PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LANCIA artık sadece İtalya'da satılacak.

reisG
17-01-2014, 11:52
Konu başlığında da belirttiğim üzere, Fiat grubuna bağlı Lancia artık sadece İtalya'da satılacak. Fiat merkezinden yapılan açıklamada Lancia'nın satışlarının % 80 inin sadece İtalya'da satıldığını bunun üzerine yeni strateji gereği diğer ülkeerden çekilme kararı aldıklarını söyledi. Bu haberden sonra ben kendi yorumlarını sizlere aktarmak istiyorum. Fiat özellikle Punto ve ardından 500 serisi ile resmen kendini diriltti. Ve hemen sonrasında Chrysler ile ortaklığa gitti. 2013 yılının son ayında ise Chrysler'in çoğunluk hissesi ve yönetimi Fiat grubuna geçti. Ve böylece yeni stratejiler ortaya koymaya başladı. Şuana kadar olanlar ise şöyleydi
1-Fiat yıllar sonra ABD pazarına girmişti. 500 modelinin satışları çok iyi seviyelere çıktı.
2-Chrysler, Jeep, Dodge grubu Fiat'tan gelen taze para ve destek ile neredeyse iflas etmek üzere olduğu yıla göre satışlarını ;%35 arttırdılar. Chrysler model gamını makyajlı Sebring yani yeni 200, makyajlı 300C yeni 300 ve Grand Voyager ile sabitledi. Dodge ise super spor otomobillerini SRT logosu ile satmaya başladı (SRT Viper gibi :) )
3-Maserati Jeep desteği ile ilk SUV unu (muhtemel ismi Kubang! ) üretme aşamasına geldi. Ve 4 kapılı Ghibli ile üst orta sınıfa indi. Satışlar yükseldi.
Fiat'ın en büyük yanılgısı ise zaten yukarıda kendilerinin de dediği gibi zaten % 80 i İtalya da satılmakta olan Lancia'nın model gamında Chrysler 200'ü Flavia 300ü ise Thema adıyla Avrupa pazarında satmaya başladı. Ve Chrysler markasının avrupa ve Türkiye ye ithalini kesti. Lancia dan daha iyi satış yapacak kimi pazarlarda (mesela Türkiye ) Chryslerin kesilmesi Lancia nın çok satmasına sebep olmadı. Şimdilerde ise Lancia satışı İtalya dışında bitirildi. Belki de Chrysler tekrar Avrupa ve Türkiye ye ithal edilecek. Jeep satışları ise kemik müşteri kitlesi ile istenen seviyede devam etmekte.

TanerHoca
17-01-2014, 15:24
ürettiği araçlara bakıldığında uluslararası pazar için hiç bir kaygısı ve beklentisi olmadığı zaten belliydi.

akin
18-01-2014, 23:19
Türkiyede Chrysler in ciddi bir kullanıcısı kitlesi vardı 2000 lerde biz de dahil olmak üzere marka algısı türkiyede gayet güzel oturmuştu bence Lancia olarak satmaları yanlış oldu Chrysler 300c nin Türkiyedeki başarısı ortada makyajlisi da bence gayet güzel ama Lancia isminden dolayi satmadığına eminim 200 yani flavia türkiyeye gelmedi zaten son dönemde Ypsilon ile atağa gecmislerdi ama bilemiyorum bence Chrysler olarak tekrar satmaya başlarlar

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

reisG
20-01-2014, 22:19
Haklısın babamda son kasa sebring 2.4 Limited var.tam keyif arabası 300 c ise tam bir tank.yrni 300 den istanbulda özel ithalat getirilmişler var. Nefis gözüküyor.bence Chrysler Türkiye ye geri doner

Sent from my RM-821_eu_turkey_244 using Tapatalk

akin
21-01-2014, 16:55
Ilk arabamdi benim 1998 Chrysler stratus 2.5 v6 o dönem için konforlu ve kaliteli bir aracti

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi