PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Osram Nightbreaker Unlimited

Alper134
14-02-2014, 17:40
Arkadaşlar sanırım yeni çıkmış bu unlimited serisi , normal olanlara göre 110% fazla aydınlatma sağlıyormuş ne dersiniz ? bizim 308 lere sanırım h7 oluyor 68 tl fiyatı var alınırmı ? osramın ampulleri hakkında tecrübesi olanlardan düşüncelerini bekliyorum..

http://www.osramampul.com/arama?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=unlimited&submit_search=Ara

emrexxcv
14-02-2014, 22:50
Nbp kullanıyorum ve gayet memnunum

406team
15-02-2014, 12:10
Bende uzunlarda nıght breaker plus kullanıyorum memnunum

iPhone 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

efekaancan
15-02-2014, 14:46
Uzun, kısa ve sislerde nıght breaker plus kullanıyorum, sis ve karlı havada performansı gayet iyi

asdfg112
15-02-2014, 16:42
Ben de Night Breaker Plus kullanıyorum 1 haftadır. Çok çok iyi olduklarını söyleyebilirim.

engin_407
17-02-2014, 14:08
kısa ve sislerde nıght breaker plus kullanıyorum. sisleri sürekli açık değil, ama kısalar gece gündüz açık. bende yaklaşık 6 ay dayanıyor. senede ortalama 20000-25000 km arası yol yapıyorum. lafın kısası bir takım nb 10000-12000 km. ömürlü...

orhun57
23-02-2014, 18:48
Biraz geç gördüm bu konuyu. Bende iki senedir nb plus kullanıcısıyım. Orijinallere göre tabiki iyi lakin 1 sene dayandı ilk aldıkların ikinciler şimdilik devam ediyor. Orijinale göre iyi olmalarına rağmen fiyatlarına değer mi sorusu sürekli düşündüğüm bir soru açıkçası başlarda değer diyordum ama 1 senede 1inin patlaması biraz moralimi bozdu açıkçası.

Temida
23-02-2014, 19:21
Bende kullandım çok iyi ama tek sorun, Serviste sordum
Far içindeki kromlar da normal ampuller den daha fazla kararma yapıyorlar. Üzerlerindeki mavi renk den kaynaklıymış onun yanması nedeni ile
Bi de bende mi rast geldi bilmiyorum ömrü 3 ay :) 3 ayda bir değiştiriyordum

ANKA
23-02-2014, 22:14
Ben nb plus almıştım 1,5 yıl geçti hala gayet iyi aydınlatıyor. Benim farlar resmen eski tip el feneri modundaydı. Akşam trafiğe çıkamıyordum. Bu unlimited %110 demiş bizim pluslar %90 + idi. Bir de fiyatlar epey düşmüş ben 50'ye almıştım şimdi olmuş 30 TL. Bence alınır, hatta hem uzun hem kısa al. Önce sonra fotograf çekin fark çok bariz belli oluyor. Bu arada ürün epey yeni galiba çoğu yerde yok. Denemekte yarar var, benim pluslar patlarsa bunlardan alırım.
Bu arada Alper sen de epey uzunsun detay buluşmasından hatırlıyorum sakın ola sol farı takmaya çalışma bizim eller oraya girmiyor :) Minik elli bir elektrikçi bul şıp diye taksın :) En azından ben öyle yapmıştım.

wolf32
07-03-2014, 14:12
Arkadaşlar osram nıght breaker unlimited olandan aldım far tipi h7 yani sadece kısa aldım. Ürünü kullandım gerçektende çok farkı varmış daha önceden nıght breaker plus kullandım ama bu ona göre daha iyi resmen kör gibi gece yolculuğu yapıyormuşum. almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

orhun57
08-03-2014, 02:39
Arkadaşlar osram nıght breaker unlimited olandan aldım far tipi h7 yani sadece kısa aldım. Ürünü kullandım gerçektende çok farkı varmış daha önceden nıght breaker plus kullandım ama bu ona göre daha iyi resmen kör gibi gece yolculuğu yapıyormuşum. almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

Beyazlık olarak fark yoksa eğer nb pluslar ömürlerini tamamlayınca geçebilirim ama daha beyaz ise geçmem.

Hangi açılardan daha iyi? kuru-ıslak?

