PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Digitürk Top Gear Programı

efekaancan
09-02-2014, 20:39
İzleme fırsatınız oluyor mu bilmiyorum, Digitürk Belgesel kuşağında Top Ger programını dün izlemiştim.Adamlar Fransız düşmanı sanırım.Dün, en kötü araçların tanıtımı vardı , önce Af edersiniz inek pisliği gösterdiler daha sonra Peugeot 308 1.6 HDI tanıtımı başladılar.Sözde dünyanın en kötü ikinci aracı olarak seçtiler,bir numara tanınmış bir araç değildi markası aklımda kalmadı. Citroen de nasibini aldı

mygold
09-02-2014, 20:45
top gear cnn turkte değilmiydi?

ayı_boğan
09-02-2014, 20:53
Discovery channel'da fifth gear var. top gear önceden lig tv 2 veya 3 de veriyorlardı şimdi otofan diye bir program var.yoksa top gear tekrar mı başladı digitürk'te

efekaancan
09-02-2014, 20:55
Digitürkte aynı programı yayınlıyor,Cnn Türkte varmı bilmiyorum.Adamlar acımasız eleştiri yapıyorlar ,Video yu arattım kendi sitesinden ama bulamadım,Ben 308 kötüdür demiyorum Elçiye zeval olmaz

efekaancan
09-02-2014, 20:57
Otofan programını da izledim,sabaha karşı saat 04.00 sıralarıydı tekrarı yayınlanıyordu

Yasin CCK
09-02-2014, 21:01
Onlar gitsin kendi b..larıyla oynasınlar :bee

ayı_boğan
09-02-2014, 21:08
Onlar dalga geçiyorlarsa ,bizde geçeriz

http://i1350.photobucket.com/albums/p762/sheva34/327264_top-gir_prikol_figurki_modelki_konstruktor_2000x1320_w wwGdeFonru_zpse016be87.jpg

mechanix
10-02-2014, 08:40
Aradım internette ama bulamadım. Paylaşan olursa sevinirim çok merak ettim. Tebrik etmek lazım yani başka araç bulamamışlar mı?

406team
10-02-2014, 09:03
bende çok merak ettim paylaşan olursa sevinirim :)

reisG
10-02-2014, 09:21
Top gear programını uzun süredir protesto ediyor ve izlemiyorum. Adamlar Irakta çekimler yaptıktan sonra çekimler yapmak için için Türkiye'mize girmişler ve Türkiye hakkında hakaretler yağdırmışlardı.

Ömer Gedik
10-02-2014, 09:41
Top gear programını uzun süredir protesto ediyor ve izlemiyorum. Adamlar Irakta çekimler yaptıktan sonra çekimler yapmak için için Türkiye'mize girmişler ve Türkiye hakkında hakaretler yağdırmışlardı.

Evet bu durum oldukça rahatsız ediciydi...

ayı_boğan
10-02-2014, 09:52
sonuçta adamlar ingiltere dışına çıktıklarında neresi olursa olsun hakaret ediyorlar.

Yasin CCK
10-02-2014, 09:55
sonuçta adamlar ingiltere dışına çıktıklarında neresi olursa olsun hakaret ediyorlar.

Dünyanın kabul ettiği bir terimdir ; "İngiliz küstahlığı"

ayı_boğan
10-02-2014, 10:33
Dünyanın kabul ettiği bir terimdir ; "İngiliz küstahlığı"

Abi adamlar küstah ama bir gerçek var ki 80'lerden beri tutulan ve BBC 'nin ortaya koyduğu bütçe ile kimse cesaret edemez. birçok ülkede yapılmaya çalışıldı ama tutmadı. Yiğidi öldür ama hakkını vermek lazım :)

Yasin CCK
10-02-2014, 10:38
Orası ayrı. Biz ingilizlerin genel karakteristiği hakkında yorum yapıyoruz.

