PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adana'dan Selamlar...

ardadsl
08-03-2014, 19:03
Merhaba, Adana'da yaşamaktayım. 2012 yılında Mart başında 2009 model 308 1.6 HDI 90 HP aracın sahibi oldum. İlk Peuoget marka aracım. Klasik sıkıntıların haricinde genel anlamda araçtan memnunum.
Aslında foruma üye olalı neredeyse 2 yıl olacak, zaman zaman girip bilgi paylaşımlarını okuyorum, faydalanmaya çalışıyorum ama tanışma platformunu atlamıştım.
En kısa zamanda aracım bölümünde aracımı güzel fotoları ile birlikte size tanıtacağım. Daha sık görüşmek üzere, herkese iyi forumlar...

sessizgece
08-03-2014, 21:00
Hoş geldiniz. Keyifli forumlar

Mobil cihaz

Yasin CCK
10-03-2014, 08:58
Aramıza hoşgeldiniz. Klasik sıkıntılardan kastınız nedir merak ettim doğrusu.. Keyifli forumlar...

furkan0634
10-03-2014, 09:11
hoş geldiniz keyifli forumlar

ardadsl
10-03-2014, 18:05
Aramıza hoşgeldiniz. Klasik sıkıntılardan kastınız nedir merak ettim doğrusu.. Keyifli forumlar...
Merhaba Yasin,
Bu araç 2. aracım ancak ilk Peugeot marka aracım. Aracı almadan önce genel olarak çevremde bir şekilde Peugeot kullanmış veya fikri olan kişiler aracın alt takımlarının zamanla sıkıntı çıkarabileceğinden bahsetmişti. Arabayı ağırlıklı olarak şehir içi kullanımda kullanıyorum ve Adana il merkezindeki ana yollar dışındaki yollarda kasis ve çukur ağırlıklı olarak bulunmakta olduğundan kullanım sırasında bunlardan kaçmaya çalışıyorum. Benim kullanırken hissettiğim aracın temiz yol aracı olması bunun dışında yol zemini sıkıntılı olması halinde bunu kullanıcıya biraz fazla hissettirdiğini düşünüyorum. Kasis ya da çukurların aracın süspansiyon sistemi tarafından kullanıcıya daha az hissettirilecek şekilde dizayn edilmemiş olduğunu düşünüyorum. Aynı yollardan başka marka model araçlar ile geçince aldığım hissiyat ile alakalı bu birazda, kişiden kişiye değişebilir. Tabi bu aracımda genel olarak duyduğum herhangi bir alt takım sıkıntısı yaşamadım ama ben yol şartlarına göre aracı nazik kullanmaya, yıpratmamaya çalışıyorum. Sonuçta uzun ömürlü kullanmak için alıyoruz ve araçlar artık ülkemizde hiç de ucuz değil. Klasik sıkıntı derken bunları kastetmiştim.

jerpelea
10-03-2014, 22:10
forumu takip ediyormuşsunuz yinede hoşgeldiniz :) kazasız belasız sürüşler.

Can ÖNEL
10-03-2014, 22:48
Hoş geldiniz.

wolf32
11-03-2014, 00:55
Hoş geldiniz keyifli forumlar

HTC EVO 3D X515m cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yasin CCK
11-03-2014, 08:33
Evet haklısınız, biraz sert bir süspansiyon yapısı var araçlarımızın, aynı zaman da ses izolasyonu biraz zayıf. Yeni 308'de tüm bu sorunlar giderilmiş ;)

ayzinim
11-03-2014, 09:32
Hoş geldiniz. Keyifli forumlar dilerim.

ardadsl
12-03-2014, 21:53
Teşekkürler, herkese. Hoş bulduk ...
@Yasin CCK => En kısa zamanda yeni 308 ile bir test sürüşü yapmayı istiyorum aslında. Ancak son 1-2 sene içinde artan sıfır araç fiyatları da ciddi ciddi düşündürüyor...