Görüş ve güvenlik herşeyden öte açıkçası benim için.

wolf32
09-03-2014, 18:05
beyazlık olarak sanki plus a göre biraz daha beyaz ama çok değil kuru zaten bütün farlar iyi buda öle ıslak olarak kayıp var ama çok az ben öle hissettim yani alınabilir bir ampul tavsiye ederim ömür olarak bilemiyorum ama plus dan daha ömürlü olacağı kesin çünkü abisi:)

asdfg112
09-03-2014, 19:16
beyazlık olarak sanki plus a göre biraz daha beyaz ama çok değil kuru zaten bütün farlar iyi buda öle ıslak olarak kayıp var ama çok az ben öle hissettim yani alınabilir bir ampul tavsiye ederim ömür olarak bilemiyorum ama plus dan daha ömürlü olacağı kesin çünkü abisi:)

Daha yeni çıktı plus kadar uzun ömürlü olmayabilir. Unlimited plus yaparlar sonra:)

mobil gönderi...asus memopad

wolf32
09-03-2014, 22:31
Evet olabilir bakalım kullanalım zaman gösterecek

HTC EVO 3D X515m cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

pejo
24-06-2015, 09:00
hocam geçen farları kesen 206 mın philips x-treme vision ile degistirdim gayet memnun kaldım sıradan halojen ampullere göre cidden bi kalite farkı mevcut...
Tüm gün arastırdım en ucuza buldugum siteden aldım ertesı gunde elimdeydi öneririm size buyrun usta link ;

http://www.automkarinca.com/Oto-Ampul,LA_230-2.html#labels=230-2

ANKA
24-06-2015, 10:33
Ben de osramı överdim ama philips daha iyi daha uzun ömürlü. hani beyazlık dışında çok fazla bir artısı yok halojen grubunda daha fazla ısı oluyor. Normal yüzde 20 artırımlı olan sarı philips var hem aydınlatma gücü iyi hem ucuz hem dayanıklı.

eleanor
03-07-2015, 06:50
Kesinlikle tavsiye ederim cok performansli bir ürün gece aydinlatmasini bıraktım gündüz bile çok fark ediliyor.

daschund
03-07-2015, 09:03
kesinlikle tavisye ederim ....
iki aracımızda da kullanıyorum aydınlatması bayağı iyi...
tek sorun gündüzleri de kullanılırsa kısa ömürlü oluyor. tavsiye olarak sıcak yaz günlerinde gündüzleri açmayın ısıdan dolayı ömürü kısalıyor...
zaten 308lerin çoğunluğunda gündüz farı var ..

tebukan
03-07-2015, 12:05
Çok beğendim. Hem uzunlar hem kısalar değişti. Görüş neredeyse iki kat arttı

fatihtr
04-07-2015, 02:53
Bende bir ara kullandim ama 3 ay arayla patlayinca normale dondum. Garantili diye aldigim yere gittim kacak vardir patlamaz dediler serviste kontrol ettirdim ne kacak nede yuksek akim var tesisat saglam. 60+60 verdim bana zarar yazdi . Ama gorus kalitesi gercekten guzel

tebukan
04-07-2015, 11:39
Bende bir ara kullandim ama 3 ay arayla patlayinca normale dondum. Garantili diye aldigim yere gittim kacak vardir patlamaz dediler serviste kontrol ettirdim ne kacak nede yuksek akim var tesisat saglam. 60+60 verdim bana zarar yazdi . Ama gorus kalitesi gercekten guzel
Ben uzun kısa toplam 84 verdim

fatihtr
06-07-2015, 23:01
Ucuzlamistir lk ciktiklarinda pahaliydi kislarin cifti 60 tl idi. Hatta tek bir tane saglam duruyor bagajda.

Insallah uzun sure dayanirda keyfini surersiniz.

tebukan
06-07-2015, 23:21
Ucuzlamistir lk ciktiklarinda pahaliydi kislarin cifti 60 tl idi. Hatta tek bir tane saglam duruyor bagajda.

Insallah uzun sure dayanirda keyfini surersiniz.
Çok aktif olarak araç kullanmıyorum. 2013 kasımdan beri 12.000 km yaptım. İnşallah uzun ömürlü olur

ANKA
14-08-2015, 19:26
Arkadaşlar eski aslan 2 gündür Ankara'da ampuller patlamış tabi ama dikkat ettim farların içinde kararmalar var farda da matlık oluşmuş. Benim aslanda da vardı nbu baktım sağ farda is var solu xenon için kullandığımızdan o farı yeniledim. Diyeceğim o ki bu performanslı ampülleri kullanırken farın içinde aşırı ısıya bağlı oluşabilecek is ve dış kısmında matlaşmaya hazır olun.
Ben söktüm ikisini de artık yeni aslana xenonu takacağım envyde şimdi iki tane normal osram h7 takılı.
Önerim talanlar taksın patlayana kadar kullansın ama niyeti olanlar almasın.

emax34
22-08-2015, 09:15
Bir ara bende O NB kullandım ama bende ömürleri yaklaşık 6 ay oldu, şu an standart ampulle devam ediyorum, yogunluktan fırsat bulamadım ama 1 hafta izmir de olacağım orda NBU bulursam taktırmayı düşünüyorum, uzun yolda özellikle çok faydası olacaktır.