şeylerden birisidir. Sana arabayı yıka diyoruz. alem yap müzik dinle demiyoruz.

onuralasoglu
27-03-2014, 13:31
benimde ilk aklıma gelen sigortalardı ama yanyana olan 3 ışıktan biri yanıp diğerleri yanmayınca başka bir yerden olabilir mi diye kafama takıldı.

emniyet kemerinin takılı olup olmadığını gösteren ekran varya yukarıda, onun ortasındaki yanıyor yanlarındakiler yanmıyor. aynı sigortadır diye düşünmüştüm.