PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ön camin sağ alt köşesinden gaza basilinca cizirti sesi geliyor

munir66
18-02-2014, 15:30
Arkadaşlar genelde gaz verirken ön camın sağ alt köşesinden cızırtı geliyor önce sileceklerden geldiğini düşündüm ama değil sanırım. Aynı sorunla karşılaşan var mı ayrıca aracın garantisi devam ediyor servis bu soruna garantiden ne gibi bir çözüm bulabilir yorumlarınızı bekliyorum.

reisG
18-02-2014, 15:37
Sesi duymadan bir şey söylemek hatalı olur. Servise uğrayıp oradaki elemanlar ile bir test sürüşü yapmak gerekir diye düşünüyorum.
Bu arada sizin yazınız üzerine bir eski anı canladı. 2009 yılında 308 aldığımda mevsim kış idi. Araç içi sirkülasyon düğmesini 4 veya 5nci kademeye getirdiğimde kokpitin içinde solundan sağına sanki bir bilye gidermiş gibi bir şeyler hareket ediyordu. Pek önemsemedim. Bir süre sonrada o ses gitti. Belki bilye veya civata bir delik bulup düşmüştür.

munir66
18-02-2014, 15:55
Evet ilk fırsatta servise götürcem aracımı aracım şuan 9100 km'de senesini doldurunca bakıma girmesi gerekiyormuş sanırım 1,5 ay kadar geçti senesini servisten herhangi bir sıkıntı çıkmaz umarım. Forumda 2012 modelin belli dönemlerinde üretilenleri Ankara'da servisten çağırdıklarını ön cam dahil bagajla, kapı fitilleriyle vs bazı düzeltmeler yapıldığını okumuştum fabrika çıkışı bir hata olduğunu düşünüyorum aracı yeni aldım ankara'dan 7800 km Ardahan'a getirdim 9100 km'de şuan ekranda da servis işareti -2200 yazıyor ilk fırsatta arkadaşın dizel 301 ile birlikte benimkini erzurum'a servise götüreceğiz bakalı umarım sizin dediğiniz gibi küçük bir cıvatadan dolayıdır camın sökülmesine falan gerek kalmaz ve garanti karşılar inş.

reisG
18-02-2014, 16:58
Belli bir miktar ve lüzum görülen 301 i servise çağırmışlardı. Bunu da şase numarası ile aracı bayiden satın almış kişilere mektup veya sms ile bildirmişlerdi..Siz aracın 2.sahibi olduğunuzdan sizin aracınızın bu çağırma içinde olup olmadığını bilemezsiniz ancak Peugeot Türkiyeyi arayıp şasi no.sunu söylerseniz yardımcı olurlar.

munir66
18-02-2014, 17:23
Peugeot Türkiye'yi arayım evet şase nosunu vereyim sıkıntımı oraya da ileteyim. Yılını dolduralı 1 ayı geçti aracım 9100 km'de serviste garanti konusunda sıkıntı çıkarırlar mı? Gerçi yağ ve filtreleri değiştiriyorlarmış ağır bir bakım değil sıkıntı çıkmaz umarım bulunduğu ilde servis yok en yakın 300km Erzurum'da da ön camdan gelen cızırtı sorununu masrafsız garantiden çözerler inş. şuan için başka bir sorunu yok aracımın çekişi, konforu, iç hacmi, bagaj hacmi her konuda memnun olduğum bir araç.

reisG
18-02-2014, 17:32
servis zamanı konusunda araç bilgisayarı bir karşılaştırma ile yorum yapıyor. eğer yıl içerisinde verilen km.yi geçmemişseniz 1 yıl sonunda servise git diye işaret çıkıyor ve 1 yıllık kullanım süresi sonunda - yönde servisin geçtiği kmyi yazıyor.

munir66
18-02-2014, 17:39
-2200 yazıyor benimkinde de km olarak değil de yıl olarak geçti ilk fırsatta götüreceğim aracı. Ayrıca cam filmi düşünüyorum bu kapıların iç taraflarını sökmeden film çektirsek sağlıklı olur mu yoksa film atar mı zamanla? açıkçası bir film için kapı içlerini falan söktürmek sonrada seyir halinde oralardan rahatsız edici sesler duymak istemiyorum. Yoksa araç modellerine göre araç perdeleri satılıyor onu da düşünmüyor değilim gerçi biraz tuzlu.

reisG
18-02-2014, 17:47
araca göre üretilmiş cam perdelerinin fiyatı 100 TL civarında arka kapılar ve arka cam için bu fiyatı veriyorlar kaliteli bir cam filmi yaptırırsanız da aynı fiyatı veya daha fazlasını verirsiniz. cam perdesini taktığınızda tam oturuyor ve camları da açabiliyorsunuz. cam filmi yaptırırsanız kapı iç döşemesini sökmeden yapacaklardır. ne kadar iyi olursa olsun çizilme ve belli yerlerden hava alması bir süre sonra kaçınılmaz oluyor.

munir66
18-02-2014, 21:03
Yorumların ve yardımın için sağol reis iyi akşamlar.

Emrah_06
19-02-2014, 22:30
Benim aracımda da bir süredir ön iki camı belli bir miktar açtıkdan sonra cız çat çut gibi ince gevrek bir cızırtı sesi gelmeye başlamıştı. Cama dokunduğum da bu ses gidiyordu. Servise danıştığım da cam fitillerinin toz dolduğunu ve camı sıkıştırdığı için bunu yaptığını söyledi. Arabamı yıkatırken fitilleri de hafifden ıslattık bi kaç kapa aç yaptık ve bu sesler yok oldu.

munir66
21-02-2014, 10:10
Benim araçta gelen ses kapı camlarından değil de ön camın sağ alt köşesinden geliyor muhtemelen serviste çözülebilecek bir sorundur camı çıkarıp tekrar takmaları mı gerekir bilmiyorum da garantisi devam ediyor aracın çözerler inş.