PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : halojen far yardım

horus
10-03-2014, 22:55
merhaba arkadaşlar, bugün sol kısa ampulüm patladı. tavsiye edeceğiniz marka ve model var mı tam takım değiştirmek istiyorum. (uzun-kısa) şuan üzerinde takılı olanlardan gece sürüşünde pek memnun değilim. gece görüşü daha iyi olsa, kaliteli sürüş yaşatırsa çok memnun olurum. 19 sayfa servis bölümünde bir iki xenon konusu hariç yardımcı olacak konu başlığı bulamadım.
birde kısa h7uzun h1 mi 308 lerde?

ayı_boğan
10-03-2014, 23:01
Sayın horus , isim bilmediğim için kusura bakmayın. bende aynı dertten yakınıyorum. gece önümü göremiyorum resmen, herhangi bir işlem yaptığınızda bilgi verirseniz sevinirim , eğer memnun kalırsanız bende düşüneceğim

horus
10-03-2014, 23:06
ismim Bülent, üstadım ilerleyen süreçte bixenon yaptıracağım. şimdilik idare edebileceğim ampullere ihtiyacım var. ve maalesef teknik konularda çok yetersizim. günde en az bir saat forumdaki konuları okumayı alışkanlık ettim :D Ömer beyden bu konuda öneri bekliyorum :D

sessizgece
10-03-2014, 23:22
Bu konu bir başlık adı altında toplamıştı. Osram nightbraker diye bir başlık olması lazım. Arkadaşlar orada tartışıyorlardı. Mobilden bağlanınca konuları bulmam zor oluyor.

Mobil cihaz

horus
10-03-2014, 23:29
Bende kullandım çok iyi ama tek sorun, Serviste sordum
Far içindeki kromlar da normal ampuller den daha fazla kararma yapıyorlar. Üzerlerindeki mavi renk den kaynaklıymış onun yanması nedeni ile
Bi de bende mi rast geldi bilmiyorum ömrü 3 ay :) 3 ayda bir değiştiriyordum

bu sorun olmaz mı

horus
10-03-2014, 23:30
ayrıca 5-6 mesaj var o konuda ve bilgilendirici değil :s

ANKA
11-03-2014, 09:06
Ben de arabayı ilk aldığımda gece önümü göremiyordum sonra osram night breaker plus aldım epey fark etti. Bununla ilgili bir konum var aslında
http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?4277-Farlar-silecekler-silecek-su-deposu-kapa%F0%FD-ve-lastik-se%E7imi-i%E7in-yard%FDm/page2
Burada ampüllerin nasıl takılacağı ile ilgili bilgi var
Burda da eski ve yeni ampülün resimleri ile osram nbplusun aydınlatma gücü var
http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?4277-Farlar-silecekler-silecek-su-deposu-kapa%F0%FD-ve-lastik-se%E7imi-i%E7in-yard%FDm/page3
Plusun bir yenisi daha çıkmış ona da bakılabilir kesinlikle çok memnunum akşam arabalara yanaşınca ışıkta beklerken aradaki farkı çok net görürsünüz. Benim ampüller kasım 2012den beri takılı hala iyiler