PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 301 diesel genel

cahito
14-01-2014, 00:48
arkadaslar aracim gecen hafta geldi,araniza katilmaktan mutluyum.sormak istedigim birkac konu var.

-ilk depo ile sanirim istanbul trafiginde 950 km'yi bulacagim,deger nasil?

-ilk rodaj doneminde araci devirli kullanan oldumu,sehirlerarasi performansi nasil?

-necvox multimedya taktirdim,genel olarak memnunum,ancak telefonla konusurken sesim karsi tarafa derinden gidiyor,ayni durumu yasayan varmi?usb den video oynatirken hangi format ve cozunurlukte convert eieyirsunuz?

-film disinda aksesuar taktiran varmi?krom kaplama vs degilde spor yaylar,17''jant,ince yanak lastikler,marspiyel takimi vs.

sumdiden tesekkurlerhttp://img.tapatalk.com/d/14/01/14/adamu8eh.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/01/14/eramevus.jpg

iPhone 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

jerpelea
14-01-2014, 01:13
Aramıza hoşgeldiniz, aracınızda hayırlı olsun. Ben ilk 2 sorunuzu kendi aracımda gördüğüm ve bildiğim kadar cevaplayayım. Benim araç 308 bende ilk depo ile 930km falan gitmiştim. Hatta kitapçığında bile 3000 kmden sonra 1 depo ile gidebileceğiniz km tam anlamıyla doğru gözükür yazıyordu. Rodaj olayıda artık bildiğim kadarıyla yeni araçlarda kalmadı. Motor ısınmadan zorlamayın yeterli diye düşünüyorum. Motor 90 derece normal ısısına ulaşana kadar 2000 devri geçmemeye dikkat edin. Ben aracı aldıktan sonra 300km şehir içi kullandım daha sonra 3000 km şehirler arası yol yaptım. 1 kerede deneme maksatlı 200km hız yaptım. Aracımda hiçbir sıkıntı yok. Zaten alırken sormuştum bu rodaj olayını ordaki eleman bana araç ısınmadan 2000 devri geçme yeter demişti. Aracı aldığımız bayi uzun yola gidip geldikten sonra servise bi götürün baksınlar demişti. Dedikleri gibi memlekete geldiğimde servise götürdüm hiçbir sıkıntı yok dediler ki Maşallah hiçbir sıkıntı yok aslanımda.

reisG
14-01-2014, 08:58
Aramıza hoşgeldiniz. Aracınıza kocaman bir maşallah.
Allah kaza bela vermesin.
Ben de multimedya sistemindeki bluetooth sorunuza yanıt vereyim. Ben de sonradan takılma kokpit uyumlu multimedya sistem var. Benimde aramalarımda karşı taraf sesin derinden geldiğini söylüyor. Buna arıza gibi bakmamak lazım bence sistem sonra takıldığından ve üzerindeki minik delikli hoperlörden sesi aldığından yankı oluşuyordur. Böyle kullanmak gerekecek gibi geliyor bana.

Yasin CCK
14-01-2014, 11:28
301 ile 308'i kıyaslamayın. 301'in deposu 50 Lt 308'in deposu 60 Lt'dir.

Şayet bir depo ile İstanbul şehir içinde 950 Km yol yapıyorsanız çok çok çok iyi bir değerdir.

jerpelea
14-01-2014, 11:57
301 ile 308'i kıyaslamayın. 301'in deposu 50 Lt 308'in deposu 60 Lt'dir.

Şayet bir depo ile İstanbul şehir içinde 950 Km yol yapıyorsanız çok çok çok iyi bir değerdir.

Evet onu tamamen unutmuşum dediğiniz gibi 50 litre depoyla 950 km çok harika bir değer, ben 60 litre ile 930 yapabilmiştim ilk depoda tabi araç yeni olduğu için pek sakin kullanamamıştım :)

Yasin CCK
14-01-2014, 12:19
arkadaslar aracim gecen hafta geldi,araniza katilmaktan mutluyum.sormak istedigim birkac konu var.

-ilk depo ile sanirim istanbul trafiginde 950 km'yi bulacagim,deger nasil?

Anladığım kadarıyla tahmini bir rakam verdiniz. 950km'yi buldunuz mu?