Taylan43
10-02-2014, 10:55
İnternette araştırdığım da fazla bilgi bulamadım..

http://www.youtube.com/watch?v=svEd8y_w8cg&list=PLk8XQsXbhOZ7sXxQ9TYzK3Eo O6a9cRvlh

Ayrıca bu linkte çok kısa olarak geçmişler

http://automotivespirituk.wordpress.com/tag/the-worst-car-in-the-history-of-the-world/

mechanix
10-02-2014, 11:58
Evet vermiş olduğunuz linkte 308'in neredeyse dünya tarihindeki en kötü araba ünvanını alacağından bahsediliyor. Peki 2007 yılında Bild tarafından altın direksiyon ödülü verilen bu 308 değil miydi? Ya da daha önce aynı program tarafından çeşitli kategorilerde yılın en iyi aracı seçilenler (RCZ ve 2008) Peugeot yapımı değil miydi? Bu ne tutarsızlıktır böyle anlamadım gitti.

http://i1188.photobucket.com/albums/z417/mechanix81/Goldensteeringwheel2007results.png

akin
11-02-2014, 04:21
Adamlar araba konusunda kendilerini kanıtlamışlar artık kustahlar doğru ancak yaptıkları yorumlara ben kesinlikle katılıyorum kusura bakmayın da Ferrari enzo Pagani Zonda alfa Romeo 8 c kullandıktan sonra 308 için ben de pek parlak yorumlar yapmam adamlar zaten binek araçlarla pek ilgilenmiyorlar Jeremy Clarkson ın araç bilgisi dünyada sayılı kişide vardir

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yasin CCK
11-02-2014, 08:29
Evet vermiş olduğunuz linkte 308'in neredeyse dünya tarihindeki en kötü araba ünvanını alacağından bahsediliyor. Peki 2007 yılında Bild tarafından altın direksiyon ödülü verilen bu 308 değil miydi? Ya da daha önce aynı program tarafından çeşitli kategorilerde yılın en iyi aracı seçilenler (RCZ ve 2008) Peugeot yapımı değil miydi? Bu ne tutarsızlıktır böyle anlamadım gitti.

Nokta atışı :alkis

Adamlar araba konusunda kendilerini kanıtlamışlar artık kustahlar doğru ancak yaptıkları yorumlara ben kesinlikle katılıyorum kusura bakmayın da Ferrari enzo Pagani Zonda alfa Romeo 8 c kullandıktan sonra 308 için ben de pek parlak yorumlar yapmam adamlar zaten binek araçlarla pek ilgilenmiyorlar Jeremy Clarkson ın araç bilgisi dünyada sayılı kişide vardir

Ferrari, Pagani kullanmış olmasıyla nasıl bir bağlantı kurdun anlayamadım? Benimde bir çok marka aracı kullanma imkanım oldu, az biraz da arabalardan anladığımı düşünüyorum ama 308 hakkında parlak yorumlar yapıyorum. Her araç kendi sınıfı içinde değerlendirilir. Bu yüzden araç segmentleri vardır.

Kaldı ki 308 sınıfının en kötü aracı dese amenna ama Dünya'nın en kötü aracı deyip bir tezek ile bir tutuyorsa bu hem markaya hem de kullanıcısına hakarettir!

Taylan43
11-02-2014, 09:18
[QUOTE

Kaldı ki 308 sınıfının en kötü aracı dese amenna ama Dünya'nın en kötü aracı deyip bir tezek ile bir tutuyorsa bu hem markaya hem de kullanıcısına hakarettir! [/QUOTE]

:iyi:alkis

reisG
11-02-2014, 10:16
İşin garibi 308 in Fransa'dan sonraki en büyük pazarı ve en beğenildiği yer İngiltere'dir.

mechanix
11-02-2014, 14:51

Herkesin görüşlerine saygım vardır, ama bu yorumunuza bir anlam veremedim.
O zaman ben de Ferrari ile M60T tankı sağlamlık açısından kıyaslıyorum. M60T ile Ferrari'ye yandan bir gireyim bakıyım neler olacak!

canmühür
12-02-2014, 09:08
Abartmaya gerek yok beyler duygusal davranıyorsunuz bence ingilterede eleştiriler birazda gösteriye donusturulerek harmanlaniyo aynı adam aston martin Mercedes karşılaştırmasında aston martini yerden yere vurdu tamamen el isciligiyle üretilmiş bı araca dahi bunu yapan peugeot'ya ne yapmaz

iPhone 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

mechanix
12-02-2014, 11:38
Yapma dostum millet artık Peugeot ile ilgili ne söyleyeceğini şaşırdı, biz mi abartmış oluyoruz?
Sen olayı böyle değerlendiriyorsun ama seyreden bir sürü bilgisiz adam al işte Peugeot şöyle böyle diye atıp tutuyor.
Geçenlerde sevdiğimiz bir kardeşimizi askere uğurlamak için yemek düzenledik. 2-3 sene önce 8.000 TL'ye hurda bir 106 almıştı.
Onu satıp sıfır km Honda almışlar. Sıfır km araba ile 15 yaşındaki 106'yı karşılaştırıyor. Yok efendim cam açma düğmeleri vitesin orada mı olurmuş?
Kardeşim dedim 8.000 TL'ye 15 yaşında almışın, camların otomatik olduğuna dua edeceğine yerine laf söylüyorsun. Susup kaldı.
Abartanlar bu insanlar maalesef....

ayı_boğan
15-01-2015, 11:37
Top Gear Lego :)

http://www.youtube.com/watch?v=A7YDMt7jOfU

serkan3d
15-01-2015, 17:04
aynı top gear 2014 coupe of the year ödülünü RCZ ye verdi madem 308 en kötü araba aynı platformdaki RCZ ye yılın coupesi ödülünü neden veriyosunuz :) Gerçi top gear programının tarzı biraz böyle geçen bir bölümünde BMW X6 yı yerden yere vurup dünyanın en saçma arabası diyorlardı ,

Ozan
15-01-2015, 17:19
aynı top gear 2014 coupe of the year ödülünü RCZ ye verdi madem 308 en kötü araba aynı platformdaki RCZ ye yılın coupesi ödülünü neden veriyosunuz :) Gerçi top gear programının tarzı biraz böyle geçen bir bölümünde BMW X6 yı yerden yere vurup dünyanın en saçma arabası diyorlardı ,

X6 konusunda sonuna kadar haklılar
http://www.youtube.com/watch?v=f8-NNEK1kGo

canmühür
16-01-2015, 01:08
Yanından da İngiliz otomobilini geçiriyor:) evet programın formatı şöyle böyle diyoruz ama kesinlikle bir art niyette varmış bu işte sırt yanlış anlamaları önlemek adına ben olsam x6 nın yanından başka bir ülkeye ait olan başka bir cipi geçirtirdim ordan ki x6 nında o yokuşlarda kalacağına inanmıyorum ama işte naparsın show .....:)

ANKA
16-01-2015, 01:10
Şimdi bir dizi soru soruyorum o halde
1. 308 verimsiz motorlar mı kullanıyor?
2. 308 ncap testlerinden düşük puanlar mı aldı?
3. 308'in kronik sorunları mı var?
4. 308'in paslanma sorunu mu var?
5. 308'in dizaynı çok mu kötü?
6. 308 sürekli sorun çıkaran ve çıkardığı sorunları çözülemeyen bir araç mı?
7. 308'ler sürekli olarak peugeot tarafından geri mi çağırılıyor?
8. 308 sıkıntı bir araba ise TUV'de neden gayet iyi puanlar alabiliyor?

Sanırım soruara cevap verdikçe, bu anlamsız İngiliz şovenizmini daha net anlayabiliyor insan. Adamların ellerinde doğru dürüst bir marka kalmadı. Dünya ölçeğinde ödül alan, satış rekorları kıran bir model bile yok. Bir de bir arabaya kötü diyorsan hangi araca göre kıyasladığını net söyleyeceksin. Madem 308 kötü o zaman Focus ve C4 ne olacak? Madem araç kötü motoru da kötü volvo, jaguar, mazda da bu motorları kullanıyor o zaman onlar da kötü.

