PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 208 egr sorunu?

astsubay44
23-02-2014, 21:11
Arkadaşlar ben 2013'ün nisan ayinda aracimi aldim, aldiğim günden beri yaklaşik olarak servis aracima her ariza yandiğinda yazilim yükleyip gönderiyor servis bu arada sivas ofz dir. Neyse en son yine aracimla seyir halindeyken smeg ekranda daha öncede dende ayni şey olan motor arizasi işigi yaniyo ve tamir ettirin diye ikazda bulunuyor bende servise götürdüm 1 saat sonra bana araci geri verdiler ve ne yaptiniz dediğimde biz yazilim yükledik düzeldi dedi bende servis müdürüne gittim ve bu araç art arta 3 üncü hatayi verdi dedim sorun nedir dediğimde cihaza soktular egr soketi arizaliymiş dediler ee ne yaptiniz dedim temizledik yazilim yükledik düzeldi dediler ben de ayni hatayi 3 üncü kez verdi neden parça değişimine gitmedinizz dediğimde sustular ben artik peugeot araç kesinlikle almiycam sirf bu servis olaylarindan dolayi.

icemy
23-02-2014, 22:06
hocam 208 e-hdi aracımda yaklaşık 4 ay önce o sarı arıza ışığı yandı.ilk yakıttandır yiyerek yüksek devirde kullandım ama sönmedi.servise götürdüm ve egr valfi arızalı değiştirecez dediler.hatta ellerinde yokmuş herhalde 1 hafta sonra çağırıp değişimini yaptılar.benimde aracımda 11. ayda bu sorunu verdi.bence baskı yapın olmazsa genel merkeze şikayette bulunun yada başka bir ildeki servise götürün

VLKNYKSLN
24-02-2014, 03:34
Peugeot araclarında değil bence sıkıntı...Rodajı yapan her aracda ufak tefek şeyler cıkabilir.Sonucta sıfır araç,fabrikadan cıkar cıkmaz test edilmeden cıkarılıyor ve satışa sunuluyor.Eğer varsa bi arıza,sıkıntı bunu gidermek servisin işidir.Garanti kapsamında isede ücretsiz olarak parça bile değişecekse yapmalarıdır.Fakat Peugeot servislerinde şöyle bir sıkıntı var.Benimde şahit olduğum bir konu oldu.Peugeot servisleri calıstıracak eleman bulamıyorlar.Adam torna-tesviye mezunu gelmiş araç tamiri yapmaya çalışıyor veya aracı bilgisayara sokuyor.Giren elemanların ne bir eğitimi var,ne bildikleri bişey var nede o Peugeot araclarını tanımışlıkları var.Bu yüzden BMW,MERCEDES ve AUDİ servisleri pahalı.Çalışan elemanlar önce eğitime tabii tutuluyorlar ve araçlar tanıtılıyor.Bunun sonunda uygunsa eleman işe alınıyor.Şimdi başvursam Peugeot servisinde " Gel yarın başla" derler.
O yüzden sıkıntı aracında değil asıl,servisde.Kesinlikle müdürleriyle konuş ve eğerki sorunumun 1 hafta içinde giderilmezse tüketici haklarına başvuracağını,artık kanunların senden yana olduğundan bahset ki zaten öyle kardeşim.

astsubay44
25-02-2014, 22:02
Arkadaşlar bugün yine aracım aynı arızayı verdi servise gittim bana fabrikaya veri göndereceklerini söylediler fabrikadan veri sonuçları geldi en sonunda demişler ki ben de baktım aracın valfini kesinlikle değiştirmeyin temizleyip yazılım atın gibi saçma sapan yazmışlar.

icemy
25-02-2014, 22:34
Tekrar denemiş olursunuz.arıza verirse değiştirmek zorunda kalırlar.bende ilk arızada değiştirdiler

astsubay44
26-02-2014, 22:10
bi daha allah büyük söylemiyorum asla pojo almıycam aslaaaaaaaa

Yasin CCK
26-02-2014, 22:34
Pojo almayın zaten...

Can ÖNEL
26-02-2014, 23:09
Peugeot araclarında değil bence sıkıntı...Rodajı yapan her aracda ufak tefek şeyler cıkabilir.Sonucta sıfır araç,fabrikadan cıkar cıkmaz test edilmeden cıkarılıyor ve satışa sunuluyor.Eğer varsa bi arıza,sıkıntı bunu gidermek servisin işidir.Garanti kapsamında isede ücretsiz olarak parça bile değişecekse yapmalarıdır.Fakat Peugeot servislerinde şöyle bir sıkıntı var.Benimde şahit olduğum bir konu oldu.Peugeot servisleri calıstıracak eleman bulamıyorlar.Adam torna-tesviye mezunu gelmiş araç tamiri yapmaya çalışıyor veya aracı bilgisayara sokuyor.Giren elemanların ne bir eğitimi var,ne bildikleri bişey var nede o Peugeot araclarını tanımışlıkları var.Bu yüzden BMW,MERCEDES ve AUDİ servisleri pahalı.Çalışan elemanlar önce eğitime tabii tutuluyorlar ve araçlar tanıtılıyor.Bunun sonunda uygunsa eleman işe alınıyor.Şimdi başvursam Peugeot servisinde " Gel yarın başla" derler.
O yüzden sıkıntı aracında değil asıl,servisde.Kesinlikle müdürleriyle konuş ve eğerki sorunumun 1 hafta içinde giderilmezse tüketici haklarına başvuracağını,artık kanunların senden yana olduğundan bahset ki zaten öyle kardeşim.

Ordu'da servis elemanlarıyla konuştuğumda eğitimden söz edilmişti. Araç daha gelmeden şovruma biz eğitime gidip neresinde ne var nasıl tamir edilir öğreniyoruz demişlerdi. Şimdiye kadarda serviste bir sıkıntı çıkmadı. Eleman sıkıntısı Türkiyede gerçekten sıkıntı ona katılıyorum.

@astsubay44 (http://www.forumpeugeot.com/member.php?3024-astsubay44) Sadece bulunduğunuz ildeki servisin tutumuna bakarak bir markayı silip atmak olmaz. Ben de orduda nasuhbeyoğlunu sevmiyorum bu hayatımda hiç nissan araba almayacağım anlamına gelmez. Peugeot Türkiyeye sorununuzu iletin gerekirse tüketici hakları heyetine başvuracağınızı söyleyin PT bayiye ulaşır ve gereğini yapar diye düşünüyorum. Geçmiş olsun, üzücü bir durum dilerim sonuca kavuşur.

Sarpkaya
10-03-2014, 22:16
mantığın yıkıldığı yer servislerin verdiği bakım arağıdır. Egr (egsoz gazı resürkülasyon) devresi tamamen hava akışmetresiyle ortak çalışır. araç sahibiyle alakalı bir durum değil servis binmenizi km veriyor siz biniyorsunuz ama sen tut araca 20.000 km hiç bakım yapma aracın hava filtresi tıkansın akışmetre kirlensin arkasından eksik sinyal göndererek senin egr ni tembelleştirsin sonra ben peugeot almicam de. peugeot benim babamın oğlunun değil ama servisin koyduğu total marka yağ taktığı kağıt karton filtreler verdiği km kadar gitmiyor. burda biz kullanıcıların uyanık olması gerekiyor aracınızı her 10.000 km de tam bakım yaptırın. her 5.000 km de hava şartlarına bağlı olarak hava filtresini temizleyin ya da değiştirin EGR sorun olmicaktır. bu sadece 208 için geçerli bir sorun değildir aynı sorun multijet motorlarda da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Gazi antep Nurtur koop. tam 10 peugeot boxer aldı 30.000 km servis aralığı verdiler.10 ARACIN 8 İNDE MOTOR İNFİLAK ETTİ.. sizce mantıklı mı? halbuki aynı motorun 2.4 lt lik olanını ford transitte kullanmakta ve ford yere göğe sığdırılmamaktadır. Asker de bol bol görebileceğiniz bir cümledir. EN UCUZ TAMİR BAKIMDIR..