PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 sw alacağım, yardım lütfen

osmann68
27-02-2014, 22:30
Merhaba arkadaslar. Sw arac almam gerekti. Bir haftalik arastirmam neticesinde 20-25 bin araliginda fiyat-donanim-estetik kriterlerime gore 307 sw manuel bir arac almak istiyorum. Sebebini bilmemekle beraber en soguk oldugum markalardan biriydi. Forumlardan anladigim benim gibi hayatinda hic peugeot kullanmia bir suru insanda on yargi olusmus. 2006 80000 km 1,6 premium lpgli sw bir aracin pazarligini yaptim. Saticinin demesine gore boyasiz. Orjinal km. 23500 tl. Icime bi kurt dustu ama. Suan muadil araclara gore ucuz geldi bana. Yetkili servisler expertiz yapiyor mu acaba. Yarin arabayi alacam. Ben bi kaportaciya gosterip alirim diyordum ama daha detayli nereye, neyine baktirayim. Hic bilmedigim bi arac. Ist anadolu yakaaindayim. Yardim lutfennnn

Aslinda dizel bakiyordum bu denk geldi. 27- 28 binleri zorlayabilirim. Dizel onerir misiniz? Aracin zaten hantal lpg ile de iyice bayildigini okudum bikac arkadastan. Rahatsiz edici bi cekis sorunu olur mu acaba?

Okuyan arkadaslar olumlu olumsuz biseyler yazin lutfen

Yasin CCK
27-02-2014, 22:40
Hoşgeldiniz. Gerçekten araştırma yapmışsınız, en azından gereksiz yere önyargının çok yüksek olduğu bir marka olduğunu öğrenmişsiniz ;)

Yetkili servisler expertiz yapmıyor (belki 1-2 istisna vardır). Yöneticilerimizden Ömer Gedik özel servis işletmekte, iletişime geçin, o belki yardımcı olabilir.

Forum kuralları nedeniyle mesajlarınız birleştirilmiş, başlık düzenlenmiştir.

osmann68
27-02-2014, 22:53
Teşekkür ederim Yasin Bey.

ayı_boğan
27-02-2014, 22:58
Hoşgeldiniz. ben en son kuzenimin 2001 yılında aldığı 607 aracını kullanmıştım o tarihten geçen temmuz ayına kadar peugeot araç kullanmadım. peugeot almadan önce acaba alsam mı diye düşündüm yani düşünmedim değil ama memnunum nazar değmesin :) eğer şimdi aracımı satsam yine peugeot alırım.onu satsam yine peugeot yani peugeot markasından vazgeçmem.

osmann68
27-02-2014, 23:00
şasi no ile 5664 e mesaj attım. S ************* 5664 şeklinde. iki saat oldu cevap gelmedi. yanlış mı yapmışım?

Yasin CCK
27-02-2014, 23:05
Plakadan sorgulatın. Plakayı yazıp 5664'e gönderin.

osmann68
28-02-2014, 00:12
plaka sorgusundan da cevap gelmedi. ömer bey de cevap yazmadı :( yarın bi ustaya gösterip alırım sanırım. Başım ağrıdı artık 1 haftadır.

converse10
28-02-2014, 07:50
Şimdiden alacağız araç hayırlı sun fakat sekiz yaşınd aaraçtan bahsediyorsunuz ki bir kaç parça boya bence normal ağır kazlar harcinde ve alacağız araç özelliklerinde piyasada o para ve fiyata başka markaya ait araç bulamazsınız.

erener
28-02-2014, 07:54
başına HASAR ekleyip sonrasında plakayı yazın ve 5664 e yollayın. Bu şekilde değişti sistemleri

reisG
28-02-2014, 09:16
307 SW ops.olarak 7 koltuklu da olabilen tam bir hacim canavarı araçtır. 2004 yılında 206 mı alırken bir dostumda 307 SW almıştı. benim boyum 1.92 olmasına rağmen hem önde hem de arkada limuzin konforunda oturmuştum. Almayı düşündüğünüz araç 2006 model olması sebebiyle makyajlı kasadır ve 307lerin ilk iki model yılında görülen aksaklıklar giderilmiş ve neredeyse mükemmel bir otomobil olmuştur. Benzer paralara HDi dizel bulma olasılığınızda çok yüksek. Aracınız cam tavanlı ise SW dir eğer cam tavan yok ise daha kısa dingil mesafeli ve az aksesuarlı ayrıca 7 koltuk opsiyonu olmayan Break modelidir. Premium dediğinize göre SW modelini alacaksınız. Araçta LPG olmasına rağmen 80.000 km yapması ve yılda 10.000 km gibi çok düşük bir km.de kalması benin düşündürdü. O kadar az km yapan bir kişi neden LPG taktırsın ki. İyi bir ekpertiz yapmanız gerekir diye düşünüyorum.
Ayrıca resmen premium bir seçenek olan 407 SW yi de yazdığınız maksimum bütçelere bulabilrsiniz.

bacadir68
28-02-2014, 09:53
Bende bu aralar bakınıyorum sw'lere

ulas81
28-02-2014, 11:20
Hocam tam bir sene önce 2004 307 SW satın aldım.. bende çok önyargı ile aldım, hiç bir problem yaşamama rağmen hala bizi korkutan sorunlarla karşılaşacam diye korkmama rağmen alınabilecek en iyi araç.. heralde bende bir sorun var.. bu fiyata bu dolulukta başka bir araç yok.. benim aracımda manuel ve lpg' li ve gayet de ekonomik.. Düzce' deyim.. kışın soğuk denebilecek bir şehirdeyim. ona rağmen şuan ki yol bilgisayar verim 8,5 ve lpg ile de 9,4 litre yakıyorum.. bence hiç düşünmeyin.. evet biraz hantal ama drift merakınız yoksa gayet ideal.. Uysal araç kullanan biriyim o yüzden üzmüyor ama bir kere zaruretten yetişmem gereken bir durum oldu.. o zaman da utandırmadı.. hızını aldımı da gidiyor icabında..

osmann68
01-03-2014, 18:13
teşekkür ediyorum arkadaşlar, aracın tramer sorgusunda hiç bişey çıkmadı, 2011 yılına kadar yetkili servise gitmiş, km orjinal, motor ve kaporta ustasına götürdüm, motor iyi, kaportada 1 parça boya (hiç önemli değil), arka bilyadan ses geliyor. İlk defa peugeot kullandım; ilk izlenimim çok iyi. kapora verdim pazartesi alıyorum aracı. Bu arada o fiyatlara düşük km li dizel yok şu anda piyasada, olanlar 200 bin km üzeri. Şİmdi acil olan triger değişimi, 80000 km diye duydum değişimi. Aracı alıp ankaraya gidecem, Ankarada önerebileceğiniz usta var mıdır, hem genek bi bakım da yaptırırım. Teşekkürler.

ulas81
02-03-2014, 20:48
hayırlı olsun.. Ankara' da Erkay peugeot' u tavsiye ederim. Erciyes işyerlerinde.. A City AVM yanı.. işçilik, mekanik herşeyleri çok iyi ( benim gördüğüm kadarıyla ) ama sanayi ve yetkili servis arası ücretleri var..

Ömer Gedik
02-03-2014, 21:27
Ben biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın.

Tercihinizin Sizi mutlu etmesini dilerim. 307 SW gayet güzel bir araçtır. Dizelin artan ağırlığa karşı çekiş gücü çok daha iyi ancak fiyatlar biraz daha yukarı tırmanıyor.

307 SW ideal bir aile ve keyif aracıdır. Güle güle kullanın. Fotoğrafları bekliyoruz.

osmann68
06-03-2014, 23:35
merhaba arkadaşlar, 2006 307 1.6 SW benzinli araç 78 000 km de. triger zamanı gelmiş geçiyor. Burada yönlendirmelerden anladığıma göre Genç doğanlar iyi bi servis. bugün aradım triger seti 130, devirdaim 80, v kayışı ve gergi 25+25, işçilik 120. Fiyat bana iyi geldi ne dersiniz. Bir de iki farklı orjinal triger olduğunu söyledi başka bir usta, bu konu hakkında bilginiz var mı, hangisi öneriliyor. Teşekkür ederim