Hani kendi aracım diye söylemiyorum, ben de en az 1 yıl araştırıp 308 aldım. Sayfalarca yazı okudum hem Türkçe hem İngilizce hiç kronik bir arıza okumadım. Olumsuz kullanıcı yorumları vardı ama çok öznel yorumlardı. O dönem bravo, focus, astra, i30, ceed, megane, c4, leon, golf, octavia, corolla, mazda3, civic gibi benzer sınıftaki araçların hepsine baktım. Aralarında sadece astra, ceed, megane ve corolla'yı beğenmemiştim. Diğerleri arasından da dizel + otomatik ve de maksimum 37000 gibi bir fiyat hedefleyince c4 ve 308 dışında seçenek yoktu. 308'i tercih ettim. Ama bu araçların hiçbiri kötü değil. Hepsi gayet iyi arabalar, hepsinin kendince artısı var. Hiçbirine dünyanın en kötü arabası yakıştırması yapmam. Yapan olursa da gülüp geçmek lazım.

Fransa çok sevilen bir ülke değil İngiltere tarafından o yüzden dergileri açın bakın megane hakkında şu yorumları çok sık duyarsınız "yine aşırı duyarlı fren sistemi minik bir dokunuşta sizi cam ile burun buruna getiriyor". Mesela Fransızlardaki fren pedalı hassaslığı 308'de tavan yapmıştır ve arabamdaki en sevdiğim özellik budur. Focus, polo ve golf kullanın 308'den sonra ne dediğimi anlarsınız. Hani minik bir örnek verdim olayı çarpıtmak isteyince neden bulursunuz. Dergilerin çoğu ya Alman ya İngiliz ekolünden o yüzden hiçbiri Fransızları tutmaz bu çok net.

Cem B
16-01-2015, 01:59
:) arkadaslar bu aslında bir show programı. ben sık sık izliyorum. çook eski bölümleri de izliyorum. bunu dert etmenize gerek yok. ferrariye de atıp tutuyorlar köniseg :) e de atıyorlar. Onca izlediğim bölüm içinde anladıgım tek sey su Alfa romeo yu seviyorlar :) Bu arada kendi araçları içinde her seferinde ciddi kötü elestriler yapıyorlar.Otofan bir otomobil topgear bir show programı. yani kafaya takmamak gerek :)

Cem B
16-01-2015, 02:12
hatta su an bbs knoeledge de 2007 bölümü var :)

Cem B
17-01-2015, 01:29
http://belgeselavi.com/top-gear-20-sezon-online-izle/

Bu sitede bulabildim ancak. 208 gti için söylenenler dikkate deger :) benim bile acaba mı..neden olmasın gibi sorular sormamı sagladı :) acaba iki kapılı sorun olurmu vs :)

akin
19-01-2015, 16:31
Ya ben anlamiyorum bu fiesta st nin nesi var fifth gearda da onu en iyi olarak secmisler bana cok sevimsiz bir arac olarak geliyor performans degerleri de dusuk rakiplerine gore

Sent from my iPhone using Tapatalk

tsinanb
26-01-2015, 12:29
https://www.youtube.com/watch?v=_S-Ec5K2S5A&list=WL&index=25

tsinanb
19-02-2015, 17:09
Yeni sezonda peugeot bölümü yapılacak galiba. Çılgın top gear testleri peugeot lar üzerinde denenecek. Merakla bekliyorum.
http://youtu.be/hCmBFqrmkbM

bacadir68
20-02-2015, 07:05
Top gear'a gerek yok. Ben sürekli çamura, araziye sokuyorum benim 307'yi. Gayette memnunum :) ilk nesil suv denilebilir nitelikte maaşallah.