PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımla ilgili 2 konu da yardım istiyorum.

horus
13-01-2014, 22:30
merhaba arkadaşlar, aracım 2011 308 Sportium 1.6 HDI 90Hp

donanımında follow me var mı, varsa nasıl aktif edeceğim.

far yıkama özelliği var diye biliyorum fakat nasıl çalıştıracağımı bilmiyorum.

yardımcı olursanız sevinirim.

ayı_boğan
13-01-2014, 22:46
sizin araçta far yıkama mevcut. özellik kısa farları yakın ve ön cama su püskürttün ozaman far yıkama çalışıyor 607'de böyleydi eğer değişmediyse. follow me özellği arkadaşlar yardımcı olur benim araçtada varda ekrandan ayarlamıştım saniyesini nasıl yaptım şimdi aklımda değil

horus
13-01-2014, 23:07
far yıkama konusunda yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. sabah deneyeceğim.

Yasin CCK
13-01-2014, 23:09
Follow me home araç stop ettikten sonra selektör yapar gibi far kolunu bir kez kendinize çektiniz mi aktif olur.

horus
13-01-2014, 23:14
bunu bir kez mi yapıcaz yada her zaman mı?

Yasin CCK
13-01-2014, 23:26
Tam olarak anlayamadım ama bu işlemi yaptığınız zaman sadece o seferlik bu özellik aktif olur.

horus
13-01-2014, 23:30
toprağım sürekli aktif olmasını istiyorum. yarın menüye de bakıcam.

Yasin CCK
13-01-2014, 23:34
Hocam "follow me home" sürekli aktif olmaz ki. Adı üstünde bir kaç saniye eve kadar takip eder :)

Senin söylediğin gündüz farı olmasın ???

horus
13-01-2014, 23:38
Gündüz farı mevcut. sanki her stop edişte otomatik aktif olur gibi düşünmüştüm :D zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
foruma mesaj yazmak baya sıkıntılı bunu da ip not düşeyim:D

horus
14-01-2014, 00:18
üşenmedim aşağı indim. menüden ayarlanıyormuş. hem arabaya binerken. hem de inişte inince. süreyi de 30 sn ye yaptım.

ayı_boğan
14-01-2014, 00:28
işlevi olarak nasıl aracı kumandadan açıp kilitlerken mi oluyor yoksa selektör yapar gibi yaptığımızda mı çalışıyor. ben hiç dikkat etmedim. far yıkamayı denediniz mi ?

horus
14-01-2014, 00:43
far yıkama aklımdan çıkmış. menüye girdim aydınlatma kısmında refakatçi nin solundaki kutucuğu klikledim süreyi 30 sn yaptım sonra okeye bastım. arabayı çalıştırdım. sonra stop ettim. dışarı çıktım arabayı kitledim kısa farlar 30 sn sonra söndü. sonra tekrar kumandadan arabayı açtım lambalar yine açıldı. 30 sn süre sabit.

jerpelea
14-01-2014, 00:49
Hocam öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Bende bahsettiğiniz follow me özelliğini bugün denedim. Benim araç 2013 Active model. Bu özellik bende sadece aracın kilidini açtığımda farlarını yakıyor. Aracı kilitlediğimde farlar yanmıyor. Bununla ilgili ekstra bir ayar var mı acaba sizde ? Bende süreyi 15 sn. ayarladım OK yapıp menuden çıktım aracı kilitledim değişen bir şey olmadı fakat aracı açtığımda farlar yandı 15sn, 2dk sonra aracı tekrar kilitledim standart sinyaller yanıp söndü fakat farlar yanmadı.

ayı_boğan
14-01-2014, 01:10
Hocam öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Bende bahsettiğiniz follow me özelliğini bugün denedim. Benim araç 2013 Active model. Bu özellik bende sadece aracın kilidini açtığımda farlarını yakıyor. Aracı kilitlediğimde farlar yanmıyor. Bununla ilgili ekstra bir ayar var mı acaba sizde ? Bende süreyi 15 sn. ayarladım OK yapıp menuden çıktım aracı kilitledim değişen bir şey olmadı fakat aracı açtığımda farlar yandı 15sn, 2dk sonra aracı tekrar kilitledim standart sinyaller yanıp söndü fakat farlar yanmadı.

şimdi garaja inip bende baktım aracın kilidini açtığımda yanıyor farlar fakat kilitlediğimde sadece sinyaller yanıp sönüyor.

Özdemir
14-01-2014, 08:39

Aracı stop ettiğiniz andan itibaren 15 sn yanık kalır farlarınıız, zamanlama kilitledikten sonra başlamaz.

horus
14-01-2014, 09:16
menüden ayarı yaptıktan sonra arabayı çalıştırıp stop ettim, farlar açıldı 30 sn sürdü.

gündüz farı bende sadece sağ tarafta, tek taraflı mı bizim araçlarda yoksa sol patlamış olabilir mi?

ayı_boğan
14-01-2014, 09:20
menüden ayarı yaptıktan sonra arabayı çalıştırıp stop ettim, farlar açıldı 30 sn sürdü.

gündüz farı bende sadece sağ tarafta, tek taraflı mı bizim araçlarda yoksa sol patlamış olabilir mi?

benimde gündüz farı yanmıyor hemde sol tarafta , sağ taraf yanıyor servis'i aradım değişecektir dedi bu olay 40 dk falan önce başıma geldi :)

ayı_boğan
14-01-2014, 09:34
ampul'un fiyatı sordum şimdi 60 tl dediler :) sabah sabah 60 tl sıkışmış fara :)

sessizgece
14-01-2014, 09:40
Gündüz farları, sağ sol çift yanar.

iPhone 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

reisG
14-01-2014, 11:51
Konu çözülmüş ancak toparlamak gerekirse.
*Comfort, comfort pack, millesim200,cool breeze ve access donanımlı araçlarda follow me home fonksiyonu otomatik değildir. Sadece araçta inerken bu sistemi manuel olarak kullanabilirsiniz. Kontağı kapatınca bir kere selektör yapmanız halinde farlar 30 sn. süresince açık kalır. Sonra kendiliğinden kapanır.
*Premium, Premium pack, Premium plus, Sportium, Active donanımlı araçlarda ise otomatik follow me home fonksiyonu vardır. Menüden bu fonksiyonu aktif hale getirip orada yer alan zamanlardan birisini seçebilirsiniz. Ardından kontağı kapatın araçtan çıkarken bu sistem belirtiğiniz süre kadar açık kalır. Araca binmeden evvel de uzaktan kumanda ile açtığınızda yine aynı süre farlar açık kalır.
* Gündüz farları fonksiyonu ise her 308 de std. olarak vardır. Makyajsız kasalarda park ampullerin bulunduğu bölgede yer alır. Makyajlı kasalarda ise sis farlarının çevresinde led olarak yer alır. Tek bir tarafta yanması gibi bir durum yoktur. Her iik tarafta da gündüz farları yanar. Gündüz farlarını yine menüden aktif edebilir veya off edebilirsiniz. Eğer tek tarafta gündüz farı yanıyorsa ampulü kesmiş demektir. Ampulü yenilemeniz gerekir. Yenileyene kadar menüden gündüz farı opsiyonunu kapatınız. Yoksa trafik polisleri kısa farların neden yanmıyor diye ceza kesiyorlar. Adamlara bunun gündüz farı olduğunu da anlatsan bile dinlemiyorlar.

uxll
14-01-2014, 23:06
şimdi benim 2008 308 premium da follow me home var mı hocam?

horus
15-01-2014, 19:51
yardımlarınız için teşekkür ederim. far yıkama da aktif çalışıyormuş. gündüz farı konusu biraz canımı sıktı sanırım yine çiftini değiştirirler, gitti 60 lira :D

ilker22
15-01-2014, 22:00
Gündüz farı konusunda bende bir şey sormak istiyorum. Benim araçta sis çevresinde ledler gündüz farı görevini yapıyor, diğer modellerde sanırım ön far grubu içindeki lambalar bu işi yapıyor. Benim yapmak istediğim hem altta ledler yansın hem de ana far grubundaki gündüz farı kısmı çalışsın. Belki buraya turuncu bir lamba koyabilirim ya da ledli lamba koyabilirim. Lamba mevcut ama ben bir türlü bunu ana far grubunda çalıştıramadım bilginiz var mı acaba?

jerpelea
16-01-2014, 01:17
Gündüz farı konusunda bende bir şey sormak istiyorum. Benim araçta sis çevresinde ledler gündüz farı görevini yapıyor, diğer modellerde sanırım ön far grubu içindeki lambalar bu işi yapıyor. Benim yapmak istediğim hem altta ledler yansın hem de ana far grubundaki gündüz farı kısmı çalışsın. Belki buraya turuncu bir lamba koyabilirim ya da ledli lamba koyabilirim. Lamba mevcut ama ben bir türlü bunu ana far grubunda çalıştıramadım bilginiz var mı acaba?

Bahsettiğiniz olayı bende düşünmüştüm :) menüyü biraz kurcaladım fakat böyle bi seçenek yok ikisi arasında seçim yapmak zorundasınız ama belki yazılımla veya başka bir şekilde halledilir.

ayı_boğan
16-01-2014, 01:25
yardımlarınız için teşekkür ederim. far yıkama da aktif çalışıyormuş. gündüz farı konusu biraz canımı sıktı sanırım yine çiftini değiştirirler, gitti 60 lira :D

çift değiştirirler derken hem sağ hem sol mu , ben sadece sol ampule 60 verdim :)

horus
16-01-2014, 20:34
mersin mermot ta lambaları asla tek değiştirmiyorlar. sorunu 5 liraya çözdüm :D mahallemizin elektirk ustası var halletti elinde aynından varmış :D