PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg' li aracım dur kalklarda stop ediyor.

mehmet52
15-03-2014, 23:11
406 2.9 cuope aracima yeni lavato marka lpg taktirdim hiç bir sikintisi yoktu önce lpg takildiktan sonra 2. Gün dur kalklarda stop ediyor bu gün lpg taktirdiğim yere götürdüm kelebekten olabilir dediler bir yere yolladilar kelebek bakildi onda sorun yok dediler halen sikinti devam ediyor istanbul anadolu yakasinda bu araçtan anlayan arkadaşlardan veya tavsiye edecekleri yerlerden yardim bekliyorum

Ömer Gedik
16-03-2014, 13:36
Bu sorunu sadece lpg de mi yapıyor?

Tapatalk...

mehmet52
16-03-2014, 20:12
ömer hocam benzindede rolanti düşüyor devir kendi başına inip çıkıyor stop ediyor

parkmen
16-03-2014, 21:16
Aracınız benzinde problemsiz,çalışıyorsa sorunu lpg de arayın aksi halde paranız ve sinirleriniz heba olur.

Tapatalk...

Ömer Gedik
16-03-2014, 21:34
Birçok sebebi olabilir probleminizin. Hiç Arıza tespit cihazına bağlandı mı? Ayrıca Rölantiniz sabit mi yoksa dalgalanıyor mu? Bunun cevabını Benzin ve LPG iin ayrı verirseniz sevinirim.

Okmeydanında servis işletiyorum arzu ederseniz gelin bir inceleyelim aracınızı.

sirinbaba
17-05-2014, 15:17
mrb ömer bey aynı sıkıtıyı bende yaşıyorum 2000 mod 406 sv sahibiyim yeni aldım ve araç hem benzinde hem gaz da her zaman değil ama sık sık rolantide dalagalanıyor bazade stop ediyo ve ilk çalıştırdığımda hemen hareket edemiyorum araç kalkmakta zorlanıyo yaklaşık 1 dk beklemek gerekiyo gaz yemiyo sıkıntı nedir sizce lpg ayarı falan mı şimdiden teşekkürler

BAYKARA
17-05-2014, 19:28
Bencede ömere bi uğrayın derim. Devamında başka sorunlara yol açmadan çözümlemiş olursunuz sorunu.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bekir
20-05-2014, 14:54
Arkadaşlar benim kullanma tecrübe dayanarak size tavsiyem bu sorunu çözmek istiyorsanız sürekli LPG de kullanmamalısınız aracını haftada 5 gün kullanan 2 gün benzinde kullanmalı ayrıca LPG deposunu tek ışığa düşürmeden basınç yüksek olduğunda bu sorundan kurtulabilirsiniz. Kesin bir çözüm istiyorsanız LPG den kurtulun :)

fotografik
10-06-2015, 23:30
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim. 2001 model Peugeout 406 1.8 ST sahibiyim. Rölanti sorunu ve sık sık stop etme sorununu bende yaşadım. Size başımdan geçenleri anlatayım belki bir şekilde faydası olur. Yaklaşık 1 yıl önce aracım sık sık rölanti düzensizliği ve stop etme sorunu çıkardı. Atiker marka lpg kullandığım için öncelikle atiker servisine gittim. Bir güzel incelediler,bilgisayara bağlayıp rölantı ayarı yaptılar sorun çözülmedi bin bir türlü senaryolar üretildi ve sonuçta rölanti motoru arızası dediler. Rölanti motoru sparişi verdim 120 tl ye yan sanayi bir motor geldi taktık sorun devam etti. Bu arada benzinde herhangi bir sorun yaşamadığım için lpg sorunu üzerine yoğunlaştık. Derken lpg enjektörleri denendi bir süre idare etti ve yakıtta ciddi tasarruf sağladı ancak sorun yine çözülmedi. Son olarak bujidendir dediler bujileri değiştirdik sorun çözülmedi. Ben hayatıma bu sorunla devam ediyorum. Aklı başında bir usta buluncaya kadar :)